Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

janne6969
15. dec 2009

Tak posledny darcek dorazil na SVK a nasiel aj Samorin, takze vianoce sa mozu zacat 😉

bezaz
15. dec 2009

jani jaka frajerka
my dnes nakoniec nejdeme do BA, kaslem na cele vianocne, v takejto kose, ideme si radsej zaplavat 😀

janne6969
15. dec 2009

Tak pre zmenu do BA ideme my 🙂 Mama ma zavolala, nech jej idem pomoct s nakupovanim.

tilly
15. dec 2009

jani odkiaľ si objednávala?

my sme mali teda noc... od ôsmej do štvrtej sme mali koncert

tilly
15. dec 2009

a dnes sme behali po doktoroch, takže kĺbiky ok, domčo zaočkovaný, dostali sme ortopedické sandálky a vložky do topánok, nemá ploché nohy, ale má ich nejako vybočené dozadu, vraj plavci to tak majú...

a aďko má 5440g a 60 cm 😀

janetka
15. dec 2009

tilly: tak ste vsetko povybavovali.. .
My sme zas pobehali po avione, uz som dokupila co obolo treba, aj naviac..tak len dobalim a mam hotovo...
stevo ma ist stvrtok podpisat papiere, tak snad mu to uz vyjde.....

janne6969
15. dec 2009

Miska z Kanady.
Aj ja som bola dnes v Avione, ale iba ako sprievod. Vybrala som mamine nejake oblecko. Aby bola pekna 😉

angua27
15. dec 2009

ahojte krásky,
ja okrem dvoch darčekov pre malého nemám nič. firma mi ešte stále nezaplatila. zajtra mi držte palce, mám rozhovor so šéfom. ak to nevýjde, som zase bez práce. ☹

tilly
15. dec 2009

juj, tak to je nepríjemné, neznášam takých hajzlov, nechajú ťa makať a potom prachy nikde 😠

keď sme už pri makaní, urobíš nám daňové? 😅

jari, moc moc držím palce

ja už ani nevidím, mám pred sebou nejaké zmluvy a moc tomu nerozumiem, už som asi fakt unavená...

janetka
16. dec 2009

angua: tiez sa ti to stale zamotava, co? sak aby sme si vazili co mame asi.... drzim palce

tilly: dik....

chruminka
16. dec 2009

angua drzime palce nech to dopadne dobre.Nechapem ako mozu byt ludia taky hajzli a este aj pred vianocami.

janetka drzime tiez palce

aruska uz ste porodili 😀 ?

Tak my uz mame kazda presne o 1500g viac ako pred mesiacom,Alexia ma 4200g a Viktoria 4500g , Tilly uz vas dobiehame 😀 a snazili sme sa ich vcera odmerat tak maju cca obe 53cm.

arusska
16. dec 2009

bre ranko, no porod este v nedohladne, nechapem na co cakaaa 😀 😀 😀

bezi kedy dnes??

Maly je furt chory, uz to od neho dostal aj manzel, tak je teraz do konca tyzdna doma... Ale mam este s antibiotikami pockat tak uvidime ci mu nieco chudatku pomoze. Inak u nas je skoro prazdna skolka, ze strasne malo deti maju

chruminka pekna fotka, baby su krasne, aj ja by som chcela 😵 😵 😵

tilly
16. dec 2009

jej chrumi, aké ste pekné... ešte máme kilečko náskok 😀 už ho cítim v rukách, ale zas nič nie je príjemnešie na posilovanie ako vlastné dieťa a to posilňujem ešte aj s tým 18 kilovým, každý večer spolu tancujeme 😀

ozaj, nejdete niekto na tieto naše mega vianočné trhy? išla by som kuk domčovi čiapku a rukavice a dala by som si tento ich nepravý trdelník, už som ho mala a s malým to nič neurobilo...

angua27
16. dec 2009

ahojte krásky,

tak ste dobre držali palce. nakoniec sme sa dohodli celkom dobre. síce som musela zlaviť na niektorých cenách, ale bude to ok. 😉 a peniažky mi poslal hneď po rozhovore, len somnou chcel ešte prebrať nejaké veci na faktúrach, čo sa mu nezdali. tak aj darčeky hádam stihnem kúpiť. 😎

miška, jasko daňové vám spravím, čím skôr budete mať podklady, tým lepšie. 😉

aďka, nádherná fotka. a babuľky, krásne priberajú.

miška, Aďko je už riadny veľkáč. 🙂

aruss, musíš aruske dohovoriť. a posielam ti IP.

tak ja zase idem makať, keď už mám tú robotu. 😔 🙄 😎

tilly
16. dec 2009

v podstate dano by to už mal mať pripravené, ide o to, či sa dá daňové za predaj domu urobiť len na neho, lebo ja som fakturovala tento rok a dosť vysoké sumy, on nemá za tento rok ani jednu fakturku tuším, len čo sa týka domu...

dík, aďuško teda rastie, aj ten ortopéd keď ho zbadal, tak hovoril, že je dobre živený 😀 ... to bol aj domčo a aký je teraz slížik, aj keď aj on od septembra kilečko pribral 😀 škôlka je škôlka 😀 ale musím ho pochváliť, že začal celkom pekne papať, včera dokonca zjedol paradajkovú polievku a u mamy zjedol aj špenát! 😀

janetka
16. dec 2009

tilly: ides na tie trhy? my prave zdobime stromcek, ak by si tam nahodou videla take tie rukavicky, co si aj ty domcovi stale kupovala za 1 eur, tak mi kup prosim ta dva pary...nejake modre, cervene, sede.... nie babske farby, sak vies 😉

tilly
16. dec 2009

a palcaky alebo rukavice? lebo domco si uz sam oblecie aj rukavice, len niekedy sa pri tom trochen jeduje 😅

janetka
16. dec 2009

palcaky, to chcem pre matka

angua27
16. dec 2009

tilly, ak ste manželia, tak bohužiaľ musíte prenajímať rovnou polovicou. ale skúsim ešte pozrieť, či nenájdem nejakú výnimku. 😉

tilly
16. dec 2009

jari, nič nemali...

no, neviem ako na to daňové, ale´teraz tento nový dom bude zas len môj, tak tam to bude jasné

erika1983
16. dec 2009

AHOJTE
chrumi ste naozaj krasne 😀
ja som tiez bola na tych vianocnych, ako trdelnik dobre, ale pomaly nam budu davat len sacky, davaju uz len polovicu ako dakedy, no hruza.
ja uz mam skoro vianocne upratovanie za sebou, a uz piect som zacala mam suhajdy a medovniky.
moj muz je akurat niekde na polovici cesty medzi samorinom a povaz. bystricou, tak ho cakam
sa tesim ze padal ten sneh, ale na vianoce hlasia oteplenie a dazd ☹

tilly
16. dec 2009

ja sa chystám všetko napiecť v sobotu, nech môžem potom upratať... dominik bude u babky, tak budem mať trošku aj čas, som zvedavá, koľko času mi dá tento drobec...

janetka
17. dec 2009

ja som vcera tiez uz piekla medovnicky a aj kokosky, moj ujo robi v dr. oetker, tak mi mamka doniesla od neho tie krabice nejake ...tak som to vyskusala a je to celkom chutne, je s tym cestom robota sice tak ako normalne, len zmes je pripravena a dobre dochutena, tak ak niekto nestiha, celkom rychle a chutne. My uz mame aj stromcek ozdobeny od vcerajska... dnes chcem vybehnut do panta rhei a do simby pre tie rukavicky a snad uz len potraviny dokupit... a koncim s nakupmi

bezaz
17. dec 2009

miska sak das adka do manduci a ficis 😀
ja som cez weekend piekla vanilkove rozky, este planujem linecke a potom na cerstvo si peto objednal moravske kolace a take slane bryndzove kolaciky.. sme sa dohodli so svagrinou, ze nieco napecie ona, nieco ja a vymenime

janetka
17. dec 2009

hod recept na bryndzove kolaciky...stevo chce nieco slane

tilly
17. dec 2009

ja by som chcela ísť do operatívy a musím ísť aj k čiernemu, len s malým nechcem a dano mi nedovolí vytiahnuť golfa (zas tí jeho úchylka) a s jeho "kaiónom" ísť nechcem, tak musí ísť so mnou...

jasné, keď budem miesiť cesto, tak ho budem mať v mdc na sebe, ale na vykrajovanie potrebujem vidieť a cez neho nič nevidím... 😀

bryndzové pagáčiky budem robiť aj ja 😀

janetka
17. dec 2009

miska, to patrilo mne? :o)
tak mozme ist, cca o druhej..... zaparkujeme v meste, ty skocis k ciernemu, ja do simby a knihkupectva
a potom uvidime kolko casu nam ostane

janetka
17. dec 2009

jaj ze on musi ist s tebou.. az teraz dobre citam
ale mozme ist aj spolu.. 😉

bezaz
17. dec 2009

bryndzove kolaciky
1/4 kg tvarohu
1/4 kg bryndze
1/4 smetolu alebo ineho stuzeneho tuku {ja som dala heru a nic sa nestalo}
1/4 kg masla
1 cele vajce
1/2 kg hladkej muky
1 prasok do peciva
1 PL soli
vsetko sa spolu zmiesa, rozdeli na 4bochniky a da do chladnicky {v teple cesto rychlo makne a lepi sa}.. potom si bochnicky postupne rozvalkame na cca 1/2cm hrubku, vykrajujeme kolaciky, ukladame na vymasteny plech {na peciaci papier}, vrch potrieme zltkom a posypeme rascou, makom {ja davam sezam, lanove semiacka}, pecieme v dobre vyhriatej rure, aby cesto vyskocilo, potom mozeme teplotu trochu stiahnut

tilly
17. dec 2009

jaj, nie tak som to nemyslela, chcela som sa len posťažovať, že ma zas drží pod zámkom, resp. nedovolí mi zobrať si vlastné auto... som potrebovala ísť dnes aj do ružinova na usg s malým, tak na mňa nahučal, že načo budem vyťahovať golfa, že sa šmýka (čo sa podľa mňa vôbec nešmýka), že on mi dá v pondelok auto, nech idem v pondelok tam... ja neviem, či ste niekto boli niekedy v ružinovskej poliklinike alebo v nemocke, ale tam sa absolútne nedá zaparkovať a pán múdry mi chce strčiť polokamión do ruky... ja z neho fakt niekedy nechápem, prečo to tak komplikuje... dnes by som to bola zvládla úplne krásne...

recept na pagáčiky:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8878

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre