Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
3. jan 2007

No pekne priberate pri tych problemikoch s kojenim. Ja napisem vahu zajtra.
Uz mi je pekne tazky, ked ho prenasam v autosedacke. 🙂

jankamanikova
3. jan 2007

To TI verim, ze je tazky. Ja uz nevladzem, ked ho nosim v babyvaku a to mame este stale problemy s nozickami. Boli sme u ortopeda, ale musime este balit s tou perinkou. Pravu stranu ma v poriadku, ale lava nozicka v poriadku nie je, tak uvidime.

sillas
4. jan 2007

jankamanikova vítam ta, boli ste teda na východe ked si sa tak dlho neozvala??
čo sa týka toho slintania...no hrôza, včera som bola u dr. po kartoteku, lebo ideme v pondelok na kardio, tak som sa pýtala, malý je nervozny a takže mi pripada ako ked si vlk chytí korisť a začne ju o dušu trhať a nevie sa dočkať kedy ju zožerie, tak tak sa asi tvari maly ked si da ruku do ust a začne ešte do toho plakať a trhať....no sranda..ale ked to už trva polhodinu tak to sranda nie je...stale ho to chyti tak večer medzi 20:00 22 .00 a trva to aj skoro hodinu ..takže teraz ani neviem či je to bruško alebo ho trapia dasienka ale myslim,že su to dasna, aj ked to kakanie je stale u nas na 12-ty den..ale myslim, že to mu nerobi problem.
jankamanikova..my ideme na kontrolu v utorok po 6 týždnoch tak som zvedava, ale myslim, že to budeme nosiť nadalej..je mi ho tak luto, ked ho z toho vyslobodím, tak sa z neho stava uplne iny chlapček, pohyblivý, vytešeny...čo sa v tejto perinke neda.. ☹

martina236
4. jan 2007

volala som dnes lekarovi kvoli tej hnacke. mam vysadit sirupy, co pije a sledovat zmenu. ked sa nezlepsi, zajtra ideme na vyter. vcera vecer som este listovala v strsich cislach Dieta a MAMA a ja a nasla som tam, ze prave stolica s hlienmi a s primesou krvy moze byt zapricinena nachladnutim, chorobou hornych dychacich ciest a pri uzivani paracetamolovych tabletiek a sirupov proti kaslu. v podstate to na nas sedi. nechce sa tym hlupo a naivne uspokojovat, ale ked som si to vecer precitala, tak som bola o nieco kludnejsia. papkame, spime, nevraciame, tak dufam, ze to nebude nic vazne. ked sa nezlepsi, alebo budem mat najmensiu pochybnost, zajtra ideme k lekarovi.

renca3
4. jan 2007

Dnes sme po 1. ockovani. Dopadlo to dobre, len take fnuknutie, ked to zastipalo. Vaha 7350 g.

sillas
4. jan 2007

martina236..
čo sa týka tých hlienov, tak moja mala bola prvý krát chora ked mala 9 mesiacov, v horucom lete a mala zapal ušiek, tak sme brali antibiotika a v stolici mala strašne biele hlieny a boli to ako take kusy ako keby nejaka zaludočna sliznica,tak som tabletky hned vysadila, aj sme ich odobrali na rozbor, lebo nam kazali ale ja som to dala do liehu a oni my potom dali taky špecialny a už to potom nemala.ale toto nie je vaš prípad, ja len že na tabletky môžu byť reakcie rôzne.

ale to že ked ma dieta sopliky, tak som už niekde čitala že to môže prejsť do stolice nakolko vela hlienov prehltnu.

renca3..no tak to je super že ste to zvládli..nas to iba čaka a neviem kedy, lebo čo sa týka tej vakcíny, tak u nav s tym ešte nie je jasno. iny kraj iny mrav, ajked viem že ty si ju už mala kupenu.

renca3
4. jan 2007

ano...mala som ju kupenu, ale doktorka o tom nevedela a mala pre mna pripravenu vakcinu. Tak som si tu svoju odniesla domov a da mu ju nabuduce -1.3.

sillas
4. jan 2007

renca...no u nas to zatial funguje tak, že ešte bezplatnu vakcinu nemaju, tak musime počkať..super čo?

martina236
5. jan 2007

akurat sme dosli od lekara. dal jej smektu prasok a urobil vyter. v pondelok budu vysledky. my ideme na druhe ockovanie 17.1, pytala som sa lekara na vakciny, tak ich uz ma, nemusime kupovat. buduci tyzden nas cakaju nozicky po 3 mesiacoch. na siroko sme balili 7 tyzdnov, som zvedava ci to bude OK a ci sa nepohorsilo.

okta
5. jan 2007

ahojte, malemu je uz lepsie, tak uz je aj pokojnejsi.My ideme na ockovanie az 30. januara a Dr. hovorila, ze vakcinu uz budu mat v ambulancii.
Martina, my sme balili na siroko 12 tyzdnov a teraz balime na siroko len v noci.

laurajana
5. jan 2007

martina236 na siroko uz teda nebalite? Babenky mi mame 3mesiace a to stale balime na siroko, vraj do 4 mesiacov uuuuuuuuuf, je to pre toho nasho velkeho syna "trapenie" ale to je asi u kazdeho miminka individualne, dr. na to vidi lepsie, asi nemal jadierka az tak v poriadku, aby sme ryskli a nebalili na siroko...dnes som sa dozvedela ze nas dr. odisiel z Nemiec do KA teda Mattiho doktor, no parada, kym nam sem daju noveho mame po pohodli musime dochadzat...co uz - v pondelok ideme do KA prvy krat...drzkajte sa

jankamanikova
5. jan 2007

No, tie nozicky treba asi balit vsetkym babenkam podla potreby. My davame aj perinku. Kontrola zase o mesiac. Nas Matusko pri tom baleni stale place a po tom ockovani ho ta perinka tlaci aj na to "pichnutie". Chudacik moj. A ked ho rozbalim, joj aky je stastny. Aj sa pregula z jednej strany na druhu, aj sa pomaly pretoci. A musime ho davat castejsie na brusko, lebo sa nechce dvihat. To vraj kvoli tej perinke. Ale vcera, ked som ho dala na brusko, tak sa krasne dvihol a aj sa pretocil na chrbatik. Ako taky chrobacik. Joj, taky je krasny (ale to mate vsetky doma, co?)!!!!! Tak sa musime potrapit, ale dufam, ze to bude dobre.

Inac kamaratka, ktora isty cas zila vo Francuzsku mi povedala, ze tam nasiroko nebalia. A predstavte si, ze ked deti dovrsili dva roky, tak zacali padat z noh. Jednoducho mali slabe klby, ktore ich neudrzali a tak museli nosit kovove korzety. No, nie je lepsie balit teraz?

viktoria
6. jan 2007

ahojte... tak ja balim maleho na široko už len v noci, cez den ma len pampersku, ale vždy sa tak pocika, že pamperska je sucha a pančuchy a body ma mokre, tak už neviem ako to ciká,,,,

renca3
6. jan 2007

Viki...aj my mame ten problem. Pouzivame Pampers. Uz som menila znacku. Z Tesco plenky sa vysypal na ritke. Teraz davam na noc Haggies 4. Tuto noc som ho dala spat na boku, lebo ma vzadu vylezanu hlavicku a vsetko mokre, len plienka sucha. Proste to zhora nejak vyteka. Ja uz neviem. Chystam sa vyskusat plienky Babylove. Vraj je vzadu na chrbatiku gumicka. Tak uvidime.

okta
6. jan 2007

No my sme pouzivali Pampers Sleep and Play a tie boli v pohode, potom sme kupili jeden balik Pampers Active baby - tie modrozelene a kazducku plienku prekakal. Skusili sme Huggies - no bol v nich velmi nervozny, strasne plakal a trvalo mi dva dni, kym som pochopila, ze mu nejak vadia - pritom nemal ani vyrazky ani zaparenu ritku. A tak sme kupili zasa balik modrozelenych Pampers, tiez som si povedala, ze asi zle kaka 🙂 alebo ja mu ich neviem zalozit 😉 . A tie uz neprekakal. Tak som si to vysvetlila tak, ze sme asi predtym mali nevydarene balenie. Takze striedame Sleep and Play a Active Baby - podla toho, na ktore je akcia.

laurajana
7. jan 2007

jankamanikova - mas pravdu, stokrat radsej teraz na siroko, nech sa klbiky pripravia na tu zataz 🙂

viktorka mi tiez sa vieme ešte aj pokakať tak, že jednorázovka je len z časti okakaná, náš malý má asi takú silu "prdíku" že aj gumičky ten tlak na plienke roztiahne, minule sa takmer do ponožiek pokakal, teda pančušky boli celé plné... 😀 🙂 😉 no sranda proste

...aha tak to môže byť aj tým, mi sme mali Huggies, potom pampers a najviac sa osvedčili Tesco plienky...

okta
7. jan 2007

Dievcata, napiste mi, prosim, ako reaguju vase deticky na odsavanie soplikov. Mame odsavacku na vysavac a ked som mu odsavala prvy den, tak bol uplne pokojny. Dalsie dni mi uz zacal pri odsavani plakat, chvilocku poplakal a preslo ho to. Dnes mi uz pri odsavani neplakal, ale potom ako som skoncila, spustil taky rev, ze som ho nemohla pol hodiny nijak utisit. Bola som vylakana, ci som mu nejak neublizila. Hoci sme odsavacku predtym, ako sme ju prvykrat pouzili, vyskusali na sebe. Dnes som mu soplik odsavala stvrtykrat a manzel uz na mna zazera, ze to robim casto a preco ho trapim. Ved ja z toho nemam radost, len to nechcem zanedbat, aby mu to nestekalo a nedostal z toho nejaky zapal. Normalne som z toho v soku a bojim sa, ci mu to predsa nejak neublizuje a ci je to normalne, ze mi takto plakal. A mam hrozu z dalsieho odsavania.

laurajana
7. jan 2007

okta náš malý ako každé iné dieťa neznáša odsávanie soplíkov, ale i napriek tomu veľkému plaču, ktorý pri tom spustí sa ho snažím utíšiť a potom začnem znova, skrátka ako píšeš ty - radšej nech si poplače, akoby mal ochorieť...pekný večer

jankamanikova
7. jan 2007

okta - to je v pohode. Aj keby si mala inu odsavackum, aj tak by plakal. Jednoducho to je neprijemne. Skus mu dat mansi tah. Ale aj tak ta odsavacka na vysavac je najlepsia. Pri Janikovi sme ju objavili az ked mal 8 mesiacov a dovtedy sme sa (teda Janika) trapili ossavackou hadickovou, ale to bola katastrofa. Matusko tiez pri tom place, ale potom sa ukludni. A predstav si moj Janik ma 23 mesiacov a place tiez, ked mu odsavam. Takze tak. Dr. nam poradila, ze pred odsavanim treba zvhlcit nos morskou vodou (Mar kvapky). Ale inac mas pravdu, treba to poodsavat, aby nemali deturence problemy so zapalmi. Lebo ked to prejde na pluca, tak to bude zle. Tak sa drzkaj.

jankamanikova
7. jan 2007

Inac my pouzivame Fixies plienky a Tesco plienky (tie vo fialovom obale). Taketo skusenosti s pocikanim a pokakanim ako mate niektore z Vas som zatial nemala. Ale musi to byt "podivana" ... 😀 .
Inac asi preto nemame ten problem, lebo nas Matusko ma vrodenu vadu - hypospadiu zaluda. T.z. ze ma obnazeny penis a to znamena, ze cika dole a nie dohora ako chlapci. Takze uz nie som tak ocikana, ako ked ma ocikaval Janik. TO som bola stale mokra 🙂 .

renca3
7. jan 2007

okta, aj my odsavame obidvom. So starsim je to niekedy mensi boj, ale odsat sa musi. I ked uz som pocula opacny nazor. Napr. sesternica zijuca v Rakusku odsavacky nepozna. Nechapem. Ved to sa neda pocuvat, ked mu to buble v nosiku. A manzelovi odkaz, ze este vela veci budete robit, co sa malemu nebude pacit, ale je to pre jeho dobro. 😒

sillas
7. jan 2007

ja používam huggies plienky soft and dry a že sa už prestanu vyrábať,som z toho smutna, lebo huggies classic je katastrofa, precika. ine som zatial neskušala.
no a čo sa týka soplíkov, ja netušim, zatial sme nemuseli používať nič..
maly bude asi počítačový maniak, ked je so mnou pri pc je kludny a doteraz reval..sleduje ako tukam na klávesnicu,..no nesmierne zaujímavé... 😀 😀

okta
7. jan 2007

Dakujem Vam, uz som pokojnejsia.... no vobec si neviem predstavit odsavat to hadickovou odsavackou. Aj ja mu predtym zvlhcujem nostek morskou vodou a vysavac mam na polovicny vykon, ked mu dam este mensi, tak uz nic z nosteka nevytiahne.
No Renca, manzelovi odkazem 😉 , ved on to aj vie, len v poslednom case nejak zabuda na svoj typicky racionalny pristup k veci - zeby ho "lamal" maly Simon? 😅

laurajana
9. jan 2007

ahojte babule, tak pri našom "veku" sme včera boli v poradni a máme 7480g takže priberáme 🙂 a meriame 64cm 🙂 prajeme Vám krásny dník a veľa veľa zdravíčka...

samuelko
9. jan 2007

sillaaaaaaaaaaaas 🙂 ani my už nemusíme baliť na široko,som vééééééľmi rada.a sme aj po očkovaní,trošičku plakal iba,hneď zaspal potom.Som veľmi rada,že sme sa stretli 😀 a že som mohla vidieť maličkého,krásneho Riška.Isto mu je už oveľa lepšie bez tých plienok?

sillas
9. jan 2007

caute baby...tak samuelko ma predbehla so správou, že konečne nemusíme baliť na široko pre nás je to velká zmena kedže sme mali aj tu perinku, maly je z toho normalne trochu vykolajeny, lebo zrazu sa vie stále hýbať, 😀
ešte nas čaka očkovanie, zajtra mam volat dr. či má vakcínu.

renca3
9. jan 2007

tak super, sillas. viem si predstavit, ako teraz usilovne kopcuje nozkami.

sillas
9. jan 2007

no až chudak nevie zaspat, lebo sa stale mece.. 😀

laurajana
9. jan 2007

juj babenky záááááááávidim Vám, že nebalíte na široko...ach kedy sa toho dočká náš chlapček?! 😒 ...náš kopcuje nožičkami ako o 106 keď ho prebaľujem, alebo s ním cvičím, je úplne iný - taký spokjnučký...verím Vám, že je bez toho naširoko balenia vaším bábatkám úúúúúúúžasne 🙂

martina236
9. jan 2007

Ahojte, dnes sme boli na kontrole s nozickami po nieco vyse 3 mesiacoch, vsetko OK 🙂 . v pondelok nam vysiel negativny nalez z konecnika, co sme sa veeelmi potesili a vysadili smectu. no pred chvilou som malu prebalovala a zase hnacka ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre