September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

mary99
8. sep 2008

baby to fakt? a to z coho mate zit?to nedostanete ani dake socialne davky pocas MD?

evitkamalicka
8. sep 2008

mary dostaneme len ten rodicovsky prispevok

claudinka
8. sep 2008

zda sa mi nelogicke, ze zenam, ktore maju moznost si nasetrit a odlozit, tak dostanu iba kvoli tomu, ze platia dane matersku a my, co by sme prave mali dostat viac, kedze nemame odkial si odlozit ani ako prist k peniazom, stat absolutne nic neda..

claudinka
8. sep 2008

iba rodicovsky prispevok..

mary99
8. sep 2008

evit ale rodicovsky prispevok sa vyplaca az po MD ak to teda dobre chapem

skreci ja som to poslala do mzdovej este zaciatkom augusta

winona24
8. sep 2008

no evita som z toho v rozpakoch...no sa môže štát hanbiť.... už dosť,že dávajú takú almužnu...ach jo...

ja sa veľmi v týchto veciach nevyznám,ale hnevá ma to...človek robí ako dili celé roky a nakoniec nemá na nič nárok??? 😠 😠

ewulqa
8. sep 2008

jezis baby jaky trapas sa mi teraz stal!!! odpadnem

mary99
8. sep 2008

claudi to zase netrep to by potom ziadna zena nerobila nemyslis, ved aj ty si mala moznost pracovat na plny uvazok

evitkamalicka
8. sep 2008

mary ee, v nasom pripade sa rodicovsky vyplaca kadzy mesiac po narodeni babatka

claudinka
8. sep 2008

mna mrzi, ze som si to nemocenske neplatila.. som bola v tom, ze ako studentke mi plati vsetko stat.. to som sa ale mylila, ale aj tak, ked zena zisti, ze je tehotna, aj tak nestihne uz tych 270 dni pred porodom si to platit.. jedine ked to planuje a vsetko si pekne vyzisti 😒 co som ale ja tapa neurobila.. a zistila som to az neskoro 😒

skrecok
8. sep 2008

Veru, blby system. Naozaj, materske sa dava iba tym, ktore boli posledne dva roky pred porodom nemocensky poistene najmenej 270 dni. Takze studentkam a nezamestnanym nedavaju 😔 .

claudinka
8. sep 2008

trapas??? hovor ewul 😀 😀 😀 😀

mary ale uprednostnila som studium.. ako vacsina rozumnych mladych zien 😉

claudinka
8. sep 2008

nezamestnanym - to este celkom pochopim.. ale preco studentkam..

mary99
8. sep 2008

aha evit uz to chapem a co to obdobie co si bola na MD? myslim teraz tych 6t alebo kolko to nedostanete nic?

evitkamalicka
8. sep 2008

mary to nedostaneme nic

miriam24
8. sep 2008

no jo baby ... tie almuzny co davaju stoja fakt za prd ... mne to vyjde na 6 mesiacov celkom slusne ale potom si neviem predstavit ze by som dostavala len tych cca 6 tis ci kolko to vychadza (rodicovky + nejake priplatky na dieta a tak) ... esteze mam moznost zacat aspon na 4 hodky denne robit z domu ...

claudinka
8. sep 2008

mirus tak to ti len tisko zavidime 😉 ja budem tiez pravdepodobne brigadovat 😉

ewulqa
8. sep 2008

mi prave volala tetka zo soc. poistovne a ja som si uplne myslela ze to je moja byvala spoluziacka,lebo to bolo take podobne cislo, aj ona mi vzdy vola z pevnej linky.A zacala ze: Dobry den, tu je soc. poistovna a ja ze: ano ada,ano jasne.... a ona ze ja vam volam ohladne PNky a ja ze dobre ty koza atd. lebo mala uplne taky isty hlas ako ta spoluziacka!!! a potom ze kedy som sa narodila, ze ci v r. 1986 a ja ze ne. A ona ze a kedy? a ja na to ze daaaaaaaaaaavno, velmi daaavno!! A potom mi povedala datum odkedy dokedy som mala tu PNku ty kokos a vtedy mi to doslo ze to je naozaj tetka zo soc. poistovne tak som to rychlo zlozila. Ja som taka krava..... a potom som jej volala naspat s tym ze prepacte,ja som si myslela ze to moja kamaratka si zo mna robi srandu atd. a ona ze: ja som tu neni na vyvolavanie, ja som za ine veci platena atd. Uff som sa jej asi tisikrat ospravedlnila. No hruza

momoyka
8. sep 2008

ahojte, zdravim vas, co tu nove? nejaka nova maminka?

mary99
8. sep 2008

to ti nikto neberie to je ok ty po studiu tym ze budes mat titul tie peniazky zarobis potom, ale zober si ako by to bolo keby nezamestnane a studentky dostavali viac ved to by ciganky rodili este viac ako doteraz nemyslis?

miriam24
8. sep 2008

claudi .. a tym ze mimco bude so mnou a nebude v ziadnom predskolskom zariadeni tak mam stale narok aj na tie prasule od statu ... len som zvedava ze ako to bude vychadzat v eurach ... ci tam chystaju nejake zmeny alebo nie ...

claudinka
8. sep 2008

ewul 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak teraz som sa pobavila

ewulqa
8. sep 2008

klaudi ja som dement 😢

winona24
8. sep 2008

ewulqa skvelé...odpadávam....to sa Ti naozaj podarilo...rehoooooooooooooooooooooooooot 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

skrecok
8. sep 2008

Mary, tak je to cudne ze ti este neposlali rozhodnutie...Ja by som uz skusila tam zavolat. Ale pocula som, ze jedna baba dostala az po stvrtroku materske 😠 . Dufam, ze sa to u mna nestane.

A kolko je rodicovsky prispevok? Nejakych vyse 4500 SK, alebo?

claudinka
8. sep 2008

mary vsak hovorim, ze nezamestnanym pochopim.. ale nie studentky 😒 a to, ze budem mat peniazky potom, co z toho mam teraz, nic😀

mirus tak to este bude kopec srandy s tymi eurami, strasne som zvedava 😀 😀

evitkamalicka
8. sep 2008

ewul tak ty si teda hviezda

skreci bol tusim 4560 a teraz od septembra ma byt 4780

ewulqa
8. sep 2008

winon no na mne z toho tehotenstva uz naozaj asi drbe 😒

claudinka
8. sep 2008

skreci teraz od septembra sa zvysuje 😉 evitus to ma nastudovane 😉 😉

natasa8
8. sep 2008

vidim ze preberate socialku.....

mirka.... aj ja planujem potom robit z domu na par hodin... ale podla poslednych planov pani ministerky tym prideme o rodicovsky prispevok ☹

mne rozshodnutie zo socialky prislo uz davno, ale na zlu adresu.... domov k rodicom. Pritom mi este pred tym rozhodnutim poslali papier, ze po narodeni babatka mam dolozit rodny list... a to mi poslali na spravnu aktualnu adresu. Tak neviem co tam maju za bordel.... 😠

claudinka... to ze stat neplati za studentky je fakt nefer, to som nevedela... 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre