Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

ansira
7. sep 2011

@bezaz - no neviem čo tym myslíš normálna starostlivosť ?!?!? Moja sestra je takisto tehotná ( každú chvilu môže odrodiť) a ona neplatila nič. a to aj má tu istu poisťovnu, len iného lekára ( v BB). Nemyslím si že je normálne platit 5€ za fotku baby, 5€ za monitor pulzu a pohybov dieťatka, 15 € za pupočníkové prietoky ( doteraz 3x) a 5€ za určenie pohlavia. skúsim teda šťastie v DS. 🙂

bezaz
7. sep 2011

@ansira skor som myslela, ked nie si tehu, ze tam ides raz za rok na prehliadku, cyto a pecenove testy 😉 ze to pre nich nie je "robota" inak platis fakt za vsetko.. naco ti robili prietoky tolkokrat? ja som 1.x isla v asi 37tt a to uz rovno do porodnice.. pohlavie sme nechceli vediet.. mi pride, ze tie vysetrenia absolutne nie su nutne, tak asi preto za ne platis, sak je to "nadstandard" 😅

ansira
7. sep 2011

@bezaz som tehu 1x krát, tak neviem ktoré vysetrenia su povinné, ani mi to nepovedali, nespytali sa, nedali mi navyber. len mi oznamili, že za to sa platí a basta. teraz to už neriešim . Teším sa na princeznú, už iba pár týždnov 🙂 držte palce 🙂)))))

triminka
7. sep 2011

caute holky, skocim vam do debaty 😉
@ansira pan dr. tie vymenovane veci berie asi ako "nadstandard"...ja som u mojho dr nikdy za nic neplatila a to mi utz robil zakazdym ked som tam prisla,nie len 3x ako sa ma, za fotky z utz som tiez nic neplatila....a vyberat 5€ za urcenie pohlavia je do neba volajuce,lebo ak ti robi utz,tak to tam vidi predsa....tak to pyta len za info asi 😀 a ci sa dieta hybe je jeho psia povinnost zistit a nie aby si si za to platila 😠 na niektorych lekarov nemam slov.....

chruminka
7. sep 2011

@bezaz @ansira asi ked videla ze mam dvojicky tak sa zlotovala 😀 😅

chruminka
7. sep 2011

@triminka zdielam tvoj nazor , vsak s s deti si kazdy robi len biznis!

triminka
7. sep 2011

@chruminka adi deti, svadba a smrt je najlepsi biznis 😉 raz ked budem podnikat,tak v nejakej z vymenovanych oblasti 😀

maartiinii
7. sep 2011

Ahojte mamicky, som v Samorine nova a cakam babo. Na internete hladam kurz na pripravu rodicovstva. Zatial neuspesne :( Mohli by ste mi poradit ci sa tu nieco take organizuje a pripadne i kde?

chruminka
7. sep 2011

@triminka deti su teraz in 😀 ja by som sla aj do nejakych sukr. jasiel ale zevraj sa to tu neda v Samku,uz som pocula dake klepy ze to viacere skusali ale ze cez byrokraciu nepresli (asi nedostali ty spravny ludia spravny uplatok,vsak v tejto dobe asi nic bez toho nejde 😠 )

ansira
7. sep 2011

@maartiinii chekni toto :
http://www.zzz.sk/?profil=2069
http://www.tehotenskecvicenie.sk/kontakt.html - tu su aj vselijake prednasky o rodicovstve, babätku, o starostlivosti o bábo

chruminka
7. sep 2011

@maartiinii tak v tomto ti neporadim

maartiinii
7. sep 2011

@ansira dakujem, vyskusam.

triminka
7. sep 2011

@maartiinii ja som chodila cvicit k janekovej, je to manzelka spominaneho gynekologa. robi to u nich doma v samorine....mne sa to celkom pacilo,ona robila porodnu asistentku,takze info z pravej ruky 😉 http://www.zzz.sk/?profil=2069

jankaku
7. sep 2011

baby a neviete poradit dobreho a kvalitneho vseobecneho lekara v samorine?

triminka
7. sep 2011

@jankaku pokial myslis detskeho,tak taky tu neni 😒 a o dospelackych nemam prehlad

acim
7. sep 2011

@jankaku Adela Horvathova, odporucam 🙂

jankaku
7. sep 2011

@triminka nie ja hladam vseobecneho dospelackeho alebo ako sa to vola tusim prakticky lekar pre dospelych...a to fakt v samorine nie je ziadny detsky lekar???

bezaz
7. sep 2011

@jankaku su tu 3 stare "rasple", jedna lepsia ako druha 😝 😅 bohuzial

jankaku
7. sep 2011

a kde potom s detmi chodite?

triminka
7. sep 2011

@jankaku ako pise bezaz.....su tu 3detske,ale stare skoly....akoze kym neni problem s detmi,tak na klasicke poradne a prehliadky stacia 😉 ja chodim do samorina zatial,lebo nemam auto,aby som mohla s malou lietat do ba,ked je manzel v praci..... ale zatial v pohode,kedze mala je klop klop relativne zdrava....

bezaz
7. sep 2011

@jankaku ja tiez chodim k jednej z nich, ale vazne zvazujem zmenu.. len to chodenie do BA 😝

wilikiki
20. sep 2011

Ahojte 🙂
Prosim o radu - ideme sa stahovat do Hamuliakova - nie ste niekto odtial a neviete, kde by som mohla dat deti prihlasit k lekarovi? Nepoznate dobreho detskeho lekara niekde tam v okoli? Dakujem za radu 🙂 a keby tu bol niekto z H, rada sa zoznamim 😵

tilly
25. sep 2011

my chodime do BA, v samorine je to otras s lekarmi... len horsie je,ze ked treba odovzdat rano moc alebo ist na krv alebo nieco, co treba vybavit rano... katastrofa

nikuska265
3. okt 2011

@triminka Ahoj, prosím ťa chcela by som sa spýtať na to cvičenie u Janekovej, tiež teraz hladám nejaké cvičenie pre tehotné. Ako boli tie cvičenia vedené?koľko tehuliek tam bolo? a to majú taký veľký byt , že tam môžu robiť cvičenia na fitloptách? ďakujem za odpoveď 🙂

nikuska265
3. okt 2011

Ahojte mamičky a tehuľky, bývame vo Hviezdoslavove a čakáme bábo, nenachádza sa tu nejaká tehuľka alebo mamička z Hviezdoslavova alebo Kvetoslavova?

triminka
3. okt 2011

@nikuska265 ahoj .... pani byva v rodinnom dome a vo dvore maju zvlast budovu,kde sa tie cvicenia robia,je tam aj wc a sprcha k dispozicii. byvalo nas 4-6 tehuliek. neviem co myslis tym,ze ako boli vedene..... take v pohode,cvicilo sa nejakych 40-45min(ak si dobre pamatam 🙂 ) a kazda sme jej na zaciatku povedali ci ma nejaky problem atd aby vedela,ci treba nejaky cvik vynechat. ona vzdy na to upozornila....a po cviceni sme sa este nejakych 15-20min rozpravali.vzdy nejaka tema napr. o kojeni, starostlivost o babo, konkretne rady ako po cisarskom,ako po spontannom porode a tak....
ak mas este nejake otazky,tak sa pytaj,snad ti budem vediet povedat 😉

nikuska265
4. okt 2011

@triminka jaaaaaj, ďakujem za info. chystám sa tam zájsť,ale cvičenia robí teraz len v utorky ráno 8ej-ako mi písala,a ešte chodím do roboty.ale od novembra ostávam doma na PNke,kvôli cestovaniu. preto som hladala niečo nablízku,aby som nemusela kvôli cvičeniu chodiť do BA. a pomohlo ti to? (myslím aj po psychickej stránke) lebo ja sa strašne bojím pôrodu,a myslím,že takéto niečo by mi mohlo pomôcť. a bola si u nej aj na nejakom inom kurze alebo cvičení?alebo len na týchto? lebo viem že robí aj také,že príprava na pôrod s partnerom, pomoc pri kojení....

cherryl
4. okt 2011

maminky- cakatelky ostali mi 3 cele balenia plienok Pampers newborn2-5kg zlte balenie 43kusove a jedno balenie pampers premium care 2-5kg 78ks, spolu 207 plienok cca spotreba 1 mesiac , neopati sa to davat do inzeratov nakolko osobny odber v SA je bez postovneho 😀 piste do IP

bezaz
4. okt 2011

@nikuska265 my sme boli pri prvom tehu na tomto kurze http://www.dietaaja.sk/ bolo to super, dokonca aj manzel najprv frflal a potom daval rozumy kolegovi v praci, co cakali baby 2 mesiace po nas 😀 naozaj ta to na vsetko pripravi alebo skoro vsetko 😉

triminka
4. okt 2011

@nikuska265 cvicenie rano o 8h??? paaani moji,tak to by sa mi fakt nechcelo chodit 😀 ale ano,pomohlo.kedze som bola prvorodicka,tak som bola na to zvedava,hlavne som chcela vediet ako mam kedy dychat 🙂 trosku si to nacvicit a tak.....ja som s tym bola spokojna v podstate. nic ine som u nej neabsolvovala....takze neviem posudit,aku "hodnotu" maju tie kurzy......ale ona je taka ochotna,lebo nam vravela,ze ked budeme uz v nemocnici cakat na porod,tak ze medzi predychavanim jej mozme zavolat 😀 alebo aj po porode v pripade nejakych problemov,ze sa jej mame ozvat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre