Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

marcela.m
11. mar 2009

Mati,vdaka za radu.Ale platit budu nasi 🙂 ,takze mne osobne to az tak nevadi.Inac u Veroniky sme skusali take nieco,a kajka dociahla na pedalky.Vsak uvidime,vezmeme aj kajku do obchodu,a uvidime,ci dociahne.Krutit este nevie,ale zas to nie je az tak drahe.Nasi videli v ke za nejakych 900sk.Uvidime,vyskusame nazivo.Majte sa a dobru nocku.

azurmanka
12. mar 2009

JA som myslela,ze preto sa neda na tom pedalovat,lebo na prednom kolecku ked su pedale,tak to je tazisko vpredu a dieta to neutiahne.Ale je to dobra vec,ked je dieta tlacene nami.

marcela.m
13. mar 2009

Aha,uz chapem.To je fakt.Rozpravali sme sa dnes po tel. s mamou,tak nieco pozrieme spolu s Kajkou a uvidime.

marcela.m
15. mar 2009

Zdravim,zijete este vsetci?My sme uz aj naspat z ke.Nakoniec sme kupili normalnu bicykel od dvoch rokov,c.12.Prisli sme do Dargova,ten bol zatvoreny,potom sme boli v Carfuri,tam nemali taku velkost,a nakoniec sme kupili v Kauflande-aspon myslim,lebo si mylim tie obchody 🙂 Kajke sprvu vadili tie pedale,a nozky drzala hore,ale teraz uz ich ma pekne polozene a "kruti",hoci nie sama,ale my ju tlacime.A to v byte!Mama upiekla krasnu a fajnu tortu.Moja babka mala prekvapenie,ze sme prisli,ona si totiz chuda myslela,ze nasi idu do rv a ona chcela ist s nimi,a my sme sa len mali stretnut pred Dargovom.Az plakala,lebo netusila,ze my prideme k nej.Tak mala radost.Kajka dostala aj taku malu kuchynku,aj tam sa da dat voda,ako do tych velkych,tak sa hra s vodou a pije s tych malinkatych salok.A s tymi malilinkymi lyzickami je 🙂 Ale aspon sa sama zahra.Tak uz piste.A dobru noc.

marcela.m
19. mar 2009

Ludia,co je s vami?Zijete?Alebo vas uz omrzelo pisat?
Ako sa mate?My dobre,chvalabohu sa drzime a sme zdravi.
Az na to,ze ja mam svalovku,lebo som bola v stredu cvicit pilates v telocvicni na Pionierke.Rano mi nic nebolo,a vcera k veceru to zacalo.Au.Pred dvoma tyzdnami sme boli s kamoskou na Juhu na aerobic ci pejbox ci ako sa to vola.Ale viac mi vyhovuje ten pilates ako to skakanie.
Inac od 1.4. bude kazdu stredu v madarskej skole za tescom cvicenie pilates real od 16.30 hodinku.To mam najblizsie,kedze byvame na Cucmianskej.Nechcete sa pridat,kto byvate blizko?
Tak uz piste.Pekny den.

susanka28
19. mar 2009

ahojte zienky-uz som sa davno neozvala,no akosi som nestitala-teraz drobec spinka ja som uz poupratovala,navarene mam tak trosku vegetim-mame sa dobre,rastieme ako s vody a konecne aj ta jar sa blizi

gianni
19. mar 2009

ahojte
naozaj to tu trochu zamrzlo,my sme na chorej,teda okrem mna nastastie,priatel je na PN a maly dostal teploty z pondelka na utorok do včera ze 38-38,5,dali nam ATB,ale teploty uz nema tak neviem co to zase,myslela som ze zubky lebo nam vykukol dalsi(piaty),ale zase take vysoke teploty zo zubkov no neviem,kasle len trochu,no nic idem kuknut tv tak sa majte a piste

sbosorka
19. mar 2009

ahojte ženičky, tak som tu konečne aj ja. Mám teraz dosť hektické obdobie, tak len tak v skratke. Dokončujeme detskú izbu a vkuse makám. Už sa neviem dočkať konca marca 😔 .
Tamarke vyšli už horné aj dolné stoličky a teraz to šlo bez teplôt, tak sa tomu teším. Tak idem znova pracovať, ale kuknem sem častejšie, nech sa to tu rozprúdi. Dobrú nôcky všetkým drobcom a ich maminkám. 🙂 🙂 🙂

tinuska123
20. mar 2009

ahojky, tiež som sa dlho neozvala..... 😒
Maci, s tým pilatesom to nie je zlý nápad, ja bývam na Slnečnej, takže mám to na maďarskú školu tiež asi najbližšie. Leto sa nebezpečne blíži a postavička nie je celkom "dokonalá"
Oliverko mi naďalej trvrdošijne odmieta UM, už som mu kúpila aj Sunar ochutený s banánom, bez úspechu. Zuby žiadne ďalšie nevyrástli, mali sme pár veľmi zlých nocí, už som bola zúfalá, ale teraz posledné 2 sa veľmi polepšil, začal spať na brušku /doteraz tak nikdy nespal !!!/ a zobudil sa len raz. Takže super 😀 😀 😀
Gianni a to malému predpísali ATB na základe čoho? Len kvôli teplotám?
Stani blahoželám k stoličkovým zúbkom.

gianni
20. mar 2009

ahojte
tinuska, fakt neviem preco tie ATB,lebo mu uz prakticky ani nic nie je okrem toho ze sem tam zakasle,taku doktorku by som mohla asi robit aj ja,k nicomu sa konkretne nevyjadrila zase ze len asi mandle ,aj minule tak povedala a bola to nakonie ta 6 choroba,zbytocne ho asi dopujem ,aj mne zacal maly spavat na brusku asi pred 2-3 tyzdnami,ale v noci sa budime pravidelne kazde 3 hod.,ma porazi, uz sa ti stavia na nozky?moj velmi nie len ked ho ja pridrzim tak trochu postoji

sbosorka
20. mar 2009

Ahojte ženičky ...
gianni no ja by som asi ATB nedávala, ak je to tak ako píšeš...my sme zatiaľ ešte ani raz nemali ATB klop klop klop
Tinusi ty už si asi vystriedala všetky UM. Ja som hneď kúpila Hami banánové a bralo jej..iné mi teraz nechce vypiť. Takže sa Oliverkovi lepšie spinká na brušku?? Mne Tamarka spávala stále na brušku prvé 4 mesiace. Viem že sa to veľmi neodporúča, ale jej sa tak dobre spinkalo a inak by mi v noci nič nenaspala. Potom ju to prešlo a odvtedy stále zaspáva a aj spinká na boku. 😀

marcela.m
22. mar 2009

Ahojte,my sme mali vcera zly den.Kajka mala teplotu 39 a pritom jej nic nie je,ani nekasle,nesopli,proste nic.Tak sme sa zlakli.A prave vtedy prisiel kmotor s manzelkoui Kajke zablahozelat,lebo byvaju v Ke.Volala som znamej lekarke,dala som jej len panadol a kleslo jej to do vecera na 37 stupnov.Rucky si dava do pusy,tak asi to su tie posledne zuby,co to sposobili.Hoci tri su vonku,ale asi este rastu,aj ten stvrty.Inac sa salila akoby jej nic nebolo.Len je taka rozcitlivena.Zas som s nou celu nedelu sama doma a uz som z nej na nervy.Nemozem sa od nej pohnut,vsade za mnou zas chodi a vyzaduje si este vacsiu pozornost.Joj.Uz nech je velka a samostatna a nech sa dokaze sama zahrat...
A este sme mali fest zavireny pc,tak este aj vcera ho odvirovali a cistili.
A boli ste vcera volit?

niki29
23. mar 2009

ahojte kočky tak konečne som tu už zavítala. Práca je super len Nika je dosť zle na tom zdravotne . Týždeň bola chorá 2 dni v školke a zase sme boli chorý, Takže sa pridávame do klubu Jungerovcov. Boli sme s ňou na alergológii, v apríli jej budú robiť testy aj na imunitu tak som sama zvedavá čo bude. Tak pekný večer kočky

tinuska123
25. mar 2009

Ahojte maminky a dieťatá... 🙂 🙂 🙂
Boli sme dnes na kontrole na fyziatricko rehabilitačnom, pochválili nás, že malý je motoricky o.k. Podľa primárky do mesiaca vraj bude malý štvornožkovať. Tak dúfam, že bude mať pravdu. Na nôžky sa nestavia, tiež keď ho pridržím, sám postojí, ani sa nehúpe. Ešte si sám nesadne, iba keď leží na niečom vyvýšenom. V noci sme zase vstávali skoro každé 2 hod. / to je úplný návrat späť/ cápe sa po mne, po mužovi a stále len cucať. Túto noc sa zobudil len dvakrát, takže predsa len to bol zub, vyšiel mu horný. Tak už máme 5 vonku. UM už ani neskúšam, lebo už keď mu idem dať čaj, začne piť veľmi opatrne /chúďa sa bojí, že ho chcem otráviť UM/ 😝
Ináč je teraz veľmi zlatý, stále sa smeje, ani neviem, čo všetko mu je smiešne. Boli sme na jednej bábätkovej oslave, kamoškina malá mala rok, boli tam tri kočky- 2 sedemmesačné, 1 ročná a Oliver, no bolo to rozkošné. Ale mať tak detské jasle, tak sa asi ukvačím 😉

marcela.m
25. mar 2009

Baby,nemate nejaky priamy kontakt na ubytovanie v Chorvatsku?Alebo kde ste boli spokojni-miesto,nazov.Chceli by sme ist tri rodiny s autami.Vdaka.

tinuska123
25. mar 2009

Maci, priamy kontakt nemám. My sme boli raz cez cestovku /bez dopravy/ na Brači. Ale tam sme boli v takej diere / Postira/- nič tam poriadne nebolo. Krásne bolo na Bole /tiež na Brači- ale tam je to dosť drahé/ Sami autom sme boli pred 2 rokmi v Crikvenici - super stredisko podobné ako Makarska, máš tam aj pieskovú pláž aj kamienkovú. Išli sme na blind, ubytko sme síce zohnali, ale ledva ledva- nuž v najväčšej sezóne. Ale keď idete tri rodiny a chcete byť spolu tak by som to neriskovala. A ešte sme raz boli na blind v Čiernej Hore- v Budve /tam je krásne, ale inde v ČH by som ale nešla - sú ešte trošku pozadu oproti Chorvátsku. Super lacno nás to tam vyšlo, len je to dosť ďaleko.

marcela.m
25. mar 2009

A nevies nazov,kde ste byvali v Crikvenici?

tinuska123
25. mar 2009

Bývali sme na súkromí, v jednom rodinnom dome, dve izby, obývačka, kuchyňa, terasa, kúpelňa. To sme zašli /neviem ako presne sa to volá - akoby domáca CK/ do informácií, či čo to bolo, oni pozreli, čo majú voľné pre daný počet osôb.

gianni
27. mar 2009

ahojte
aj my sa chystáme v lete s malým na dovolenku ,ešte nevieme kde ani ako,lebo sme skonštatovali ze ináč ako lietadlom už nepôjdeme,ale uvidíme ako nám to finančne vydá,raz sme boli v Chorvátsku autom vo Vodiciach,bolo dobre ale nepáčila sa mi tá kamenistá pláž,no s dieťaťom si to tam neviem predstaviť ale inde to môže byť fajn
boli sme pri doktorke na kontrole a prišlo do reči nočné budenie tak povedala že by sa už nemal čo v noci budiť každé 3 hod.,lebo potom si zvykne aj pozdejšie v noci piť čaj,jesť ...že žalúdok si má aj tak oddýchnuť,tak som skúsila teraz po 2 noci dať mu papať kolo jedenástej ked sa zobudil a potom o pol druhej ráno som mu už nedala len som ho hladkala a upokojovala,síce to trochu trvalo aj si poplakal,no nie brutálne čakala som horšie a zaspal potom sa ešte prebudil o hodinu tiež to isté som ho uspala a potom vstal normálne raz o šiestej a druhý den o siedmej,len teraz neviem čo je lepšie ked sa aj tak vlastne zobudí v ten čas ked chce jesť a aj tak potom vstanem a som ešte dlhšie hore ako keby som mu dala jesť,tak neviem čo je lepšie no ešte uvidím ako sa to bude vyvíjať dalej,ale ráno som už mala premočenú podprdu čo sa mi nalial prsník
dnes aj zajtra som sama polovička išla fotiť na Moravu rally tak rozmýšlam či nejdem do RA

marcela.m
27. mar 2009

Giani,pokial budes kojit,maly sa ti bude v noci budit.To viem z vlastnej skusenosti.Ja som Kajku donedavna kojila skoro do dvoch rokov,a az ked som ju uplne prestala kojit-tada aj v noci,tak spi vkuse celu noc.Aj mne sa tak nalievali prsniky,ale vtedy radsej daj,ked su naliate.Ja som ku koncu davala coraz menej,len ked sa mi naliali a potom sa uz prestali nalievat-co som sama bola prekvapena,lebo som ocakavala,ze to bude dlhsi proces.Potom to uz bolo na mne,aby som vydrzala a nedala jej ani ked revala ako najata,hlavne v noci.Sprvu ked vstala,hned chcela jest,ale teraz uz normalne ranajkujeme,ked vstaneme a sa dame do poriadku.

vevusiatko
28. mar 2009

Ahoooj baby 🙂 Ako sa vam dari ? 🙂 Tak my zatial ostavame v Ba a uvidime co a ako dalej
Cherry pozrela som nove fotecky to nie je mozne aky su velky 😨 Inak ked sme boli v RV tak ma chlap zobral ku vam sa najest a mnaaam chutilo 😀 Skoro som umrela hladom sme tam isli z kosic cez vselijake dediny a serpentiny 😀 😀 😀 😀

tinuska123
28. mar 2009

Nuž nám asi na dovolenku nevydá /tá materská je zabiják, čo sa týka peňazí/, ale tááák by som šla. Gianni, držím palce v tom nočnom odvykaní od kojenia. Dokina má síce v tomto pravdu, ale či to človek vydrží.... Dcéra sa mi tiež v noci budila na rôzne závislosti /najprv kojenie, potom fľaša- čiže aj nekojené deti sa budia, potom čaj a potom na dudy- tiež do 2 rokov/. Až keď sme zlikvidovali cumel, začala spať celú noc. Ale kamoška tiež nedávno odvykala malého od nočného kojenia- nechala ho zo 2x vyplakať a potom si drobec uvedomil, že aj tak nič nedosiahne, tak začal pekne spinkať. Teraz keď sa jej v noci zobudí- sem tam sa stane- dá mu buď napiť vodu, alebo stačí cumlík. Inak baby, ja už skoro vôbec nemám mlieko, ešte večer počujem ako glgá, ale ráno to je už bieda, chudák možno vypije nejakých 50ml max. a napriek tomu nechce nič iné. Už vidím ako prebehne jeho detstvo len na jogurtoch. Lebo to moje mlieko už asi zachvíľu skončí.

marcela.m
30. mar 2009

Ahojte,mi sme boli vcera v Madarsku,fakt sa oplati.V Miskolci v metre nam dali papier na jeden den-namiesto karty,a nakupili sme plny kosik-maso,alko,nealko,syry-za polovicnu cenu,actimel,pre psov kupil oco granule za 115 sk co tu najlacnejsie kupuje za 250sk.To pre tych co mate psikov.Kajke som v Plaze kupila mencestraky za 100sk.Kurz bol na hranici 9,82.Cokoladu za 9sk-mnam.Pampersky v tescu o 100sk lacnejsie.V metre mali este lacnejsie za 3,6 sk za kus,myslim.Ale ine ako teskacke,tak som brala overene v tescu.Proste kto mozte,chodte.Benzin za 25,3/l.
Je tu moja mama do zajtra,isla s Kajkou vonku,lebo vcera vkuse prsalo,tak sme vsetci sedeli doma.
Uz piste.

tinuska123
30. mar 2009

Ahojte, aj my sa chystáme v stredu do Maďarska, mama mi ostane s malým, tak sa teším jednak na nákupy a jednak, že trošku vypadnem. A má sa konečne otepliť!!!!! Super 😀

gianni
30. mar 2009

ahojky
maca- nevieš ake granule to boli lebo aj mne povedali ze granule sa oplati ale neviem ci su to znackove a este kolko kg,bo my kupujeme 15- 20kg ale za 1000 az 1500sk
inac zatial v noci super, budi sa raz na kojenie a druhy krat ho uspim bez
v stredu ideme do RS na kontrolu na neurologiu,dufam ze tam uz nebudeme musiet ist
v piatok a sobotu som bola v RA a priatel bol fotit na Valasskej rally,iste viete co sa tam stalo je toho v tv,neviem ci poznate vodica toho auta je z RV,chodia jazdit aj do RA,velmi smutne ale postavit sa na take miesto kde stali je velmi nezodpovedne a este aj s detmi

sbosorka
1. apr 2009

ahojte žienky, ako sa mi máte?? Ja som dnes bola u lekárky, mám zápal horných dýchacích ciest ☹ a som na atb. Ešte šťastie že ma to chytilo už keď som mala všetko z práce dokončené. Už skôr som sa cítila nejak blbo, no furt som len makala a makala. No a teraz to prepuklo. 🙄
Aj my sa chystáme do Maďarska no teraz už neviem kedy.
Dúfam, že vy ste všetci zdravučkí, hlavne drobci. Ja som tiež radšej, že som chorá ja a nie Tami.
Tamarka nám už začala chodiť (konečne), ešte sú to len pár krôčky a aj to len také nesmelé, ale stále to skúša šikuľka naša.
Gianni ako dopadla kontrola na neurológii??? Tinusi, čo si nakúpila???

marcela.m
1. apr 2009

Giani,myslim,ze to neboli znackove,zas az na take si oco urcite nepotrpi.Psi,teda uz len jeden,lebo druhy minule zdochol-uz bol stary,alebo mu niekto nieco dal...nie je cistokrvny ani nic extra,takze oco urcite nekupuje pedigri pal alebo nieco tak drahe ako ty.Ked si dobre pamatam,bolo to 10 kg balenie +15 % gratis.Mali sunkve aj kuracie.
Konecne sa oteplilo,super.Tak sa hadam uz aj vonku stretneme.

gianni
1. apr 2009

ahojte,sbosorka prajem skore uzdravenie a Tamarke gratulujem k prvym krôckom len tak dalej,v RS to bolo ako minule bezna kontrola ale zase mame prist o 4 mesiace,no neviem fakt na co ,si myslim ze Dodko v nicom nezaostava,su deti ktore napreduju ,ktore zaostavaju,ale za par mesiacov su vsetky na tom rovnak,ze sa maly este nestavia nic neznamena ale ja na nom vidim pokroky ze je cim dalej silnejsi,predpisala nam ked chceme injekcie B12,ale ja neviem velmi mu ich nechcem davat pichat uvidim co povie dokina
dnes som este bola aj v RV v praci nafasovat nejake oblecenie,ale na otocku ,bola som aj s malym
naozaj zacalo super pocasie som rada,hned je ina nalada

vevusiatko
2. apr 2009

Ahojte baby.Tak my mame kiahne ☹ Taskze teraz ked zacalo byt krasxyne musime trcat doma ☹ Takze skapem nudou ale zase nevadi aspon upracem 😀 Lebo na velku noc dojdu asi svokrovci 🙂)

tinuska123
2. apr 2009

no ahojte v tomto krásnom počasí 😀
vesusiatko, to malá má kiahne? tak skoro?
gianni, nič si z toho nerob, vy chodíte len na kontroly, my každý týždeň na rehabilitáciu a to ešte 3xdenne Vojtovka a podľa mňa je Oli úplne v norme, už začína štvornožkovať /také chabé pokusy/ Je síce otázne, či by to tak bolo aj bez cvičení, ale to sa nedá overiť.
Náš výlet do Maďarska nedopadol veľmi slávne, za RV nás čapli fízli, prekročenie rýchlosti, takže sme hneď nakúpili za 100 euro. /takže sa nám to už fakt oplatilo/ V Miskolci sme behali celý deň, ale až tak som tými cenami nebola nadšená, urobili sme taký bežný nákup- drogéria, prášky, detské kaše, ale sebe som si nekúpila nič. Výber nebol bohviečo a ani ceny. Iba keby chcel niekto botasky, tenisky a značkové teplákové súpravy.
Asi pôjdem zajtra do Ke ....
😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre