Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

iris17
24. mar 2014

Ganehs, byvame v Samorine 7 rokov a musim sa pridat k pozitivnym ohlasom. Sme tu velmi spokojni, rano je viac moznosti ako sa dostat do BA, najrychlejsi je regiojet z Kvetoslavova. ja robim pri Poluse, takze vystupujem na Novom Meste, (5 min. do Kvetoslavova autom a potom cca 20 min. vlakom). Ale vacsinou chodime autom cez most pri bratislave. malokedy narazime na zapchu, cesta rano autom trva tak 35-40 min ale odchadzame o 8 zo samorina. horsie je to vecer, tie zapchy su vacsie, hlavne v BA. ale tiez je to okolo 45 min. Cez prazdniny som v praci autom do 30 min.
Co sa tyka vybavenosti je tu vsetko co potrebujes, skolky, skoly, obchody (billa, lidl, jednota, dm ma sa stavat kaufland), posta, stavia sa tu akvapark... mozno viac zaujmovych kruzkov pre deti a pre maminy s detmi by bolo fajn, ale aj tu su nejake moznosti. Mesto je pekne, kopa zelene, vela mladych rodin s detmi. do prirody sa da ist k Dunaju na hradzu, do parku Pomle... ja by som sa uz do BA nevratila. Drzim palce pri hladani domceka.

bafinka
24. mar 2014

@bezaz ano autom 😒 tak neviem, kade vy chodite. Rano sa este nejak dostanem cez most, ale poobede po stvrtej potrebujem zo zahradnickej polhodinu kym sa dostanem vobec po Rovinku. Takze za 40 min byt v Samorine je pre mna utopia. Zapchata Slovnaftska aj Gagarinka aj cesta do Rovinky. Ja by som sa uz do Ba nevratila. Stat vsak este raz pred volbou, tak si asi nezvolime nehnutelnost tymto smerom. Cas, ktory travim denno denne v zapchach by som mohla byt s malou....

bezaz
24. mar 2014

@bafinka a neskusala si niekedy ist po "opileckej"? to je poza hlavnu cestu... my tade chodime, ked na waze vidno brutus zapchy, inak klasika chodime po slovnaftskej cez rovinku

bafinka
24. mar 2014

@bezaz skusala ☹ ale velmi to nepomoze. Vsetko som si casovo merala. Ziskam 5-10 min az vobec. Ono problem je, ze ked sa vymotam z jednej zapchy na Slovnaftskej/Gagarinke o par metrov koncim v druhej do Rovinky... Aj ked pojdem popri hlavnej musim cez mesto najprv.

bezaz
24. mar 2014

@bafinka a cez mierovu si to skusala? aspon gagarinku obist

bafinka
24. mar 2014

@bezaz aj to. Ja uz som isla snad vsade. Vies lezie to na nervy, lebo ked si hladam novu pracu. Vacsinu ponuk musim vytriedit lebo dalej ako do Ruzinova sa mi uz ozaj nechce chodit. Preto som aj pisala, ze to treba dobre zvazit. Nehnutelnost nie je investicia na 2 roky. Teraz si myslim, ze v pohode a za 2 roky mozem mat inu prac dobu, firma sa moze prestahovat a komplikacia je na svete. Nehovoriac o tom ze nehnutelnosti tymto smerom su tazko predajne. Nas sused predava uz 5 rokov, bratranec v Kalinkove 4 a kupci sa velmi nehrnu.

bezaz
24. mar 2014

@bafinka tak ti ostava uz len chodit vlakom 😉

maja031
1. apr 2014

@iris17 ahoj, dozvedela si sa nieco o tych tehotenskych cviceniach u pani janekovej? ci to este funguje? dakujem 🙂

iris17
1. apr 2014

@maja031 ahoj, nie, nemam ziadne info k tomu ale chystam sa pani Janekovej zavolat niekedy tento mesiac, tak ti mozem dat vediet. Nasla som len tuto stranku
http://www.drjanek.sk/project/bc-viera-janekova/

alabu
1. apr 2014

Ahojte, mate niekto aktualnu info ci sa v Samorine necvici joga? dik 😉

ejdzi
2. apr 2014

@alabu cvici sa pokial viem v kulturaku aj v madarskom aj v slovenskom jazyku. Videla som ich tam v pondelok aj v stredu ale neviem presne o kolkej, skus sa popytat pani v pokladni, urcite bude vediet. Mozno aj na internete najdes info...

h2
5. apr 2014

@ganesh Ahoj, rada by som sa pridala k odpovediam na Tvoju otázku, ako sa býva v Šamoríne, napriek tomu, že tu vôbec nebývam a ani som nikdy nebývala. 🙂 Pred piatimi rokmi sme sa presťahovali z BA do Miloslavova. Vyše roka som denne dochádzala autom do práce, robila som tiež od 7.00 do 15.00, cesta trvala v ideálnych podmienkach tak 40 minút (do Petržky). Potom som si raz, v zime, keď cesta trvá ešte dlhšie, povedala, že už mám toho dosť a našla som si prácu v Šamoríne. Som tu MAXIMÁÁÁLNE spokojná, čo sa týka obchodov, lekárov a ostatnej vybavenosti, je tu všetko (alebo takmer všetko) a nákupy vybavím rýchlejšie, než predtým v BA. Napríklad moja mama hľadala v BA náhradný nožík do mlynčeka na mäso, obehla celú Bratislavu, zabila tým 3 hodiny a nezohnala. Ja som jej ho v Šamoríne zohnala za 5 minút v domácich potrebách a ak by ho tam náhodou nemali, tak vo veľmi blízkom okolí sú ďalšie minimálne 3 domáce potreby. V BA neviem ani o jedných... 🙂

lili777
8. apr 2014

Ahojte, neviem či tu funguje nejako aktívne diskusia. Chcem sa spýtať, či by ste si niektorá nechceli serióznou prácou privyrobiť. Potrebujem nejaké mamičky (nemusia byť mamičky, môžu byť aj oteckovia, babičky🙂 v aktívnom veku - oblasť ŠAmorín, DS, najlepšie keby boli mobilné a vedeli zbehnúť jednorázovo aj do PK, SC, Modra. žiadne klikačky a podobné hlúposti. Viac info v IP.

bafinka
10. apr 2014

@h2 aj podla mna je samorin super, ale to cestovanie jednoducho treba zvazit. A to je Samorin este dalej ako Miloslavov. My sme vcera isli o 18:45 z Ruzinova a cesta na Rovinku bola este zapchata, auta stali uz za Slovnaftskou krizovatkou. Ja by som skor volila nehnutelnost na trase linky Regiojetu od Kvetoslalvova dalej na BA, nez Samorin. A neverim, ze sa velmi vela toho poriesi aj postavenim rychlocesty, lebo potom, co tu postavia rychlocestu sa sem prestahujem dalsia polovica Bratislavy a sme tam, kde sme boli... 😒 Nastastie mam rodicov, ktori sa mi o malu postaraju a vyberu zo skolky atd, keby som sa mala o vsetko starat sama, tak asi beriem aj byt v panelaku nez toto.

majaza
14. apr 2014

Ahojte, ak by mal niekto na predaj lúpané vlašské orechy - kúpim 5eur/kg

hruveop
4. máj 2014

@lili777 ahoj, vieš mi poslať bližšie info ohľadne tej práce? Ďakujem 🙂

iris17
11. máj 2014

@maja031 ahoj, tak volala som pani Janekovej. Cvicenia robi, kazdy stvrtok o 17:00. Vravela ze je dobre sa nahlasit dopredu, presne ako je to uvedene na tej stranke, ktoru som ti poslala.

maja031
11. máj 2014

@iris17 dakujem krasne 🙂 ja som pisala aj tej jednej laktacnej poradkyne co ma aj cvicenie pre tehotne akurat ze sa mi doteraz neozvala, tak asi skusim pani janekovu 🙂

krokodiil
25. jún 2014

Ahojte, po sto rokoch sa hlásim...neviete náhodou, nemajú v Bille v Šamoríne ešte Vitamanov?

kriha
26. jún 2014

@krokodiil Vcera tam bol oznam, ze su docasne vypredaný.

krokodiil
27. jún 2014

@kriha ďakujem!

staga
1. júl 2014

Ahojte, neviete mi niektora poradit kde by som mohla dat upiect dobru a peknu tortu pre moju rocnu dcerku? Dik

snehulka24
25. júl 2014

Mile mamicky, organizujem Blsi trh dna 23.8. a 24.8. v obci Trnavka. Zaujemcovia mozu svoje veci, ktore maju na predaj vylozit pred svoje rodinne domy alebo priniest na miestne futbalove ihrisko. Vstup volny.
Ja osobne budem mat na predaj aj detske vecicky pre dievcatka do 3 rokoch a damske oblecenie velkosti 36 a 38. Prosim zdielajte medzi sebou, prineste si plachty, vesiaky a vecicky, ktore by ste radi predali. Samozrejme, prineste si aj peniazky na dobry nakup. Pre viac informacii ma kontaktuje cez IP.

snehulka24
13. aug 2014

Mamicky, chystate sa niektora prist na tento blsi trh? Ak ano, prosim registrujte sa u mna ci uz ste predavajuca/kupujuca. Ide len o to, aby som mala priblizny pocet zaujemcov a podla toho mohla spravit doplnkove aktivity. Dakujem za odpovede!

bezaz
3. sep 2014

ahojte baby, prosim, nie ste niektora alebo nepoznate niekoho, co byva v Samote?

snehulka24
10. sep 2014

Ahojte,
ponukam brigadu pre mamicku, ktora rada pracuje na zahrade a bavi ju starostlivost o kvety, stromy a pod. Kedze som uz spat v praci, nezostava mi cas venovat sa zahrade a veru, ze je to uz vidno. Potrebujem teda sikovnu maminu (ci tatina), ktora/ktory sa neboji prace a je ochotna/y pomoct. Odmena je dohodou. Lokalita: obec Trnavka, okres DS. Viac info do IP. Dakujem za odpovede.

balambi
2. okt 2014

Ahojte, nepoznáte niekoho na opatrovanie detičiek, niekoho osvedčeného? Jedná sa skôr o vyberanie malej zo škôlky a byť s ňou do cca 18.-19-stej, a vychádza to tak 1-2x týždenne, prípadne občas aj častejšie, ale to len výnimočne.

lolko_lenka
8. okt 2014

Ahojte, chcela by som sa spýtať...v hoteli Kormorán (Čilistov) sa nachádza nejaké ihrisko, či farma so zvieratkami? nikdy som tam nebola, len sa mi niečo dostalo do uší, tak si overujem. Vstup do areálu je verejný? Ďakujem.

bezaz
8. okt 2014

@balambi teraz na FB pisala jedna pani do skupiny Samorincania, ze ponuka strazenie deti, chces hodit kontakt?
@lolko_lenka v areali je mala "farma", kde su zveriny - kozy, prasata, zajaciky, ovecky.. ale len v ohrade na obzeranie.. vstup volny 🙂 a ihrisko je male pri kormorane priamo, akoze sadnes si na kofolu a dieta sa ti hra v ohradenom priestore, su tam preliezky, domcek, hojdacky..

lolko_lenka
8. okt 2014

@bezaz dakujem,tym padom program na sobotu mame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre