Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

janne6969
9. jún 2009

No zatial to neriesi, tak dufam, ze to nieje vazne. Ale vravel, ze by bolo najlepsie keby sa uz narodila. Tak verim, ze sa narodi co najskor. Uvidime co mi povie zasa v pondelok.

chruminka
9. jún 2009

Ahojte
Clovek tu chvilku nie je a uz normalne nestiham 😉
Vitam vsetky nove tvare 🙂 a tesim sa ze nas bude zasa viac.
Jani neboj mala bude taka akurat a mozno ze to uz v piatok ani nestihnes s nami na ten obed 😀
Musim ist trochu upratovat,kedze som cez vikend nebola doma,ale velmi sa mi teda nechce aj k zubarke som chcela zajst tento tyzden ale ani to sa mi nechce absolvovat 😒 , som daka unavena po tomto vikende,nakoniec sa asi na vsetko vykaslem 😀

erika1983
9. jún 2009

ahojte
veru janne neboj bude vsetko v poriadku aj mne vraveli ze sa mi narodi strasne male babo ze 1900 g a mala mala 3400 g poriadny rozdiel, my sme boli taky extra ze mi nic nevychadzalo co mi povedali lekari

naozaj ked sme pri tych zubaroch neviete mi odporucit nejakeho dobreho alebo dobru ????

arusska
9. jún 2009

erika v gympli je dobra

arusska
9. jún 2009

ozaj baby netreba po 2rokoch ist na nejaku preventivku? alebo nejake ockovanie???

tilly
9. jún 2009

jani, vysoký tlak a opuchy??? akoto, že ťa ešte neriešili??? ja som kvôli tomu bola v nemocke a kvôli tomu mi vyvolávali pôrod...

nechápem, prečo si ťa tam nenechali... keď ťa začne bolieť hlava, radšej choď do nemocnice a trvaj na riešení, to je už príznak preeklampsie

aru, myslím, že nie, až v troch rokoch

tilly
9. jún 2009

teraz mi pochválili jednu zmluvu, zas... kurnik a školu ma nenechajú dokončiť... ale keď chytí profík moju zmluvu, tak mi ju vždy pochváli a nič nezmení ani nedoplní, dokonca mi jedna právnička moju zmluvu "ukradla" a veselo si podľa nej robí podobné zmluvy... 😠

janne6969
9. jún 2009

Si sikovna 😀
No ved ma poslali domov s tym, ze si mam stale merat tlak a ked bude zasa taky vysoky, tak mam prist aj s kufrom.

majusa
9. jún 2009

ahojte,
jani, určite by to mal gynekolog riešiť. Mňa tak raz nechali v nemocnici. Mám syndróm bieleho plášťa, a tak som u lekára mala vysoký tlak. Ani domov ma nepustil a hneď na oddelenie. Ale samozrejme na oddelení nič. Mala som normálny, miestami až nízky, tak ma pustili ešte domov. A po pôrode mi tak klesol, že ani oni nechápali. Nie je to sranda. Keď som bola v nemocke, tak tam bola jedna baba, ktorá mala tlak vyše 200 a fungovala normálne. Ale to je samozrejme extrém a hneď išla rodiť. Ale určite všetko dobre dopadne. Kde budeš rodiť? Mne odhadovali 3600 g a malá sa narodila 4200 g 😵 .

janne6969
9. jún 2009

Na Antolskej. Ale stale neviem ci si mam dat EPI.

majusa
9. jún 2009

aj ja som rodila na Antolskej, aj som si dala EPI, ale ako vždy, bola som prípad 1 zo 100 a EPI nezabrala. Rýchlo som sa totiž otvárala a tak to nestihlo v tom okamihu zaúčinkovať. Ale s manželom sme sa rozprávali, že ak bude druhé bábo, tak EPI už nedám. Všetko však záleží na aktuálnom stave. Teraz si poviem, že si nedám, ale keď príde na lámanie chleba, ako sa poznám, dám. Veď ak máš papiere k epi, tak sa rozhodnúť môžeš na sále

janne6969
9. jún 2009

Vsak to, ze ja nemam tie papiere. A neviem ci to stiham vybavit. Tam treba nejaku prednasku absolvovat, ci co...

tilly
9. jún 2009

ja by som bez EPI nerodila 😉
asi hodinku dve som necítila vôbec nič, keby som nebola "napichnutá" na monitore, tak ani neviem, že mám kontrakcie a otvorila som sa za 4 hodiny kompletne, len akosi sa malému nechcelo ísť dole a akosi nevedeli, že má 4,5 kila a neprejde 😀

janetka
9. jún 2009

janne: aj kolegova manzelka /zo samorina/ lezi od vcera v nemocke ze uz je terminova a mala vysoky tlak, na antolskej .... ku komu tam chodis?
ale doma je lepsie... ja viem .. ja by som sa tiez nehrabala do nemocky...
a EPI ja som pri kubkovi mala a je to super, znova by som si ju dala... mala som vysoke kontrakcie podla monitora a ja som si sedela a cakala ako v cakarni bez bolesti... s muzom som debatovala... to je o tom, ci ti porod trva dlho alebo kratko..ak ho idu vyvolavat, tak EPI, ak ti odtecie plodova voda a utekas do nemocky a si otvorena viac ako na 5 prstov, tak bez EPI..ale to poucenie si urob, je to chvilocka

janetka
9. jún 2009

tilly: rovnake nazory na epi.. a pisali sme naraz

majusa
9. jún 2009

tilly, tiež mám tento prípad. Malá bola veľká a tiež asi netušili, že sa nedá prejsť cez môj panvový otvor. Ale nevadí, už som na to zabudla. No a mne prosím pekne monitor žiadne kontrakcie neukázal, hlavne, že ja som mala bolesti každých 5 minút. V niektorých momentoch som si myslela, že mi ani neveria, že mám bolesti. Tak sa na mňa divne dívali. Keby som sa neotvárala, tak ma možno aj domov pošlú 😀 . A malá by sa narodila niekde v zápche v Dunajskej Lužnej 😀

janetka
9. jún 2009

arusska: uz tusim netreba, my ideme s matkom az v 5 rokoch, ked pojdete do skolky, tak pojdete k dr. na prehliadku

janetka
9. jún 2009

arus: s kubkom sme este absolvovali ockovanie medzi 2 a 3 rokom, ale to vraj uz zrusili

tilly
9. jún 2009

kolko si mi dala na ten list? lebo to bolo za euro...

majusa
9. jún 2009

tá príprava sa robí tuším v stredu, bola som tam dokopy asi 15 min, ale to nás tam bola strašne veľa, takže naozaj si to sprav, lebo potom môžeš ľutovať 😉

tilly
9. jún 2009

ozaj, janet, pošli mi link na to taliansko, o ktorom si hovorila včera, som zvedavá, čo to je

janetka
9. jún 2009

tilly: 1.50 eur, to je jedno..dik za odnesenie....
ten link pozriem, ale to uz je terminovo neaktualne, tak ak to najdem

tilly
9. jún 2009

tak ti vrátim...

kukni ten link, zaujíma ma ten hotel a miesto

janetka
9. jún 2009
janetka
9. jún 2009

to oblo 3dni do odletu..toto je este 12 dni

janne6969
9. jún 2009

Tak ste ma teraz infikovali. Tusim tam v stredu zbehnem. Ale kam mam ist? A treba sa tam zahlasit?

janetka
9. jún 2009

pozri v teme antolska, je to niekde na -1

tilly
9. jún 2009

to je sicília 😀 a super hotel, ideme??? 😀

majusa
9. jún 2009

jane, je to na prízemí ako je aro. Keď vojdeš do budovy hlavným vchodom, tak treba prejsť cez ten presklenný tunel. Určite to nájdeš.

janne6969
9. jún 2009

Kuknem a zistim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre