September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

zabavka
12. sep 2008

natasa8 ked mne je to blbé tam ísť len kôli tomu, že mi odtieklo trochu vody, alebo čo to bolo.Keby
aspoň nebola tak sfarbená, dohneda...Ešte skúsim počkať, hádam to nič nebolo.Dúfam že mi voda odteče naraz, nech nemusím rozmýšlať, že či to je plodovka alebo nie ☹

skrecok mne možno už odišla, len neviem ako má presne vyzerať 😒

terezicka
12. sep 2008

Ahojte babenky,gratulujem Silwi aj ak som dobre pochopila tak aj Claudi je už maminka 🙂 Idem si to pozrieť pár strán dozadu že čo sa vlastne stalo a kedy nám porodili 🙂

eweny
12. sep 2008

ahojte kocendy,
staci ze sa tu trochu neukazem a co to vidim?..ake novinky?..skoro mi to vyrazilo dych, ledva som stihala lapat po pismenkach 😀 tak nasa Claudi to takto v noci rozbalila?..ja mam dost 😀 som teda poriadne zvedava na blizsie infosky..ale gratulujem uz takto dopreduuuuuuu 🙂

Silwie, vidim ze uz aj ty si sa rozdvojila, tak blahozelaaaaaam aj tebe, k malemu Miskovi 🙂

No ja som teda mala otrasnu noc, vobec som nevedela zaspat, bolo mi tak hrozne cudne, samozrejme mrcha bolesti, maly mi hlavickoval do krcka, uffffff..vsetko ma akosi bolelo, hadam aj vsetky klby a kosti, tak taky stav som este nemala 😠 ☹ som myslela, ze ani nezaspim..potom to trosku ustupilo..dnes sa asi chystame do ZM na jarmok pozriet, takze aj buducu svokrusku..

winona24
12. sep 2008

ahojte kocky...

tak ja som pred chvíľou dorazila z nemocky...nič nové,len to,že malá je Ok...prietoky v norme...

takže evidentne nepomohli ani tie schody...takže ostáva asi pondelňajší scenár...teda príjem a následná vyvolávačka...no fasa no fasa....melá si v pohode kopká nožičkami,ručičkami ako keby sa nechumelilo.... 😀 😀 😀 😀

momoyka
12. sep 2008

win, nebojaj, bude ako ma byt..

eweny
12. sep 2008

winon, no pekne..takze ani nahodu nechce dobrovolne opustit svoj domcek?..dostane po rituske 😀

winona24
12. sep 2008

zabavka ja by som nečakala,ale išla do nemocky...pre istotu...plod.voda môže odtekať aj postupne,po malých dávkach...ak už babenko kryje vchod...mala by byť priehľadná....keď je zelená,to nie je dobre...

winona24
12. sep 2008

ew ani za ten svet.... no mám sa na čo tešiť,keď už teraz ma neposlúcha... 😀 😀 😀 😀

zabavka
12. sep 2008

winona24 ak inak si ty aj malá v poriadku, ked ti už po týždni aj čosi idú dať vyvolávačku?Mne moja doky povedala že to môže byť aj za 2 týždne, ale to sa mi zdá nejak dlho, žeby mi tam malú dovtedy nechali...

eweny
12. sep 2008

winon, si z teba robi "dobry den" potvorka mala 😀 no nic, idem trochu popratat, nemozem sa uz na to pozerat 🙂

zabavka
12. sep 2008

winona24 ale ona nebola zelená, to bola taká farba ako ked končia krámy, taká dohneda...No a odvtedy nič, ja neviem, bojim bojim ☹

winona24
12. sep 2008

no zabavka mne sa to už teraz zdá dosť dlho...čo ja viem,nenechajú prenášať viac ako 6-7 dní...ale to závisí od doktora...my sme OK,ale maminka je už trochen nervózna,lebo by už babuľku chcela vidieť a držať v náručí...a tatinko ani nehovorím....

toto píšu na nete o prenášaní
Bábätko v brušku stále rastie a čím dlhšie zostáva v maternici po ideálnom dátume pôrodu, tým väčší bude nepomer medzi hlavičkou bábätka a možnosťami tvojej panvy. Preto v prípade dlhého prenášania je možné, že hlavička bábätka nebude schopná prejsť cez relatívne úzke kostné štruktúry panvy a bude potrebný Cisársky rez. To sa však tyká prenášania až za 42. týžden.
Nie je dôvod, aby tvoj lekár dovolil, aby si prenášala tak dlho. Bábätko je pripravené na život mimo tvojho tela už od 36. týždna a preto je zbytočný risk nechať mamu tehotnú viac ako 42. týždnov.

momoyka
12. sep 2008

tak ja idem, ahojte, drzte sa

winona24
12. sep 2008

no veru...celý tatko ew....vtipnááááááááááááááááááááááááááá si užijeme... 😀 😀 😀 😀

zabavka ak máš blbý pocit,tak do nemocky treba ísť...prinajhoršom Ťa pošlú naspäť domov...

winona24
12. sep 2008

jeeeeej...všetky idete preč???no aj ja by som mala trošku upratať...to je pravda.... no dopijem pri Vás káviočku a pôjdem aj ja... 🙂 🙂

ba80
12. sep 2008

jeeej, co to citam... 😀
teda najprv... ahojte 🙂
silwi, gratulujeeem... 😉
claudi... a to mi neverila, ked som jej pisala, ze to na nu pride, ani nebude vediet ako... 😀 😀 ...drzime palceky
zabavka, skoc preistotu do nemocky, nic za to nedas...
...a my sme dnes prvy-krat strihali nechtiky... 😎

winona24
12. sep 2008

ba80 a nebála si sa???? že vraj tie prvé strihania sú "sranda" 🙂 🙂 🙂

ba80
12. sep 2008

win, najprv som ju nechala zaspat... 😉 😀

winona24
12. sep 2008

nooooo....ba80 to je asi najlepšie.... už sa na to teším.... 🙂 🙂 🙂 🙂

zabavka
12. sep 2008

winona24 tak to ja mám potom divnú doky.Asi sa potom budem musieť pýtať do nemocky na tú vyvolávačku, ked ma nebude chcieť poslať ona sama.A na tých pásoch,alebo ako sa im povie si už bola?Ja som bola v nemocke len 2 krát.Na ultrazvuk a prietoky,vždy tak po 2 minutky....

barbiek
12. sep 2008

ja som strihala nechitky hned poprichode domov z porodnice, lebo ich mala dlhe 😀

winona24
12. sep 2008

nie zabavka...na monitore som nebola...zatiaľ.... ale čaká ma to určite v pondelok...

a kde chodíš k doktorke??? už do nemocnice???

ba80
12. sep 2008

barbiek, my sme tam mali este tie blanky...

barbiek
12. sep 2008

ba80 mas krasnu dcerku inak 🙂

zabavka
12. sep 2008

počkám ešte do pobedia a keď nič, tak aspoň zavolám doky že čo to mohlo byť a uvidím.Teraz som aj tak sama doma a sama do nemocky by som nešla, na to som veľký bojko 😵

zabavka
12. sep 2008

ba80 je naozaj krásna, aj ja už chcem...

skrecok
12. sep 2008

Zabavka, to moze byt aj zatka ked je sfarbena do hneda. Ja by som sla aj tak do nemocky, aj keby to nic nebolo. Hlavne aby som mala pokoj v dusi. 😉

Eweny, to bol vcera zazitok. Bola som velmi rada, ze som bola pri tom aj ked trosku neskor ked uz pomaly odchadzala do nemocky.

monnika
12. sep 2008

Ahojte kočky...
gratulujem maminkam...jaaaj, tak sa tesim s vami..
dnes som bola v poradni, a hadajte!!!!! otvaram sa, konecne. Uz som myslela, ze to ani nepride.
Dala mi termin na dalsiu poradnu na bud. piatok, ale povedala, ze sa uz mozno ani neuvidime... To CS mi sice do knizky nenapisala, ale povedala, ze teraz kludne kazdy den teply kupel, prechadzky dlhe, ako zvladnem a sex. To je jej recept. Tak sa velmi tesiiiim...aj ked to moze trvat este tyzden..ale pomaly to ide, a to je hlavne.

winon, tak kedy bude mimi?? hmm??? skus ten teply kupel co mi doktorka radila, mozno zaberie 😉

zabavka
12. sep 2008

winona24 práve že nie, ani mi nespomínala, že by som do nemocnice mala ísť.Bola som u nej včera, akurát mi povedala, že placenta je ako karfiol a objednala ma na stredu.Neviem dokedy ma bude ešte objednávať...

monnika
12. sep 2008

Az teraz som si precitala o Claudi, fiiiha, porod v priamom prenose, som tomu nemohla uverit...a ona do poslednej chvile pri pc...to je cela ona...
ale parada, uz aj ja by som to prijala..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre