September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

lenka.pav
2. okt 2008

no, uz mam toho ozaj dost. tu proste vyvolavaju najskor az na desiaty den, takze v sobotu sa mam hlasit v nemocnici. ale davaju vraj najprv len cipok, takze to tiez moze trvat vecnost, kym sa vobec zacnem otvarat...

lenka.pav
2. okt 2008

hlavne mam trosku strach z porodu takeho valibuka, vies si predstavit, kolko stihol pribrat za tie posledne dva tyzdne???

martinna78
2. okt 2008

budem ti drzat velmi palceky, nech to dobre dopadne, mne doktor vravel, ze uz bol najvyssi cas, aby isiel maly von, uz bola aj voda zakalena.
U mna to islo rychlo, okolo piatej mi tiez dal nejaky cipok alebo tabletku do vnútra a za tri hodinky bol maly na svete
takze moje obidva vyvolavane porody boli rychle

lenka.pav
2. okt 2008

snad to tak isto bude aj u mna. tu sa nejak nestresuju kvoli plodovke. proste, chodim kazdy druhy den na ctg a malemu bije srdiecko o106, tak je vsetko podla nich ok a hotovo

martinna78
2. okt 2008

a nevies priblizne jeho vahu, vidis sranda, ja som vedela ze vazi 4400 g den pred porodom, ale da sa to zvladnut vytlacit a dokonca bez nastrihu 😝 😝

lenka.pav
2. okt 2008

mam trosku aj nervy, lebo sa vsade pise, ze pri matkach, ktore maju cukrovku, sa funkcia placenty rapidne po 38tt zhorsuje, preto by sa nemalo dlho s porodom vyckavat a vidis. im je to jedno...

lenka.pav
2. okt 2008

mati, si ozaj sikula, ze si to zvladla. lenze mozno to bude aj tym, ze si nebola prvorodicka, nie? vahu neviem, lebo posledne sono bolo pred dvoma tyzdnami a to mal 3700g, ale vzdy pribral za dva tyzdne po 400 g (som si to spatne pozerala v papieroch), takze predpokladam 4100g. a to je na prvorodicku dost velky valibuk

lenka.pav
2. okt 2008

a kricala si pri porode? ja sa bojim, ze asi budem moc kricat, ak bude taky veliky. ze to bude boliet. ale inak zvladam bolet dost dobre, nie som typ, co je ujojkany a hned uboleny. som zvedava

martinna78
2. okt 2008

áno Leni, bude to urcite tým, ze som bola druhorodicka. Radsej by si brala asi sekciu ze?

vejinka
2. okt 2008

mne tusim upadne ruka...ten moj maly uz ma mozno aj vyse 4 kil 😅

lenka.pav
2. okt 2008

najradsej by som brala, keby som sa normalne sama od seba zacala otvarat. lebo viem, ze pri tych cipkoch sa nemusim poriadne otvorit a kontrakcie su silne a toho sa bojim. cisarsky by som chcela len preto. inak som skor za prirodzeny porod, ale mam taky dojem, ze ten mne ako naschval nehrozi 😠 . a rada by som sa vyhla jazve, mne sa ottiz kazda rana hoji hrozne, keoidne, takze by som asi vyzerala priserne...

martinna78
2. okt 2008

Leni no kontrakcie som riadne predychavala, par krat som aj zastonala, muzovi som stiskala ruku no a pri tlaceni som nekricala, ale tlacila tak nahlas, tak v norme
Veji moj maly ma tiez cez 4 kg a to ma len 9 dní 😀

vejinka
2. okt 2008

kocky ja idem na obed

lenka.pav
2. okt 2008

ok, si ma ukludnila 🙂 . nechcem tam kricat, ved ma tam poznaju 😅
veji, vidis, ja takeho velkeho musim porodit, ty len nosit 😀 😀 😀

lenka.pav
2. okt 2008

mati, a vyvolavali ti porod cipkom samym alebo aj v kombinacii s infuziou?

lenka.pav
2. okt 2008

veji, dobru chut

martinna78
2. okt 2008

no musim uz ist od vas, idem si dorobit zemiacky k obedu, muzik mi vecer piekol kuriatko, tak este priloha mi chyba, polievocku mam, a musim dat aj prat a nieco pozehlit, kym maly spi, az teraz mi zalomil pred jedenastou, tri hodiny bol vkuse hore, len sme papali a kakali 😝 😝

martinna78
2. okt 2008

leni len cipok alebo tabletka-nieco take, ziadna infuzka, potom mi prepichol vodu a uz to islo

claudinka
2. okt 2008

leni kludne kric 😉 a neboj, zmaknes to 😉

vejus moj uz ma urcite 😀 😀

lenka.pav
2. okt 2008

matka, rada som si s tebou "pokecala". tak dobru chut ti prajem k obedu a nech maly poslucha 😉

lenka.pav
2. okt 2008

claudi, kricala si? pomohlo ti to?

claudinka
2. okt 2008

leni co ja viem, ci to bol krik 😀 dokola som hovorila, ze nevladzem a ze ho nevytlacim.. ale asi som to skor kricala ako hovorila 🙂 no neviem teraz.. ale zevraj to pomaha, ked clovek krici.. 😉

lenka.pav
2. okt 2008

hihihi, tak to mozno skusim aj ja. ale po slovensky, aspon mi nebudu rozumiet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

momoyka
2. okt 2008

noo, ja som sa snazila zmenit ten pas, ale nijakovsky mi to neslo a hadzalo mi to tam somariny

momoyka
2. okt 2008

no teraz to islo na prvy sup

a blahozelam evitke

martin, my sme naraz rodili...

a za stonanie popripade kricanie sa vobec netreba hanbit, ja som to tak medzi stonanim a kricanim, vraj som nekricala, muzik povedal, mne sa zdalo to nekonecne bolenie

lenka.pav
2. okt 2008

momo, ale zvladla si 😉 . ako sa mate? hanicka poslucha?

lenka.pav
2. okt 2008

a ak mas chut, popis mi tvoj porod, pls 😉

momoyka
2. okt 2008

sem tam poslucha, sem tam nie, mava asi koliku, tak sem tam strasne zalostne placka, ale inac je kludnucka

momoyka
2. okt 2008

zatial mame problem s manipulovanim, bojim sa ju poriadne chytit a kupkali sme tak symbolicky, ale ucime sa
zatial je doma muzik, ale neviem co bude, ked pojde do robotky, velmi sa snazi, pomaha

lenka.pav
2. okt 2008

tak to je dobre, ze je kludnucka. sestrina mala ma dva tyzdne a ta im veru vecer zacne plakat a take tri - styri hodinky ju nie a nie ukludnit. ale inak je tiez kludna. neviem, cim to moze byt. uz som zvedava na toho nasho, aky bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre