Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

chruminka
11. nov 2009

ahojte tak uz to draplo aj mna od vcera mam aj ja sople a skrabe ma hrdlo...tak sme chore teraz uz vsetky tri jezibaby ☹

janne6969
11. nov 2009

Chrumi skore uzdravenie prajem.

janetka
11. nov 2009

chrumi: tak sa uzdravte, boli ste uz aj vonku, ci este nie?

tilly
11. nov 2009

ahojteeeee, už sme doma, teraz máme frmol, ale určite napíšem viac, ešte si s aďuškom na seba len zvykáme 😉

janne6969
11. nov 2009

Miskaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 Vitaj doma. Juj normalne Ti zavidim. Aj ja chcem take malinkate babatko 😀

tilly
11. nov 2009

no, bude to divoké, lebo my sme dosť hlučná domácnosť, ale možno si zvykneme trošku potichšie rozprávať.. 😀

inak pôrod:

na 12 som mala objednanú sálu na CR (čo som nevedela), mala som prísť tak cca. o deviatej na lačno...
ráno o 5.29 som sa zobudila na dosť silnú bolesť a tlak na mechúr, tak som si myslela, že to prejde, keď sa vycikám, no prešlo, lenže opakovalo sa to každých cca. 10 nin... potom zrazu každých 5 min.. a kým sme prišli cca. 9.20 do nemocky, tak to bolo tak každé 4 minútky, akože nič strašné, len to bolo také nepríjemné, vždy to trvalo tak pol minútky a potom bolo dobre, ešte sme sa smiali, že to už sa asi globe kinderko von... ja som si fakt nemyslela, že sú to kontrakcie..., ale potom ma hodili na monitor a tam také, že 80... 90tky kontrakcie, čo je vraj už dosť, lenže bola som pacientka doktora XY, ktorý akurát rodil, tak sa na mňa superhnusnáarogantnádoktorka harbuláková ani nepozrela, až keď na ňu začla sestrička kričať, že im tam porodím na chodbe, lebo to už som mala kontrakcie každé cca. 2 minútky a pýtala som sa sestričky, či ten tlak na konečník je OK... tak sa na mňa doktorka pozrela, nechala ma vytrepať sa hore na kozu a začala jačať, že ma majú okamžite odviezť dole na sál, lebo som na 6 cm otvorená a majú ma predsa rezať, že nesmiem rodiť normálne... tak ma brali dole, tam začala jačať zas iná, že nie som na 6 cm, ale úplne otvorená, to už som mala tlaky úplne brutálne, tak som z pôrodného boxu utekala (mala som cca. 30 sekúnd medzi kontrakciami) na operačku, tam sa to už nedalo zniesť, tak mi šupli masku, aby som nepotlačila, lebo jazva sa mi už začala trhať... takže trošku chaos 😅 no a aj tak ma rezali o tej dvanástej, ako som mala objednanú operačku 😀
kebyže môžem rodiť normálne, tak by som mala úplne krásny pôrod, lebo také fakt bolesti som mala cca. 45 min., to by sa dalo prežiť 😉

inak ružinov... no, každých 10 minút nové dieťa... chudiatka sestričky... a prvé dva dni som bola na 10 tom,čo je gynda pooperačné, lebo na šestonedelí skrátka nebolo miesto, takže druhý deň som pekne chodila po schodoch dole k malému každé tri hodinky na priloženie, bála som sa o mliečo, ale máme ho dosť, krásne priberá...

a na štandard by som teda nechcela ani za boha..

ozaj, jari, maťkovi všetko naaaj

chruminka
11. nov 2009

Jarka martinkovi vsetko najlepsie k meninam. 🙂

Miska vitaj doma vsetko dobre prajeme hlavne zdravicko a nech je toho mliecka stale dost.
Citam,ze v ruzinove to je tiez akcne 😀

tilly
11. nov 2009

mliečka je dosť a ty máš? dajú sa vĺastne také dvojky dojčiť?

v ružinove je to akčné, ale sestrička mi hovorila, že minulý týždeň im posielali rodičky z kramárov...

angua27
11. nov 2009

miška, vitaj doma. teda, riadne akčné si to mala. nechápem tých lekárov niekedy. ale hlavne, že ste ok. 🙂

Jarka, Maťkovi všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj. 😀

a ostatným Martinom tiež. 😉

chrumi, ježiši, tak dúfam, že rýchlo vyzdraviete, by som vám dopriala tú Maťkovu jednodňovú nádchu.

u nás všetko ok, len jeden bývalý klient prudí. v utorok s ním mám stretko, tak dúfam, že to uzavrieme a dá pokoj, lebo mi len nervy dvíha. 🙄

chruminka
11. nov 2009

Miska ja zial mliecko uz nemam skoro ziadne,mala som najviac tak 20ml za 3h a to nestacilo ani jednej....teraz uz odsavam menej a menej krmime sa bebou a nutrilonom 😒 a tak velmi som chcela kojit no co uz

baby chcem sa spytat co chodite dr. Adamcovej mozete ist s kocarom az do ambulancie?Lebo mne ked som tam bola kazala nechat kocik vonku v cakarni,nastastie bola so mnou mamina,lebo ak by som bola sama tak tam kocik len tak nenecham.

majusa
11. nov 2009

Miska vitaj, prajem všetko dobré a rýchle zotavenie. Ak sa môžem spýtať, písala si, že sa ti začala rozpadávať jazva. To tá po prvej sekcii? Pýtam sa len kvôli tomu, lebo ja som mala tiež Viki sekciou, ale chcela by som skúsiť aj normálny pôrod.Lekárka síce hovorila, že je to dosť nepravdepodobné, že po takomto pôrode ma ešte dajú normálne, ale všetko sa môže stať.

chrumi, ja kočík nechávam vonku v tej bočnej čakárni a ešte mi odtiaľ nikdy nič nezmizlo. Takže podľa mňa ani tebe nič chýbať nebude. Veď stále tam niekto je.

arusska
12. nov 2009

misi tak vitaj doma a nech ste co najskor zohrata dvojka. A co bolo s nadstandardom????

arusska
12. nov 2009

inak ja uz dva dni neviem spat. Sa mi tlaci druha polka zubu mudrosti (pritom vyse polku uz mam roky vonku). Take bolesti som este nezazila - mam pol hlavy opuchnutej. Hned na osmu letik k zubarke tak som zvedava co mi s tym spravi :((((

janetka
12. nov 2009

dakujeme za priania....
miska: vy ste normalne doma tuna v mliecne? sak nikto nic netusi, my nazhavene na vas a ty nic...esteze citam konika a referujem dalej...Aj ranoo po skolke som ta chcela ist mrknut, ale ty vypnuty mobil a zvonit som nechcela pre istotu....
ako dominik? tesi sa, co?
chrumi: popros tam nejaku maminu, ze nech ti ho mrknke, kym vybavis

janne6969
12. nov 2009

Ahojte. Chrumi aj ja nechavam kocik vonku. Najprv som bola proti ale sestricka mi vravela, ze este nikomu nic nezmizlo, tak uz som pokojnejsia.
My sme zasa mali v noci horucku z toho ockovania. Chudatko, dala som jej panadol a prespala celu noc.

erika1983
12. nov 2009

ahojte
Miska este raz gratulujeme, a kde su fotky ??????? chceme fotky.
ja som zajtra len doobeda v robote uz sa tak tesim.

arusska
12. nov 2009

bola som u zubara a mam zapalene cele dasno okolo toho blbeho zubu - ze mudrost boli.... Zajtra musim ist znovu aby mi tam dala nejake liecive neviem co ale straaasne to smrdi a pachne ale zato mi je lepsie.

Jarka tak zajtra ak by si mohla tak az okolo 9,30 pridite.

tilly
12. nov 2009

jari, áno, sme normálne doma, sme včera tak potichu došli 😀 😅 zatial nič nestíham, ale možno poobede alebo večer vybehnem s domčom von, veď mi už hrabe z pobytu vo vnútri... k malému zatiaľ nechcem ešte nikoho púšťať, je ešte malinký, ani naši neprídu tak skoro a svokru tu už vôbec nechcem vidieť 😀

majus, hej, začala sa mi trhať prvá jazva, ono pri kontrakciach sa uvolňuje kolagén, ktorý môže spôsobiť nejako trhanie tej jazvy, mne to doktor vysvetloval asi pol hoďku, ale tak hovor niečo tehudementnej žene, moc som si toho nezapamätala... no a na jednej strane sa mi začala dosť uvolňovať, vlastne celkovo bola strašne tenká, preto som nesmela zatlačiť, inak by som aj tlačila, lebo tlaky boli desné, len na mňa ziapali, preboha len netlačte, to bolo z celého pôrodu to najhoršie

inak chrumi, ja mám mlieko tiež len na spotrebu... najprv som aj odsávala, ale už včera som odsala len 10..., ale malý ťahá dosť, ťahá často, takže to treba tiež ešte rozťahať, ale ja plním nároky len jedného...

ozaj bez, držím palce 😉

foto bude, len nestíham... som sama... dano si povedal, že sa s nami nebude nudiť, nakúpil mi, aby som mohla navariť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a zdrhol 😠

arusska
12. nov 2009

zlaty to mangel 😀

janetka
12. nov 2009

arus: ved si vybav a nestresuj sa kvoli nam.... my mame ist zajtra na 12.00 s mm do avionu na obed s kamosmi, tak neviem, ci to budeme stihat ...ozvem sa ti rano, ci idem s nim alebo nie, ok? a drz sa u zubara

chruminka
12. nov 2009

miska ty balis maleho na siroko?Lebo na kramaroch sa nebali a Adamcova mi tiez nekazala a ked sme dnes boli u ortopeda tak som sa v tom strese aj zabudla spytat.Takze ja som doteraz baby nasiroko vobec nebalila.A neviem ci mam zacat alebo sa na to vykaslat.

Jani,Zuzi vy ste balili male nasiriko?

majusa
12. nov 2009

chrumi, my sme balili, ale v 3 týždňoch sme boli u ortopéda a on povedal, že nemusíme. Takže len krátko 🙂

triminka
12. nov 2009

ahojte baby

potrebujem poradit s vyberom detskej lekarky. viem ze su tu 3 dr. mozte mi prosim napisat vase skusenosti s nimi?aky maju pristup,ci su ochotne prist na prvu navstevu domov a pod?
kludne mozte aj do IP, kedze budeme hovorit o konkretnych menach 😉

dakujem za rady a nazory

janne6969
13. nov 2009

Chrumi ja som balila len v nemocnici, lebo po prichode domov mi detska hned povedala, ze netreba a ortoped potom tiez. A ked sme boli na kontrole v 3 mesiacoch, tak bolo vsetko v poriadku. Takze asi uz netreba balit.

chruminka
13. nov 2009

jani diky ja som tiez pociula aj v nemocke aj od lekariy ze to uz netreba,zevraj to vobec nepomaha a nema to zmysel.Vsak nikde vo svete deti na siroko nebalia.

Ja som akurat doranajkovala,jezibabky spinkaju ,Dodo s nimi a ja mam veget.Tato noc bola jedna s tych lepsich aj ked neviem preco vzdy po druhom papani v noci okolo 2:00h musia mat aj vyse hodinovy (dakedy ale az do dalsieho jedenia) koncert,ja vtedy na ne fakt nemam nervy.A nic nepomaha len nosenie na rukach a chodenie po byte,ale to sa v tom case neda,nohy nechcu posluchat 😀
Chcela by som vybehnut von kym spia,len neviem ci dnes Dr.Cierny,alebo Dr.Janek robia.Chcem si sem prehodit kartu.

janne6969
13. nov 2009

Som ich vcera aj videla 😀 Krasne su, take malinkate 😀 Teda oproti tomu mojmu maxi-dietku 😉
Aj ja som si chcela prehodit kartu, lebo ju mam u podnikovej lekarky, ale na tie 2 roky sa mi to neoplati. Potom si ju uz rovno prehodim k nasim.

janetka
13. nov 2009

chruminka: cierny robi zatial len stvrtky a janek neviem

majusa
13. nov 2009

chrumi, máš môj veľký obdiv. Ja som si ťažko zvykala s našou opicou a nieto ešte s dvoma. Fakt klobúk dole 😉

tilly
13. nov 2009

aru, úplne nechápem z neho, správa sa ako totálny debil... aj dnes ráno odišiel, že príde za dve hoďky a ešte ho neni... len podotkol, že treba oprať... tak periem druhú pračku... včera som si tri krát zohrievala večeru, lebo skrátka nebol ochotný na chvilku podržať malého... nechápem z neho 😢

chrumi, nebalím na široko...

ozaj, kto ti vyberal stehy? v pondelok musia ísť von a ja sa neviem dovolať k čiernemu... a ja mám také divné cvočky, nie tú modrú niť 😅 au...

janetka
13. nov 2009

tilly: ja som musela ist normalne na antolsku na stichy, ale mala som tu nit.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre