Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

chruminka
4. sep 2009

tilly a co si stym robila? mna to strasne svrbi!!! a hlavne podvecer a v noci ...ked si to zacnem skrabat tak neviem skoncit.... 😖

tilly
4. sep 2009

mňa to nesvrbí, len občas...

arusska
4. sep 2009

tilly podla mna nie je problem v ucitelkach, lebe tieto dve co ma Dany a Frederika su veeeelice perfektne, len ked on bol od malicka taky maminkym cecek ze nechape preco ho odrazu davam niekam..

tilly
4. sep 2009

jasne, oni sú na nás príliš zvyknutí...

majusa
4. sep 2009

chruminka, ja som to mala v 26.tt. Ale mala som to z alergie. Bola som na cukor a doma som si odšťavila pomaranče a grep. Aby som odbúrala tú sladkosť z úst. No a keď som to ručne odšťavovala, tak som neumila šupku a šup ho, večer bolo brucho samá vyrážka. Ja som s tým bola aj na kožnom. Dala mi takú robenú mastičku, ale neviem, či mi tá pomohla. Nechcem strašiť, ale mne to vtedy trvalo asi mesiac, kým sa to stratilo. Ale poradila mi, aby som si brucho natierala telovým mliekom excipial. To som natierala vkuse. A ešte pomáhalo, keď som si to osprchovala vlažnou vodou ... je to nepríjemné, ale nič sa s tým nedá robiť. Ja som dokonca potom brala aj dithiaden, ale ten mi vôbec nepomohol, svrbelo to stále.

angua27
4. sep 2009

gabi, dúfam, že Dany sa v pondelok bude do škôlky tešiť. možno deťúrence, vrátane neho rozladilo toto dnešné počasie. 😉

aďka, to že pôjdete domov sanitkou, nechcem už ani raz počuť. ja sa na to teším, ako malé bábo na Vianoce, že vás domov všetkých štyroch poveziem. tak mi neber tú radosť. veď ja som len tak napoli pracujúca a robím iba vtedy, keď chcem ja. 🙂
na tie vyrážky Ti moc neviem poradiť, ja som sa nevyhádzala v tehu. a veľa, veľa lež. viem, že je to otrava, ale je to pre dobro babuliek. 😉

ja som dnes mala shopping deň. chystala som sa doobedie stráviť na katastri a tam nikoho na LV, tak som bola vybavená za 10 minút, ale aj tak ma nepotešili. pracovníčka, čo mi robila vklad zabudla sňať plombu, tak to musím poriešiť. 😠 tak som sa vybrala do Auparku a nakúpila nejaké oblečko a darčeky na narodky pre malého. a tešila som sa na večer, na stretko s exkolegyňami a oni to zrušili, len mi zabudli dať vedieť. riešili to mailom (ku ktorým som sa celý deň nedostala), tak som sa prehnala do Ivanky a späť. ale neva, uvidíme sa budúci týždeň. 😀 len, keby som to vedela, mohla som ísť plávať, dnes som bola na rehabilitácii a je dobré, ak v ten deň ešte plávam, viac sa svaly uvoľnia. 😔

tilly
5. sep 2009

kika, ale veď podľa nového ti ani LV s plombou vydať nemala... ale treba ich chápať, majú teraz strašné chaosy, lebo od prvého platí novela a oni nemali ani školenie a tou novelou sa strašne veľa vecí menilo...
no skrátka my sme mali skôr školenie ako oni, teda oni ho vôbec nemali...

našťastie sa slniečko ukázalo, aj keď je dosť zima, ale neva, aspoň, že neprší

angua27
5. sep 2009

miška, presne tak. LV mi ani nevydala a bola veľmi milá, všetko mi vysvetlila a snažila sa pomôcť. len ma zarazilo to, že tá plomba tam ešte je. veď keď ma zapísali už ako vlastníka, tak by plombu, ktorá tam bola kvôli tomu zápisu, by mali dať preč. či nie? sama pracovníčka bola s toho zmätená.

no nič, idem im tam napísať, že ako postupovať ďalej. realiťáčka, ktorá to vybavovala ma už 2 týždne ignoruje, tak si to musím poriešiť sama. milujem takýchto ľudí, peniaze zhrabnú a nakoniec veci nedotiahnu do konca, ako sľúbili. 😠 miška, česť výnimkám.

tilly
5. sep 2009

jaj, tak tam môže byť iný problém, nevedela ti povedať, na základe čoho je tam tá plomba? lebo to nemusí byť tvoje konanie, vieš číslo konania, teda toho tvojho konania? pozri si to na katasterportal.sk, tam je, že informácie, tam si hodíš číslo konania... alebo ešte jednoduchšie je, keď si dáš spraviť zostavu na katasterportal.sk, tam ti to hodí tiež číslo konania, ak to je tvoje konanie, tak môžeš byť v pohode, majú tam len chaos a oni to urobia, prípadne dáš reklamáciu a urobia ti to hneď horšie bude, ak tam mal bývalý majiteľ nejaký problém a teraz ti tam hodili plombu... ale skôr si myslím, že je to tvoje konanie, len nevedia, čo majú robiť...

tak to si natrafila na dobrú realiťáčku, zhrabne provízku a koniec... ja som taký blb, že robím všetko nad rámec svojej povinnosti a potom sa mi to vypomstí takými klientami ako ten, čo som ho mala teraz naposledy... alebo sa ku mne vracajú, čo 90% klientov mám na odporučenie alebo stálych klientov, čo ma nesmierne teší 😀

tilly
5. sep 2009

ozaj, toto som chcela, keď budete niekto chcieť objednávať z bess.sk, tak mi dajte vedieť, chcem pár vecí na vianoce, mohli by sme sa rozdeliť o poštovné 😉

angua27
5. sep 2009

tilly, dík za tip. idem sa do toho pustiť a pozisťovať, čo a ako. ale podľa všetkého by to malo byť to moje konanie, tak dám reklamáciu.

škoda, že si nepovedala skorej, pred týždňom som z bess objednávala. 😔

idem drichmať. 😀

arusska
5. sep 2009

baby, dnes sme prisli domov z Tesca z DS a ze sa idem este s malym a Aruskou prejst do kruhoveho objazdu a isli sme si len tak maly predomnou asi 2 metre a zautocil nanho Oliverov SHAR PHEI, kokos rozkusol mu ruku, nastastie nic extra vazne, ale boli sme na pohotovosti, teraz potrebujem potvrdenie ze je pes zdravy a v pondelok s malym na tetanovku... hrozne, som skoro odpadla ked som videla ako 2 metre predo mnou vybehne spoza plota pes a zautoci na dieta, ktore len tak ide a nic zle nerobi....

arusska
5. sep 2009

jezis mam uplne nervy a som nasrata a zaroven mi ide puknut srdce ked vidim ako maly je z toho este stale vystraseny, dufam ze toho psa da utratit - ved si zoberte ze kolko deti tu len tak pobehuje po ulici aj bez rodicov a to sa moze stat hocikomu a co ked by som bola dalej a nestihla by som tak rychlo zareagovat? to ho mohol aj roztrhat... budem asi nastojit na tom aby ho dal utratit...

angua27
5. sep 2009

gabi, bože, až mi srdce na chvíľku zastalo. ježiš, ja by som toho psa utĺkla asi na mieste.

beznadejna
6. sep 2009

tilly
mohla by som si aj ja objednat nieco__
da sa?
dakujem

janetka
6. sep 2009

caute, uz sme doma z dovci...tak vybalujem, aklimatizujem sa troska, zajtra kubka davam do skolky... ale tak on to tam uz pozna...

arus: a to ktory pes??? hrooznnee...

tilly
6. sep 2009

aru, ktorý shar pei??? kto tu má takého psa??? olivera myslíš toho, čo má sestru lauru? rodičov braňa a luciu? alebo kto je tu ešte oliver?

beznadejná, jasné, tam sa dá zo stránky poobednávať 😉 som myslela, že by sme si objednali viaceré kvôli poštovnému... ja teda budem až tak v októbri/novembri kvôli vianociam 😉

jari, už ste doma? tak skoro? my sme boli v zoo v gyori dnes, boli sme trošku aj po obchodoch, ale strašne draho tam je zrazu, u nás je lacnejšie...

beznadejna
6. sep 2009

tilly
ak teda budes objednavat tak by som sa pridala
nevadi?
uz som si aj nieco vybrala
a kolko stoji postovne?

tilly
6. sep 2009

jasné, môžme si potom objednať spolu, ja už tak približne viem, čo chcem, len ešte čakám na predvianočnú ponuku 😀 poštovné je buď 1,90 ak sa platí dopredu alebo 2,90 pri dobierke 😉

tilly
6. sep 2009

bez, v čom ste išli v novembri z pôrodnice?

arusska
6. sep 2009

janetka, tilly tuto o dva domy dalej...

bezaz
6. sep 2009

gabi jezis, ja by som chytila amok a napadla toho psa sama 😲 😠
misi v bodicku, dupackach, kabatiku a v teplom overale
ozi mame dalsiu stolicku, takze 10 mesiacov = 12 zubov
a este dnes sa ninke podarilo fuknut prvy ton na flaute 😵 😵

janetka
6. sep 2009

arus: boli sme dnes omrknut toho psa... 😖 😅

arusska
7. sep 2009

janetka a ???

dnes to vyzera na pekny den, uvidime ako sa dostaneme do skolky 🙂))

janetka
7. sep 2009

arus: bol tak riadne za dvomi plotikmi, asi boli vtedy vonku alebo co..... a ako majitel?

tilly
7. sep 2009

aru, už viem... ako sa zachovali majitelia? ja neviem, čo by som robila, tiež sa vždy bojím, aby maxo niekomu neublížil, aj keď si myslím, že by si netrúfol, ale nikdy nevieš... vôbec neviem, čo by som robila, ale keby napadol dieťa, tak by som ho asi dala utratiť, lebo to normálny pes neurobí... neviem, či poznáte ten program na spektre, buď já nebo pes a tam taká teta učí psov, ako sa majú správať a tam jeden pes napadol dievčatko (majiteľkinu dcérku) a tá cvičiteľka ho kázala dať utratiť, že má poruchu na mozgu, lebo normálny pes to neurobí... už si presne nepamätám, ako to bolo, ale toho psa utratili... bolo to niečo malé čierne, niečo ako kokršpaniel...

fíííha, ninka je talentovaná zubaňa 😀

arusska
7. sep 2009

janetka, tilly, no zachovali sa uplne super, vraj bol za tym malym plotikom vzadu, vpradu mali otvorenu branu a asi im to preskocil alebo co ale hned isli aj na Pohotovost a aj na druhy den hned rano dosli ze co a ako.. teraz boli u veterinara pre potvrdenia a tak.. Ale aj tak nech si hovoria co chcu, kurnik ved maju 3M babo a aj to bude mat raz 2-3roky a zacne mu robit zle. A chcem vidiet ze ked mu bude clovek zle robit co urobi. Lebo Dany sa ho ani nedotkol, ani len nevidel ze ide, ani nic nejedol, nedrzal v ruke - uplne z nicoho nic a bezdovodne zautocil tak to musi byt posahane...

Inak dnes sme plakali v satni a potom vnutri asi len 3sekundy, lebo kym som mu zavesila mikinku tak uz sa hral 🙂 dietatko moje 🙂 Dnes sme uz az do 12tej tak idem na tu diplomku

tilly
7. sep 2009

takže už je dobre v škôlke... ja neviem, či by som riskovala bábo pri takom psovi... keď vidím, čo je schopný robiť dva krát pokúsaný samko s harvym... domčo s maxom nemajú nejaký vzťah, domčo ho max. pohladká a dá mu rohlík, ale nevála sa po ňom, neťahá ho za uši, chvost a tak...

erika1983
7. sep 2009

ahojte
chrumi aj ja ta mozem hodit z nemocky nerobi mi to problem, len daj vediet, nebudes chodit sanitkou
no tak aj mi mame prvy den do 12 v skolke za sebou, ze v pohode pekne sa napapala, zahrala, uz aj boli vonku 🙂
Gabi ja by som ho tiez asi zabila, a co teraz budu cakat naozaj kym uhrzne ich dieta???

arusska
7. sep 2009

pol hodina zametania a som spotena ako keby som makala na stavbe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre