Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

iskakiska
27. jún 2007

Mám Jakubka - nar. 5.9.2006 a 2,5 ročného Matúška. Chcela by som sa spýtať, či nemáte náhodou skúsenosť s odvykaním plienok na noc. Matúško od dvoch rokov nemá plienky, vonku krásne sám pišká aj doma, no na noc mu dávam stále plienku, keď máte tiež také staré druhé detičky ako sa Vám darí - ihneď ste nedávali plienku na spanie, alebo postupne. Poraďte mi prosím. Ďakujem 🙂

bubatinko
27. jún 2007

ahoj iskakiska 😉 my sme narodeny 2. 9. 2006 kusok pred vami xixi

sillas
27. jún 2007

iskaiska..vítam ta medzi nami 😉
čo sa týka tých plienok, tak Lucka mala na noc plienky do 2 rokov a 8 mesiacov, ja som ju odučala tak že som jej vysvetlovala, že v noci sa necika, nebudila som ju nikdy v noci na cikanie, len som čakala kedy bude plienka sucha, ked bola sucha dva dni po sebe, tak som jej prestala davať a asi raz sa ešte stalo že sa pocikala..takže som bola spokojna..ja som nič nesilila, sama musela cítiť kedy bola na to pripravena.

renca ...myslim na vas aby bol maly ok..držte sa.

zanaza
27. jún 2007

Ahoj iskakiska.Aj ja som septembroukou len krátko. Moja veronika je narodená 4.9.2006, takže je tam malý rozdiel.
Mám sedem ročnú Julinku a od plienok na noc si odvykala postupne. Už keď ráno mávala suchú plienočku, tak som jej do postieľky pod plachtu dala kúsok zo starého umelého obrusu, aby neprecikala aj matrac. 😵

renca3
27. jún 2007

vitaj, iskakiska.
Dieta musi asi dozriet na to, aby to s tym cikanim do plienky pochopilo.
Ja som davala na noc a maly sa v noci budil a pytal sa na zachod. Tak som
mu ich prestala davat, ale par krat sme potom este prali postelne...

Tak Teo este teplotuje do 38 a niekedy aj kusok nad. Len aby to horsie nebolo. Zajtra zacinam naplno balit, tak snad sa to upravi. 😒

renca3
27. jún 2007

Inak iskakiska, to mas tak stare deticky ako Janka. Dokonca aj podobne mena 😅 Vypis si pas v nastaveniach odkial si a tak...

zanaza
27. jún 2007

Holky moje, čo varíte Vašim septembrovočkám na obed? ja som už asi vyčerpala všetky mne dostupné recepty.

mario
27. jún 2007

Renca len sa pobaľte a teplotu nechajte doma, neboj bude dobre, malý organizmus je nevyspytateľný, tá teplota naozaj nemusí mať organickú príčinu.
Keby bolo treba, tak lekári sú všade.
Iskakiska ahoj!

jankamanikova
27. jún 2007

iskakiska - ahoj. Mame rovnako stare deticka. Nas Janik ma 2 roky a 4 mesiace a Matusko mal vcera 9 mesiacov. Janik je od plienok asi mesiac. Takze je cerstvy absolvent 🙂 a hned ako sme prestali davat cez den, tak sme nedavali plienky ani na noc. Jednoducho mal rano stale suchu plienku a aj pocas denneho spanku, tak sme prestali plienkovat. Jasne, ze sa stala dvakrat nehoda, aleho pohoda. Nehoda sa stane vtedy, ked sa zobudi taky "prespaty", ze si nestihne uvedomit, ze cika. Ale dieta do piatich rokoch ma pravo aj podla UNICEFu sa pocikavat, takze pohoda.

renca - nezabudni zabalit deticky a dobru naladu a optimizmus. Myslime na Teba!!!

Mario - ze si sa ozvala, parada!!!

zanaza - ja varim stale to iste. Rozna zelenina a maso, alebo kupujeme Hippky, ale tie radsej ked ideme na vylet. A Matusko mi viacej zje, ked navarim ja.

jankamanikova
27. jún 2007

Inac dnes sme boli v Nitre za Martinkou a Karolinkou. Bolo super. Je paradne vidiet ako dve deticky lozu kade-tade. Bola som len s Matuskom, lebo Janika mi zobral tatik na pansku jazdu, takze som si to vychutnala, ake to je s jednym dietatom. No, tak to dovolenka 🙂 . Parada. Karolinka je nadherna, stvorkuje a Matusko jej stale nedal pokoj. Asi ju balil. Ale jej sa to nejak nepozdavalo 😀 . No, super.

viktoria
28. jún 2007

ahojte vítam novu tvár...
tak vikina nemála plienku už mesiac pred dovrsením 2 roku, a to tak že najprv sa naučila cez den a hned nato som jej nedala plienku ani na noc ale prve dni som ju v noci okolo 23:00zobrala v polospánku na záchod vycikala sa a spala dalej a po pár nociach som ju už v noci na cikanie nebudila a vydrzala...

martina236
28. jún 2007

Ahoj iskakiska. ale sa nam to tu husti. uz sa tesime na dalsie stretnutie. deti ako smeti. ako ratam o 4 viac, nie? zanaza 2 a iskakiska 2. super.

Laurajana, uprimnu sustrast. drzte sa, vela sily...

renca, Teo ma urcite iba cestovnu horcuku. vsetko okolo a hlavne vas vnima tak intenzivne, ze to asi takymto sposobom preziva. urcite bude a vobec vy vsetci v pohode. zbal plnu lekarnicku, nezabudnite poistenie, ved nejdete k arabom. prajem nadhernu dovolenku, v prvom rade stastnu cestu. davajte na seba pozor, uzivajte si to za vsetkych, myslime na vas ako si budete lebedit 😉

recepty, hm. dobra otazka. uz kombinujem mozne i nemozne, postupne zistujem co sa jej pozdava a co nie a zacinam pozorovt, ze dva dni za sebou to iste nie je bohvieco. ale striedame, domace, hipp, hami. no rozne. aku mame naladu.

ano, tusim, ze Karolinka nechapala, co to ten Matusko po nej chce, ked ju sem tam chnapol. je pravda ze je zvacsa zvyknuta na mono, ale zvykneme si 🙂 dobre nam bolo, sme pokecali, aj deticky pospali trochu. este zavitali i moji svokrovci, ale myslim, ze to celkom dobre dopadlo, co Jani? 😀 tesime sa nabuduce, svokrovci nebudu. slubujem.

uz tyzden mame jeden zub 😀 😀 😀

laurajana
28. jún 2007

martina236 dakujeme

...od vcera nam vidno hrbolcek na "prvom zubku" snad sa konecne vykluje bobacik jeden maly, lebo maleho neeeeeeeeskutocne trapi...tak snad "zavrsime" rast prveho zubku uz konecne aj my... 😉

sillas
28. jún 2007

renca...myslela som na vas cely den, dufam že je to už s Teom lepšie a už si môžeš naplno vychutnávať posledné balenie..
prajeme vám štastnu cestu, plno krásnych zážitkov a oddychu..

laurajana..no snad už ten bubák vyjde.. 😉

martinka..blahoželam k zubku.. 😉

iskakiska
28. jún 2007

Pekný večer prajem holky. 😉

iskakiska
28. jún 2007

Ja Vám závidím to nočné odvykanie od plienok. Náš Matúško má v noci, ale aj počas poobedňajšieho spánku riadne načuranú plienku. Po obede ho uspávam tým, že mu dám fľašu mlieka. No a v noci mi vypije celú fľašu vody. Skúšala som mu v noci nedať piť, no plakal mi asi 2 hodiny a tak mi ho bolo ľúto, že som mu nakoniec dala tú vodu. Doma máme dosť suchý vzduch, tak možno aj tým je taký smädný. Aj cez deň veľmi veľa pije. Také 2 litre vody + polienka a k tomu + 0,5 l mléka na deň. Takže pitný režim ako sa patrí.

renca3
28. jún 2007

sillas...si zlata, ze na nas myslis. Tasky su uz zbalene, ale Teo mal cez den 37,5 a na vecer 38,5. Dala som mu cipok a bez teploty zaspal. Uvidim aka bude tato noc. Teda poviem vam, to je iny adrenalin takato priprava na dovolenku. Ale nedalo mi to a zajtra idem s malym, nech mu skontroluje krvicku a moc. Chcela by som vylucit zapal mocovych. Budem kludnejsia.

lauri...ze 1. zubok. Tak to ste mali doteraz pohodicku. 😎 My sme si uz odrutili prerezanie 8 zubkov. No snad mu uz nejdu stolicky...Nejak skoro, nie?

mata...aj vy sa uz zacinate zubatit. 😅

renca3
29. jún 2007

Vysledky mame negativne, tak to asi fakt budu tie potvorske stolicky. 😠
Vraj to moze trvat niekolko tyzdnov, ze sem tam budu teploty. 😒
Tak to nas caka zaujimavych 30 hodin cesty s ukricanym Leom a nepokojnym Teom. Snad to nejako s muzom zvladneme. 😉
Majte sa tu krasne, o 2 tyzdne sa prihlasim.

laurajana
29. jún 2007

renca3 podla mna mu tych zubkov ide naraz viac...zatial len take kopulky a ziadne prerezanie, ale plac a nespavost v noci a mrzutost pocas celeho dna, da to zabrat, ale snazime sa to nejak "prezit" 🙂 ...tak prijemnu dovolenku, niekomu je fajn, ze? Dovolenka za dovolenkou...len si to pekne uzite...ahojte - stastnu cestu a spokojny navrat...ahoj

viktoria
29. jún 2007

renca dones mi nejaky plázovy piesok... stastnu cestu 😎

sillas
29. jún 2007

caute baby, tak už sa nam prerezali horne jednotky, takže mame 6 zubkov..
dneska už u nas bolo celkom teplučko, lebo po tých horučavach mi ten studený vietor už dosť vadil.. 😠
aké plány máte na víkend??

jankamanikova
29. jún 2007

Ahojte!
Tak nas Matusko je tiez nepokojny, ale to je zo zubkov. To je jasne, ved ma vsetko opuchnute a hryzie uz aj mna 😀 , a slini ako doberman.

renca - krasnu dovolenku!!!!

lauri - konecne si medzi nami ...

Mame navstevu, prisla Janyho sestra so snubencom, tak sa tesime, ze nie sme sami. Ved aj tak nie sme sami, mame Mario ... 😀 .
Budu u nas cely vikend, ale mame prebrat dolezite veci, tak drzte prsty.
Budem na Vas vsetky mysliet a pusinkujem vseeeeetkyyyy deticky.

Inac dovolenka? Hned by som isla ...

sillas
29. jún 2007

no my už máme po dovolenka, naša dovolenka bola Tatry...už iba na nejake 1dnove vyletiky pôjdeme...teda dufam.. 😉

jenis
30. jún 2007

Ahojte, renca stastnu cestu, ale asi si už odišla. A neteplotujte tam.
Sillas aj my už máme po dovolenke. Ešte pojdeme do Irska, ale to nas pozývajú...
A tiež nás čakajú také jednodňové. Boli sme na hrade tak som pridala nejaké fotky. Nie sú najlepšie, ale nevadí. Malej sa tam pačilo veľmi. Myslela som že nevydrží ale bola v pohode.
Výtam nové sptembrovčatá a ich mamičky.
Pekný víkend všetkým

viktoria
30. jún 2007

ahojte.... tak aj nasa dovolenka boli Tatry ale ideme este koncom jula na Siravu chodíme tam každe leto... no a budeme chodit aj ´do Spisskej na kupaliská no a chcem ist este aj na spisske trhy tak uvidíme hlavne kvôli kolotočom....

jankamanikova
30. jún 2007

Ahojte!
Mame sa fajn. Boli sme s nasou navstevou v Patinciach, vyclapkali sme sa vo vode, deti stastne, Matusko si tam aj pospal na lehatkach dve hodinky, no parada. Potom sme isli do Blavy, lebo tam bolo "obliehanie Bratislavy Napoleonom", tak sme sa pozerali na dela a pusky, koniky. Ale Janik sa bal, ked strielali, ale bolo to vymakane!

Prisli sme domov vecer, deti unavene zaspali hned. Ja konecne kralujem na WC, takze mi je dobre 😎 😎 😎 😎 😎 .

Prajem Vam pozehnanu nedelu!

A mimochodom asi aj my mame po dovolenke, lebo musime ist vystahovat nas byt v PO. Komlentne, lebo Janyho sestra sa vydava a chcu nas byt, tak im chcem pomoct, kedze mi byvame mimo.

viktoria
1. júl 2007

ahojte takže mi sme prezili prvu katastroficku noc, malý celu noc plakal v intervaloch kazdych 20 minut, neviem co mu bolo ale s manželom sme vôbec nespali, a zdá sa mi ze mal v noci aj teplotu, no myslim ze su to dalsie zuby ale nechce nám ich ukázať, a uz zacina aj soplit takže prazdniny sa u nás začali hrozne... a ked si predstavím ako bol chorý pri prvých zubov tak už teraz sa bojím čo nás opat caka...

toti
1. júl 2007

🙂 Ahojte.Volám sa Viera a mám dve deti,5-ročného Tobiaska a 9-mesačnú Timku.Rada by som sa k Vám pripojila.

jankamanikova
1. júl 2007

Ahoj!
toti - resp. Vierka vitaj medzi nami a mozes sa k nam kedzkolvek pripojit.
Ja som Janka Manikova a mam Janika (2roky) a Matuska (9mesiacov).

Babule, dnes mali tazky ale pekny den. Boli sme v Trnave odviest nasich hosti, lebo mali tam nejaku akciu, tak sme ich odviezli, aby sa netrepali v tom teple vlakom. Tak sme si zaspominali na "stare" casy. Chlapci su ok, len cakame, kedy Matusko vylezu zubky, ktore uz na obzore.

Dnes som videla Mario s rodinkou, vyzerala velmi povabne (kedy ja tak budem vyzerat 😎 ) a Laura je nadherna.

jankamanikova
1. júl 2007

Inac babulenky, spojila sa so mnou renca. Citujem: "Prezili sme cestu v zdravi. Teo neteplotuje, ale vysypal sa skoro na celom tele. Dufam, ze to skoro prejde. Leovi sa tu vsetko paci. Pozdravujem septembrovky."

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre