Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

bezaz
1. júl 2008

tilly vo stvrtok mam zasa dofcu ja.. teda dufam, ze mi ju dekan podpisal 😅

angua27
1. júl 2008

tilly, janetka, tiež som rada, že dedo sa snaží. úplne sa v Maťkovi vydí. 😉

no, s Maťkovým tatkom je to nič moc. nemáme čas sa porozprávať, vydíme sa iba raz za týždeň a to sa zase venuje malému. ale štve ma aj to, že sa vôbec nesnaží za nám chodiť, veď BA nie je tak ďaleko. keby som neorganizovala spoločné soboty, tak ho hádam ani nevidí. ☹

add Tesco: dnes som tam bola 1x a teda nič moc. väčšie potraviny a zo všetkého iba minimum vecí. som bola dosť sklamaná.

tilly
1. júl 2008

tesco je o ničom, to tu ani nemuseli stavať 😝

juuuj bez škoooda

aruska1
1. júl 2008

ahojte, tak

janetka gratulacia k prvemu zubu 🙂, kocik ukazem, mozno zajtra pojdeme okolo na prechadzku tak ti cinknem, budete doma??? tak okolo deviatej lebo potom bude strasne horko...

bezi ako ide tehu???

angua tak takeho deda by som prijala, posli zajtra na par hodin 🙂 ale nie aj ja mam fajn tatina ten sa tiez pekne vyhra s malym a uz to s nim zacina byt v pohode, uz sa kamos aj sam zahra dost... takze uz pohoda - nemusime za rucicky tahat 🙂

add TESCO - no koniec sveta, ked som tam prisla tak kukam ze to co je ani cerstve maso, sunka nic to akoze presne ako tilly povedala ani nemali stavat - ved to je na hambu TESCA 😎 - MOZU SA HAMBIT

add Erika bola dnes prvy den v praci a ani nepride povedat ako bolo - tes sa hamby 😀 😀 😀 😀 😀

a koho som este vynechala???? 😀

tilly
1. júl 2008

ozaj, erika, akooo???

lilu18
2. júl 2008

ahojte samorincanky 😀

tak idem v prvom rade pochvalit vasu DM-bola som v pond.a to co som po celej BA nenasla v Sam.mali v pohode 🙂 a to sme povodne chceli len mrknut to nove Tesco-...ale tam teda nic moc. 😒 Myslela som ze to este nie je dostavane.Tak neviem,ale az ukoncili-je to s prepacenim najhorsie Tesco v okoli.
Majte sa ,pekny den

bezaz
2. júl 2008

tilly ale kolegynka tu bude, sice az poobede, tak sa zastav kludne 😉 este tu mas tu igelitku
erikaaaaaa, co ta v robote nepustia k netu? ziadna sprava, nic..
aruska no da sa, uz druhy tyzden v robote, ked je tak strasne teplo tak sa tu neda moc vydrzat.. ale od buduceho tyzdna mame uz skratenu pracovnu dobu od 9 do 14 tak aspon nieco

janetka
2. júl 2008

aruska: az teraz citam... dnes ste mali ten kocik, ked ste nam priniesli ovocicko??? sorry, ale ja som bola v takom strese, som myslela, ze ti robosi zvonia, potom zrazu kuk a to vy, do toho ten matkov plac, tak som si ani nec nevsimla... ale o desiatu mame dnes postarane /aj zajtra, aj pozajtra/, dakujeme 😉 Ked nam dokoncia zavlahu, predpokladam dnes, zajtra, tak vas pozyvame na kavicku...

lilu: presne ja som potom lutovala, ze som nesla do DMky...

Male tesco je aj na DD, aj v skalici, aj v pezinku, ale taketo ubohe som este teda nevidela....

angua: a mas pocit, ze je mu to jedno? alebo je taky typ, ktoremu treba organizovat zivot

beznadejna
2. júl 2008

ahojte
tak to s tým tescom úplna pravde
ja som povodne s pezinka a to je omnoho lepšie ako toto šamorínske
a to ked tamidem tak nadávam
no zlaté pezinske tesco
😀

tilly
2. júl 2008

janetka na DD? kde?

ja tiež nadávam na PK tesco 😀 naši bývajú pri PK, tak keď som tam, tak s mamkou chodíme dosť často...

bezi, pôjdem zajtra ráno, dúfam, že niečo vybavím, lebo starý mi zapísal E namiesto 3 😖

janetka
2. júl 2008

tilly: no dolne hony myslim, biskupice

tilly
2. júl 2008

jaaaaaaaaaaaaaaj, lebo DD sú dlhé diely, tak sa mi z kečky parilo, som uvažovala, kedy si bola na dd a kde tam je tesco 😀

janetka
2. júl 2008

baby, ja som na nervy z toho kubka, on je zlaty, vsetko, super sa zahra, ale je strasne jedovity, ked si nieco zmysli... posledne dni ma stale bije, zahana sa, nechcem ho bit, uz ma schovane vsetky vlaciky, auto, uz som ho teraz dala spat do kupelne za trest, normalne si pripadam jak psycho... ale ja uz neviem aku vychovnu metodu mam pouzit, dohovaram mu, pekne na neho idem, zle na neho idem, ziadny efekt, o 30 minut sa na mna opat zazenie... napr. vcera vecer ma vonku od zlosti pohryzol, to nerobil ani ako male dieta.... tak sme sa zbalili a sli domov. Myslite, ze ma vyznam ho zavriet na vecer sameho v izbe? ze nejdeme von? nechcem robit nejake psycho nasilie na neho

janetka
2. júl 2008

jaj, tak som ho prave osprchovala aj v tricku, nebola voda ladova, ale bola studensia, myslim, ze to zabralo, osusila som ho, povedala, ze ho lubim, preniesla hore do izby a uz spi

angua27
2. júl 2008

janetka, teda nezávidím. to je asi to blbé obdobie vzdoru. poradiť Ti neviem, asi len to, že robíš správne, keď mu po treste povieš, že ho ľúbiš a objímeš. teraz ma napadlo, čo tak terapia objatím, to keď je dieťa zlostné, ho treba zobrať do náručia a držať až kým sa neukľudní, aj keď sa vzpiera a plače. pri takom silnom objatí vypláva na povrch veľa emócií, zažila som to na vlastnej koži. môže to trvať aj 15-20 minút, kým sa dieťa ukľudní. ale čím častejšie sa to opakuje, tým skôr sa dieťa ukľudní. ja som to zažila iba raz, keď ma takto ukľudňoval drahý a bola to sila teda.
a ešte k tomu môjmu chlapovi: práveže on vôbec nie je človek, ktorému je treba organizovať živoť. doteraz väčšinou on vymýšľal výlety kam sme chodili a ostatné bežné veci v živote sme mali tak rovnako rozdelené, preto ma to celé prekvapuje a mám s toho skôr pocit, ako keby strácal záujem. uvidíme, čo čas prinesie. tento víkend sme si už spravili plán bez neho, aspoň teda na jeden deň, tak som zvedavá, čo na to povie. samozrejme, je to program ku ktorému sa môže pridať, ale nútiť ho nebudem a uvidím, čo na to povie.

inak, dnes sme mali super deň. ráno o 9 sme vyrazili smer kúpalisko v DS a vrátili sme sa o 17.30. Maťko si pospal cestou tam, cestou späť a raz tam. môj otec sa mu venoval väčšinu dňa, takže ja som len leňošila, opaľovala sa a dvakrát s Maťkom aj okúpala, jedla, pila. proste žúžo, ale zničená som riadne. asi skoro zaľahnem. a napriek tomu, že sme mali deku celý deň v tieni, tak som červená ako rak a to som už mala ako taký základ opálenia. 😀

erika1983
3. júl 2008

ahojte babule tak teraz som sa dostala k pocitacu
no v robote je zatial nuda nic nerobim len sa pozeram a tym mi ide strasne pomaly cas, ale dufam ze buduci tyzden to bude lepsie .
Ved sa vam ozvem niekedy z domu ked budem mat cas, lebo ked som doma tak neviem co skor, a tento tyzden vyuzivame ze tu mam svokru tak sme uz boli na veceri vonku s kamosmi, tak asi tak 😀 😀 😀
drzkajte sa a pekne si uzivajte
pa

tilly
3. júl 2008

terapia objatím sa rozoberá aj tu v škôlkaroch...

erika juuuj, akurát v takomto nechutnom teple, súcitím s tebou, tiež som tento týždeň do večera na školeniach a na budúci týždeň mám skúšky 😝 akurát v utorok a v urotok v noci chceme vybehnúť do chorvátska 😝 vôbec sa mi nechce s tým mojim starým uhundraným 😝

angua, ako si nabrala odvahu odísť ?

angua27
3. júl 2008

erika, keď tu máš svokru, nevybehneš aj s nami večer von? baby, čo vy na to? mne by to celkom prospelo. 😉

tilly, bolo to ťažké, ale pohár pretiekol, keď porušil jeden závažný sľub. takže najprv som vyhodila jeho a potom po dohode som zbalila seba a Maťa a odišli sme k našim. ale veľa som preplakala, aj som dosť rýchlo oľutovala svoje rozhodnutie. ale som rada, že som to spravila. teraz už len zistiť či sa vrátiť, alebo to úplne rozseknúť.
a držím palce pri skúškach. 😉

bezaz
3. júl 2008

jarka v mudrej knihe som si precitala, ze su dva sposoby.. bud objatie, alebo ak nezabera, tak "ignoracia" dietata, zavriet ho do izby, samozrejme ho ist po 2minutach skontrolovat, ak sa neukludnil, znova odist prec a tak robit, az kym sa neukludni.. intervaly potom predlzovat 😉

tilly
3. júl 2008

angua, riešim niečo podobné, mňa to už fakt nebaví, len ja nechcem ísť aj kvôli životnej úrovni... asi by som dosť klesla, keby som bola sama s malým...

erika1983
4. júl 2008

ahojte
angua tak to musis velmi porozmyslat aby si sa dobre rozhodla ved to je zivot
no a mozme vybehnut ved ja viem malu nechat aj na muza
tilly vymenim sa s tebou pojdem na miesto teba do chorvatska 😀

beznadejna
4. júl 2008

tillyy
tak ty si povodne tiež z pk? aká náhoda a čo ta privialo až sem do šamorína?
a s ktorej časti pezinka si? ja z juhu

angua
držím palčeky ale s chlapmi to neni vždy lahké, preto ja sa do manželstva ani nejak moc nehrniem

aruska1
4. júl 2008

joj angua drzime palce nech sa spravne rozhodnes, ale zasa si mlada a s jednym dietatom kolko je zien - ale je to pre zenu ovela tazsie najst si niekoho s dietatom ako pre muza.

a tilly no to by som na vas na prvy pohlad nepovedala ze by si odisla od muza 😒

erika - chybate nam ☹ ☹ ☹

tilly
4. júl 2008

erika, s mojim starým frflošom??? 😀 to by si radšej makala 12 hodinovky v bani 😉

beznadejna, nie my sme starobratislavská rodina, ale v BA sa to už nedá vydržať, tak si naši postavili barák v Limbachu, pre nás to tam bolo drahé, tak sme sa ocitli tu...

arusi, veď my spolu vonku ani nekomunikujeme a doma len o praktických veciach...

ale zas možno keby sme tak išli len my traja do toho chorvátska, tak by sa to možno spravilo... neviem, ale nemám chuť, okrem toho domčo už potrebuje kamarátov, on sa nudí, keď je sám len s dospelákmi

beznadejna
5. júl 2008

tilly
jaj
no my sme tiez hladali najprv nieco v bratislave kedze priatel je odtial ale tie ceny nas nijako nepustili a v pezinku je to to iste s cenami
tak sme sa tiez ocitli tu
celkom sa tu da az nato ze nikoho tu nepoznam teda skoro

tilly ty mas frflosa? 😀 u nas som to skor ja co frflem az mi je s toho divno a potom sa uvedomim ze preco vlastne frflem tak sa krotim a zvykam si na to ze chlapy su neporiadkumilovny 😝

tilly
5. júl 2008

beznadejná, to ten môj je opačný extrém, u nás je ako keby sa tu ani nebývalo... teda už teraz je to trošku znesiteľnejšie, ale keď sme boli sami, tak sa k nám báli chodiť návštevy, aby u nás niečo nezašpinili 😢

teraz sa to pri malom už nedá udržať v úplne 100% poriadku a preto frfle 😝 je to choré, je to nejaká psychoporucha

aruska1
5. júl 2008

tilly on je akoze vsetko musi byt na 100%??? akoze ked neni upratane je zle?? Posli ho na tyzden k nam - potom uvidi aky poradek ma doma 😀 😀 😀

tilly
6. júl 2008

hej hej, ale aj keď je 1000% poriadok, príde domov, ani ahoj čau ako ste sa mali, ale hneď ide pre ručný vysavač a handričku a hodinku vysáva a utiera podlahu 🙄 , potom zoberie handričku a utiera kuchynskú linku (aj keď som ju minútku pred tým vyglančila...), dá sa to vydržať tak rok, dva, alebo keď sme doma, ale keď malý hučí, že chce ísť do bazéna alebo niekam a henten začne toto robiť, tak ma ide roztrhať 😠 , preto som najradšej, keď nie sme doma, keď príde... a lezie mi to riadne na nervy, ja by som taaaaak chcela bordelára, po ktorom by som zbierala špivané ponožky 😖 toto je niekedy teror 😠

tilly
6. júl 2008

no a včera mi vynadal, že som strašne veľa minula za posledné dva mesiace 😒 ja mám svoje peniaze na svojom účte, ale potreboval ich na dokončenie domu a keď zistil stav, tak som mala prednááášku, tak som mu vysvetlovala, že 11tis boli len poistky na moje auto + kopec peňazí na benzín a potraviny 😝 tak začal, že načo chodím do roboty, do školy, prečo nesedím doma, do des bes a potom choď s takým chlapom niekam 😝

chruminka
6. júl 2008

ahojte tak konecne som sa sen dostala a docitala co ste popisali 😝

tilly tak to ti nezavidim, u nas som sice tiez asi vacsia bordelarka ja 😵 ,ale vlastne ako v com....ale teror doma nie je

Baby tak to tesco fakt som sklamana...som vedela ze bude len malicke...ale toto....vsak tam skoro nic nemaju ...je tam milion ludi ....pri pokladni rad na pol hodky....ludia nervozni.... no katastrofa!
som sa tesila ze to budem mat blizko a nebudeme musiet vlacit (nemame auto 😒 ) ale to si racsej fakt odslapem z lidla alebo jednoty....

Poradte dakto kam sa tu este tak da ist k vode?Su tu aj dake jazera?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre