September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

ollako
29. sep 2008

Evus pisala som so septembrovych babatiek

slavica2
29. sep 2008

terezicka neboj, ja som mala vyvolavany porod 🙂 bolel riadne, ale to patri k tomu, tiez som tu z toho bola riadne na nervy a moc ste to baby nechapali, lebo som sla na vyvolavacku ako prva v auguste, ja viem, ze to cakanie je desne, ale vies ako sa budes tesit??? zober to tak, ze v piatok tam ides pre miminko 🙂 a ze ho konecne uvidis, to som si cely cas vravela ja a bolo to nakoniec o psychike a zvladla som to, neboj zvladnes aj ty 🙂 drzim palce 🙂

evitkamalicka
29. sep 2008

slavi a ako dlho ti trval vyvolavany porod?

terezicka
29. sep 2008

Slavi ďakujem pekne 🙂 Ale ja ak do piatku neporodím spontánne, tak dr vravel že najskôr budem dostávať nejaké injekcie a až potom vyvolávačku...Tie injekcie sú tuším na otváranie alebo dačo také... Ale asi budem malú staršiť že keď mi budú vyvolávať pôrod že to nie je dobré ani pre ňu a tak sa možno rozhodne prísť na svet od seba 😉

miriam24
29. sep 2008

Ahojte ... no citam ze vas niektore cakaju vyvolavacky ... ja som tiez mala ... a slo to tak rychlo ze mi ani epi nestihli dat ... a do dvoch hodin bol maly na svete .... 🙂
nebojte urcite to zvladnete ... a hned ako bude babatko na svete tak v sekunde zabudnete na vsetku bolest ktora predtym bola ... to mi verte ... az som nechapala ... a teraz ked sa ma niekto spyta ze ci bol porod bolestivy tak viem ze hej ale ako presne bolel tak to si nespomeniem ... proste som na to zabudla od chvile kedy sa maly narodil ... a ked vam prinesu babatko tak to je uplne nadherny pocit ...
takze ziadne strachy,skor sa teste ze coskoro budete traja 😉

evitkamalicka
29. sep 2008

miriam tak dvojhodinovy porod by som brala

terezicka
29. sep 2008

Evit ja som povedala že chcem trojhodinový 😀

evitkamalicka
29. sep 2008

terez ja tak maximalne do 6-7 hodin, viac by som asi nezvladla

miriam24
29. sep 2008

evit .. len tie dve hodky som mala jednu kontrakciu za druhou 😖 takze mi to pripadalo ako vecnost ale mala som tam manzela ... dost mi pomohol ... a ked uz bol maly na svete tak mi uz bolo jedno kolko to trvalo ... hlavne ze uz sme to mali za sebou 🙂

astonka
29. sep 2008

Dievčata tak mi je luto ako každy den očakavate že pride ten deň 😎 už to tu jedna z vás pisala,v činskej medicine na nohe existuju body ktore ak stlačate tak si tým možte vyvolať porod,ja mam masera a ten sa zaobera čin.medicinou(naštaste ja som nepotrebovala vyvolavať) tak som s ho na to pytala tak vravel že je to pravda no len potom sme na to zabudli tak teraz neviem presne kde su tie body(robi sa to až po 38tt čo vi už možte 🙂 )no ak neporodite do piatku tak sa ho na to opytam a potom vam napišem

terezicka
29. sep 2008

Evit tak to tiež nie je zlý čas na pôrod, od prvých bolestí po zašitie 😉
Miriam ja chcem mať tiež manžela pri sebe, ak nebude rodiť iná žena a manžel stihne prísť zo služby tak to nie je problém...A chcem aj svojho dr, to som už 100% rozhodnutá, aj keď by som ho mala z postele vytiahnuť, ale to povedal že je to na to zvyknutý takže mu mám zavolať hocikedy 🙂

miriam24
29. sep 2008

ja som tiez mala tu istu Dr.ku ktorej som chodila na poradnu posledny mesiac ... 🙂 a ked ma sila (2 vnutorne a 4 vonkajsie stehy) tak sme sa uz len normalne vykecavali ... pichla mi nejaku injekciu takze som vobec nic necitila 😉 a inak je velmi dobre ked mas pri porode lekara ktoremu doverujes a poznas ho ...

terezicka
29. sep 2008

Miriam veď presne preto tam chcem mať môjho dr, chodím k nemu, vlastne som jeho pacientka, teraz v nemocke každý týždeň tiež chodím k nemu a ja mu dôverujem, takže neni o čom v rozhodovaní sa 🙂
Idem ja vonku, je pekne, svieti slniečko, tak idem za Marekom 🙂

evicka1
29. sep 2008

ahojte kocicky. tak nestrasite tu same aj ja som tu este... a to uz dnes mame druhy termin a nic...vidim to na zajtrajsiu kontrolu ze podplatim dr nech nieco urobi nech porodim, alebo este budem dnes cely den tajne dufat ze si to rozmysli a vyjde dnes
mame krasne pocasie tak sedim na dvore a nasi prerabaju dom.takze zvuk pneumatickeho kladiva je bozi 😀

evitkamalicka
29. sep 2008

evi ahojky

lenka.pav
29. sep 2008

ahojte 😉 . samozrejme, ze som po ctg zas doma 😉 . ale porodna asistentka mi dala par navodov, ako skor porodit, tak hned idem jeden vyskusat 😉 . som zvedava, ci zabierie. ale ona tvrdila, ze treba verit a potom to ucinkuje. 😀 . tak veriiiiim

evitkamalicka
29. sep 2008

leni tak daj nejaky tip

lenka.pav
29. sep 2008

ok, napisem, ale vraj viac ako jeden z tych navodov sa nema skusat za den 😉
1. Kokteil na kontrakcie: stvrt litra mlieka dat na 10 min. varit s dvoma skoricami (celymi), 8 klincekmi, 5 kuskami 3 mm hrubym dumbierom (zazvorom). nechat vychladnut, precedit. potom do toho primiesat 2 polievkove lyzice ricinoveho oleja a vypit. vedie to k hnacke a tym sa vraj rozdrazdi aj maternica a nastanu kontrakcie
2. sex
3. caj - jedna cela skorica, 10 klincekov, 1 polievkova lyzica nakrajaneho zazvoru - vsetko dat varit do litra vody na 15 min. pridat 2 polievkove lyzice zeleznika lekarskeho (bylinka - kupila som ju dnes v lekarni ako sypany caj) a nechat este dalsich 10 min. luhovat. precedit, zmiesat 1:1 s pomarancovou stavou a pit teple.

winona24
29. sep 2008

lenka držím palce....ajoj evit...pozeram,že ste tu posledné dve bojovnice??? 😝 😝 🙂 🙂

lenka.pav
29. sep 2008

aho winon...nooo, moc nas uz neostalo, kedze si nas aj ty opustila 😉 😀

lenka.pav
29. sep 2008

prave som vypila ten kokteil, mnam, celkom dobre chutil 😉 . len sa netesim, ked zacne ucinkovat 😀 😀 😀 . moj drahy povedal, ze to je proti kaslu, lebo sa budem bat zakaslat, aby som sa neposr...la 😀 😀 😀

lenka.pav
29. sep 2008

a este nieco. vraj sa toto vsetko moze skusat az po piatom dni prenasania...

evitkamalicka
29. sep 2008

leni no neviem ci by som sa ja odvazila na take chute, ale budem sledovat ci ti to zaberie...aj tak este 5 dni neprenasam

lenka.pav
29. sep 2008

evit, az sa cudujem, ze mi ta alchymia chutila. fakt to bolo mnam 😉

evitkamalicka
29. sep 2008

no som zvedava ci ti to zaberie, ak ano tak skusim aj ja po tom 5 dni prenasania ak sa ho dozijem

lenka.pav
29. sep 2008

a mozno porods dovtedy 😉 . a ten kokteil chutil ako varene vinko, po skorici. len to bolo mliecko. ten olej tam vobec nebolo citit.

lenka.pav
29. sep 2008

ale ak to aj nezaberie, aspon sa poriadne vyse....m 😀 😀 😀

evitkamalicka
29. sep 2008

uvidim co bude, v stredu na poradni budem prenasat 4 dni, tak som zvedava ci uz so mnou nieco budu robit

lenka.pav
29. sep 2008

dnes som sa pytala, ci by mi nedali vyvolavacku skor, ale vraj nie, proste az na desiaty den prenasania a hotovo. tu je to tak. ale na slovensku by s tebou mohli cosi urobit

evitkamalicka
29. sep 2008

tu to skor zalezi od lekara kolko ta necha prenasat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre