Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

marcela.m
14. feb 2009

Tak caute.My sa tiez dnes chystame vsetci na Juh pozriet niečo Kajke aj do Jysku nábytok.Vcera som bola na jednom pohovore a mam za ulohu zariadit kanceláriu,tak som doobeda pobehala vsetky nabytky v RV tu v meste.Uz to aj mam vybrane,len cakam na schvalenie a na peniazky a moze sa nakupovat a zariadzovat.To by som robila aj kazdy den.
Jeden financny poradca si zaklada v RV kancelariu a potrebuje asistentku.On byva myslim v BA,a potrebuje tu niekoho.Nie je to casovo vymedzene,mozem si pracu,ktoru mi da, urobit kedy ja budem chciet.Manzel robi na smeny,tak to si viem zariadit.Som zvedava,co vsetko bude odo mna chciet a ci to bude praca pre mna-ci sa mi to bude pacit robit.Zatial vraj len kancelarske prace,potom ked budem chciet,ma moze zaucit,ale ja nie som asi ten typ na chytanie ludi...skor keby niekto sam prisiel,ze potrebuje to a to - uver,poistku atd.Ale nerada otravujem ludi.Som aj avonka,ale nenahanam si klientov.Kamaratky,ktore vedia,ze to robim,tak mi same zavolaju,ze nieco chcu alebo si objednam pre vlastnu potrebu.A ked mam malu objednavku,tak aby som neplatila postovne,zavolam "sefke" a ona to objedna.
Aj dnes mi prave volala Barborka,ze nieco chce.A aj ja sa chystam nieco si objednat.Oplati sa,ked su akcie.Este mama mojho byvaleho priatela mi dala taku malu skladaciu kefu so zrkadielkom.Ale odlomila som to,takze to spolu nedrzi.A teraz maju tiez,ale inu,len za 99sk.
Ja bud nepisem,alebo vela,vsak?Idem uz jest,lebo som hladna.
Inac s muzom sme si kupili cokolady-mnam,a Kajke tiez sladkosti.Hned rano ma prekvapil.Myslela som,ze vecer niekde pojdeme,ale moji rodicia neprisli,lebo mama je chora a nema ani hlas,takze nic z toho.Skoda.

marcela.m
14. feb 2009

Azurmanka,este chodite na tie manzelske stretka u salikov?Buducu nedelu ma Ivan narodeniny a o 15h bude oslavovat.
Ak by ste niektora chceli,mozte tiez chodit.Je to raz za mesiac,stretavame sa rodinky aj s detmi u salikov.Je tam pekne urobeny dvor,v lete sa da grilovat,vzadu je ihrisko,pieskovisko,a velka miestnost-bar,kde sa stretavame.Tam som aj robila tu moju velku oslavu 30-tky.

gianni
14. feb 2009

no malý teraz zaspal,ale má zase teplotu,chudáčik malý,uvidíme do pondelka,drahý povedal že zajtra by sme mohli skočiť do RA ,ale neviem ked bude mať ešte teplotu,idem pozerať správy

azurmanka
14. feb 2009

No caute dievcata,Maci ta robota by bola fajn,hlavne keby to bolo take flexibilne,ako pises,parada.
Ani ja nie som na to,aby som nahanala ludi na nejake poistky a dokonca ani kozmetiku..ja si radsej v klude objednam u niekoho 😀 😀 😀 😀
A inak na tie stretka nechodime,boli sme iba raz a potom nam to vzdy splyvalo s vikendami,ked sme sli do Piestan s pozom uz sme viac nesli......

Gianni drz sa,snad zajtra bude maly na tom lepsie ☹ Marco ma nenormalny kasel,chudacik,tak sa dusi 😔

sbosorka
14. feb 2009

Ahojte žieny...
Taminka mi už spinká, Ondrej v službe a mne sa nechce vôbec nič robiť. Tak tu len sedím a kukám rôzne veci na nete. Večer bol celkom fajn, aj odsávanie prešlo nejak v pohode a vidím na Taminke, že jej je lepšie. No začínajú sa jej tlačiť spodné stoličky..dopredu sa bojím 😕

V Takku som nakoniec nič nevybrala 😢 , len jedno tričenko pre Tami. Ja asi už neviem nakupovať sama pre seba 😠 ☹ . Mati, keď Ty si tak dobre nakúpila, tak Ťa nabudúce beriem so sebou.

Naháňanie ľudí na poistky už asi skúšal každý 😀 ...ja keď som to skúšala, tak som mala až kŕče v žalúdku z toho, že mám niekomu zavolať 😀 tak som rýchlo vzdala túto kariéru.

Gianni dúfam, že teploty Dodkovi rýchlo prejdú.

marcela.m
15. feb 2009

Ahojte,my sme boli vcera na Juhu.Kupila som Kajke v Kik riflove satky s kr.rukavom za 225sk.Potom este dokupime,co bude treba na jar.Ked sme sa vratili domov,nevedeli sme sa dostat do bytu.Manzel isiel posledny,nevybral kluce zdnu a este ani nezamkol.To by sme hned zistili,ze su dnu kluce.Ale vsak naco zamykat?Ved za par sekund sme ich s pozicanym sroubovakom otvorili...nekomentujem.To len moj muz je toho schopny...a ja som zla,lebo ked sme doma,tak je kluc vo dverach.Ja ked odchadzam,ho vyberiem a zamknem za sebou.Na rozdiel od muzicka.No povedzte,ci ma nema trafit slak 😠 Len aby ste vedeli,ze sa dame lahko vykradnut 🙂 Musim ist,Kajka sa mi pyta "tata"-na nocnik.

gianni
15. feb 2009

ahojte
my sme ešte stále v teplotách,žiadna zmena,zajtra ideme k doktorke tak uvidím čo na to povie,v noci sme dávali aj zábaly na rúčky,no nič idem bo malý mrnká,tak pa
marcela.m,dobre vedieť že sa dáte tak lahko vykradnúť,už len napíš či sa oplatí,teda čo máte dobré a hlavne drahé 😀

sbosorka
15. feb 2009

Ahojte žienky...tak už máme po víkende..oddýchli ste si???

Marcela, Tvoj manželík je teda číslo 😀 😀 😀

Tamarke už dnes bolo ozaj fajn...trošku ešte chrčí, ale už jej nevysia sviečky pod nosom 😀 . Aj si pospinkala cez deň 3 hodinky. Ak to takto pôjde ďalej tak už v utorok pôjdeme trošku vonku.
Všetkým detičkám prajem tiež skoré uzdravenie...musíme už vydržať kým bude teplúčko.

azurmanka
15. feb 2009

Som rada Stani,ze uz je malej lepsie.Ja neviem,ci zajtra s malym neskocim ku Beshirovi zasa,lebo sa mi nejak nepozdava,starsne kasle a este aj sopel do toho ☹ ☹ ☹ ☹

Co Vam predpisal Beshir Stani?

Inak Marcelka my uz sme sa takto vymkli 3x a vzdy sm museli volat poziarnikov.V lete to bola pohoda,lebo cez balkon sups dnu,ale v zime... a to mame bezpecnostny zamok,takze problem.Ale poziarnici maju na to specialny taky nastroj a za dve sekundy sme boli dnu.A potom ze ako lahko sa daju vykradat byty 😀 😀 😀 😀 😀
Ale prave tento tyzden sme kupili ten zamok,co sa neda vymknut.

Veru aj bezpecnostne dvere by sa zisli,ale nejak stale neviem na to vyclenit peniazky 😖 Vzdy je nieco dolezitejsie 🙄 🙄 🙄

Babenky tak ja sa od dnes snazim nekojit.Vecer som dala flasu ,ale maly pytal cici a plakal,ale potom ku nemu prisiel muzicek a krasne zahajal za 2 minuty.Tak snad sa nam to uspesne a co najmenej bolestivo podari. 😔

Ale prsnik mam naliaty tak,ako som uz hadam 2 mesice nemala 😠 Ale uz to cez noc maly prehanal,tak som musela striktne zasiahnut 😖 ☹ Normalne mi je luto ☹

Ale si predstavte,ze ked som bola v noci pri malom ja,tak sa budila aj kazdych 10-20 minut a hladal a potom ku nemu o tretej som vysackovala muzicka a spal az do 6.30 rano,dobre,nie?

sbosorka
15. feb 2009

Berieme Trifed a dávam jej aj Sinupret a Nasivin do nošteka.

Tak Marco je riadny výmyselník 😎 ...možno keď nebude cickať tak aj spinkať bude celú noc.

Emmuške je už dobre?? Dávaš ju zajtra do škôlky??

azurmanka
15. feb 2009

Ni nedavam,lebo este pokasliava a chcem aj tak prekonzultovat s Beshirom,ze kedy ju mam dat teraz,ked bola 2x po sebe chora.Myslim kvoli imunite....neviem....uz mam z toho traumu,ze ked ju dam,za par dni ju mam doma choru a maly zasa chory.....ale tomu sa nevyhneme,imunitu nejak chytit musi... ☹

sbosorka
15. feb 2009

No možno už má teraz tak posilnenú imunitu, že aspoň 2 mesiace jej nič nebude 😉 No ale ozaj, imunitu nejak musí získať..tak len vydržať treba.
Takže zase si budete užívať všetci spolu doma 🙂
Ja mám doma zajtra aj manželíka, tak sa on bude venovať malej a ja budem pracovať 😀
Ako sa má Nikina malá?? už tu dlho nebola

gianni
15. feb 2009

azurmanka,ako často si ešte kojila,nedostaneš zápal?alebo si trochu odstrekuješ?ja by som chcela ešte kojiť do toho septembra pokial nenastúpim do práce,pravdaže ak budem mať mlieko,ale odstavovať budem musieť asi skôr aby som nemala potom problém v práci,lebo kolegyňa chodila už do roboty a cez obednajšiu prestávku odbehla do jasiel nakojiť,ale povedala že už prestane a potom ja som už bola na materskej tak neviem,ale že musela brať tabletky a si aj sťahovala prsia,neviem presne a jeden den nebola aj v práci čo jej bolo zle,hm každý to má iné

marcela.m
16. feb 2009

Caute,mna Kajka vcera riadne vystrasila.Okolo 11h zacala zvracat.Uz som myslela,ze zase skoncime v nemocnici ako minuly rok na infuziach.Zvracala 5-krat,a potom,ked sa naobed vyspala a vstala,bola ako vymenena.Nasa stara nezbedna Kajka bola zas zdrava.Davala som jej kulisek a tiez ryzovy vyvar,tak to asi pomohlo.Potom sa este stazovala,ze ju boli brusko.Bola hladna,tak som jej dala banan a vecer len piskotky.Chvala Bohu,je uz ok.Asi nieco s chutou zjedla.V sobotu bastila,ako keby nikdy nejedla,az som sa cudovala.Tak dufam,ze to bolo len z toho a ze sa to uz nevrati.Odkedy nekojim,ta by vkuse jedla a vsetko,co nas vidi jest.

Mati,inac aj mne sa tak velmi nalievali prsniky,tak som ju nakojila,ked uz boli naliate.Ale tyzden som jej davala len raz denne a prestali sa mi tak nalievat,potom som vydrzala dva dni vkuse bez naliatia,ale po dvoch dnoch zas,tak som jej raz dala a odvtedy sa mi uz nenaliali.A to som so zatatymi zubami odolavala a este obcas odolavam Kajke...Ale mlieko este mam,ked si stlacim prsniky.Inac fakt je,ze je to hlavne o nasej pevnej voli nedat prsnik,ani ked akokolvek rici to dite.A to som si fakt uzila pri Kajke,hlavne v noci.Noci boli posledne,co som zrusila.A odkedy si zvykla,ze jej v noci nedam papat,spinka krasne celu noc.Vsak bolo nacase skoro po dvoch rokoch,nie?Aj ja som rada,ze sa konecne vyspim...

tinuska123
16. feb 2009

ahojte kočky, čo sa to deje s našimi drobcami? Všetci chorí, sople, kašle, zvracanie, teploty. Oliver tiež ešte soplí, už je to vyše týždňa, tiež som si kúpila tú odsávačku na vysávač, no to som mohla aj skôr, fakt je super. Ale v noci je to horšie, lebo to by sa dočista prebral, tak chúďatko chrčí, nevie sa poriadne nacickať a často sa budí. Dávam mu tiež kvapky, ale už by som ani nemala, veď sa má max. týždeň. Neviete ten sinupret, je tiež na soplíky? Lebo Oliver nekašle /aspoň to/. Tiež sa už kojíme len ráno, niekedy na olovrant a večer po kaši pri zaspávaní, no a samozrejme v noci. Normálne sa hrozím toho, ako mi bude zaspávať, keď sa odstavíme. Lebo by som chcela tak za mesiac. Stani, ozaj vy ste tú metódu zaspávania dodržali alebo si to vzdala? Rozmýšľam, že s tým budem musieť začať.

gianni
16. feb 2009

ahojte
tak dnes sme v RV ohehali krčnú,predpísali nám ATB,že zapálené hrdlo,no škoda som myslela že sa zaobídeme bez ATB,teraz spinká,v štvrtok ideme na kontrolu len neviem ako to vydržíme doma už teraz mám odchodové tendencie 🙂 ,ale ked nebude mať teplotu tam hádam s ním kus vybehnem von, aspoň trochu aj psa vybehať

sbosorka
17. feb 2009

ahojte babenky

Tinus na letáčiku od Sinupretu je napísané, že uľahčuje vykašliavanie a vysmrkanie sa. Neviem či sinupret alebo všetko dokopy, čo Taminka pila, ale už jej skoro nič nie je. Prešlo to na mňa 😠 ...neskutočne ma bolí hrdlo a už sa mi aj nos upcháva, tak som nasadila homeo, neoangin a tiež sinupret.

Marcela ja mám tiež ešte mlieko...som myslela, že mi zmizne po pár dňoch.

Podľa ten zaspávacej metódy sme fungovali asi týždeň a to som už bola na pokraji s nervami. Najhoršie bolo, že Taminka nechcela v postieľke ležať a stále po dlhom plači zaspala po sediačky, no hneď ako som ju zvalila tak sa prebrala a celé to začalo nanovo. No odkedy som to skúšala, tak v noci spí celú noc a bez papania. Pred tým som aj v noci kojila. Aspoň niečo 😀 😀 😀 No bol to veľký stres aj pre ňu a aj pre mňa 😢 .

Dnes sme už objednali okná a v utorok prídu montovať...neviem či sa mám tešiť alebo sa už dopredu báť toho neporiadku. A hneď za tým sa pustíme do maľovania 😉

Idem spinkať , Vy už všetky odfukujete ..páá zajtra a dobrú nôcku.

azurmanka
17. feb 2009

Dobre ranko dievcata,Stani,zasa si isla spat v skoru rannu hodinu???? 😕 😨

Ano,Sinupret je mukolytikum,znamena,to,ze uvolnuje hlieny,ktorych sa nejakym sposobom nevies zbavit,ci uz vykaslat,alebo vysmrkat,preto je vhodny pre deticky,lebo im zym,ze to nedaju von,hrozi zapal stredneho uska....

Ale pozor,obsahuje alkohol,takze sa nesmei uzivat dlhodobo....

Stani plastove okna mate?My odkedy mame okna plastove,tak sa nevieme na severnej casti bytu zbavit plesni,tak snad Vas tento problem minie....Je to priserne,lebo nam to koplikuje aj kupu nabytku do detske,uz som z toho na nervy....

CVcera sme boli s muzickom n aromantikus vecery s muzickom v Castelle,dala som si mnamkove cestovinky 😉 A skoncili sme este u nas v Retre,takze paradny vecer 😉

Co amte dnes na plane?
Ozaj Stani cez koho ste objednali okna?

susanka28
17. feb 2009

ahojte zienky-dnesna noc u nas bola v celku ok-akurad ze nas drobec zacina soplit-volali sme doktorke-a ta nam poradila kvapky do nosteka a pokial nema horucku mame zostat domka a nechodit do ordinacie lebo tam este len dostaneme bacilky-Stanka-aj my mame menene okna no nie na plastove ale EURo/drevene/-Azurmanka ma pravdu s tou plesnou-pre to sme si nedavali plast-nasi znami maju tiez problelm s plesnou-no verim ze vas to obide-ja som s mojimi spokojna-mame ich uz 2roky-a veru aj usetrime a v prvom rade mame paradne teplucko-toho neporiadku sa neobavaj-urcite to zvladnes-sice pri detoch je to horsie ale da sa-tak drzim palce-

cherry01
17. feb 2009

na dneska ráno bol u nás taký randááál!!!! 2.00 vstal Tomi, s novym cumlom na flaške nechcel jest - zaspal pri tom. O 3.00 vstala Kristínka, stiahla svoju 120tku a začala revať. Uspala som ju o 4.00, načo sa prebudil Tomi - už bol znova hladný. Doniesla som mu starú fľašku - zjedol 60 a reval. Tak som s ním chodila po izbe, zaspal o 5,30, a o šiestej už vstávala Kristínka..no hotová som bola. A od siedmej kukajú jak teľa na vráta a usmievajú sa na mna..no dá sa na nich hnevať????

To len aby ste mali predstavu 😀 😀

sbosorka
17. feb 2009

Dobré ránko...no šla som tak pozde spať, lebo Tamarka zaspala až o pol deviatej tak som naivne dúfala, že aspoň do deviatej pospinká, no o siedmej zavelila budíček 🙄 😀 .

Dúfam, že tá pleseň nás ozaj minie ... si ma postrašila..však uvidíme. Objednali sme v slovaktuali...ale v dobšinskej pobočke..oproti Rv zľava 5000,-

Mati tú večeru Ti závidím...a kde ste mali deťúrence?? Bola si včera s nimi u Beshira??
Taminka mala ráno znova soplíky, tak neviem či s ňou pôjdem von...možno ju dám len k oknu.

azurmanka
17. feb 2009

No nebola som,lebo vcera bol maly uz lepsie,ale dnes zasa nejak viac sopli.Ale vonku sme boli,uz som to neja vzdala trcat vo vnutri,lebo aj ked som to tak robila,tak priebeh nebol o nic rychlejsi......Teraz uz spinka maly,lebo vstaval uz o siestej a v noci bol trosku boj o prsnik,nakoniec som trosku dala,ale rano som uz dala flasu.

Aha a deturense boli so svokrou,dokonca mi aj pozehlila,no chapete?Iny luxus,nie?Nejak vela pomoci zrazu v poslednej dobe 😕 😕 😕

No a my kedy pojdeme niekam?57
No cherry to Ti teda nezavidim....a este ked im pojdu zuby,tak to si teda neviem predstavit 😕 😕 😕 😕

sbosorka
17. feb 2009

Mne Taminka tiež teraz zaspinkala..už bola riadne mrzutá a ešte som to dorazila odsávaním soplíkov...tá sa ale narevala. Už keď vidí odsávačku tak uteká do kuchyne. Navyše nám idú dolné stoličky 😅 .

Idem si asi aj ja ľahnúť..nejaká som jak oťapená a navyše chcem mať aj dnes nočnú 😀 😔 .

Mati skús navrhnúť kedy a nejak sa dohodneme 😉 Moja svokra sa zase od oslavy ani neozvala 😠 no čo už..ja si budem musieť požehliť sama 😀 .

azurmanka
17. feb 2009

navrhni Ty aj ja sa prisposobim....o.k?

Kde ste sa tak nainfikovali aj s malou?Bol niekto vo vasom okoli chory?

sbosorka
17. feb 2009

mne sa zdá, že chorý je každý okolo nás 😀 , takže možností je veľa

Tamči zase soplíkuje, tak dnes ešte zostávame doma ☹ Nestihla som si s ňou pospinkať, lebo niekto nám zvonil a zobudil ju. Ešte k tomu je aj nejaká mrzutá dnes...som unavenáááá a chcem spať 😢 🙄

Čo porábate vy??

azurmanka
17. feb 2009

Ja uz neviem aky program by som malej vymyslela,uz som nejak bez fantazie.Ideme asi von,nech sa trosku vybeha a zajtra ju uz dam asi do skolky.
TAkze zatim pa

gianni
17. feb 2009

ahojte
no máme zmenu diagnózy,asi to bude tá 6 choroba,sa mi dnes vyhádzal,volala som doktorke a tiež povedala že spravila chybu ked mu predpísala ATB i ked na odporúčanie krčneji,že sme mohli počkať ešte 1 deň,dala som mu ich 4x a že nemám už dávať ani na kontrolu chodiť len ked niečo bude,teploty už nemá,tak uvidíme,tiež vylúčila že alergia to asi nebude,ale tá 6 choroba tak dúfam že len to,včera sme boli vybehať aj psa na kopci,pravdaže malý len v aute no aj s nami a pes za autom 😀

nika_ke
17. feb 2009

ahojte,
gianni, som prekvapena,ze vam dala doktorka ATB ☹ nema pristroj CRP? my sme tiez mali 6chorobu akurat par dni pred vianocami. Richellka mala teploty 38-39, aj na pohotovosti sme boli, ale kedze nemala sopliky, ani kasel, tak nam nic nedali. Mali sme len ustriehnut teploty. Nasej doktorke sa zdalo pri kontrole zapalene hrdlo, ale CRP mala iba 8 a uz sa zacala vyhadzovat - to bol 4.den teplot. Takze berieme len cebion multi asi uz od oktobra. Mna len nastvalo, ze dokina sa o 6 chorobe nezmienila, hoci videla vyrazky. Skonstatovala len,ze mala prekonala nejaky virus 😖
Ak si budem musiet hladat novu doktorku pri zmene bydliska, tak urcite len taku, ktora ma tento pristroj.

azurmanka, silno vam drzim prsty, nech sa konecne zbavite chorob ☹

sbosorka, ked si zariadovala Tamarke izbu, kupovala si aj stolik a stolicky? ja zhanam nieco do detskej a neviem nic najst okrem Ikei 😒

vevusiatko
17. feb 2009

Ahojte babizne 🙂) Tak ja som konecne na nete ked je priatel od dnes v robote 🙂
Co mate nove??? AKo vidim aj vy ste chorucky 🙂
Aj my sme dnes boli u lekarky tak sa trapime velmi zo soplikmi....ALe snad to prejde....Idem si vas precitat 🙂

marcela.m
17. feb 2009

Ahojte,
Cherry,no to ti nezavidim.Ja mam tiez podobne spomienky s Kajkou,ale dve deti naraz by som nechcela...ani druhe nechcem.Teraz som sa tak nasr...Tolko vystraja a este aj spadla z gauca zas dozadu na hlavu a na zemi bol vrchnak z kanvice-hracky,tak na to rovno spadla,na hranu...Tak som sa od zlosti spakovala,zavrela ich s muzom v obyvacke a ja som pri PC na druhom konci bytu tiez zavreta.Inac by som sa asi uz neovladla po dnesku...fakt sa dam sterilizovat ked sa bude dat.Bo ma slak trafi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre