Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

arusska
18. sep 2009

no erika ako dnes? Zlepsilo sa to? My sme viac nespali ako spali... 🙄 Uplne desna noc.

bezaz
18. sep 2009

baby mam pre vas ten oriflame.. erika, donesiem do prace, gabi poobede by som v ramci prechadzky doniesla domov 😉 ada detto

janne6969
18. sep 2009

Dobre ranko.
Aj nasa noc bola dost zla. 3 krat sme boli hore a vysavali sopliky ☹

beznadejna
18. sep 2009

dobre ranko
nepoznate nahodou gynek.v ruzinove vola sa Zacherova?
chcela by som k nej chodit len neviem aka je lebo je to po znamosti
napiste ak viete
dakujem 🙂

arusska
18. sep 2009

bezi, tilly, prave si volim volitelny statnicovy predmet - pracko som vylucila uplne, a rozhodujem sa medzim ustavkom a obchodom, ale asi obchod zvitazi, aky mate nazor????

Bezi v pohode, ale mame zapal priedusiek, tak aby to mala nechytila, lebo je to vyrusove.. Napis kolko to stoji, neviem ci mam doma tolke looove a do banky dnes nejdem, ale asi by som mala mat...

janetka
18. sep 2009

beznadejna: zacharova myslis? ja som k nej chodila.... v ruzinove ma ambulanciu....taka stara skola, nebola zla.... ale taka priemerna, mne sa nepacilo, ze ked sa vyskytli v tehotenstve problemy, tak ma poslala do ruzinova, ale nikoho tam neoslovila, ze ma posiela, chodila osm tam ako bludny holandan s placom a hladala niekoho kto ma prijme, asi u troch lekarov som kolovala....
takze mozno do ambulancie ok, ale ak v tehotenstve tak nie.......

tilly
18. sep 2009

aru, ja mám obchod a financie za sebou, celkom pohoda, ale intenzívne som sa na to učila 9 týždňov... čiže som vedela všetko, nie ako teraz... ale to som bola slobodná, bezdetná a mala som aj dosť dovolenky... takže neviem posúdiť, či to bolo ľahké alebo nie... ale keď som bola na tej katedre na skúške z hospodárskeho práva, tak to bola relatívna pohodička, jedna z mála pohodových skúšok, kde nežmýkali úplne všetko, ani to netrvalo dlho, tak 10 minútiek skúšali...

angua27
18. sep 2009

ahojte,
pridám sa ku téme plienky. na začiatku sme používali pampers new born, asi 3 týždne. medzitým sme podostávali ako dar rôzne značky: Pamper, Tesco, DM. najviac sa mi osvedčili Tesco fialové - teraz majú zelený obal. no a občas používame DM, ale jeden čas mi ich Maťko precikával, neviem prečo. 😉

beznadejna, v Ružinove lekárov nepoznám. ja som však bola super spokojná s MUDr. Smolíkom z Probiosu. je to súkromník, ale má super vybavenie, perfektný prístup, zlatá sestrička. chodila som k nemu pred tehu aj celé tehu. až na poslednú poradňu som išla na Kramáre. objednáva vždy presne na čas, nečaká sa. a keď je problém, stačí zavolať a prísť, hneď zoberie. na telefóne 24 hodín denne. len bohužiaľ už nerobí pôrody.

my práve pečieme druhý korpus na Maťkovu tortu. zlatíčko mi pomáhal vážiť, miešať, všetko ochutnal. perfektný bol. 😀 ešte musím urobiť krém a večer budem zdobiť. a ešte naložiť mäsko na grilovanie, ale to stačí až poobede. dúfam, že na zajtra vydrží toto počko. 😎

chorým deťúrencom prajeme skoré uzdravenie. 😉

beznadejna
19. sep 2009

janetka ano zacharova sa vola
ja som o nej pocula prvykrat preto sa pytam
a ako v tehotenstve ti nepomohla?
ja hladam nejakeho gyna ,ale najlepsie v ruzinove alebo tu v samorine len vobec nemam potuchy ☹
chruminka vcera som ta videla aj s druhom pri skolke 😀

beznadejna
19. sep 2009

angua a kde je ten probiis ci co to je?
😝

tilly
19. sep 2009

včera som sa tak nasmiala, dominik si s tatinom pozerali knihu o zvieratkách a bol tam ježko, tatino sa dominika pýta, vieš, čo je toto za zvieratko, dominik, že jasné, to je kaktus 😀

angua27
19. sep 2009

beznadejna, sídlia v Ružovej doline. tu je ich stránka www.probios.sk

chruminka
20. sep 2009

ahojte

Tilly nejdes nahodou zajtra okolo 9:00-9:30h smer BA? 🙂

Angua tak ako dopadla oslava? Torta sa podarila? 😝

Beznadejna no boli sme v piatok v DM kupit zvysne veci a hlavne plienky kedze neviem co zajtra a keby som to nechala na Doda tak neviem ci by vedel ktore ma kupit 😀 ,uz teraz ma so vsetkeho dobry hokej ked som mu ukazovala kde co mame pre jezibaby co musi este spravit popr.doniest do nemocky....

Baby tak mi zajtra drzte palce nech si ma tam zajtra nenechaju a pustia ma este aspon na tyzden domov 🙂

tilly
20. sep 2009

chrumi, idem na deviatu do prievozu, zoberiem ta, len dalej asi nebudem stihat, lebo idem si len pre papiere a potom idem hned na jedno stretnutie...
neboj, nenechaju si ta tam...

chruminka
20. sep 2009

tilly kedy musis vyrazit so Samka?
Mne staci do prievozu ,vsak troleje chodia....aj busom by som to zvladla 😉

tilly
20. sep 2009

prídem po teba na parkovisko k škôlke tak 8,40 - 8.45, dúfam, že nezabudnem 😅

chruminka
20. sep 2009

tilly ok 8:40h pri skolke

angua27
20. sep 2009

ahojte,

tak som sa sem dostala až teraz. dnes sme sa s Maťkom trošku zotavovali po oslave. ale teda ako bolo.

pre Maťka ráno prišiel jeho otec a ja šup na záhradu spraviť výzdobu a pripraviť všetko potrebné. prvý hostia prišli ešte pred oslávencom okolo jednej. trošku mi pomohli ešte s výzdobou. okolo druhej dorazil Maťko, začali sme grilovať. decká sa hrali, naháňali, kopali do lopty, válali po tráve. napapali sme sa, postupne ešte dorazili ďalší pozvaní (neskoro, ale predsa). a tak sme vytiahli tortu, sfúkli sviečky (niekoľkokrát, keďže to deti a Maťka veľmi bavilo). Maťko dostal kopec hračiek, oblečka, všetci sme si dali tortu. trošku sa pohrali a o siedmej sme začali baliť. nakoniec som sa vzdala predstavy, že to dám na záhrade komplet celé do pôvodného stavu a tak sme len všekto poschovávali, umyli riad, pozamykali a šup domov. na moje prekvapenie, Maťko v aute nezaspal, ale celý čas sme rozprávali o oslave. doma všetko poukazoval babine a o deviatej zaľahol. evidentne sa mu oslava veľmi páčila.
dnes spal do ôsmej. doobeda sme varili, hrali sa s novými hračkami a poobede vyrazil Maťko s babinou na bicykel a ja na záhradu upratať. všetko bolo fajn, torta sa zjedla skoro celá, zbytok som rozdelila gratulantom. takže prvú oslavu mám za sebou, druhú bude mať asi v utorok u bratislavských dedkovcov a ešte si spravíme takú mini oslavu s mojimi rodičmi a sestrou, keď otec koncom mesiaca príde domov.
pridala som pár fotiek do albumu, ale torta sa mi moc nevydarila (čo sa výzoru týka, hlavné však je, že chutila ).

sorry, za román. 😎

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
21. sep 2009

chrumik, daj hneď vedieť ako ste dopadli, som zvedavá, deina z novembroviek už rodí...

angua, krásnu oslavu ste mali a torta bola nádherná, malému všetko naaaaj

mne dnes zadali novú robotu, ako keby som toho nemala dosť, som unavená ako prasa, keď mi o tom, čo budeme robiť a čo treba všetko vybaviť, skoro som plakala, úplne som cítila ako sa mi tlačia slzy... tak o týždeň mám štátnicu, samozrejme, nestíham s učením a do toho toto ☹ nevládzem

tilly
21. sep 2009

hmmm a naši odchádzajú na víkend preč, čiže dominika budem mať celý vikend doma, no a uč sa... ☹

janne6969
21. sep 2009

Tilly a nechces uz zostat doma? Ved uz mas narok ist na matersku 😵
Kika super bola ta torta. Cim si to zdobila? To je marcipan? A ako si ho spravila? Lebo ja chcem upiect tatkovi k narodkam 🙂

angua27
21. sep 2009

tilly, hlavu hore, bude lepšie.

jani, to je hmota z marshmallow cukríkov. večer hodím recept. malý ma teraz vyháňa.

janne6969
21. sep 2009

Super, tesim sa. A cim si to farbila?

arusska
21. sep 2009

tilly sucitim stebou, dnes sme mali predstatnicovy seminar z Obcana s Hnilicou, zajtra mam trest a obchod a v stredu tiez trest a obchod, som total vymleta po celom dni 😝

chruminka
21. sep 2009

ahojte
tak ja sa hlasim z domu 😀 ,Dr.ma pochvalil,mala je sice dost nizko,ale krcok je zavrety,tak ma aj potesil aj ked kludovy rezim musim dodrziavat ,stale lezat a 2.10.09 mam poradnu a trosku sme aj podrastli,nepovedal mi kolko vazia ale ze su tak na 32tt cize okolo 1800-2000g

Tilly musis trochu vypnut vykasli sa na pracu,prachy nie su vsetko,nie ze skoncis v nemocke ☹ ,musis sa koli malemu setrit!!!

tilly
21. sep 2009

ten predštátnicový seminár by sa mi hodil... mohla som sa ti tam natrieť 😀

na materskú nárok nemám, aj keby som mala, určite by som nešla, tá práca je super škola, keby som sa do toho dostala, tak by to bolo super, len to prišlo v nevhodný čas... bola by to presne robota pre mňa, presne to, čo by som chcela, len dnes som bola od rána strašne unavená a oni majú takú divnú tmu v kancelárii, vždy ma tam bolí hlava... a vôbec tam nejde o peniaze, ani neviem, koľko by z toho bolo, nejak ma to ani nezaujíma, ide tam o zaujímavú prácu...
doteraz sme boli vonku, tak som sa vyvetrala a je mi dobre, idem sa pustiť do roboty, kým vládzem sedieť...

chrumi super!!! 😉

angua27
21. sep 2009

jani, takže postup. je to úplne jednoduché. potrebuješ jedno balenie marshmalow (sorry, neviem ako sa to píše) cukríkov, ja kupujem Haribo. trošku citrónovej šťavy, alebo kyselky, dve čajové lyžičky vody a cca. 1 kg práškového cukru. cukríky umyť od cukru ktorý je na nich, dať do misy (odporúčam predom misku vymazať maslom na pečenie, dá sa potom lahšie umyť), pridať pár kvapiek citrónovej šťavy a dve lyžičky vlažnej vody. a šup do mikrovlnky, na najvyšší výkon. vždy po 10-15 sekundách vybrať premiešať. keď už bude väčšina rozpustená, nemusia byť všetky úplne, vybrať a začať zapracovávať práškový cukor (odporúčam preosiaty). ja som to zapracovávala na začiatku ručným mixérom a neskôr rukou. ak budeš iba rukou, zase natrieť maslom, aby sa hmota moc nelepila na ruky. ono je to po rozpustení také polotekuté a strašne lepkavé. nakoniec s toho musí byť hutná hmota, ktorá sa nelepí a dá sa vaľkať. a potom už len na doske rozvalkať, nie moc na tenko a šup na tortu. keď budeš rozvaľkávať, daj pod hmotu práškový cukor, aby sa Ti neprilepila kam nemá. farbila som potravinárskou farbou. najväčší výber bol v Tescu na Kamennom. a keď chceš celú hmotu jednej farby, daj farbu k cukríkom už keď sa rozpúšťajú, keď chceš rôzne, tak keď hmotu rozpracuješ na cesto, rozdeľ si ho a vtedy zapracuje farbu. krásne sa s tým pracuje. pár tipov je na mimibazare, prípadne sa kľudne spýtaj. 😉

a ďalší román odo mňa je na svete. 😎

arusska
22. sep 2009

tilly ak chces tak pridi zacina trest dnes o 9,00 do 12tej a zajtra tiez od 9,00 do 12tej. (potom mame obchod a ten mas zasebou).

janne6969
22. sep 2009

Super, dakujem za postup. Aspon si to natrnujem a potom muzovi na narodky spravim tortu-jazero 😉
Uz len sa dostat do Tesca na Kamennom. Tam som nebola asi 100 rokov 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre