Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

tilly
31. dec 2009

videla som ich v meste pri dm 😀

balambi
1. jan 2010

Krásne dobré ránko, želám všetko dobré v novom roku 😀 😀 😀

tilly
1. jan 2010

baby, v meste ste mali riadne rošambo po polnoci 😀 my sme boli do 45 vonku a obdivovali sme ohnostroje 😀
adusko chrnel pod bundou v mdc a my sme očumovali... domčovi sa veľmi páčilo, u nás na ulici nikoho nebolo, tak sme boli v bezpečí 😀

arusska
1. jan 2010

tilly aj ja som chvilu pozerala ale potom mi to uz liezlo na nervy a nie a nie tuna pri nas v krizovatke skoncit... boha jeho som sa nemohla sustredit na knihu... dnes som konecne docitala 4 vianocnu a od zajtra zacinam citat obcana 🙂) ale len asi citat ...

tilly
1. jan 2010

hej, tam u vás na rohu sa zišlo vraj strašne veľa ľudí a rachali dobre do jednej 😀

angua27
1. jan 2010

babuľky moje krásne,

všetko dobré do Nového roka vám prajeme. 😀

u nás prebehol Silvester pohodkovo. malý na obed dlho spal (spolu so mnou), tak išiel spať večer až po deviatej. no a okolo 23.30 sa dva krát prebral, tak na tretíkrát som ho už zobrala hore do obývačky a čakali sme na ohňostroj. najprv sa bál, ale keď zistil, že s tým buchaním sú spojené pekné svetielka, tak len vyčumoval z okna. bol hore do jednej a potom ešte hodinu sme počúvali v posteli búchanie. s mamou sme si večer pozreli dva a pol filmu na DVD, takže pohodka. 😎

dnes malý išiel až do zajtra robiť zlobu k svojmu tatovi, tak trošku oddychujem. posledné dni sa u neho dosť prejavuje obdobie vzdoru, takže je to náročné pre všetkých. 🙄 ale nejako to zvládnuť musíme.

som rada, že ste všetky ok a užili ste si Silvestra.

arusska
2. jan 2010

to co je za besny vietor??? 😨

tilly
2. jan 2010

fuci strasne, este si sama?

kika, to ho musi prejst, len musis byt precizna a nepopustit, lebo ked raz povolis, uz sa to bude tahat, viem o tom svoje... ja neustupim, dano ustupuje a potom to tak vyzera 😠

arusska
2. jan 2010

tilly zajtra sa mi vracia banda. Inak stence uz maju prve pokusy o stekot 🙂 su zlate uz po styroch chodia ale este len tak slabo, este sa skor motkaju, ale kazdym dnom nieco viac a viac. Uz aj ocka maju otvorene, ale este su slepe, az okolo 3tyzdna vraj budu vidiet...

janetka
2. jan 2010

ahojte, tak my sme sa prave vratili zo silvestrovskej lyzovackya bolo opat super... tento rok miska, aj dj prisiel, tak sme o dusu trsali.... ledva som dychala.. lyzovali sme dvakrat, deti mali vzdy instruktora a potom sme ich aj tahali.... matko mi vzdy prespal na svahu, tak som mala pohodu. Virivka bola o polnoci trikrat...
Tilly: asi ste zabudli na nas kontajner,ze?

janetka
2. jan 2010

arus: dojdeme omrknut stence niekedy .... su zlatucke

tilly
2. jan 2010

janetka, nezabudli, veď bol vonku, dano ho išiel vytiahnuť a už bol vonku...
a naučili ich tí inštruktori niečo? domčo lyžuje sám krásne, asi by ani inštruktora nepotreboval, ale určite nejazdí čisto, taký inštruktor by možno vychytal chyby... ideme aj zajtra na zošku... cez týždeň má snežiť, tak aj cez týždeň tam pôjdeme...

aj my sme trsali na silva 😅 , ale my trsáme často doma... 😀

veď na budúci rok pôjdeme aj my 😀

janetka
2. jan 2010

tilly: jaaj, to bol zolov kontajner... je pravda, ze ste nemohli vediet.... lebo oni nestihli, tak ho monika pretiahli k nam....
tak spustali sa dole, slapali hore, so stevom chodil aj na vleku, aj sam siel na vleku, ale brzdit nevie, pada..
no jasne, uz sme rezervovali predbezne 😉

tilly
2. jan 2010

brzdiť? veď aj pádom sa dá dobre zabrzdiť 😀
veď to je super na tej zoške, že tam nemusíš nič robiť, tam ti decko jazdí samé, lebo na ten pás ho to vytiahne samé, tam nemusíš asistovať a vyprdne ho to tiež samé, potom si to zjazdí, vyšlapne dva kroky na pás a tak dokola... nemusíš ho ťahať, ani nasadzovať na vlek, môže byť samostatný... a chodili ste do jasenskej? tam nie je ani lano, že? tuším preto sme tam nechceli minulý rok byť, chodili sme radšej na tie krahule, kde bolo lano....

angua27
2. jan 2010

ahojte,

tilly dík, ja viem. netreba popustiť. našťastie hlavné slovo vo výchove malého mám ja a naši max. povedia svoj názor, ak je iný ako mám ja. ale rešpektujú moje rozhodnutia, našťastie. trošku ťažšie je to s mojím otcom, keď sa vždy po mesiaci vráti domov z práce, ale trvá to len pár dní a potom aj on dodržiava, čo poviem, ohľadom výchovy. ale poviem vám, nie je to momentálne vôbec jednoduché. mám však pocit, že sa malý už s nami aj nudí. už skoro 3 týždne sme doma (aj keď chodíme na prechádzky, návštevy a tak), ale chýbajú mu, podľa mňa dni s bratislavskými dedkovcami a opatrovateľkou. 😉 no nič, ešte do utorka vydržíme a potom nabiehame na starý systém. 😎

arus, šteniatka musia byť krásne. 😀

a ten vietor, teda nič moc. som pozerala počasie a vraj aj zajtra má byť takto. ach jo. 😖

jarka, super, že ste si užili Silvestra a lyžovačku. tíško závidím, aj keď nelyžujem. 🙂

tilly
3. jan 2010

my sme boli dnes lyžovať, zo začiatku tam bolo strašne veľa ľudí, ale potom zrazu všetci poodchádzali, tak bolo fajn, len domčo sa už na tom malom svahu nudí, tak šusuje dolu, tam zabrzdí a čaká... no, budeme musieť poriešiť nejakú lyžovačku niekde na lepšom svahu, ale dano rátal jednorakúsko a vyšlo by to AI na tisícku, no neviem, či to nie je príliš...

arusska
4. jan 2010

no aj mne sa chlapi vcera vecer vratili 🙂 maly uz lyzoval vraj celkom dobre nato ze ma 2,5r. No uzasny bol, ma pol hodinu len stiskal - toto mi chybalo. Zato v noci som vstavala 3x a to mi veru nechybalo. Teraz som zaviedla system - SAMOZASPAVANIA. Inak baby ako ste ucili tych vasich aby sami zaspavali? Vcera to trvalo 2,5hodinu a dnes poobede tiez hodinu kym sam zaspal a to ma 100x volal nech idem k nemu ... som z toho zufala ale nemozem polavit, lebo bude horor :(

janetka pridite, kedykolvek, teraz su uz male zlatunke, uz zacinaju robit neplechu, sa bojim o tyzden ze mi tu vsetko zozeru 🙂)))

janetka
5. jan 2010

arus: ja som zacala so samozaspavanim obidvoch asi pri pol roku, takze ten problem som potom uz neriesila...treba vychytit jeden spravny den, ked je totalka unaveny, ze lahne a zaspi a potom to uz ide same...

janne6969
5. jan 2010

Ahojte.
konecne sa hlasim aj ja. Pokazil sa nam stary pocitac, tak kym sme kupili novy, trochu to trvalo. A okrem toho sviatky a cestovanie......
arrus aj ja nechavam Vikinu zaspavat samu. Nema s tym nejaky problem uz od narodenia. Aj ked niekedy jej to chvilku trva, ale napokon vzdy zaspi.
Inac vsetko dobre do noveho roku 😉

bezaz
5. jan 2010

gabi tak som rada, ze nie som jedina, co ma dieta, ktore nevie zaspat.. je jedno, ako je znicena, ci je den alebo noc, proste nebude a nebude spat.. zatial u nas fici prso, ale ked ju odstavim, tak netusakujem, co budem robit 😝

tilly
5. jan 2010

bez, keď ju odstavíš, tak si na chvilku lahneš k nej a zaspí sama 😉 ja som domča odstavila keď mal presne 18 mesiacov, dovtedy zaspával večer len na cecku... potom som si k nemu lahla a on do 5 minút spinkal...

aďuško mi nechce večer zaspať vôbec, vždy máme o jedenástej svoju happy hour... len reve a reve, alebo sa chce rozprávať, ale spať ani za toho boha...

angua27
5. jan 2010

gabi, držím palce zo samozaspávaním. u nás Maťko od polroka do 20 mesiacov zaspával sám. potom začal bojkotovať zo dňa na deň postieľku a vo veľkej posteli nechcel spať sám. takže si k nemu vždy musí niekto ľahnúť. teraz to zatiaľ neriešim, momentálne máme na programe zbavovanie sa plienok. potom možno začneme so samozaspávaním. daj vedieť, ako pokračujete. 😉

ja už dnes zarezávam v robote, ale moc sa mi nechce. ☹

majusa
5. jan 2010

ahojte,

baby, neviete o niekom v Šamoríne, čo pečie torty? Malá bude mať o mesiac rok a chcela by som nejakú tortičku. Ja a pečenie nejde veľmi dokopy, tak nech to aj nejako vyzerá 😀

... naša Viki zaspávala sama asi 5 mesiacov a potom sa to všetko po...... Teraz ona je v postieľke a ja sedím na posteli pri nej. Kedysi zaspávala aj hodinu, posledné dni 10 minút. Ale som rada, že nie sme jediní. Ona jednoducho začne jačať a nezaspí.

... a dnes máme 11 mesiacov, takto o mesiac už bude veľká slečna. Pred vianocami sa začala stavať na nohy a už by bola najradšej, keby som s ňou len chodila - moje kríže chúďatka 😀

janetka
5. jan 2010

a este sa musim pochvalit, ze uz asi dva tyzdne sme bez plienok, oducanie trvalo dva dni... aj ked samozrejme v noci este mame plienku....
Nedame piatok pre matky v pizzke???

arusska
5. jan 2010

janetka ja by som aj prisla, rada 🙂

janne6969
5. jan 2010

Janetka super rychlo 🙂 Matko je sikovny 🙂 Ako si na to prosim ta isla?
Majus zalezi na tom, aku by si chcela 🙂

janetka
5. jan 2010

janne: u kubka som mala skusenost, ze sa zacal pytat presne v dvoch rokoch, tak som to tak nejak odkladala k tym dvom rokom... a skusila som, vyslo to, uz si to uvedomoval.... a ked sa vycikal, tak sme tlieskali, tesili sa, jakubko mu raz ukazal ako sa cika do nocnika ucelovo... a uz na dovolenke teraz chodil pekne na velky zachod na stojaka....

janetka
5. jan 2010

majus: ja som sla k jusufovi a nakombinovala som si x kuskov roznych tort do jednej velkej , dala som tam cislovku a bolo.. ale teraz mamka mi davala robit v skalici v cukrarni pre matka a doma som ja robila krtkovu s tym, ze som tam dala ozdobku....

erika1983
5. jan 2010

ahojte
tak aj ja sa hlasim , tento tyzden som ja bez malej strasne mi je smutno ☹
ale nejak to vydrzim do piatku
jarka matko je sikulka
ja by som sa tie pridala v piatok.

majusa
5. jan 2010

jani, nejakú obyč, len nejaký dievčenský motív, vieš o niekom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre