September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

skrecok
16. sep 2008

No, ja uz pojdem pomaly lahnut, uz sa mi pomaly zatvaraju ocka. Este si dam pred spankom jogurt 😝 .
Dobrucku noc 😉 .

lenka.pav
16. sep 2008

dobru chut a dobru noc, pa

claudinka
17. sep 2008

Jaaaj babulky dobre ranko 🙂
prepacte, ze som vcera neodpisovala.. ale mangelik by ma zbil 😀 ze dojdem a hned sa Konu venujem.. som bola unavena a ledva som videla a mala otvorene oci a ja furt ze na Kona musim 😝 tak som musela lezat..
nikdy by som nebola povedala, ze babatko vazne potrebuje 24 hod. pozornost, to ma uplne dostalo..
zavidim vam trosku bruska, predsa len to bolo krasne cakanie 🙂

terezicka
17. sep 2008

Jej Claudinka ahojky 🙂 No moja tak ako, teraz máš trochu času alebo Ľubko je hore a vyžaduje si ťa úplne? 🙂 Ale aj toto je krásne však keď už máš malého pri sebe a môžeš si ho pekne pohladkať, objať, dať mu pusu 😵

claudinka
17. sep 2008

Co sa tyka priebehu porodu, u mna to islo celkom rychlo.. kedze ste chceli podrobnosti, rychlo napisem, kym mangelik aj maly spia, potom nebudem mat sancu 😀
odtiekla mi plodova voda, ale to vy viete 😉 do nemocnice sme prisli tusim okolo desiatej - jedenastej.. vzali ma na pasy, hura hura konecne prvykrat som bola na pasoch, asi tak tristvrte hodinku a bola som celkom nestastna, lebo draheho mi nechali vonku a som tam jak trubka sama lezala a nudila sa.. a sestricka bola taka nemastna-neslana 😖 potom po pasoch som si zobrala od mangela domov a isla som na cakacku, kde nas zevraj bolo pat, v izbe pre cakatelky lezali tusim tri a jedna bola asi uz na stole, lebo som sedela sama jak prst v plote na chodbe a nudila sa. Muza mi poslali domov, ze je nas tam pat, co som nepochopila, lebo som tam bola sama a urcite by nikomu nezavadzal, tak som sa tam prechadzala, obcas sadla na stolicku.. namiesto klystiru som dostala dve cipky 😠 okolo jednej mi zacali slabe kontrakcie, predtym to bolo uplne nebadatelne bolenie krizov a postupne sa to stupnovalo.. hned pri vysetreni po pasoch mi chcel pichnut doktor epiduralku, ale som mu povedala, ze kedze som uz na 4 cm otvorena tyzden a furt nemam bolesti, netreba este, ze az ked ma to bude boliet. Tak sme takto cakali do druhej, to som bola otvorena na tusim 5 - 6 cm, kedy uz konecne som mohla zavolat mangelika a pichli mi prvu davku epiduralky, lebo to zacalo uz dost boliet.. ludia, to vam je iny pocit, ina euforia.. pekne som videla na monitore kontrakcie s mangelikom a malinke tlaky citila - uzasne nieco.. o hodinku mi vyprchala a o tretej mi pichli dalsiu, to som uz bola na 7 - 8 cm.. stvrtu mi uz nestihli, ze babatko uz ide von a vtedy uz nedavaju, tak tie najvacsie a najsilnejsie kontrakcie som predychavala a nadavala na vsetkych svatych, ze naco som cakala, kym ich zacnem citit, som si mala dat pichnut este.. ale ze to preto, aby som vladala vytlacit a citila to, tak to nedavaju.. ked doktor povedal, za hodinku som sa otvarala po cca cm, ze ideme teda na to, drahy sa rychlo zdekoval von a som aj rada, lebo by mi tam vobec nepomohol 😒 tie posledne kontrakcie, to vam radsej ani nebudem hovorit, lebo nebudete chciet rodit, to teda bola sila v skratke.. take bolesti, by som nepovedala, ze to je mozne, a o tlaceni ani nehovorim.. som kricala dokola dve vety, ze nevladzem a ze ho nevytlacim, tak som bola vysilena z tych predoslych predychavaciek, ze som ledva dychala a nie este aj tlacila a to som mala kontrakcie len tie posledne, ked si predstavim, ze by som epi nemala a citila vsetko, tak by som urcite nevladala vytlacit maleho, kedze aj takto som mala problem.. vytlacenie mi dost dlho trvalo, tak 10 - 20 min ☹ ale akonahle vysiel, bolest v momente ustupila a ja som ani nevedela, ze to uz mam za sebou, som nechapala.. cize tie bolesti sa dali prezit, kedze to trvalo dokopy tak polhodinku alebo tak.. takze sa to dalo zvladnut 😉
potom mi pichli dalsiu davku epiduralky po porode, zasili ma - asi 20 min. a to som aj slabo citila, take stipkanie, ale nic hrozne, len neprijemne.. tak v skratke asi takto 😎 4.20 sa krpec narodil, na izbu ma mali previezt o 6.20, ale akosi furt nikto nechodil, tak som tam lezala do 7.20 a po prichode na izbu som uz o osmej sedela s batoztekom v ruke 😀

claudinka
17. sep 2008

Ostatne babule v porodnici bolo super, na izbe som bola s jednou, co mala 6. babo a super mi pomahala aj sme si uzasne rozumeli, ako i s jednou, ktorej mala sa narodila predcasne v 35. tt a este k tomu chytila silnu zltacku a bola v inkubatore, ale nakoniec to zvladla a pustili ich predvcerom domov a super je, ze byva dve ulice odomna 😀 mam vela telefonnych cisiel a adries, takze sa urcite na materskej nudit nebudem 😀
aaa co sa tyka personalu, da sa to prezit.. iba som bola velmi prekvapena nazormi lekarov a setriciek, sto ludi - sto nazorov 😒

claudinka
17. sep 2008

A kedze som nevladala tlacit, sestricky mi tlacili laktami na brucho, aby mi pomohli a ku koncu som dychala z kyslikovej masky, to keby zbadal moj, by tam odpadol 😝
akurat isiel drahy a matriku vybavt rodny list a ja kojim drobca 🙂 potom hodim foteciek par, ked bude cas 🙂

natasa8
17. sep 2008

jeeeeeeej claudinka.... tak ty poctivo konikujes?
Srdecne gratulujem k drobcovi... 🙂 😵
Som rada ze si mala taky rychly porod... ze si sa dlho netrapila... aj ja si dam epi 😉

claudinka
17. sep 2008

natasi a Katka sa ako ma, ako to s Tebou vyzera? Sak ja som Vam verna 😉

natasa8
17. sep 2008

claudinka... Katka sa ma asi dobre... tak sa jej tam pekne plava v tej tepluckej vode... aj mne by sa to pacilo... 😉 😉
Ja mam stale poslickov.... kazdym dnom je to horsie ☹ Dnes rano som mala take silne bolesti, ze som ich nevedela ani predychat, rovno z postele som isla do horucej vane. Vana pomohla len trosku, ale nakoniec to po dvoch hodinach prestalo samo.... Ale tie bolesti boli brutal, nechcem si predstavovat, co to bude ked pride real porod.... som rada ze som si vybavila tu epiduralku 😉

natasa8
17. sep 2008

claudinka.. a ako ti ide kojenie ... nemas problemy? Ja sa toho dost bojim ☹

claudinka
17. sep 2008

natasi vobec nemam.. 😉 prve dva - tri dni, kym sa to rozbehlo, som ani neverila, ze budem mat a zrazu sa naliali prsia a bolo to 🙂
kazdym dnom to je horsie? kedy mas najblizsie poradnu?
snad ti tiez pomoze ta epiduralka, je to super.. ja len mozem z vlastnej skusenosti odporucit, som mala stastie, ze mi zabrala a ziadne vedlajsie ucinky z nej potom nemala..

som bola umyt riady a trosku upratat, postel a tak.. a upratat veci v chladnicke trosku, nech to tu mam zase po svojom 😝 mi to upratovanie chybalo v porodnici 😀

evitkamalicka
17. sep 2008

ahojte...sme doma z poradne, ziadna zmena tak snad do Vianoc porodim

klaudinka21
17. sep 2008

dobre rano, no citala som si co napisala claudinka, moje neervy tak teraz sa budem musiet porozpravat z doktorom o epi lebo ked ot bolo fakt taketo tie bolesti a tlacenie waaaa moje neervy...a kde ste sa vsetky stratili? 😕

klaudinka21
17. sep 2008

evit sme v tom spolu 😀 😀

klaudinka21
17. sep 2008

natasa ty uz mas aj zaplatenu epiduralku?

natasa8
17. sep 2008

claudinka... super ze vsetko bez problemov....
no ... poradnu som mala vcera, ziadna zmena a podla doktora neporodim ani za dva tyzdne 😀

Ale ak sa to bude takto zhorsovat, tak ja sa porodu ani nedozijem.... 😠

evit... ahoj, tak vitaj v klube 🙂 😉

natasa8
17. sep 2008

klaudinka.. zaplatenu nemam, to zaplati manzel kym ja budem na prijme ... ale mam potvrdenie o pouceni.... bez toho by mi ju nedali

klaudinka21
17. sep 2008

potvrdenie? moje nervy to fakt iny kraj iny mrav, u nas ziadne poucenie nic nedavaju....len si to treba zaplatit,no som inak zvedava co na to povie mangel ze som sa na poslednu chvilu rozhodla pre epi.... 😕

klaudinka21
17. sep 2008

no baby idem hodit sprchu hned sa vratim ... 🙂

lenka.pav
17. sep 2008

ahojte, hlasim, ze som teta. sestre sa vcera o pol druhej v noci (teda dnes) narodila princeznicka emka, 3390g a 50 cm. takze nasa maminka bude mat vnucatka-parik

klaudinka21
17. sep 2008

leni tak ze gratulujem:O))krasne miery,modelkovske:O)))

evitkamalicka
17. sep 2008

leni gratulujem sestre 😵

natasa8
17. sep 2008

lenka....jeeeeeeeeej.... gratulujem k neteri 🙂
aky mala porod? Som citala co ste vecer popisali a vtedy sa to rozbiehalo dost pomaly, nie?

martinna78
17. sep 2008

Dobre ránko babulky 🙂

drzim vsetkym dnes silno palceky čo mate poradne, aby ste mali dobre spravy. Evit zas ziadna zmena, co ten caj vobec nezabera?
som zvedava dnes na Lenkinu sestru, ako to vsetko dopadlo a co maju 🙂

a viete kto ma dnes narodeninky? No predsa nasa Claudinka 🙂 😉 Tak Claudi zelam Ti vsetko len to naj naj naj, hlavne zdravicko, stasticko,lásku, skore zotavenie, vela mliecka, a nech ta Lubkovia posluchaju 🙂 😉

evitkamalicka
17. sep 2008

claudinka vsetko najlepsie k narodeninkam 😵

martinna78
17. sep 2008

Jééééj Leni, tak si sa tu uz ukazala,kym som napisala, nejak mi pomaly robi net 😀
Tak mi vysiel tip, aj tvojmu mangelovi, srdecna gratulacia Janke 🙂 😉 😵

natasa8
17. sep 2008

jeeeeeeeeej... Claudinka vsetko najlepsie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

klaudinka21
17. sep 2008

fakt Claudinka vsetko najsamlepsie k narodeninam,teraz uz naozaj sa moze oslavovat:O) 😀

evitkamalicka
17. sep 2008

idem si pospat, som z tej poradne nejaka rozhegana...pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre