Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

anjelik85
11. júl 2007

Ahoj laurajana, Júlia je 25.09. s mierami 56cm a 4020g. Bola vtedy dĺžkovo najväčšia z dievčatiek. Teraz má 9 mesiacov a 16 dní a 76cm a 9400g. My máme dva spodné zúbky a štyri vrchné. Bez problémov vyliezli, len sme museli mať vkuse podbradník, lebo slintala horšie, ako bernardín. 😀 Musím končiť, lebo manžel má dnes uzávierku, tak maká. Pá! Darina

bubatinko
11. júl 2007

ahojte vidim ze uz chodite a lozite 😉 ja len spominam na chvile ked maly bol este nemobilny 😀 teraz ako sam chodi tak stale beha z izby do izby a prenasa hracky teraz su po celom byte 😅

inak uz mame 11 zubkov ale bolo to desne kym sa mu vsetky prerezali bol strasne nervozny....

maly sa uz snazi papat sam lyzickou uz mu to celkom ide len obcas sa netrafi do pusinky aj pitie z poharika cekom zvlada ale najradsej z neho vylieva 😠

inak kedy sa planujete vratit do prace??? ja som sa uz z casti vratila, pracujem doma a po telefone, aspon budem do tych troch rokov kym bude mat drobec....

jankamanikova
11. júl 2007

Ahojte!

Anjelik - vitaj medzi nami.

Sillas - to s tym pipikom, Janik tiez nema "pretiahnuty" a lekar povedal, ze pohoda. Kolko sa da, tolko sa da. Nic si z toho nerobim, pohoda. Inac Riska to musi velmi boliet, chudacik moj maly. Pusinkuj ho, dobre?

Martinka - to ste pekne pribrali, mate krasnu vahu a uz mi nikdy nehovor, ze malinka malo papa, ok? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankamanikova
11. júl 2007

A inac mame otras noci. Dnes som dala na noc malemu Panadol baby cipok, tak dufam, ze bude spat a aj ja.
Mame spic noveho zubka, ale je to este mini, tak nas caka este dlha cesta za zubkami. Inac sa mame dobre, sme stastni a cakame na den, kedy sa pocasie umudri 😎 , aby sme mohli chodit von naholaka 😀 . Tak to asi na dovolenke, ak nejaka bude 😀 😀 😀 😀 😀 .

martina236
11. júl 2007

anjelik... 24.09, 3480g, 51 cm

Janka, ani pol kg sme vlastne od maja nepribrali, ale sme zdravi a to je podstatne.

sillas... vsetko najlepsie k sviatku 🙂 , dobre oslavte. no to asi za ten tyzden RS ani nestihneme, lebo tolki zase nas chcu vidiet 😝 😝

mario
11. júl 2007

Ahojte, vraj kedy sa vrátime do práce? Ja som už v dôchodku, návrat nehrozí.
Aj my máme veselé noci už dobrých 9 mesiacov, takže mne to aspon nepripadá ťažké, Laura ked spí hodinu bez prebudenia, tak mám obavy či sa niečo nedeje.
Môžem potvrdiť, že janka a jej deti nemajú v šatníku oblečenie s dlhým rukávom a dlhé nohavice, no my pomaly vytiahneme aj zimné.
Dnes mám doma po dlhej dobe Juniora, tak sa tešíme.
Idem sa venovať pravidelným stravovacím radovánkam, tak pá.

sillas
11. júl 2007

jankamanikova...no nam museli, lebo mame zlý moč, na každý odber napísaly "pestrá zmes"..a to nemôže byť, lebo to znamená že tam má plno bacilov..tak sme museli dať pretiahnuť pipika, vyšlo mu odtial plno bieleho mazu.. ☹ no ale teraz ho to bolka, spí na brušku s vystrčeným zadočkom..len stále nepýta papať..to ma znepokojuje, kamoškin malý radšej nepil aby nemusel cikať..ale to mal dva roky...Riško hádam ešte nechápe ten "mechanizmus"..alebo áno?? 🙄 🙄
vyzerá to fakt hrozne..ale dufam že už bude potom pokoj a že moč bude ok, a príčina nebude niekde inde.. 😕

martinka dakujem...chystam sa s kamoškami niekedy vonka, ale už iba ked bude Riško zahojený.. 😉 a kedže už od nekojim lebo už pri večernom kojení viac plakal ako jedol.. 😠 tak mu dam cucnut ked budem cítiť že sa plnia...ale zatial nič necítim.. 😕 takže si môžem dať aj viacej do nosu... 😀 😀

mario...veru aj ja asi vytiahnem zimne, ja som taka zimomrava.. 😒

anjelik85
11. júl 2007

Ahoj bubatinko, tak tvoj malý je tiež dobre šikovný. Júlia papá tiež sama lyžičkou. Na počudovanie sa triafa,len z lyžičky vždy ostane v ústach len polovica. 🙂 Zúbkov máme 6 a bez problémov. Len so slintaním horším ako bernardín a hryzením všetkého naokolo s úplným vzrušením. 😀 Malá mi chodí po svojich od 6 mesiacov (za rúčky). Takže moje kríže trpia. Pred mesiacom a pol sa chytila štvorkovať, tak všetko z dosahu preč. No a teraz sa už začína púšťať rúk a chce sama. To bude. 😒

Martina236 - tak to máš maličkú len o deň staršiu. Škoda, že nie si zo Zv. ☹

zuzka111111
autor
12. júl 2007

zenusky dobre rankooo chce sa mi spaaat 😔
lilka mi od polnoci do rana plakala ale zo spanku zavrete oci spala a plakala a uz mame 4 bielu ciarku tak uz len nech sa ulne prereze este nas caka par prebdenych nociii asi 😅
takze mame horne 1 a 2 a dolne 1 a 2 teaz ked ma pri kojeni kusne asi prestavam kojit 😅

momentalne mi vitiahla penazenku a to Vam je zabava vsetko pootvarat povyberat no idem ratovat peniaze 😀

lenkakov
12. júl 2007

Ahojte kočky.
Vítam ďalšieho člena anjelik-Darina 😉 cíť sa tu ako doma.

Sillas blahoželám aj ja k narodkám a koľké to oslavuješ?? Ja budem mať v septembri 29.
Už som si kukla niektoré vaše albumčeky -zlaté detičky a ako rýchlo rastú že?
čochvíľa budeme oslavovať prvé narodeniny - stráááášne rýchlo to letí....Ozaj plánujete niečo pre drobcov?
Ja som včera pozrela do vecí ktoré má Viki no hneď som povedala že musíme doplniť jej šatník zo všetkého už vyrástla včera som jej kupovala nové papučky z tých prvých už vyrástla.
My ideme na poradňu v utorok tak som zvedavá aké miery bude mať.
Včera sme boli v meste aj na nakupy aj po úradoch a potom u svokrovcov nech sa aj oni vyšalia s malou. Aj sme grilovali poobede a večer sme došli taký uťahaný domov...a manželík potom obsadil počítač a nemala som šancu sa sem dostať.
To skôr cez deň keď si niečo majstruje a Viki spí ako teraz. Dneska ma čaká ešte upratanie pivnice teda tej časti kde sú kompóty už sa nám to tam mieša nové so starými. Brat prázdninuje tak mám pomocníka
😉
Prajem všetkým krásny deň. 🙂

lenkakov
12. júl 2007

Ešte som zabudla: Bubatinko - všimla som si že aj Sebastian má takú istú trojkolku ako Viki. Dáme preteky?
Páči sa mu v nej? Naša Viki z nej nechce zliezť furt by sa len vozila.
A tiež keď sme doma tak chodí z izby do izby je len kukám či sa vymeria medzi zárubňami lebo chodí jak malý macko 😀 smeje sa pritom a v ruke prenáša hračky tiež sú všade 😝

viktoria
12. júl 2007

no tak maleho mi budu strázit dve kámošky na striedačku... maly ich pozná tak uvidíme... u nás svieti slniečko no od víkendku maju byt horucavy, v nedelu ideme do SNV na trhy aj sa kupat tak dufam že bude teplo....
vítam ta anjelik85

jenis
12. júl 2007

Ahojte, vitam aj ja Anjelik85. Saska sa narodila 7.9. vaha 3350, 51cm. Teraz ma nieco viac ako 7,5 kg a vysku odmeriam ked vstane. Ma 7 zubov a nejako sa to zastavilo. Predvcerom ju ocko naucil povedat cica, tak to opakuje dookola. A ked ide reklama na T-mobil roaming, kde chlapik hovori cica tak to hned po nom opakuje. taka je zlatucka.
Viki gratulujem k prijatiu do skoly, drzim palce aj do prace. Aj rozmyslam ci ist robit alebo nie, ale este pockam do septembra.
Zuzka fakt prestavas kojit? Alebo len srandicky. Inak aj Saska miluje penazenku a kluce.
Krasny den, hadam uz bude lepsie pocasie.

anjelik85
12. júl 2007

Ahojte, ďakujem za milé privítanie. Jenis, my máme 6 zubov, ale tiež to nejako zastalo. 😒 Malá je strašne zaťažená na psov a keď vidí nejakého alebo chytí doma plyšového, tak vkuse hao, hao. Učíme ju povedať tati a ona sa na tom rehoce. 😀 Keď jej poviem,kde je tatik, tak sa k nemu rozbehne a povie mu s toľkou láskou Mama. 😀 Manžela už triafa šľak, lebo všetko možné bude opakovať, ale tati, to nie. 😀 Hm, závidím tým, čo ešte koja, ja som stratila mlieško, keď mala Júlia 2,5 mesiaca. A to vďaka mojej "láskyplnej inteligentnej" svokričke. 🙄 😠 😝

zanaza
12. júl 2007

Čaute kočky.
Aj ja vítam Anjelika85. Moja malá sa práve zobudila po "strašne" dlhom spánku. Spala asi tak necelú hodinku. Dala som jeje dudlík a takú malú matriošku, ešte bola niekedy moja. Tak ju prehadzuje z jednej strany postieľky na druhú, možno sa tým trošku unaví a ešte zaspí.
Veronika má 6 zubkov a hryzie statočne. Väčšinou si to odnesie môj nos. Chcela by som, aby začala loziť po štyroch, no vždy si ľahne na bruško a začne kričať. Taký malý leňoch to je. No babulky z toho spánku asi nič nebude, začala rumázgať. Tak idem za ňou. Majte sa a bočinkajte ratolesti.

jankamanikova
12. júl 2007

Ahojte!
Konecne som pripojena. Mna ro pripajanie na "kona" tak stve. To stokrat prejdem byt hore-dole, kym mi to tam naskoci. Nemam na to "nervy", ale ja cez den na net nemozem, tak len vecer a to je uplne pretazena siet.

My sa mame dobre. Zazrakom sme mali nadhernu noc. Ked sme sli s Janym uz konecne o polnoci spat (po vsetkych "povinnostiach" 😎 ), tak Jany mi povedal, ze Matus ma prepisanu plienku, tak som ho prebalila a on spal do pol stvrtej. Dobre nie? Parada, to som ho este nakojila a spal do pol siedmej. Super. Ked tak bolo vzdy. Skusim aj dnes prebalovat 😀 .

Sillas - pripajam sa k blahozelaniu. Vsetko krasne k Tvojej "18", aby si bola stastna, zdrava a naplnena radostou zo zivota svojich blizkych. Nech sa Ti dari ...

mario
12. júl 2007

Janka tú plienku potom nevyhod, dám ju malej, možno bude spať aspon jednu noc. Nebude v tom ten čípok, že tak dobre spal?
Laura má 6 zubov a daľšie na obzore, chodíme za rúčky, po štyroch stále nie a slovník už celkom pestrý.
Ja od únavy už po štyroch začínam a slová mi pomaly dochádzajú.

sillas
12. júl 2007

baby dakujem za blahoželania...no 18 + 13...krásny vek.. 😀

inak som velmi prekvapena ako Riško dobre zvlada toho svojho "pipa"..rano ešte trošku plačkal ked som mu to natahovala a davala framykoin...ale večer už ani nemukol, len ked som mu to natierala, takže super..vyzerá to hrozivo ale hlavne je že ho to neboli..tak som velmi rada.

inak u nas počasie ako na jesen..fuka vietor, dneska som už konečne kupila slnečník na kočík..tak teda neviem či ho nebudem používať proti vetru a nie proti slnku.. 😀

ako to tu čítam tak niektoré drobce robia riadne pokroky..no Riško sa prvý krát postavil pred 3 týždnami a už týžden chodí sam okolo postele a tak, tak som spokojna..slovna zasoba chudobna..ale myslim že Lucka rozpráva aj za neho, takže ked to spriemerujem tak je to OK.. 😅

jenis
12. júl 2007

Anjelik, co sa stalo? Preco si stratila kvoli svokre mliecko? Neviem si predstavit. ☹

jankamanikova
12. júl 2007

sillas - ja budem mat o mesiac o rok menej ako Ty. Tak sa uz pridavam do klubu "tridsiatniciek". No, nechapem, znie to tak divne. Este si vychutnam tu "dvadsiatku" 😎 😎 😎 😎 .

Pokroky u Matuska? Tak chodi si sam okolo postele, postavi si uz aj ku sporaku a montuje mi tam vsetko; po styroch chodi od siedmych mesiacov a som rada, nech len stvorkuje. Rozprava "tata" (a hlavne ked vidi tatika), "baba", "jaja" (to asi mysli Janika 🙂 ), no a dzavoce si co chce.
Ukazuje na vsetko prstom; mava celou rukou tak, ze si to skoro nik nevsimne, ale ja o tom viem 😀 , smeje sa a tesi. Sermuje s Janikom, najradsej so zubnou kefkou 😀 a miluje lopty. Hra s nimi aj hokej, to ho naucil Janik.

No, idem papat.

sillas
12. júl 2007

že vraj papať....ako závidím, ja musim schudnut, už som asi definitívne dokojila, dneska večer som mu dala podvoch dnoch, lebo som trošku cítila mliečko..ale už velmi ani nechce..trošku pocucal..tak sa môžem pustiť do chudnutia..ako už skoro nekojim zase som pribrala...no ked to pôjde takto dalej... 😠

hodim foto ako maly lúbi jablčník je bohovský, som si to aj natočila..tak sa vytešujeme z každých pokrokov aj my..a Lucke ta žasne nad všetkým pre nu je to také "zázračné"..

jankamanikova
12. júl 2007

No, sillas, deti mate nadherne. Mne ani Janik a ani Matusko asi takto jest nebudu. Janika musim doteraz len ja krmit, inac sa nenaje.
Tie fotky su super, a deti uzasne a Ty nechudni, nemas ani z coho a aj tak si krasna, lebo sa stale pekne usmievas. Aspon co si pamatam zo stretavky.

zanaza
12. júl 2007

Sillas, máš krásne deťúrence a ako píše Janka, vôbec nemusíš chudnúť, nemáš ani z čoho.
Aj ja chcem prispieť foto, tak to idem skúsiť. A Sillas, všetko naj k narodkám, ja som mala 1.7. o rok viac, ako Ty.

zanaza
12. júl 2007

No tak sú tie fotečky tam. Prajem Vám dobrú nocku. Ahojte.

anjelik85
12. júl 2007

Jenis, svokra robí stresy, tak preto som prišla o mliečko. ☹

sillas
13. júl 2007

jankamanikova...veru ja som taka smejka, len už by som sa mala asi menej rehniť, lebo sa mi robia vrásky....alebo že by to nebolo tým???? 😀 😀 😀
zanaza...tak aj tebe všetko naj...tak sme tu dve račíce.. 😀
a super kočky..hod sem aj nejaku čerstvu Veroniku.. 😉

jenis
13. júl 2007

Tak to chapem anjelik, aj s mojou svokrou su stresy, ale uz som si na to zvykla a neberiem si to. Inak by som ani Sasku nemala, lebo ked som ju cakala tak sme byvali u svokrovcov. Sa az cudujem, ze som nepotratila.

bubatinko
13. júl 2007

uff ani vas nestiham citat... 😉

lenkakov, jasne uvidime kto vyhra 😀 malemu sa v nej paci stale si pusta melodie a tak ale chce vystrkovat nozicky vonku z nej .... tiez by sa v nej iba vozil ale asi by rad "pedaloval" uz 😕

my mame pred sebou rusny vikend ideme pobehat domceky co mame dohodnute obhliadky lebo si chceme kupit nejaky domcek 😎 tak sa tesim a som zvedava ci vyberieme ...

martina236
13. júl 2007

ahojte, my sme dnes dorazili na muran, v dome je tak chladno-otec je este v chorvatsku- ze karol musel zakurit do ustredneho, lebo mala mala uplne chladne rucky a nostek 😲
uz spi, hadam sa o chvilu aj zobudi na papanie, ja sa idem poriadit, mame za sebou celkom nabity den a huraaa do duchien 😀 😀 😀

pekny vikend vsetkym

jenis
13. júl 2007

Sillas si tu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre