Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

chruminka
5. nov 2009

Erika kludne mozes prist jeden vecer postrazit a my sa pojdeme dakam napapat 😀 ,potom uvidis ci aj ty chces 😅

Tato noc bola des budili sa zasa jedna cez druhu kazde 2h ,takze som celu noc nic nerobila len prebalovala a krmila utisovala,samozrekme ze Dodo tiez,ale on nad ranom zalomil (alebo to uz bolo rano?) a ja som vyse hodiny nic ine nerobila len podavala Alexii dudel co jej stale vypadol,od vcera vecera v by v kuse dudlovala,takze som spala asi tak 3h.
Doobedie bolo tiez akcne a teraz je konecne klud....som si konecne upratala kupelku a WC ,umyla vlasy a teraz pijem troska Caro so stipkou nesky aby som neskolabovala,ale spat sa mi cez den teda velmi nechce.

Tak drzte palce nech je tato noc lepsia.

Tilly zajtra budem na teba mysliet daj vediet co a ako,kedy ta seknu.

janne6969
5. nov 2009

Chrumi uz to zacalo? Ale neboj, tato noc bude lepsia. Ved predsa nemozu stale v noci zurovat 😵
My mame koooooooonecneeeeeeeeee pravidelny rezim s dvomi spankami cez den. Aj ked len polhodinovymi, ale aj to potesi. Stiham aj varit aj upratat aj si trochu oddychnut. Zacina to byt konecne skvele 😀 Nie ze by to doteraz bolo zle, ale niekedy sme cez den nespali ani minutku a vecer sa to uz s nou nedalo vydrzat.

tilly
5. nov 2009

ahojte,
tak ja sa už asi neozvem, teraz sme u našich, bohvie kedy sa vrátime, ozvem sa, ak si ma nechajú, alebo ak prídem zajtra domov 😉

sme boli dnes v MA, išli sme cez babu a tam kooopec snehu, len hnusná hmla, tak sa chvilku chlapi pogulovali 😀

balambi
5. nov 2009

tilly, a kedy tam zajtra ideš? hned ráno na amb. a potom Ti povedia?

majusa
5. nov 2009

chrumi, máš čo robiť. Ale snáď sa baby umúdria a dajú vyspať aj maminke. Ináč ja som zo začiatku tiež bola taká, že som nechcela spať cez deň, ale časom som na to prišla, že je to nutnosť. Teraz už je to v pohode. Ale sú nádherné 😵 .

janne, to ti už malá spáva len 2x za deň? Naša začala takto spávať len tento týždeň. Keď mala 4 mesiace, tak spávala 4x za deň. Síce len po pol hoďke, ale aj to potešilo. Ale keď mala 8 mesiacov, tak začala spávať po hodine, niekedy hodinu a pol.

tilly, drž sa. Budem na teba myslieť a čakať, čo sa tu objaví 😉

arusska
6. nov 2009

tilly drz sa

janne6969
6. nov 2009

Tilly drz sa.
Majusa mala je asi po mne. Ja som vraj nespavala vobec. 😅 Preto ma tesi, ze spi aspon tolkoto. 😉

bezaz
6. nov 2009

miska drzime palce 😉
jani bud rada, ze ti mala zacal takto spavat, mne ninka nespala od zaciatku vobec, tebe aspon viki na zaciatku pekne spavala

janne6969
6. nov 2009

Veru teraz ked tolko spi, tak vobec nieje uplakana. Predtym to bolo casto na nevydrzanie.

tilly
6. nov 2009

baby, takže pre akútny nedostatok miesta mám prísť zajtra... to ale znamená, že zajtra určite rodiť nebudem, lebo to ma nestihnú pripraviť... 😠 tak potom budem čakať do ďalšej služby svojho doktora... ☹

môj doktor volal na všetky možné oddelenia a všetko je totálne plné a to prepúšťali, len už aj prijímali... tak som sa už nikam nezmestila a to tam volal niečo po deviatej!

otraaaas, na BA a okolie do 50km tri pôrodnice, ktoré totálne nestíhajú...

janne6969
6. nov 2009

Tilly vitaj doma 😀 Tak zajtra budeme znova drzat palecky 😉 Veru ale tych porodnic je ozaj malo.

chruminka
6. nov 2009

Zuzka Ninke prajeme krasne narodeninky vela darcekov,zdravicka,stasticka,lasky a pohodicky 🙂

Miska tak to je fakt sila,ale aj na kramaroch to takto bolo ,ako som tam ja lezala tak jeden den mali tolko porodou ze sa aj na chodbach na vozikoch zevraj rodilo,to som ja uz nastastie bola po....

Jani vsak Vikinka dobre spavala co sa ja pamatam

Majusa tato noc bola uz zasa trosku lepsia,oni spia tak zle v noci v ten den ked kupeme (nastastie nam odporucili na kramaroch kupat len 2-3 krat do tyzdna zatial) a to sme skusali kupat naposledy uz aj doobeda,ale noc bola rozhadzana aj tak

Ja som akurat volala Adamcovej lebo nase baby maju po tom Nutrilone strasne krce a ked sa napapaju tak mi este hodinu po jedeni vrestia a krcia sa chudatka moje
Dala mi tolko rad ze teraz neviem ako sa rozhodnut,zvazujeme vymenit Nutrilon za Bebu alebo Humanu

tilly
6. nov 2009

bez, gratulujeme ninke k rôčiku, už je z nej veľká kočka 😉

chrumi, ani nehovor... ja už mám také depky z toho pobytu... otras...

jani, dík, držte riadne palce, nech ma netrápia a režú hneď zajtra 😀

ja som zvedavá, či bude raši niekde na nete v nejakej diskusii, hneď mu šupnem otázku, čo s tým v rámci predvolebného boja mieni urobiť 😀

janne6969
6. nov 2009

Chrumi podla mna je najlepsia Beba.
Veru Viki spavala, kym bola este malinka, ale odkedy je taka akcna a pohybliva, tak odvtedy je to horsie. Ale zasa ona po kupani zaspi ovela rychlejsie ako ked nieje okupana. Preto ju kupeme kazdy den. Uz som skusala ju parkrat neokupat a to bola nervozna. Tilly tak uz len cakame kedy napises, ze uz mas po 😀
Aj ja ked som bola na Antolskej, tak som musela cakat az kym som uz nerodila spontanne, lebo dovtedy nebol cas ani miesto na to, aby tam supli este aj mna. Ale uz to mam za sebou a je fajn tak ako je.

tilly
6. nov 2009

pokiaľ nie sú komplikácie, tak OK, ale čo, ak nastanú problémy??? nikto si ťa ani nevšimne...

včera sme sa trieskali do MA, bolo tam auto, mm tam volal a oni, že ani škrabanček nemá to auto, je v 100% stave... tak sa k nemu postavil, pozeral ho asi 10 min. a hovorí, že to auto malo búraný celý zadok.. ešteže je taký šikovný, inak by sme asi nekúpili dobre... ale ani vo vnútri nebolo tak zachovalé, ako inzerovali, určo nemalo 72000 km za sebou, malo min. 150000... tak sme sa previezli zbytočne... ale mali krásneho sharana, len mm také nechce, ja by som ho brala hneď...
no, ale na babe bolo kopec snehu, tak sme sa tam zastavili, potom sme išli k našim na večeru do limbachu, zobrali sme domov kočík a vajco...

bezaz
6. nov 2009

adi a nekojis? ci nestihas? 😉
u nas UM nechuti ziadne 😝
a dakujeme za gratulacie, neviem, co opici napeciem, nestiham sa ucit ani nic 🙄

erika1983
6. nov 2009

ahojte
Ninka gratulujeme a posielame velku pusu
tilly drzime palce
ja cez vikend cestujem k nasim musim im trosku pomoct.

arusska
6. nov 2009

tilly a teda predsa ides na sekciu???

bezi vsetko naj malej opici nech len pekne rastie 🙂 inak ako ti ide ucenie? Velmi na teba myslim...

janne6969
6. nov 2009

Zuzi este raz vsetko naj malej Ninuske.
Ja som tiez neplanovala ist cez vikend k nasim, ale tatko skoncil vcera v nemocke, tak predsa pojdeme na navstevu. Trosku ho chudatko pozriet 😵

chruminka
6. nov 2009

zuzi nekojim ,nemam stale mlieko odsajem tak raz za 2-3h 15-20ml ,neviem cim to je,ci tym ze mi ich neskoro prilozili a jezibaby nevedeli poriadne sat,neskoro som zacala odsavat (stale som sa na to pytala a oni stale nie este netreba a nakoniec som mala v nemocke skoro zapal) potom este sekcia po nej sa to rozbieha zevraj tiez tazsie a mala som dost stresy,v nemocke som skoro nic nejedla a nespala a este tym ze baby donedavna nic netahali tak sa to asi zanedbalo,teraz mi je pohodlnejsie dat im len flasu ako prilozit jednu potom dokrmit flasou a prilozit druhu dokrmit flasou...jeden den sme to skusali ale to som nerobila nic ine len krmila a prebalovala,baby revali jedna cez druhu....takze ja som uz za to aby som stratila mlieko a bol by klud lebo to odsavanie ma tiez obera o cas a energiu.

chruminka
6. nov 2009

baby chcem sa spytat kedy sa mozu detom uz ostrihat nechty?
Kedy ste vy prvy krat ostrihali nechty detickam?
Nase baby maju strasne dlhe nechty a hlavne Alexia sa stale skrabe ked nema rukavice a tie uplne neznasa ,vzdy sa jej dako podari dat si ich dole.

angua27
6. nov 2009

Zuzka, malej Ninke všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj k nádherným prvý narodeninkám. 😉 ja som malému robila nepečenú jogurtovo-smotanovú tortičku. my ju máme všetci radi a prispôsobila som ju tomu, čo on mohol jesť. to len taký tip. 😎

tilly, myslím na Teba.

Aďka, u nás sa ujalo Hipp UM, má nasladlú chuť, tak malému to pripomínalo moje mlieko. iné nechcel a vyskušali sme rôzne UM.

nechtíky som ja strihala asi 2 dni po tom čo sme prišli z pôrodnice- čiže mal tak okolo 8 dní. ale iba tak jemnúčko, odstrihnúť, čo je navyše.
ak Ti nejde kojenie, netráp sa s tým.

janne6969
6. nov 2009

Ja som tiez ostrihala nechty par dni po prichode z nemocnice, lebo ich mala rozne dlhe a stale si ich strkala do ociek. Tak som musela.
Kika vsetky UM su nasladle. Ale zalezi od babatka, ktore mu chuti a ktore mu nerobi zle. Adi tak sa poriadne drz a pozdrav jezibabky.

chruminka
6. nov 2009

tak prave sme mali zasa hodinovku vrestania,este ze revali jedna po druhej....ale aj tak si myslim,ze keby u nas prisli zmerat decibeli hluku tak mi prikazu dat si na usi dake ochranne tlmice ako bezpecnost pri praci...normalne ako teraz ostalo ticho tak mi sumi v usiach ako po koncerte 😝
Inac vsetky moje zasady zlyhavaju 😲 uspavanie na rukach,Alexia myslim,ze uz ani inac nevie zaspat.No nic hlavne ze je tu ticho a deti spia 😀 ,teraz mam zhruba 1,5h casu nieco porobit.

tilly
6. nov 2009

zatiaľ nejdem na sekciu, vraj ma musí preventívne hospitalizovať... povedal, že ak sa mi spustí prirodzený pôrod, tak to asi porodíme normálne... ja už som z toho jeleň, vôbec neviem, čo ma čaká...

akože ak sa z tej nemocnice dostanem živá s živým dieťaťom bez vážnej ujmy, tak budem šťastná...

tilly
6. nov 2009

chrumi, nič nerob, oddychuj! a neboj, do tých 6t to prejde...

kašli na zásady, mojkaj sa s nimi, nos ich, uspávaj na rukách, ak im to robí dobre... také malé bábätko ešte nemôžeš rozmaznať

janetka
6. nov 2009

tilly: ja by som sa nedala nahovorit na preventivnu hospitalizaciu, to budu len cakat a budes tam na nervy... alebo aspon v pondelok, sak sobota a nedela tam je utlm.. dufam, ze ti to nebudu potom este aj vyvolavat, aby si normalne porodila...drzime palce....a neboj vsetko dobre dopadne...
chrumi: ja som uspavala kubka na fitlopte, to bolo super, nenarobila si sa tak... a dieta malo pravidelny rytmus, vyskusaj, ak mas doma
Hipp UM davaju v rakusku v porodniciach, ale aj Humana je dobra znacka, BEBU by som asi nedavala... my sme boli na nutrilone

angua27
6. nov 2009

tilly, to naše zdravotníctvo je fakt naprd. najprv Ti hovoria o sekcii, teraz zase o normálnom pôrode. ako sa v tom človek má vyznať. hlavne držím palce, aby Ťa dlho nenaťahovali a nech tak, či tak, aby už Csabika bol na svete a obaja ste boli v pohode. 😉

janka, hej, hej, viem, že všetky UM sú nasladlé, ale niektoré majú aj takú horkastú chuť (aspoň čo si pamätám, tak Nutrilon bol taký a ešte jedno, čo sme mali, ale už si nepamätám názov) a to Maťkovi vadilo. 😀 ale zase my sme začali z UM, až keď sme už končili s kojením, takže okolo toho roka.

Aďka, oddychuj, oddychuj a oddychuj. vykašli sa na domácnosť, starať sa o bábo je dosť náročné, aspoň kým sa zabehá režim a Ty máš dve. tak sa vykašli na zásady, mojkaj ich, nos,... a Ty si aj cez deň ľahni, keď nemôžeš spať v noci, lebo babuľky majú diskotéku, tak si pospi cez deň. inak sa zachvíľku zosypeš. 😔

no, z môjho romantického večera vo dvojici, sa nakoniec vykľul večer doma s DVD-čkom, zákuskami a netom. 😒 ale čo už, aj také občas treba. možno pôjdem skoro spať. 🙂

janne6969
6. nov 2009

Bebu zasa davaju u nas v porodniciach a odporucala mi ju aj lekarka. Ale Adi vyskusaj, co im bude chutit.
Drzim palce 😉

chruminka
6. nov 2009

jani na kramaroch davaju Nutrilon...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre