September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

evitkamalicka
22. sep 2008

skreci aj ja idem akurat obedovat, tak dobru chut

vejinka
22. sep 2008

ja som uz aj zabudla ze som obedovala... 😅

claudinka
22. sep 2008

skreci a naco ti je vela veci? ja som v porodnici mala velmi malo veci a vela nepotrebujes.. zbytocne sa nabalujes..
ja som tiez nechcela davat cumlik, ale ten moj jedak by furt len jedol alebo bol na prsicku, tak som ho musela na navstevy nejako ukludnit a zabera to 🙂) a vobec nema problem s prisatim alebo neodmieta zatial prsnik, klop klop klop vsetko je v najlepsom poriadku.. a ked zaspi, aj tak ho po chvilke vypluje, to je len na efekt 😀

evitkamalicka
22. sep 2008

skreci inac ja mam tasku do porodky poloprazdnu, lebo vela veci tam potrebovat nebudem ked mi daju

evicka1
22. sep 2008

ahoj zeny...
vidim, ze este nikto s tych co sa maju tak sa "nerozpadol". ideme zajtra do poradne tak dufam, ze konecne neaka zmena bude

claudinka
22. sep 2008

evicka kam sa ponahlas? sak mas este tyzden cas 😉

evicka1
22. sep 2008

prvy termin bol -20 teho... a uz to chcem mat za sebou 😠

skrecok
22. sep 2008

Tak som uz po polievke, este mam druhy chod ale dam si o chvilu.

Inak Claudi, mam 2 kosielky a rozmyslam ci si zoberiem iba jednu ked mi v porodnici daju nemocnicnu...Kolko si ty brala resp. pouzila? A tampony do podprsenky, podlozky a vlozky? Sorry za tie trosku blbe otazky. Proste nechcem, aby mi nieco chybalo...

claudinka
22. sep 2008

evi a ktory termin ti berie do uvahy doky?

skreci ja som pouzila iba jednu jedinu.. tie nemocnicne sa nedaju nosit 😒 hned som ju dala dole.. tampony do podprsenky sa mi zisli az teraz doma, ked sa mi pustilo poriadne mlieko alebo ku koncu, ked som uz isla domov.. mala som ich v taske, ale nepouzila som.. podlozky a vlozky absolutne neber, skor si nakradni jak ja este domov 😀 😀 maju ich tam pozehnane.. takze to som si aj ja zbytocne nabalila a muzikovi som na druhy den domov davala.. neboj, nebude ti nic chybat..
vezmi si najma deku pre babo, noci byvaju chladnejsie a rukavicky a ciapocku.. to pre babo a pre seba akurat staci kosela, hygienicke potreby, uterak.. nic ine som nepouzila 😀 krizovky aj knizky som poslala domov..

terezicka
22. sep 2008

Ahojte kočky, odbudol nám niekto? Mňa bolí dosť chrbát, neviem si nájsť polohu ani keď sedím, ležím čupím, chodím proste vôbec mi nie je dobre a všetko mi vadí 😝

claudinka
22. sep 2008

terezi uz vydrz.. uzivaj si tie chvile volna, ked si mozes pospat, ist na zachod, kedy chces, zjest vsetko, co vidis v chladnicke.. hned by som menila aspon na den 😀

euffra
22. sep 2008

ahojte, ja mam zbalene tri kosele, jednu na porod, tu potom poslem domov po manzelovi a este dve s rozopinanim na kojenie. moja svagrina mi vravela, ze po porode sa velmi potila, odchadzala z nej nahromadena voda, ze kazdy den musela menit koselu, co tak prepotila, tak ze bola vdacna za nemocnicne, ale je to individulane u kazdeho, pocitam vsak aj s touto moznostou

terezicka
22. sep 2008

Claudi tak meňme 😀 Aspoň by som si vyskúšala aké to bude byť každú sekundu dňa k dispozícií tomu malému drobcovi 😀

euffra
22. sep 2008

claudi, tiez mi to kazdy vravi, ze najslepsie je ked je babo este v brusku. ja tym ze mam cukrovku sa tesim ze si konecene po porode mozem dat sladke 🙂 tiez sa mi v tretom trimestri zhorsil exem na rukach, doki vravi, ze po porode by to malo zmiznut a mam kvoli tomu tiez dost obmedzeny jedalnicek, tak ja sa tesim, ze snad konecne budem moc jedla ktore teraz nemozem

claudinka
22. sep 2008

euffra ak mas skaredu a staru, ktorej ti nebude luto na porod, tak si ju zober.. ja som mala zabalene tri kosele a vracala som domov, mi ich bolo luto zakrvavit 🙂
ja som sa nepotila.. vsak uvidite, ako to bude s vami, ale styri dni v nemocke sa to da zvladnut s jednou koselou 😉 sladke? po porode? to ani velmi nemozeme.. teda cokoladu nie :( som z toho uplne nestastna 🙂 a vela jedal teda nemozeme, ze by sme si mohli vyberat..

terezi ja som si to asi uplne inak predstavovala.. je to sranda, ale naozaj treba byt cely den k dispozicii.. 😠 a ked je hore, vacsinou treba byt stale pri nom alebo aspon na ociach ho mat 🙂

terezicka
22. sep 2008

Idem ja kočky od vás, som u našich tak nech som aspoň trochu užitočná 🙂 Ak sa bude dať tak sa ešte dneska ozvem a keď nie tak potom zajtra, papa 🙂

claudinka
22. sep 2008

terezi papa

martinna78
22. sep 2008

halo halo

hlasim sa po poradni 🙂 No tak ja zajtra odbudnem 😉 okolo 15.15 sa mam hlasit na prijem priamo na 3 poschodi-porodnica, vypisali sme dnes uz aj papiere s doktorom, urobil mi aj ultrazvuk, maly je hrozne velky, no ze ma okolo 4400 gramov, tak aspon zajtra uvidim ako su presne ultrazvuky 😀 kolko v skutocnosti bude vazit. No tak som to trosku predychala, lebo ved som chcela do piatku vydrzat, ale doky ze nie je naco cakat, kedze pri prvom porode som mala komplikacie s prezretou placentou, ze a aj maly je velmi velky. Som sa pytala, ze ci to zvladnem prirodzene, no ze skusime 😝 😝 😝 😝
Tak sa idem psychicky pripravovat na zajtrajsok, ale esteze to nie je rano, este doobeda chcem pochystat Sofinke tie veci do skoly prirody a ked by som porodila prirodzene, tak v sobotu som doma a este by som ju stihla 🙂

evitkamalicka
22. sep 2008

martinka tak netrpezlivo tu na teba cakam...teda maly je riadny valibuk, ale aspon to uz budes mat za sebou, drzim silno palceky aby si sa moc netrapila

martinna78
22. sep 2008

jej Evit ty si zlata, ze ma vyckavas 😉
no inac chcela som mat viac vahu, kedze aj Sofi a mangel su vahy, do kelu, zajtra je zrovna posledny den panny 😀 ale hlavne nech vsetko dobre dopadne, ved zajtra sa este doobeda uvidime, budete ma psychicky podporovat 🙂

martinna78
22. sep 2008

a CS mam 6

evitkamalicka
22. sep 2008

mati to vies ze ta podporime 😉

martinna78
22. sep 2008

jasne ved to sa tu navzajom vsetky 🙂
a dokupila som si peknu nocnu koselu s dlhym rukavom, idem si ju rychlo preprat, ale tusim sa ma aj oteplit od zajtra

claudinka
22. sep 2008

matus a to ta nechaju normalne spontanne rodit? fuuha sa nebojis? 🙂 ja som teda mala dost, ledva som ho vytlacila.. tak zajtra budem na Teba silno silno mysliet 😉

martinna78
22. sep 2008

no povedal mi doky, ze ma urcite trapit nenecha, lebo Sofinku som v pohode dobre porodila a mala 3900 tak asi preto zvazuje, ze to najprv skusime prirodzene, ale ze mi slubuje, ze ma urcite nenecha trapit, takze pripada do uvahy aj sekcia, no nechame sa prekvapit

claudinka
22. sep 2008

tak ti budem silnooo drzat palceky.. a teda sa necudujem, ze zajtra ides na to, sak je uz akyyy valibuk

miriam24
22. sep 2008

Ahojte ... mam trosku casu tak reku vas idem pozriet ... no pekne sa to tu scvrkava ... no ale uz to mate `za par` tak coskoro si uz budeme vsetky vymienat skusenosti s miminkami ... 😉

ja som podla mojej doktorky mala dnes rodit ... a uz mam doma vyse tyzdnoveho drobceka ...

martinna78
22. sep 2008

diky Claudi 🙂 no sa mi to fakt zda vela ze 4400 g, tak aspon zajtra uvidime ze ako su presne tie ultrazvuky, ale 4 kila bude mat urcite 😉

evitkamalicka
22. sep 2008

mati co ty vies, mozno bude mat aj viac ako 4400g 😅

claudinka
22. sep 2008

matus to sa mas na co tesit 😉 ja som toho mojho ledva udrzala na rukach prve dni, sa mi zdal tazky a ja som este mala svalovicu z drzania pri tlaceni pri porode, tak som mala dost 😠

evit hehee to by bol teda inyy valibuk 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre