September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

sjuzocka
8. sep 2008

ewul, ja som sa patlala komplet cele tehotenstvo s kremami, v zavere hlavne elasti-q, ale strie su vec genetiky, brucho popraskalo a to som nepribrala nijak extremne a ako vravim - poctive natieranie. Takze si vravim ze je to asi marketing tieto kremy... niektore mamicky nemaju strie, ine maju aj ked sa na hlavu postavia

silwietta
8. sep 2008

ja to uz vidim, ze mne budu porod vyvolavat... ale mala by som to stihnut este v septembri 😎 som bola aj na prednaske psychoprfylaktickej ci ako sa tomu nadava a vraj po 6-7 dnoch po termine zacinaju s vyvolavanim porodu...

winona24
8. sep 2008

sjuz no pekne...plne chápem rozhorčenie... 😀 😀 😀 😀

silwi čo nie je,môže byť.... 🙂 🙂 🙂 🙂

skrecok
8. sep 2008

Sjuzocka, ty si mala uz vcera termin...No, to musel byt pocit ked si precitala ten napis 😅 . A neda sa dohodnut s porodnikom?

silwietta
8. sep 2008

winon to je pravda 😉

silwietta
8. sep 2008

evit aj moj manzel to vravi, ze malemu je u mna v brusku dobre, ze kam by sa trepal 😎

silwietta
8. sep 2008

a co je tu nove, komu mam blahozelat?

evitkamalicka
8. sep 2008

silwi akurat to ze estell rodi

winona24
8. sep 2008

sjuz má pravdu...už sme sa minule o tom bavili,že môžete sa natierať a natierať akokoľvek drahými a kvalitnými krémami...ak je to raz v génoch....tak tie neokašlete... 😖 😖 😖 😖

ewulqa
8. sep 2008

winon aj ja pouzivam cele tehu Elasti-q a popraskalo sa mi brusko. Ale az teraz asi pred 2-3 tyzdnami 😒 . Dovtedy nic. A ty nemas ziadne strie? Ja som tak nechcela mat....som sa poctivo natierala staaale a mam.Ale zase nie vela.....no neviem ako to bude vyzerat ked nebudem mat nusko....uvidime. Winon ty poznas podla bruska co to bude? Ja nie...

sjuzocka
8. sep 2008

stale cakam ze mozno teraz sa to zacne.. alebo.. teraz! tak nie.. tak potom... teraz!!! :D ale co vam budem hovorit, nic. chlapci vraj sa zvyknu hlavne u prvorodiciek prenasat. Ked sa nic neudeje, tak ma caka klasicka poradna vo stvrtok, ale vam poviem, ze sa asi psychicky zrutim, ked mi povie to co doteraz vzdy - ze som pevne uzatvorena a krcok nic /cervikalne skore mam ako v prvom trimestri, hanba!/. Moj doktor je ten typ co nema potrebu veci urychlovat, pokial je vsetko v poriadku. Neriadi sa terminmi, riadi sa tym co vidi. Mala som UZV, ten ukazal ze plodovky dost, prietoky super, tak ze nie je dovod vymyslat. To bolo pred tyzdnom, tak uvidime co mi povie vo stvrtok. Urcite sa budem na vyvolavanie pytat a mozno si dohodnem nejaky termin hospitalizacie, pokial to dovtedy nepride. Budem mat aspon nejaku istotu, takto je to stale o tom ze netusim co a ako a kedy.
Ale inak trosku sa vyvolavania bojim, lebo je to potom vraj bolestivejsie a moze to veci skomplikovat.

evitkamalicka
8. sep 2008

kocky ja sa tiez mozem natierat kadecim a nic nepomaha, tak som sa na to vykaslala

ewulqa
8. sep 2008

sjuzocka,mas pravdu je to genetika. Aj moja mama ich ma.....ale ona ma strasne strie, chvalabohu ja take hrozne nemam. Myslite ze este sa mi budu tvorit,alebo to uz je koniec?

winona24
8. sep 2008

ewul...ja som sa len pred pár dňami trošinku na bokoch...ale to je naozaj len také smiešne...na to,že mám na konte 22kg navyše,tak sa čudujem...a hlavne,keď viem aká je moja mamka samá stria...no chvalabohu mňa to obišlo...

no ty máš špicaté brušo...hovorí sa,že pri chalanoch je špicaté...jasné,že to nie vždy platí,ale väčšinou áno...baby napr.idú do šírky...do bokov...i keď mne sa nezdá,že by som bola veľmi nabralal na bokoch... 😅 😅 😅

sjuz...ja som bola dnes na uzv...malá 3450g,prietoky ok,plod.voda taky,otvorená už som,krčok mäkký (to mi povedali už minulý týždeň v stredu ) a stále nič...

a nie a nie nájsť ten gombík na spustenie pôrodu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

winona24
8. sep 2008

ewul nepoľavuj v natieraní...i keď počula som už tak,že sa baby fest popraskali pár dní pred pôrodom...ja sa pre istotu patlem 2x denne... 😝 😝 😝 😝

silwietta
8. sep 2008

estell rodi? super, sa tesim s nou... kedy to na nu prislo?

silwietta
8. sep 2008

no natierat sa treba stale... moja svagrynka popraskala dva tyzdne pred porodom...

evitkamalicka
8. sep 2008

silwi tusim rano o piatej alebo tak nejako este pisala na konika

silwietta
8. sep 2008

sjuzi neboj, vo stvrtok uz zacne s teou riesit vyvolavanie... taky tyzden po termine uz musia davat vacsi pozro na babo... dnes vraveli, ze po termine sa chodi uz castejsie na kontroly a po priblizne tyzdni uz hospitalizuju...

winona24
8. sep 2008

no silwi a to Ťa môže potom šľak trafiť... 😠 😠 😠

ewulqa
8. sep 2008

no natieram,natieram. Aj ja som pocula take,ze tesne pred porodom sa popraskali....ach jaj. No ja sa natieram aj 3 x denne niekedy!! A inak tiez som nepribrala nejak vela, asi 17 kg.

winona24
8. sep 2008

estell je poctivý prispievateľ...ešte aj počas kontrakcií písala na koníka...zatiaľ čo jej mangel bol na pokraji nervov.zrútenia... 😀 😀 😀 😀 😀

winona24
8. sep 2008

ewul no to ja som si už vypočula pripomienok od doktorov na moju váhu...no čo,ani ja som toľko nechcela pribrať,ale stalo sa....schudnem pri kočíkovaní...budem robiť tour de Petržalka... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ewulqa
8. sep 2008

winon no ja po porode sa chystam tvrdo cvicit, kupim si l carnitin a uz aj pojdem,takato tlsta a ochabnuta nechcem byt.Snad sa mi vaha vrati aspon na povodnu.

skrecok
8. sep 2008

Silwi, ja som bola v sobotu u poordnicky a povedala mi, ze sa mam u nej zastavit bud 15.9. alebo 17.9. 😅 . Vraj dovtedy neporodim.

winona24
8. sep 2008

no ewul a jasné,že bez cvičenia to nepôjde...už som dohodnutá s kamoškou,že budeme chodiť....ja sa musím vrátiť na pôvodnú váhu... 😖 😖 😲 😲

sjuzocka
8. sep 2008

winona aj ty si z petrzky?

ewul ja mam pocit ze kazdym dnom nejaka stria este stiha pribudnut, ale uz sa nevladzem nad tym rozculovat a ani sledovat, kolko presne ich je novych. teraz sa mi spravili najnovsie strie okolo pupka, aj boky su tusim na tom horsie. proste uzasne. Tesi ma akurat ze to zbledne a ze asi uz svoj vzhlad pri dietati nebudem tolko riesit. no a vidim to na kupu jednodielnych celych plaviek.

evitkamalicka
8. sep 2008

ja budem po porode tiez na sebe makat, lebo chcem mat este menej ako pred tehu

ewulqa
8. sep 2008

no ale ja uz sa na cvicenie aj tesim......ked uz konecne budem moct cvicit a budem vidiet vysledky....to bude super.

skrecok
8. sep 2008

Sjuzi, co sa tyka vyvolavania porodu tak u kazdej je to ine...pretoze susedka uz prenasala 2 dni a jednoducho zavolala porodnicke. vyvolali jej porod a do 3 hodin bol maly na svete, ani sa netrapila. Samozrejme je to u kazdej individualne. Sama neviem posudit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre