Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

vevusiatko
2. apr 2009

tinuska ano mala ma kiahne.Ja som mala ako krpata 🙂
Tinuska aj v metre ste boli??

gianni
2. apr 2009

ahojte
tinuska- tak to ti fakt nezavidim,preco tam vlastne chodite a este aj vojtovka,je Oli v niecom pozadu ci co,ked tebe sa to zda v norme,mne sa maly tiez zda v norme ,i ked kamoskina dcera sa uz stavia na nozky (je o 4 dni starsia od mojho)ale ze chlapci su lenivejsi,aj keby bol po zadu o mesiac alebo 2 tak co, inac my ideme zajtra tiez do KE,hm na rychlost bacha teraz je vela fizlov,ja som minule tiez platila pokutu v RA,stala som na mieste kde som nemala ale bola som si toho vedoma, som sa ponahlala na danovy urad a prsalo tak som zastavila co najblizsie,no a vymakli ma ☹
vevusiatko- to mate fakt skoro tie kiahne, to ja som mala asi ako 20 rocna,strasne brrrr

vevusiatko
3. apr 2009

gianni hej mame kiahne ale mala to znasa v pohode.....cimn skor tym lepsie zevraj ale predsa sa mi zda byt mala na to

tinuska123
4. apr 2009

čaute, tak včera sme boli v KE, konečne som dačo pokúpila, sebe mikinu, rifle a ešte jedny gate, nemali sme veľa času, ešte som chcela kuknúť dáke topánky, ale poobede sme čakali návštevu
Vevus, v metre sme neboli, lebo tam akosi nerada nakupujem /ale asi sme mali ísť/
Gianni, vojtovku cvičíme od narodenia, lebo malý sa narodil cisárskym- bolo to nevyhnutné, lebo už mu prestávalo byť srdiečko a sám začal dýchať až na druhý deň /hlavná diagnoza- hypoxia mozgu- mala som niečo s placentou/ Takže sme sledovaný od začiatku, ale dúfam, že pri najbližšej návšteve neurogoličky nám to cvičenie už stopne. Povedala, že necháme vojtovku, kým sa nepostaví na štyri. A to sa mu už podarilo, už prejde po štyroch také 4 krôčky.
Asi nám ide ďalší zub, lebo čo ten stváral v noci, už som nemala energiu. Ako sa metal, ešte si trepol svoju hlavu o moju, no rev nešťastný, potom v kuse na prsníku, keď som vybrala zase bol hore, a takto sme fungovali od 3 do pol šiestej, potom konečne zaspal a spal do pol deviatej- režim hneď v kýbli.Medzitým ma ešte drahý ovalil po hlave, lebo sa mu snívalo, že Oliver padá z poschodovej postele a chcel ho zachytiť.
Gianni, ako sa vám darí v noci nekojiť? Ja si to u malého neviem ani predstaviť, že by som mu nedala.

cherry01
4. apr 2009

ahojte baby, my uz máme štyri mesiaceeeeeeeeeeeee 🙂 a mame aj nové fotky!!!!!
Vevu, som rada že chutilo. Už nech je sezona, aby sme nezývali prázdnotou.
Ja som sa včera na slnku normálne spálila, kým som kočíkovala, som červená ako paradajka. Ale dnes som sa natrela - no nepomohlo...mam este červenší nos 😒

gianni
4. apr 2009

ahojte
aj my sme boli včera v KE,kupili sme malemu u Batu prve topanocky take biele
tinus- aj ja som rodila cisarskym ,mne zase uz druhy den odtekala pl.voda ale som sa neotvarala,no ty to mas zlozitejsie,ale ste dobri lebo moj este velmi nestvornozkuje,aj chce ale potom sa rozcapi 🙂 ,tu noc ti nezavidim ale som sa zasmiala ako si pisala ze ta muz ovalil po hlave,mna nema kto lebo moj drahy este stale spi v obyvacke,ale uz som si na to zvykla, v noci este kojim ale uz nie tak casto ,posledne 2x,kolo polnoci a potom nad ranom,ale cez den som obmedzila,dam rano a potom pred vecerom,len skoda ze nevie pit z toho hrnceka lebo zacina teplo a neviem ako bude pit lebo po lyzickach to je nic,
cherry- aj mne dnes chytilo na slnku ruky,trosku a vsimla som si ze aj maly ma trochu cercene kolo ponoziek co sa mu kusok vyhrnuli gate

sbosorka
4. apr 2009

Ahojte žienky, tak už som nakazila aj Tamarku ☹ .
Už v stredu večer som jej musela odsávať noštek a v noci už boli aj teplotky do 38. No včerajšok bol hrozný..už od rána mala teplotu a vyšplhala sa až nad 39, takže sme prvý krát dávali aj zábaly a potom šup k lekárovi. Aj ona má nasadené atb, prvý krát..som myslela, že to tak skoro nepríde. Celý deň mala teplotu okolo 38 a nie a nie klesnúť. Tak som v noci vyskúšala jeden babský recept na horúčku a klop klop klop už dnes nebolo po teplote ani stopy. No možno to bude aj tými atb.
Dnes už len mala len v kuse sviečku pod nosom 🙂 Aj manželíka to začína chytať, takže mám aj trošku výčitky, že som všetkých nakazila 😔 😅 .
Najviac ľutujem, že musíme trčať dnu, keď je von už tak krásne.
Vevus tie kiahne nezávidím, hádam to rýchlo zvládnete a teraz sa Draganka aspoň nevie škriabať a skôr jej to prejde.
Tinus no vy máte iné vzrúšo v noci 😀. Obidvaja tvoji chlapy ti dali po hlave. To s tým kojením ti nezávidím, no možno už keď ho nebude trápiť zúbok tak to pôjde lepšie.
My už máme aj stoličky, takže spolu 12 zubov 😀 😎 .

vevusiatko
5. apr 2009

sbosorka veru malu tie kiahne netrapia ona je taky kludas..len lieky a vitaminy co jej davam jej nechutia 😀 😀 😀
cherry sak ved v lete sa mozno aj vidime 🙂 vy uz mate 4 mesiace mne sa zda ze nam ten cas nejako stoji 😀 😀

tinuska123
5. apr 2009

cherry, aký ste už veľkí, drobci sú strašne zlatučký.
sborsorka aký to bol ten babský recept, hádam si ho nechceš nechať pre seba, keď zaberá? no atb sa asi nevyhnú nikomu, ale aj tak ste to pekne dlho vydržali bez nich
túto noc sme mali našťastie lepšiu, len 3x bol hore, ja cez deň nekojím, Olinovi celkom zachutil čaj, z fľašky vypije dosť, takže aspoň to a aby mal dostatok mlieka- ráno kojím, olovrant- jogurt a večer kaša, pred spaním tiež kojenie. Tak hádam mu to stačí.

cherry01
5. apr 2009

Dnes sme ochutnali mrkvuuuuuuuuuuuu... zajtra pridám fotky. idem si už urobiť manikuru a pedikuru, lebo vyzeram ako hommosapiens...a potom tu ztvrdnem na nete..tak radšej hned padám. tak zajtra..páááááá

sbosorka
6. apr 2009

Tinusi jasné že si to nenechám pre seba. Takže ten babský recept na horúčku: očistíš zemiak, nakrájaš na plátky a priložíš na chodidlá. Ja som jej to zaviazala elastickým obväzom a dala ponožky. Takto spinkala celú noc a fakt žiadna horúčka nebola. Ozaj neviem či to bolo tým alebo tými atb. ale v piatok zobrala len 2 dávky atb a to asi tak skoro nemohlo zaúčinkovať. A vraj je dobré na horúčky aj priložiť plátky citróna na zápästiem, no to som už neskúšala.
Dnes je nám už fajn, dokonca už Tamarka má aj povolenú prechádzku. Len vôbec neviem čo jej mám obliecť. Naposledy keď bola von tak mala ešte pančuchy a teplú bundu. Ale strašne sa teším z toho počasia, no do stredy ja musím vydržať.

tinuska123
6. apr 2009

zase sme mali brutálnu noc, od jednej do pol štvrtej cirkusy, mám radosť, vyzerám ako vypľuvnutá aj krámy ma čakajú
ozaj Marcelka, Ty si spomínala to cvičenie na maďarskej škole- nebola si omrknúť?

sbosorka
6. apr 2009

Tinusi tak ty tie noci máš riadne divokééééééééé. Neskúšala si tú metódu na spinkanie??? Nám síce nepomohla tak, že Tami zaspáva sama, ale odvtedy som už v noci nekojila.
Aké cvičenie?? Ženy musím už aj ja niečo začať so sebou, lebo pri tej mojej práci len sedím a sedíííííím. Už mi chýba pohyb strašneeeee. Nechodíte niektorá bicyklovať??

marcela.m
6. apr 2009

Caute,chytam infarkt.Snazime sa rezervovat a zaplatit zalohu on-line na tu dovolenku v chorvatsku,ale sa nam nedari a este sme vymazali aj ponuku,tak sme museli vyziadat znova...ja neviem,co z toho robia taky problem,ked manzel tam uz stokrat volal,preco to nezarezervuju a neposlu nam c.uctu,nech to posleme z banky.No prechadza ma aj chut na dovolenku.Slak ma trafi.Jak taki de...Mailom nam odpovedia,telefon uz nedvihaju a v nedelu dvihali...ze ja sa furt dam na vybavovacky...len si nicim nervy...

vevusiatko
7. apr 2009

Sbosorka cez vikend sa mozno vidime 😀 Asi pojdeme na vikend do Rv ale este neviem...Mala je uz vyliecena.Lekarka tvrdi, ze voon mozme chodit ale ja jej nedoverujem....Inak nuda euveritelna doma 😒

sbosorka
7. apr 2009

Vevus, tak sa nezabudni ozvať a nejak si naplánujeme stretko.

My ideme cez víkend aj k našim a k svokre no neviem presne či v sobotu alebo v nedeľu. Môj manželík bude oslavovať narodky, tak niečo v Slanej pogrilujeme 😉 😎 .

Dnes už idem von, sa taaaak tešííím. Vonku je kráásne. Už pred skoro 2 týždňami sa mi narodila neterka a ešte som ju ani nevidela a taká som na ňu zvedavá. Idem niečo porobkať kým Taminka spinká.

sbosorka
7. apr 2009

Marcelka ako dopadlo to rezervovanie dovolenky??? Ja som to skúšala len raz a celkom úspešne, len mi potom zavolali že už je voľné len 1 miesto. A kam do chorvátska idete?? Hoď sem nejaký link nech trošku pozávidíme 🙂 . 😕

vevusiatko
7. apr 2009

sbosorka stretko asi nebude lekarka sice tvrdi, ze mala uz kiahne neprenasa ale ja jej nejako neverim este stale ma chrasty tak radsej to odlozime kym bude uplne fit 😉
Na dovolenku by som islaa aj ja

marcela.m
7. apr 2009

Ideme do Crikvenice,na severe,cim blizsie samozrejme.Dve auta a tri rodiny.Cesta by nas mala vyjst na rodinu 2500 Sk,ked bude este taky dobry kurz a lacny benzin v Madarsku aj v juni.Ubytko 151,66 eur na rodinu.Nakoniec sa nam to dnes podarilo rezervovat.Pozrite si na hellotourist,app iva v Crikvenici.Je tam taky modry nabytok.
Dufam,ze vsetko bude ok.Uz sa tesime.
Inac peniazky su z vratenej dane a este cakame,ze nam vratia preplatky...inac by nebola ziadna dovolenka.Max u babky.A aj to mi je luto dat,ked mam povedat pravdu...este nemame ani vlastny byt...Takze tak.
Cauko.

tinuska123
8. apr 2009

Marcelka, normálne Ti závidím tú dovolenku. Nám sa v Crikvenici veľmi páčilo. Ale chodievali sme na tú mestskú platenú pláž- tam je piesková, vstupné vyšlo asi ako v RV na kúpalisko, takže to sa dá. Ostatné pláže boli kamienkové, to veľmi nemusím.
Včera som kúpila Oliverkovi topánočky v Gabi-baby, hoci ešte som nemusela, pýtala som sa rehabilitačnej či už potrebuje, ale vraj pokiaľ sa ešte nepokúša chodiť, tak netreba, a potom aj tak na domáce chodenie postačuiú papučky-tie šnurovacie. Vraj vôbec nepotrebujjú detičky do 3 rokov nejako ortopedicky tvarované topky, pokiaľ nie je nejaký špeciálny problém. Ale v kočíku to vyzerá dosť čudne, také veľké deco a v ponožkách.
A........ spali sme celú noc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dúfam, že mu to vydrží 😝

marcela.m
12. apr 2009

Ahojte,vsetkym prajem radostne a pozehnane velkonocne sviatky...

azurmanka
13. apr 2009

No nazdarek dievcata,tak sa Vam ozyvame po dlhej dobe.Dnes sme dorazili do Roznavy.Ako inac,jasneze Emmka je nejaka nachladnuta,snad to neprepukne do niecoho vaznejsieho 🙄 Marco teplotkuje a hnackuje,al predpokladam,ze to zo zubkov .Takze zatial tak,vlastne ako keby sa ani nic nezmenilo,odchadzali sme chori a vraciame sa chori ☹ ☹ ☹

Inak u nasich bolo uuuuuuuuuuuuuuuzasne a veeeelmi rychle to zbehlo 😖

gianni
13. apr 2009

ahojte baby
tak ako po sviatkoch? boli ste doma alebo niekde na chalupe?
my sme boli v piatok v RA jazdili tam auta,resp.minirally,aj v Jelšave bolo v kasarnach tak som si aspon obzrela byvale pracovisko,v sobotu prisla priatelova sestra zo Zvolena aj s dcerou a jej frajerom ,v nedelu sme boli na Hradku ze sa okupeme aj s malym ale veduci na chate nam povedal ze do 2 rokov sa neodporuca kvoli agresivnej chemii,malemu som kupila aj plienky do vody tak neviem kedy a kde ich vyuzijeme ked na blizku nie je ziadny detsky bazen ☹ ,no tak sme trcali v aute bo zacalo prsat, dnes sme si urobili vylet na Dedinky ale ziadna slava,neboli sme dlho,zacalo aj hrmiet,chceli sme sa najest ale nic do kopy nemali,skoncili sme v RV ,v obchode KIK,kupila som malemu tricko,nohavice,tielko
teraz cez vikend bude v Tisovci off-road,tak hadam sa pôjdeme pozriet
no nic idem si uz konecne lahnut

azurmanka
17. apr 2009

Nejak to tu viazne ,co je baby?

marcela.m
19. apr 2009

Tak sa ozvem,nech to trocha ozije.
Mate sa?My dobre.Caka nas pestry rok.O tyzden budeme oslavovat manzelove narodky,2.5. ideme na svadbu na vychod-Sobrance-Michalovce,ja tam aj na tyzden ostanem,kde nasi maju dom.V juni prijimacky,potom dovolenka,potom neviem presne kedy budeme krstni rodicia...takze tak.
Zatial nas cakaju same prijemne veci...az na tie prijimacky.Ale hadam to zvladnem.
Nevidno nikoho vonku.My chodime do 100pky,je tam hojdacka,smykalka,pieskovicko.Tak sa hadam uz stretneme,ked je pekne.Hoci nam to obcas kazi ten dazd.
Peknu nedelu.

azurmanka
20. apr 2009

Tak to Vas caka perny rok,pozitivne je,ze same dobre udalosti.
No Emmuska uz isla dnes po 2 mesiacoch do skolky,rano sa taaak strasne tesila a ked prisla tam,tak plackala a nechcela sa ani od ocinka odtrhnut,moje zlate..... ☹
Som nevedela,ze v 100ke maju smyklavku,to je super,budeme tam aj my chodit.My sme doteraz chodili do sauny,lebo Emmka ma velmi rada smyklavku.
No idem daco porobit,pekny dnik zatim.

vevusiatko
20. apr 2009

Azurmanka ahoooj 🙂
Chuda mala ☹ Inak riadne cislo je.Strasne bola zlatucka 😀 😀 Zachvilku sa jej tam zase zapaci 🙂
Stanka kde siiiii????

tinuska123
20. apr 2009

ahojte, po dlhšom čase sa opäť ozývam.... 😎
boli sme dnes na kožnom, takže klasika- do vodičky balneum hermal, excipial naďalej, fenistil a robená mastička, som rada, že nám nedala kortikoid, už ten exém nemá taký hrozný.
Hlásim, že sme sa už definitívne dokojili, už druhý deň aj noc vôbec nič, sranda je, že si ani vôbec nepýta, v noci mu zrazu stačí cumel alebo trošku čaju / mlieko som si povedala, že mu nebudem vyrábať, nech si odvykne od nočného papania/ A vôbec nemám žiadne návaly mlieka, tak hádam pekne zmizne samo.

sbosorka
20. apr 2009

Ahojte ženičky...tak už konečne píšem aj ja...mám teraz asi nejakú krízu čo sa týka písania na koníka 😔 , ale polepším sa 😉
Tamarka nám už 2 dni veselo cupitá po celom byte a naberá miestami riadnu rýchlosť..potom si to väčšinou odnášajú jej kolená, ale strašne ju to baví.
Tinusi gratulujem k dokojeniu 😀 , hádam si už aj ty užiješ konečne pokojné noci.
Ja som teraz začala byť závislá na hačkovaní..riaaaadne ma to chytilo, nič okrem toho sa mi nechce robiť. Ešte aj v noci hačkujem v spánku. Nechcelo sa mi čakať 5-6 týždňov kým mi niekto uháčkuje čiapočku, tak som sa do toho pustila sama.
Vevus už ste po kiahniach??

tina_
20. apr 2009

ahojte, pozerala som, ze v Roznave je nejake materske centrum...nemaju webstranku, alebo nejaky kontakt mi neviete poslat - hoc aj do IP...kde to tam je, chodievate tam niekedy, ako to tam vyzera...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre