September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

silwietta
9. sep 2008

no baby pochvalte ma... prave som volala pediatrovi... tak nenormalne mily clovek ze som skoro na rit spadla... ze sa nemusim teraz ani k nemu trieskat ze staci zavolat ked sa maly narodi, ze nas dojde pozriet... tak mam teraz z toho taky dobry pocit 😵

babuci
9. sep 2008

este mam chvilku.
takze som bola v nemocke od piatku na vikend na pozorovanie, lebo maly mal nizky tep. v pondelok mi dr povedal, ze som uz na 1,5cm otvorena a ze zajtra mozeme rodit. v utorok rano ale bol stav nezmeneny a dr povedal, ze mozem ist domov a vydrzat doma. ja som mala ale nejaky blby pocit a aj dr mal byt v piatok mimo BA tak som sa dohodla s muzom, ze vo stvrtok dame vyvolavacku a pojdeme na to. dr sa ale rozhodol v stredu rano, ze ideme na to. o siedmej mi dali vyvolavacku, naco mi hned o 15 min zacali minutove kontrakcie a velmi silne. rychlo som sa otvarala a tym som dost krvacala. dr trochu odbehoval k inym porodom, ale ako mi pichli epidural a bola som na stole, malemu zacal velmi klesat tep, dr uz zostal tam so mnou a sledoval ho. po cca hodine epidural prestaval zaberat a dr sa rozhodol nedat mi dalsi, lebo nevedel ci to nebude cisarsky. ked som bola na 7cm otvorena skusili sme tlacit, ale neslo to a malemu velmi klesal tep. este som zabudla, ze voda ktoru mi prepichli bola zelena. v tych krcoch mi uplne skakali zo soku nohy. bola to hruza. moj muz musel mat sok tiez, prikladal mi akurat kyslik☹
dr sa okamzite rozhodol odniest ma na salu a v plnej anesteze som rodila cisarskym rezom. zobudzala som sa na krasne slova anesteziologicky, ze mam krasneho zdraveho synceka. som sa okamzite rozplakala a ked som pred salou uvidela manzela, ktory sa na mna usmieval a opakoval, ze je krasny a zdravy, tak az vtedy som si vydychla.
neviem to urcite, ale keby tam nebol dr ktory tam bol a nechali by ma ak prvorodicku otvarat sa dlhsie a trapit sa, tak neviem ako by to dopadlo......
som stastna vzdy ked sa na maleho pozriem. decka tak toto je prava laska🙂)))

monnika
9. sep 2008

ahojte, gratulujem všetkým novým maminkám!

A ako sa máte vy? Čakateľky? Ja by som taaak strasne chcela porodiť, už sa nemôžem dočkať toho môjho anjelika, každý deň obzerám vecičky čo mám pre nho pripravené.

Ale zatial z toho nič nebude, som bola na poradni, všetko zatvorené, bruško mi nekleslo...takže tak.

monnika
9. sep 2008

babu ahoooj,
tak to si teda mala. Ale hlavne že ste obaja v poriadku. To je najdolezitejsie.
Ti gratulujem k Jožkovi. A dá sa to zvládať? už máte nejaky ten rezim?

claudinka
9. sep 2008

silvi heheeee 😉 😉 vyborne si to vymyslela 😉

babu tak to si teda prezila ☹ ☹ muselo to byt strasne, ja si to neviem predstavit.. 😒 ja som uz na 4 cm otvorena od stvrtka, ale nic sa stale nedeje.. musi to byt krasne mat ho uz doma.. urcite to teraz mas tazke, vybudovat system, myslim na Teba 🙂

monni hello.. takze vesele hovoris? 😒

silwietta
9. sep 2008

babu az mi zimomriavky nabehli ked som to citala

babuci
9. sep 2008

moni rezim aj bol🙂 ale tento maly hlados mi ho zmenil, lebo som sa nechala obmakcit a to sa nema. vysi mi na prsniku aj 40 minut a to nemozem robit.
uz aby ste mali deti, aby som to s vami odkonzultovala. doktorky mi kazali max 15min na jednom a tak isto na druhom prsniku. ale ked on najradsej zaspava prisaty. musim to ale obmedzit, lebo mam uplne dohryzene bradavky az do krvi. takze nie je to sranda. cez tie silikonove klobuciky chudacik len taha a taha a je narobeny a nic z toho. takze mi nezostava ine, iba trpiet.

silwietta
9. sep 2008

monni ja som na tom tak isto... nic sa nedeje...

monnika
9. sep 2008

claudi 🙂 🙂

silwi ahoj...no veru, a tak rada by som to uz mala za sebou.sice u nas je 20.9. hodova zabava a chcela som sa na nu ist pozriet, no neviem neviem 🙂 🙂

claudinka
9. sep 2008

babu co pre tie deti neurobime.. sa uz tesim, ked budeme taketo problemiky riesit spolu 🙂
som volala s kamoskou a ta tiez mi hovorila, ze aj ked vie, ako sa to ma spravne robit, tak ona zase prezmenu kazdu hodinu koji, lebo jej mala stale place potom.. 😒

monnika
9. sep 2008

hallo....co tu nikto nieje?? kde ste vsetky zmizli??

claudinka
9. sep 2008

😀 😀 😀

monnika
9. sep 2008

uz som myslela ze aj ty si sa vyparila..som aj ja rozmyslala ze zduchnem, nejako ma boli chrbat..

claudinka
9. sep 2008

ja si konecne idem splnit nieco, co chcem uz od minuleho tyzdna 😀 spravit si plackyyy.. akurat si supem zemiaky 😝 od stvrtka minuleho to furt odkladam..

momoyka
9. sep 2008

no, ja som tu, ale uz idem na to sono, potom napisem co bolo
ahojte

monnika
9. sep 2008

jaaj claudi, len chute robis...aj ja by som si dala, ale zemiaky supat??? tak to teda nie..sa mi nechce.. mne zachutili kuracie rezne, asi ked pride manzelik z prace mu poviem..nech mi urobi..

tak teda pracuj na tych plackach, ja sa idem natiahnut a potom sa zastavim..

Dobru chut. a papa.

monnika
9. sep 2008

momo tak drzim palceky, tesime sa na info..papa

silwietta
9. sep 2008

ja si idem spravit ryzu k obedu... ryzu som nerobila hadam sto rokov 😅

silwietta
9. sep 2008

inak kde nam zdrhla evitka? ta je tiez taky zotrvacnik... hadam by dala vediet keby isla rodit...

slaavka
9. sep 2008

baby co to je vlastne to CS? dneska v poradni som mala prvy krat CS 2 doteraz som mala vzdy len 0..
inak piatok mam ist na ultrazvuk a monitor, podla vysledkov ma hospitalizuju, ale ak bude vsetko ok, tak v pondelok uz musim ist na prijem..mam aj papierik uz vypisany..
dik za radu

lenka.pav
9. sep 2008

ahojte, silwi, tiez dnes idem varit ryzu, lebo som ju nejedla uz sto rokov 😉 . asi spravim zeleninove rizoto, to lubim

lenka.pav
9. sep 2008

slaavka, to je cervixskore - hodnotenie zrelosti, velkosti a este neviem coho na krcku

silwietta
9. sep 2008

ja som mala CS 2 minuly tyzden, tento tyzden mi nezapisali 😠 asi som sa vratila zas na 0

felixko
9. sep 2008

áááhojte, aj my sme ešte tu stále dve v jednej..

silwietta
9. sep 2008

hmm, rizoto nie je zly napad... to si mozem nechat v zalohe na zajtra...

claudinka
9. sep 2008

felixko 😉 ahojky.. co nove?

ja som mala CS 8 a furt som tu 😝

lenka.pav
9. sep 2008

baby, tak kedy sa uz rozorodime? 😉 Zacnime uz konat, lebo takto to uz dalej nejde 😅

lenka.pav
9. sep 2008

dufala som po vcerajsom upratovacom maratone, ze sa cosi pohne, ale nie. malemu sa nechce z domceka von ☹

winona24
9. sep 2008

lenka to by aj mna zaujimalo...tak sa uz nahnevajme a podme na to.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka.pav
9. sep 2008

winon, davam ti prednost, aby si nepovedala.......ale dam naskok len tri dni, viac ti nedam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre