Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

stansn
5. mar 2013

ahojte baby zo Šamorína, pridávam sa do skupiny tehuliek, za chvíľočku už mamičiek 🙂

katka90
10. mar 2013

@stansn vítame ťa tu 🙂

h2
6. máj 2013

Bola som upozornená na príspevky o jasličkách Anjelska záhrada a aj keď nepatrím medzi ľudí, ktorí by druhým vnucovali svoj názor, nedá sa mi nereagovať. Nikdy som si nemyslela, že budem patriť medzi "krkavčie matky", ktoré dajú dieťa do jasličiek, ale ocitla som sa v situácii, keď som nemala inú možnosť. Bolo to pre mňa veľmi ťažké rozhodnutie, nevedela som si predstaviť, ako to zvládneme, ale už prvý deň, ktorý som strávila so synčeom v týchto jasličkách, rozptýlil všetky moje obavy. Čo sa týka adaptácie dieťaťa, vyšli mi maximálne v ústrety, prvé 2 dni sme boli po 2 hodiny, celý čas spolu, len občas som na pár minút odišla, aby som videla, ako bude malý reagovať, všetko bolo v poriadku, môj synček Vilko plakal len raz a to vtedy, keď som povedala, že odchádzame. 🙂 Tretí deň sme v jasličkách prvý raz papali, raňajky a obed. Po dohode s riaditeľkou som mu doniesla stravu z domu a mohla som byť s ním v jedálni a kŕmiť ho, pričom on videl ostatné detičky, ako papajú. Medzi raňajkami a obedom som na 2 hodiny odišla, synček neplakal, len sa párkrát opýtal, kde je mama. "Tety" učiteľky mu povedali, že v práci a že čoskoro prídem a bol spokojný. Môj synček Vilko bude mať ešte len v auguste 2 roky, ale rozumie úplne všetko a rozpráva už takmer úplne zrozumiťeľne, takže by mi povedal, keby niečo nebolo v poriadku. Do jasličiek chodíme už niekoľko týždňov a Vilko sa tam teší, má tam kamarátov (pozdravujeme Oliverka, ktorého mamička sem písala) a zaujímavý program, tety sú milé, veselé, starostlivé, Vilko ich má rád a dúfam, že je to vzájomné. 🙂 Iste, sú aj ťažké chvíle, hlavne po víkende býva ranná rozlúčka ťažká, ale nie preto, že by tam Vilko nechcel zostať, len by chcel, aby tam mamička mohla zostať s ním. My s Vilkom sme s jasličkami veľmi spokojní a ja osobne som veľmi vďačná, že v Šamoríne vôbec nejaké sú, ináč neviem, čo by som robila. Iste, každý máme svoj názor a na vlastné dieťa je každá matka prehnane citlivá (ja mám 38 rokov a žiadne iné dieťa nemám a už ani mať nebudem, takže som extra citlivá), ale zo strany personálu som sa nestretla so žiadnou neochotou, aj keď som ich, hlavne zo začiatku, určite dosť otravovala telefonátmi. 🙂

monulik_t
14. júl 2013

ahojte maminky... prave sme sa pristahovali do Samorina a ja tu nikoho nepoznam.. nemate niektora zaujem o spolocne kocikovanie, prechadzky? 🙂

pixie1
16. júl 2013

Baby pomóóóc- ak niekto pozná milú pani na stráženie na každý piatok ( 1.5 ročné dievčatko ), prosím šupnite mi kontakt ..SÚRNE!!! ďakujem

tilly
21. aug 2013

@pixie1 uz mas? kamoska ma od septembra volno, dievcatko, ktore opatrovala ide do skolky... ale neviem teda, ci by jej vyhovovalo, ze len piatky...

baby, keby ste potrebovali opatrovatelku, alebo viete o niekom, kto hlada opatrovatelku, tak mi dajte vediet...

veronicka24
26. aug 2013

ahojte mile mamicky,otvara sa nova sukromna skolka v samorine cast bucuhaza.
chcem Vas a Vase deticky srdecne pozvat na den otvorenych dveri.kt.je 6.SEPTEMBRA 15:00 HOD.
Mame pripraveny pestry program a male obcerstvenie.
informovat sa mozte na 0911 036186 alebo na veselafarmicka.sk

miladaenjoy
5. sep 2013

Prosím, poradíte dobrého gynekológa v Šamoríne?

lulu2011
5. sep 2013

ahojte baby chcem sa spytat,co sa da robit v samorine s detmi? myslim da sa s nimi chodit niekam cvicit,ako byvaju kurzy napr. v BA ? nemyslim cvicenia zo zdraotnych dovodov,ale len tak na vyplnenie programu. dakujem 🙂

h2
5. sep 2013

@lulu2011 Ahoj, no, o tom cvičení nič neviem, ja vlastne ani nie som zo Šamorína, ale pracujem tu a mám syna presne vo veku Tvojej dcérky, ktorý tu chodí do jasličiek. Veľmi často chodíme po jasličkách "na výlet" k Dunaju, do Čilistova, k hotelu Kormorán, malý to tam úplne zbožňuje. Hneď pri hoteli je detské ihrisko, prepojené s terasou reštaurácie, je tam veľký park, most cez odvodňovací kanál, z ktorého pozorujeme ryby a labute, hneď za týmto mostom je ohrada s ovečkami, kozičkami a prasiatkami no a hlavne veľký Dunaj, hrádza, prístav, veľké lode a kopa kamienkov, ktoré sa dajú hádzať do vody (to by môj syn robil celé hodiny!). 🙂 Vrelo odporúčam! (Ak hľadáš naozaj len cvičenie, tak som Ti asi neporadila, možno sa ozve nejaká Šamorínčanka, tiež by ma to možno zaujímalo.)

bezaz
6. sep 2013

@h2 a to ako sa ti podarilo zohnat pracu v samorine???? 😉 😉 😉

balambi
6. sep 2013

@lulu2011
@h2 v baba klube je yamaha, raz týždenne, moja malá to milovala 🙂

h2
6. sep 2013

@bezaz 🙂 Tak tomu sa aj sama dodnes divím, 🙂 Úplne normálne, na inzerát na profesii. Ja keď si niečo vezmem do hlavy, tak za tým idem, kým to nedosiahnem. Ale bol v tom, samozrejme, aj kus obrovského šťastia. 🙂

h2
6. sep 2013

@balambi Ďakujem, skúsim si o tom niečo viac zistiť. Zima sa blíži, keď sa nebude dať byť dlho vonku, bude to určite super. 🙂

nikuska265
24. sep 2013

Ahojte mamičky/tehuľky ! Nerobí niektorá z vás torty? alebo neviete o niekom, kto by urobil? nie moc draho, preto nehľadám ani priamo cez cukrárne. Nepotrebujem nič extra, len malú jednoduchú tortu. Aspoň niekto kto to robí ako svoje hobby. Ďakujem

monami
30. sep 2013

@lulu2011
Ahojte šamorínčanky a všetky mamičky z blízkeho okolia! Rada by som Vás upozornila na otvorenie dalsej prevadzky AQUA BABY KLUBU MOBIK, v hoteli Kormoran, Samorin - Cilistov. Je to plávkanie pre detičky! Kurzy zacinaju uz od pondelka 7. 10. 2013, 2x do tyzdna, pondelok a streda poobede a 1x do tyzdna, v stredy doobeda.
Presny rozvrh a vekove skupiny najdete cez online rezervacny system na www.mobik.sk. Pocet lekcii je 8 + 2 lekcie zdarma = 10 lekcii!! + bonus: vsetky nahrady! Mate moznost nahradit si kazdu riadne odhlasenu lekciu cez rezervacny system! Od zajtra na ZLAVOMATe aj nejaká tá zlavicka 🙂
Skvelé prostredie a uzasný baby frendly hotel!

cherryl
1. okt 2013

@nikuska265 napis tejto mamine pecie take domace zakuskz torty-Samorin https://www.facebook.com/ikosovska?hc_location=... Keby nieco mas kontakt od Nadi dvojickovej 😀

cunderlikova.andrea
22. okt 2013

ahojte kocky - my chodime plavat do Samorina - hotel Kormoran. Mobik tam ponuka kurzy a neviem si to vynachvalit!!!! Jakubko si vodu uzasne uziva a ja spolu s nim. Je to aj pre mna skvele "vypadnutie" z kolobehu materskych povinnosti a viem, ze robim nieco skvele pre jeho zdravie. S Mobikom mame uz skusenosti. Chodili sme do ich hlavnej prevadzky v Ruzinove a vsetko bolo na 1*** 🙂 Mozem len odporucat. Jakubko sa uzasne pohybovo posuva vpred aj vdaka plavaniu, instruktorka Lubka je skvela a aj prostredie je tam krasne. Tak co si viac priat 🙂 Ak by ste sa cokolvek chceli ma spytat, ako maminy, ktora to vyskusala, tak sa mi kludne ozvite 🙂 Andrea

h2
23. okt 2013

@cunderlikova.andrea Ahoj Andrea, až mi je smutno, keď to čítam, pretože aj môj syn miluje vodu a keď sme sa dozvedeli o plávaní pre detičky, tak som mu dokonca sľúbila, že si pôjdeme zaplávať. Je to jediný sľub, ktorý som mu zatiaľ nesplnila. Hovorila som si, že také plávanie nebude lacná záležitosť, no ale, čo na tom, tie peniaze na to dám, aj keby to bolo 10 € . Lenže ono to nie je 10, ale 20 € a navyše tých hodín musí byť minimálne 8. Pre nás, bežné mamičky, je to podľa mňa šialená suma, ja teda už chodím do práce, lebo máme hypotéku, no ale mamičky, ktoré sú na materskej (rodičovskej) dovolenke a čiste náhodou nemajú dieťa s Borisom Kollárom 🙂 si to podľa mňa veľmi rozmyslia. Máš veľké šťastie, že si to môžeš dovoliť. Ja som napríklad z Miloslavova (v Šamoríne pracujem a synček sem chodí do jasieľ), máme tu wellness s veľkým bazénom a malým detským bazénom, vstup na hodinu stojí 7 €, syn zatiaľ zadarmo. Boli sme zatiaľ len párkrát, ale z finančných dôvodov pôjdem radšej sem, aj keď teda ani tých 7 € nie je najlacnejšie... ☹

monami
23. okt 2013

@h2 Ano chápem mamičky, že aj takáto aktivita je o "peniazoch". Ako každá služba ... 🙂 No tú info čo si dala je mylná. Bežná cena na lekciu je 15,5 eur a doteraz bol na zľavomate zvýhodnená cena na 11,8 eur za lekciu. Ano kluby aqua baby su organizovane a tak aj počet lekcii je ucelný. V Šamorine to je 10 lekcii za kurz. Od nového roku budu kurzy aj kratšie.
V Mobiku si naviac viete nahradit každu odhlásenú lekciu cez rezervačný systém. Takže nestratíte ani euro, ak by ste napríklad ochoreli. Do 3.mesiacov si mozete vymeškanu hodinu nahradit.
Treba rozumieť aj tomu, že taketo organizované "plávanie" je velmi prisne kontrolovane hygienov, náklady na prenájom priestorov a mzdu odbornej inštruktorky, pomôcky na vedenie lekcií, organizácia a správa systému cez internet. Samozrejme voľné plávanie je výhodnejšie, ale len cenou. Ziadnu inú výhodu isť s babatkom do verejneho bazena nevidim.
Ja si myslim, že je to uhol pohľadu, aj na peniaze. Ale samozrejme máš pravdu, aj ked v Mobiku nie je ani jedna mamička p.Kollara. Všetko dobrééé!
Kľudne mi napíš, ak by ta nieco viecej zaujimalo. 😉

h2
23. okt 2013

@monami Ahoj, ďakujem, že si sa ozvala. Ja som pri výpočte ceny vychádzala z toho najkratšieho kurzu, kde 8 hodín stojí 155 €. No, áno, ak sú v tom aj dve hodiny zdarma, tak to vychádza na tých 15,50. Ja, samozrejme, chápem, že náklady na takéto plávanie sú vysoké, ide o to, že jednoducho z rodinného rozpočtu tých voľných 155 € mesačne nemám, nie o to, že ich mám, ale je mi ľúto ich na to dať. (Mimochodom, je to takmer polovica nákladov na jasličky na celý mesiac.) A ako tak poznám svojho syna, tak ak by sme chodili 2x do týždňa plávať a potom po skončení kurzu zrazu prestali, tak by mu to určite chýbalo a bol by smutný. Možno by ste mohli pouvažovať nad tým, že by ste okrem ucelených kurzov mohli robiť napr. raz za 2-3 týždne nejakú hodinku, kam by mohli prísť mamičky s detičkami aj mimo kurzu, proste len tak si občas prísť zaplávať. Myslím, že nie som jediná, ktorá by v takomto prípade tých 15,50 v pohode na to dala.
Môj syn už nie je až také bábatko, v lete mal 2 roky, takže už sme boli aj na verejnom kúpalisku a zvládol to v pohode. V lete sa doma na záhrade kúpal v malom bazéniku aj každý deň, no ale leto už máme za sebou a navyše nafukovací bazénik sa veľkému bazénu nemôže rovnať. Tak som zvedavá, ako to bude od toho nového roku, dúfam, že sa predsa len v tom bazéne stretneme. 🙂

cunderlikova.andrea
25. okt 2013

@h2 ahoj 🙂 Dakujem, ze si napisala. Mas pravdu - nie je to lacna zalezitost a aj my sme s manzelom doma zvazovali, ci si to budeme moct dovolit. Zatial sa vsak podarilo a som moc rada, lenbo je to super. Mne sa velmi paci Tvoj napad - mat mozno 1-2 x do tyzdna moznost ist si zaplavat do bazena pod dohladom instruktorky a nebyt viazani na celu kurz. To by mozno vedeli v Mobiku ponuknut? 🙂 Mne sa hlavne paci, ako instruktorka vysvetli, ako narabat spravne vo vode s babetkom, ako ho viest k tomu, aby si uvedomoval vodu, jej hranice, ako mu pomoct posilovat niektore svaly, ako ho aj naucit nejakej tej "stabnej" kulture vo vode - toto je fakt super a ked clovek ide sam plavat do bazena s babetkom, tak to nema ako a z kadial vediet - teda aspon ja si niekedy pripadam, ze je vsetko pre mna uplne nove s babetkom 🙂 Ved aj ja sa budem musiet skor vratit do prace - 3 roky sa nebude dat zostat doma, tak plne chapem situaciu, kedy sa zvazuje kazde euro.... Dnes nie je lahka doba a vsetko stoji dost vela penazi. Peniazky na Mobik zatial nelutujem a dakujem manzelovi, ze sme si to mohli dovolit. Samozrejme, ze dalsi kurz bude az o dost neskor 😉 A verim, ze sa v bazeniku jendeho dna stretneme 🙂 Pekny vikend prajem.

monami
28. okt 2013

@h2
V Mobiku sa dá chodit raz týždenne 10.týždňov, to znamená na mesiac by to vyšlo 62 eur. Maly by bol šťastný, lebo vie že kazdú stredu ideme do bazéna 🙂
Všetko chápem a rozumiem, čo sa týka peňazí 😔 , tak ako hovorí Andrejka, :"Dnes nie je lahka doba a vsetko stoji dost vela penazi"... Viem o čom hovorite dievcatá, ja mám veľké 3deti a tie výdavky su aj úmerne vacsie, naviac som na to sama." A viem, čo je to obetovať aj posledné euro pre zážitok , radosť mojej dcery, ktorá viem, že mi je vdacná a dnes to uz vidi, aka je to "obeta". Nikdy som neľutovala ani jedno euro, ani to, že dovolenku nepoznám. Máme krásny vzťah...
Diečatá Váš nápad zvážime .... organizačne 😉 Prípadne spravíme raz týždenne x 4týždne, to by bolo tých 62 eur. 🙂

evajan
28. okt 2013

Ja chodim tiez plavat k "Mobikovi" do hotela Kormoran a uplne nam to vyhovuje. Raz tyzdenne je pre mna idealne, cena je primerana, kedze to vlastne mame za cca. "stovku" az do Vianoc.. nemusime nikam cestovat, do Kormorana je krasna prechadzka. Dobry, hlavne nenasilny pristup, na rozdiel od predosleho kurzu plavania inde mi velmi vyhovuje, ze to nie je cely cas len o polievani tvare a nacvicovani ponoru, ktory nemusi byt pre dieta len dobry.

miani
4. nov 2013

Ahojte baby, pridavam sa do skupiny. No zatial len tehuliek 🙂 . Nas prirastok pride na prelome januara - februara. 🙂 V Samorine som uz asi cca 5 rokov, ale svet deti, mamiciek a skolok nepoznam. Takze aj vdaka vam je na case trosku sa zorientovat 🙂 Prajem pekny den.

monika4184
13. nov 2013

Viete my poradit dobreho praktickeho lekara v samorine (pre dospelych) 🙂dakujem 🙂

alexandra1705
13. nov 2013

miladaenjoy dobrý gyn. je MUDr.Ján Perháč, Školská ul., rodila som u neho, skvelý prístup...

nikus20
13. nov 2013

@alexandra1705 ja som chodila anjprv inde ale unho rodila aj moja mama este 🙂 uz chodim k nemu zatial maximalna spokojnost bohuzial prve dieta mi umrelo tak dufam ze ked bude druhe tak s apodari🙂
@monika4184 ako pise na domnou slecna/pani on je asi najlepsi v samorine🙂

alexandra1705
13. nov 2013

Ahojte maminky, hladám do novootvoreného centra krásy kaderníčku,manikérku-aj mamičku na materskej, možnosť opatery vášho dieťatka priamo v centre krásy, viac info v spáve 🙂, zatiaľ vdaka za kontakty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre