Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

chruminka
17. aug 2010

@bezaz dik,vsak som aj ymslela ze co budu viktorii do prazdna pozerat?! a Alexii tie dva zuby? 😀

janne6969
18. aug 2010

No mne zasa moj zubar vravel, ze do prveho roka by sa mala ta prehliadka stihnut, tak neviem. Aj tak tam ideme az v septembri, takze sme nestihli 🙂 Nepredpokladam, ze by take deti mali kaz, ale skor pozre ako jej zuby rastu a sanku a tak.

zatykoa
18. aug 2010

@chruminka ahoj, v samorine nie je detska zubarka, ale zubari pre dospelych zoberu aj deti, najblizsi detsky zubar je v BA

chruminka
18. aug 2010

@zatykoa jej my sa pozname s parku ze? 😀
dakujem,lebo naozaj neviem ze kam zobrat deti k zubarovi,ja som si prehodila vsetkych lekarov sem nech sa nemusim trepat do Ba a tak aj deti by mohli mat lekarov tu,spytam sa tej dr. lysej ci ich neprezre.

tilly
18. aug 2010

na gympli je detska zubarka, nie? ved tam zvolavali skolkarov...

zatykoa
18. aug 2010

ano pozname sa s parku, ja som to s lekarmi riesila rovnako, predsa len sa trepat s dvoma detmi do ba je dost neprakticke,

janetka
26. aug 2010

tilly: uz sa prestahovala

zuzkaaaa
1. okt 2010

Ahojte žienky tiež som zo Šamorína chcela by som sa spýtať aký máte názor na petíciu a či by ste ju podpísali,

Petícia
„Podporme rodiny s deťmi.“
My, dolu podpísaní občania Slovenskej republiky, žiadame predsedníčku vlády Slovenskej republiky
a predsedu Národnej rady Slovenskej republiky v zmysle zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v
znení neskorších predpisov o opätovné prehodnotenie vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení a
dopĺňa zákon č. 571/2009 Z. z. o rodičovskom príspevku a o zmene a doplnení niektorých zákonov a
o zmene a doplnení zákona č. 561/2008 Z. z. o príspevku na starostlivosť o dieťa a o zmene a
doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 571/2009 Z. z., ešte pred ďalším ústavným
prerokovaním.
Hlavné dôvody našej nespokojnosti s predkladaným návrhom spočívajú v nasledujúcich bodoch:
1. NESÚHLASÍME so zjednotením výšky rodičovského príspevku pre všetkých rodičov, ktorí o to
požiadajú.
2. NESÚHLASÍME so znížením výšky rodičovského príspevku na 190,10 EUR, pre matky, ktoré
pred nástupom na materskú dovolenku boli zamestnané, alebo platili odvody (v zmysle doteraz
platného zákona), naopak jeho výšku žiadame zachovať na pôvodných 256,00 EUR a predĺžiť až do
tretieho (resp. šiesteho) roku dieťaťa.
3. ŽIADAME, aby zákon zohľadnil matky, ktoré sa na rodičovskej dovolenke riadne starajú o viac
ako jedno dieťa, narodené súčasne, zvýšením prislúchajúceho rodičovského príspevku o 25% na
každé ďalšie dieťa narodené súčasne.
Každá matka či už pracujúca, alebo na materskej, resp. rodičovskej dovolenke zastáva veľmi veľa
funkcií. Od opatrovateľky cez kuchárku, manažérku, ošetrovateľku, upratovačku, cukrárku. Toto
povolanie si vyžaduje 24 hodinovú nonstop službu a primerané ohodnotenie.Potešili sme sa právnej
úprave, ktorá umožňovala, aby sme si v dobe, keď rodina trpí výpadkom jedného príjmu, mohli v
rodinnom rozpočte prilepšiť o sumu rovnajúcu sa minimálnej mzde. O to viac nás zaskočil
predkladaný návrh, ktorý s danou sumou neuvažuje, aj keď oceňujeme zvýšenie minimálnej výšky
rodičovského príspevku, ako aj možnosť privyrobiť si. Sme presvedčení, že tí rodičia, ktorí
pravidelne prispievali odvodmi do štátneho rozpočtu, by mali byť zo strany štátu podporovaní,
osobitne v najcitlivejšom období života, akým je narodenie dieťaťa. Základnou jednotkou štátu je
predsa RODINA a štát by sa mal o rodinu príklade starať. My občania a naše deti Vám budeme
veľmi vďační, ak sa spoločne pokúsime o nápravu tejto chyby.
Petíciu podávajú: nespokojní rodičia

túto petíciu som nepísala ja ale je z facebooku, bola by som rada keby z toho niečo bolo

snehulka24
1. jan 2011

Ahojte, je tu niekto aj z obce Trnavka, alebo blizke okolie? Hladame tiez dobru pediatricku, ktora nema problem s neockovanim. Dakujem za odpovede.

tilly
7. jan 2011

@snehulka24 ak chces dobru pediatricku, tak nechod do samorina... skus senec, ba, ds, v samorine nepochodis 😉

kira0039
11. jan 2011

@tilly
no to je pre kazdeho individualne...my chodime do samorina a sme nadmieru spokojni...
v DS to tiez nie je bohvie co, ale som nazoru, kolko ludi tolko nazorov...

martinex
21. jan 2011

ahojte kocky,
nejak to tu utichlo..my sa bud.tyzden stahujeme do samorina,tak verim ze sa niekde v parku,na namesti ci na ihrisku stretneme 🙂

tilly
21. jan 2011

@martinex tu to utichlo, ale pridala som ta do sukromnej, kedze si babulkina kamaratka 😉

martinex
21. jan 2011

@tilly dakujeeeem,si zlata....este mi pls do IP posli link na vas 😉

tilly
21. jan 2011

@martinex malo by ti to svietit s klucikom 😉

balambi
15. mar 2011

Ahojte maminky, prosím vás, neviete, či je tu dobrý detský očný dr.? ďakujem

bezaz
15. mar 2011

@balambi v samaku detsky ociar nie je, len pre dospelakov, ktory vysetruje aj deti, ale nema s nimi vobec trpezlivost, robi to len ako z nudze cnost.. 😝

miladaenjoy
5. máj 2011

Ahojte dievčatá, len teraz som našla túto Vašu skupinu. Som v 35 tt a chem najst pediatra pre moju malú. Vedeli by ste mi podľa Vašich skúseností poradiť? Vopred vďaka.

bezaz
5. máj 2011

@miladaenjoy bohuzial su v samaku 3 doktorky a vsetky stoja za prd 😝 teda pokial mas relativne zdrave dietatko, tak to staci, ale ked by ste mali zdravotne problemy, tak tieto nase mrachty asi moc neporiesia

miladaenjoy
6. máj 2011

@bezaz to fakt? Ja som sa do Samorina len pristahovala,tak nepoznam nikoho,aj mi dlho vcera trvalo,kym som vobec nasla kde tie tri doktorky sidlia. Tak nie su dobre? Ty si to ako riesila? Kde mas pediatra? Dakujem za odpoved.

bezaz
6. máj 2011

@miladaenjoy my chodime k adamcovej, pri dcere sme zatial okrem poradni nepotrebovali od nej nic, tak mi to az tak nevadilo, ale teraz pri malom ma dost sklamala svojim laxnym pristupom a dost vazne zvazujem zmenu.. inak som si ju vybrala len pre to, ze tam chodia aj kamosky s detmi, inak by som nevedela koho 😀 😅
a kde byvate?

balambi
8. máj 2011

Ahojte baby, to sem už nikto nechodí? ☹ by som rada pokecala a pokočíkovala a tak... 😀
@miladaenjoy my chodíme k Dr. do Ba, ale má ambulanciu aj v Rovinke a som spokojná.
@bezaz vďaka za odpoveď, na šťastie sme toho očiara nepotrebovali 😀 a čo bolo s malým?

bezaz
8. máj 2011

@balambi aaaale, skoncili sme na par dni v nemocke, lebo neprospieval, adamcova sa tvarila, ze je vsetko ok, ma len pomalsi rozbeh, az ked som ju ja poziadala, aby mu zobrala krv koli zltacke, az na zaklade vysledkov nas poslala na kramare, ze len na konzultaciu a nas tam rovno hospitalizovali, lebo mlady bol total vyhladovany, pecenove testy naprd, husta krv 😔

miladaenjoy
9. máj 2011

@bezaz Ďakujem za odpoveď, fak neviem , koho si vyberiem.
Bývame na Hlavnej ulici. Chcela som mať doktorku v Šamoríne, nechce sa mi chodiť niekde mimo, ale ako tak sledujem budeme musieť isť niekde mimo Šamorína.

Ty si musela požiadať doktorku o testy? Ona sama nevedela? To je už čo?????
@balambi a Ty chodíš k akej doktorke, ak môžem vedieť?

balambi
9. máj 2011

@bezaz ach jaj.. to už je aká Dr...??? a už je dúfam všetko v poriadku 😉 v takom prípade by som ju hned menila, ale za koho, ked sú tu všetky rovnaké... 😒 😠
@miladaenjoy my chodíme sem http://www.framed.sk/ a som spokojná. sestra tam chodí tiež a malí boli večne chorí, stále na atb. a ako prešli sem tak sú v pohode, atb nemali ani nepamatám...

miladaenjoy
10. máj 2011

@balambi dakujem Ti pekne za info. Porozmyslam kde ju zahlasim.

erika1983
14. máj 2011

@miladaenjoy ahoj no my chodime tiez do Ba lebo sem by som neposlala ani najvatsieho nepriatela k tym starym mrachtam ☹ uz by sa tu zisla nejaka normalna dokina
@balambi a ty kde byvas ???? ja na veternej

zirafiak
16. máj 2011

Ahojte maminy, chcem sa Vas opytat, ci by ste mi nevedeli poradit niekoho na dlhodobe opatrovanie 2 rocneho drobca. Zatial mam sice dohodnute jasle v Podunajskych Biskupiciach, kde aj budem pracovat, ale manzel nas nemoze vozit kazdy den a neviem si predstavit ako sa mam v rannej a poobednej spicke tahat s dietatom a kociarom v autobuse - hotova nocna mora. Jasle tu nie su ziadne ani sukromne (pokial viem), tak sa teda chcem opytat, ci niekoho nepoznate, kto by sa na to hodil a ma aj fajn referencie. Dakujem

balambi
17. máj 2011

@erika1983 mrachty 😀 😀 😀 si ma pobavila 😀 😀 😀 cez veternú pravidelne kočíkujem 🙂 ja bývam na záhradníckej
@zirafiak ja nepoznám ☹

bezaz
17. máj 2011

@zirafiak napis IP zuzkasu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre