Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

chruminka
2. sep 2009

ahojte
tak ja teda poctivo lezim,ale uz som cela dolamana,lebo ziadna poloha mi uz nevyhovuje....ten vankus pod zadkom to som pocula ale je to hroza pretoze ja mam strasnu kyselinu a ako nahle som si dala vankus pod zadok tak mi zacala vychadzat kyselina,vydrzala som takto lezat necele 2h a musela som vstat dat si mlieko a trosku posediet vo vodorovnej polohe ale baby musia asi niekde tlacit ,lebo ani mlieko mi uz nepomohlo a asi zachvilku skoncin na WC
niekedy si myslim,ze by mi bolo lepsi v nemocke aspon by som mala istotu ze su baby ok

Tilly pekne meno ste vybrali a hodi sa k Dominikovi 🙂

erika1983
2. sep 2009

Noooo ahooojte
tak mi mame tiez prvý deň v školke za sebou, že bola zlatička, že vraj taká tichá, a to doma jej ústa nezastanú. 😅
Tilli dobre meno a dodatočne všetko naj domčovi.
Adi a ty len lež ver tomu že doma je lepsie, si kľudnejšia v nemocnici budeš strašne nervozna z taho

arusska
2. sep 2009

No mame doma MRAVCEKA. Takze plakali sme asi 5min, potom staval drahu pre auticka a potom sa pekne hral. Desiatovat zacal az ked vsetci dojedli 🙂 ale prezili sme. Ked som prenho prisla tak ma objimal a nechcel pustit, zlatucky bol. A ze zajtra ideme tiez, aletak uvidime ako to zvladneme.

tilly
2. sep 2009

chrumi, mne je teraz tiež zle, neviem, či paťko (hurá hurá) tlačí za žalúdok alebo čo, ale je mi zle keď sa najem, aj keď som si všimla, že mi je zle, keď si dám chlieb, tak neviem, či som precitlivela na lepok alebo čo... skúsim ho vynechať a uvidím... okrem toho, začala som teraz brať calibrum mami, hlavne kvôli neskoršiemu dojčeniu a úbytku vápnika a tak, tak teraz neviem, či mi je z toho teraz zle...

erika, super, tak ste dobre prežili, ona sa tam rozkecá 😀 domčo, keď som ho brala zo škôlky, tak mi hovoril, že sa máme otočiť, že chce ísť do škôlky... tak zajtra asi bude aj spinkať

arusska
2. sep 2009

tilly len pekne zarezavaj, teraz si to pekne nastudujes ked bude maly v skolke uvidiss 🙂

erika ja som tam prisla ako prva mamicka a som akurat citala tie veci v prezliekarni ked sa vybrali z umyvarky a vsetky decka tam stali ako take vyorane mysi - podla mna ziadne nevedelo kde je sever - takze to tichaa si zatial neber k srdcu.

Ozaj vraj jeden chlapec plakal cele 2 hodiny - to je iny brutus - A NEBOLI SME TO MY 🙂)))))

bezaz
2. sep 2009

gabi plz mozem poobede dobehnut pre tu kombinezu? sa mi ozvala baba z MMB, kde som nasla peknu, ci ju teda mam zobrat alebo nie 😉

arusska
2. sep 2009

zuzi kludne tak po 16tej dojdite na kafco

tilly
2. sep 2009

toto mi došlo od segry mailom, tak uvažujem, že tam budeme chodiť, veď v nedeľu aj tak nikdy nie je čo robiť...

CVIČENIE PRE DETI !!!!
>>
>>Hlavným cieľom 60 minútovej hodiny je naučiť deti zvládať základné
>>lokomočné pohyby v hudobnom rytme. Zdokonaľovať fyzické, rytmické,
>>tanečné a hudobné cítenie, dbať na správne držanie tela, naučiť ich
>>orientovať sa v priestore, spoznať čo je to pravá, ľavá strana tela,
>>zdokonalovať ich koordináciu a akrobaciu.
>>Formou hry a pesničiek s detskou tematikou dosiahneme nielen správny
>>fyzický, ale aj psychický a komunikačný rozvoj dieťaťa. Budeme
>>rozvíjať pamäť, obohacovať slovnú zásobu a schopnosť prirodzenej
>>komunikácie pred väčším kolektívom, čo bude prínosom pre školský vek
>>dieťaťa. Pravidelný pohyb je pre deti predškolského veku
>>najprirodzenejší spôsob zbavenia sa psychofyzického napätia, čím
>>docielime stav telesnej a duševnej rovnováhy. V tomto období sa
>>takisto najintenzívnejšie utváraju a formujú základné pohybové
>>schopnosti, ktoré možu byť kľúčom nielen k dobrému fyzickému stavu a
>>kondícii dieťaťa, ale aj východiskovou všestrannou základňou pre
>>budúceho profesionálneho športovca. V konečnom dôsledku bude celá naša
>>spolupráca smerovať k tomu, aby vaše dieťa nadobudlo kultivovaný
>>pohybový prejav prostredníctvom ktorého budeme modelovať jeho samotnú
>>telesnú kultúru.
>>Veríme, že naša inštruktorka DISCO-JARKA s dlhoročnou odbornou praxou
>>pripraví nielen pre vaše deťúrence , ale po ich zhliadnutí aj pre vás
>>, nezabudnuteľné chvíle detskej radosti a šťastia.
>>
>>ZAČÍNAME 20. 9. 2009 v NEDEĽU
>>
>>16 -17hod - 5-8 ročné deti
>>17 -18hod - 2-4 ročné deti
>>
>>Cena za mesačný kurz = 40 EUR
>>(hodina vždy v nedeľu v uvedených časoch)
>>

tilly
2. sep 2009

čo sa mi dnes stalo 😠

tak predávala som pozemok, priemysel, pri letisku v BA, bolo tam strašne veľa komplikácií, bol to velikánsky pozemok, ktorý bolo treba rozdeliť geometrákom, lebo majiteľ chcel predať len nejakých 2000 m2, ďalej tým, že je to pri letisku a má tade ísť nová diaľnica (nultý okruh BA) + rýchlostná železnica schwechat - letisko, má sa to tam vyvlastňovať, tak bolo treba robiť ďalší geometrák, kvôli tomu vyvlastňovaniu, ďalej tam bola ťarcha z banky, vyvezený odpad, zlý prístup k sieťam, ďalej tam bolo treba urobiť podiely na ceste... no skrátka roboty ako na kostole, pomaly som plakala pri tých zmluvách, bolo tam toho treba veľa ošetriť a tak, ďalej to vždy po mne samozrejme pozeral právnik kupujúceho, ktorý mal niekedy dosť nezmyselné požiadavky, ale tak dobre, zvládli sme to, zmluvy sme odovzdali predávajúcemu na podpis k notárovi, on ich zobral k notárovi, podpísal to tam, dnes o jedenástej sme sa mali stretnúť predávajúci + kupujúci + my s tým, že by to podpísal ten kupujúci, zobral by si zmluvy do banky, aby zložil prachy na vinkulovaný vklad, všetko bolo OK, ale 10.50 volal predávajúci, že má podpísané zmluvy od notára, ale že ON SI TO ROZMYSLEL!!! a nepredá to!!! asi to nerozdýcham, keď predčasne porodím, tak kvôli psychopatovi! pritom má podpísanú zmluvu o budúcej zmluve, čiže je viazaný... no čo teraz, budeme sa súdiť alebo čo??? 😠 😔 😢 som dosť nešťastná, bola tam pekná provízka, namakala som sa ako prasa cez leto a takto to dopadlo... okrem toho som s tými peniazmi počítala, už som fakt nerátala, že by sa mohlo niečo posr...

janne6969
2. sep 2009

Juj tak to potesi. Hlupak 😠 😠 😠 Nemysli uz na to. Patrikovi sa to iste nepaci, ked sa hnevas 😕

tilly
2. sep 2009

no, keď si to tak zoberiem, koľko času a peňazí ma to stálo... jasné, že mu to dám preplatiť, ale mohla som z toho mať viac... okrem toho druhá strana ho bude žalovať, majú platnú u notára podpísanú zmluvu o budúcej zmluve...

tilly
2. sep 2009

idem si schladiť hlavu do bazéna...

majusa
2. sep 2009

tilly, môj manžel robí tiež také veci ako ty a minulý týždeň šiel kvôli podobným hlupákom každý druhý deň do BB. Takže ráno odchádzal okolo štvrtej a vracal sa domov okolo desiatej. A to sa ani neukončilo, takže dnes doobeda tam bol dúúúúúfam posledný krát. Milujem takých ľudí 😠

arusska
3. sep 2009

tilly niet nad vďačných ľudí 🙂

angua27
3. sep 2009

tilly, verím, že si vytočená. takého jedine vyťahať za uši a zavesiť za gu.lky do prievanu. 😖

arusska
3. sep 2009

my ideme dnes do ZOO, cakam Lubku s Oskarom, ideme natankovat, po Danyho do skolky a hor sa na LEVY 🙂)

tilly
3. sep 2009

majus, ja mám veľa prípadov takých, že sa to nakoniec ani nedotiahne do konca, lebo robím len zložité prípady, nejaké ľahké, bezproblémové prevody ani nerobím, len väčšie projekty, kde treba toho viac ošetriť, o to viac toto naserie, no dnes o jednej je s ním stretnutie, ak neodovzdá podpísané zmluvy, tak z neho idem vymáhať aspoň províziu a náklady na základe sprostredkovateľskej zmluvy a klient ho bude žalovať... akože môžem byť bez takých problémov pred štátnicami a pôrodom 😠
to mám za to... kurnik, keď si predstavím, aká som ja super klientka, je mi zle... ale to mám za to, že riešim viac ako je mojou povinnosťou, len aby bol klient spokojný 😠

aru, krásny program 😉

janetka
3. sep 2009

caute, oyzvame sa aj my po dlhej dobe...
miska: pekne meno ..niekedy matkovi poviem matko patko 😉
chrumi: fakt radsej lezat doma ako v nemocke, bleeee

My sa mame uuuuplne geniaaaaalne....sak povypravame....zurky ako hrom, dnes som total odrovnana, normalka ze redbul fici

tilly
3. sep 2009

no teda, super janetka 😀

tilly
3. sep 2009

uff, takže ujo sa umúdril, odovzdal podpísané zmluvy, čiže na budúci týždeň by sa to malo všetko zrealizovať a dokončiť... len teraz som objavila problém - chybu na katastri... veď prečo by som ja mala mať niečo v pohode... 😖

janne6969
3. sep 2009

Ale aspon ze sa ujo umudril. Asi sa zlakol 😉

janne6969
3. sep 2009

Baby surne nemate nahodou niektora s vacsim dietkom pozicat do konca septembra vajicko-autosedacku? Kamoske sa narodila mala skorej a este jej neprisla objednana a ja jej nemozem nechat moju, lebo zajtra chcem ist k nasim.
Moc by mi to bodlo 😉 Vdaka vopred.

tilly
3. sep 2009

juuuj, ja by som aj pozicala, vzdy som pozicala, ale teraz je u nasich spolu s kocikom... 😒

ozaj baby, co piatok pre matky? nedame obed? zajtra nemusim varit, tak by som sa isla napapat...

janne6969
3. sep 2009

Aj tak dakujem. No co uz. Bude ju musiet zobrat vo vanicke.
Ja doobeda vyrazam, tak ja sa zasa nezucastnim ☹ Snad nabuduce 😉

angua27
3. sep 2009

jani, ja som mala tiež požičanú, takže nemám žiadnu. 😒

zajtra, my nič. od rána máme vybavovačky v BA. 😔

arusska
4. sep 2009

tilly ja dnes tiez nestiham obed..

inak dnes sme mali uplne zly odchod do skolky, v noci relav zo sna ze nechce ist, rano reval, cestou uz rumazgal a ked som ho tam odovzdala tak taky rev spustil ze mi srdce pukalo ze maaaamaaa nenechavaj ma tu :((( no horor dnes, snad si cez vikend oddychneme a v pondelok ho zasa na nieco nalakam :(((

arusska
4. sep 2009

inak Erika, stretla som tvoju maminu v prezliekarni a tiez prehovarala Frederiku, velmo sa jej necelo a slzicky mala tiez na krajicku, asi nebola rada ze prisiel vrieskajuuuci DANY 🙂))))

tilly
4. sep 2009

baby, tak u nás také problémy nie sú ani s jedným dieťaťom... aj dnes som vošla do triedy, učky okolo seba hlúčiky detičiek, s ktorými sa hrali, starší sa hrali sami... ale žiadny plač, trošku pomrnkávanie, ale začali si spievať pesničky, mali pustené cd od podhradskej, tak si spievali a viacmenej dobrá nálada tam bola, len domčo bol taký zaskočený, že čo sú to tam za deti, nejako si nevie zvyknúť... hlavne, všetci jeho kamoši sú v dolnej triede, hore zostali len 4 chlapci a asi dve dievčatká z pôvodnej zostavy 😒

inak, ale celkovo som počula, že na gazdovskom je problém s adaptáciou...

tak nič, aj tak som sľúbila domčovi, že pre neho prídem hneď po obede... ale keby sa ešte chcel niekto pridať... aj tak si budem musieť ten obed nejako zariadiť, možno skočím do papi hami, keď pôjdem pre domča do škôlky alebo si zbehnem niečo do billy na rýchlo na varenie kúpiť, ale zas jednu porciu sa mi variť nechce 😝

chruminka
4. sep 2009

dobre ranko,
jej tak by som sla na ten obed,ale nebudem riskovat,lebo vcera som mala cely den strasny tlak tam dole a tak som poctivo lezala aj ked nie s vankusom pod zadkom koli kyseline,ale je to fakt nuda to lezanie...v telke same hluposti (ja som neni moc televizny maniak) a na knihy sa dako neviem sustredit,ja co som citala stale a vsade este aj v buse do prace....
Este k tomu sa my vyhadzali na bruchu dake vyrazky asi su to potnicky,lebo alergia co ja viem nezjedla som nic neobvykle,len ma to neuveritrlne svrbi a absolutne neviem co si mam na to dat.Neviete mi daktora poradit?

arus neboj Dany si zvykne,zaciatky byvaju niekedy velmi tazke,najde si tam kamosov a uz nebude chciet ani domov ist 😉

jani my sme mali mat vajicka tiez pozicane,ale neviem ako to nakoniec bude lebo obe deticky sa este v tom vozia (budu mat 1 rok v novembri ) ,takze my pojdeme asi tiez z nemocky v tasko-vanickach aj tak uvazujem ze pojdeme sanitkou kedze nemame auto a nechcem nikoho otravovat,lebo vsetci co maju auticka su pracujuci ,bude to pohodlnejsie pre vsetkych.Ale to mame este aj tak cas riesit.

tilly
4. sep 2009

chrumi, tie vyrážky na brušku mám aj ja a mala som ich aj pri domčovi 😉

a mm sa vrátil z roboty, že prší a nedalo sa robiť, tak nakoniec musím aj tak variť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre