Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
14. júl 2007

ahojte tak pre informáciu, Tobias pri narodení mal 3300g a 51 cm no a teraz má 11 kg ale kolko meria to neviem ale je už dost vysoky na svoje mesiace, u nás si každy myslí že už má rok,
no my zatial len stvorkujeme ale ide mu to perfektne, všetko musím skrývať a najviac ho zaujímaju zastrčky a káble...

jankamanikova
14. júl 2007

Ahojte!

viki - to je dobre, ze Tobi stvorkojuje. Nech to robi, co najdlhsie, lebo to pomaha na vyvoj noziciek a na chrbticu. A cim vacsie dietatko, tym nech dlhsie a intenzivnejsie lozi po styroch. Nas tiez super lozi po styroch, ale uz sa aj super stavia k nabytku. Je dost samostatny, dostane sa vsade a je tym-padom slobodnejsi. Tak som rada.

Inac caute, prajem Vam krasny vikend. My sa vytesujeme, ze sme vsetci spolu, lebo chalani si tatina velmi neuziju cez tyzden. Tak som taka stastna, ze sme spolu.
Majte sa pekne!

anjelik85
14. júl 2007

Ahojte žienky. My sme sa dnes zase posunuli o krok. Malá už sama neštvorkuje po kolenách, ale stojí na nohách a ruky má na zemi pre oporu. Keď ju ale držím za ruky, tak za ňou musím utekať. Už mám na total zničené kríže, lebo malá za rúčky chodí od svojich 6 mesiacov. 😒
Akurát sme prišli z vonku. Tatik nám na záhrade buduje posedenie (altánok drevený, murovaný krb, posedenie, ohnisko a moja skalka), tak sme boli od desiatej do teraz pri ňom. Malá sa v bazéne vykúpala, pohrala sa na deke, napapala, pospinkala a zase sa hrajkala. Ale už bola nervózna, tak som šla s ňou dnu.
No a tatina si ani naša Julka neužíva, lebo keď je v práci vkuse, tak nie je s nami a keď sú pekné dni a má voľno (robí na smeny), tak pracuje na tom posedení. A mne sa veľakrát nechce byť celý deň na tom slnku. Už keď budeme mať riadny bazén, tak v pohode, lebo sa už aj ja zmáčam. Joj, už sa teším.
Tak aj vám krásny zvyšok dňa. Nám tatino ide do nočnej. ☹

jankamanikova
14. júl 2007

Ahojte!
Anjelik - to sa mate, altanok a posedenie, to by som brala. Po veceroch romantika s Janym, cez den v bazene deticky, super, ze nieco make mate.

My sme teraz prisli z Patiniec, boli sem sa kupat, uspavame deti. Bolo super, nase deti miluju vodu, tak bol problem ich z vody vytiahnut. Mam rada taketo chvile s rodinou. A aj Vam vsetkym prajem nadherny cas s rodinkami.

mario
15. júl 2007

Peknú nedeľu vám prajem! U nás okrem tatina sme všetci nachladnutí, to je tým super počasím, takže kúpanie nám nehrozí. Včera nás svokrovci pozvali na grilovačku, tak sa striedali pri malej a ja som obhrýzala stehienka a počúvala klebety od manželovej babky. Večer nám nevedela zaspať, asi od radosti že konečne niekde bola.
Dnes nás Junior pozval na svoje meniny na slávnostný obed, tak idem oprášiť nejakú robu.
Zajtra by sme mali ísť na týžden na Tále, chcem absolvovať golf. kurz, to som si dala ako darček miesto nakupovania vo výpredajoch 😀 .
Majte sa fajn a užívajte leto.

zuzka111111
autor
15. júl 2007

Ahojteee boze hrozna noc ...vcera sme sa vratili z golfu z tatier po celom dni a v noci lilka mala prvy krat 39 teplotu potom zvracala nevedela om ci upal ci nejaka crevna zalezistost a est estale jeej skace teplota hore dole a ja uz neviem co s nou mam robit ked sa too neustali pojdem na pohotovost

marioo konecne tu budem mat golfovu partacku 😀 na taloch je dobra akademia ale aj v tatrach je celkom fajn...a mam pocit ze aj ovela lacnejsia 😅

renca3
15. júl 2007

Caute babule.
Dnes sme stastne pricestovali domov po umornej ceste. Tentokrat nam to trvalo len 24 hodin. Mali sme stale slnecno, teploty v priemere 30 stupnov. Ale Sardinia je dost ufucany ostrov, tak miestami bolo aj chladno pri vode.
Inak je tam velmi pekne. Deti boli zdrave, to je hlavne. Leo obcas robil sceny, ale ved ho uz pozname. S Teom problemy neboli.
Zbezne som pozrela dozadu a citam, ze sme sa rozrastli. Tak vas vitam.
Co sa tyka pokrokov, stale mame len pokusy o lozenie a skoncime na bruchu alebo pristane hlavou na podlahe. Uz ma aj na cele modriny.
Ale zato vsetko ochutnava. Na plazi pojedol plno piesku a prave zjedol kusok papiera ako tu pisem. Pokial mi nezje nejaky vykaz, je dobre.
Teraz ma caka klasicke pranie a zehlenie zo styroch pracok. V tomto teple to bude parada. Prijemny zbytok nedele prajem, ja uz pojdem pomaly spat, celu noc sme cestovali.

jankamanikova
15. júl 2007

Ahojte!
renca - konecne si tu. Tesim sa, ze ste sa mali dobre a prajeme Ti vsetci prijemne "slovencovanie" sa po tej sardiniovej dovolenke.

mario - a to tu budem sama? No, to bude "nuda".

zuzka - to je z prehriatia. Aj nas Matusko to mal vcera a aj dnes. To slnko je na deti moc silne, a preto ich telicka tak reaguju. Inac nam vychadzaju zubky, takze Matusko je ako maly tiger a ma aj hnacky a slini, takze super.

Inac sa mame dobre, po dlhom case sme vikend travili doma (akurat vcera sme boli poobede v Patinciach). A bolo super, deti si uzili tatina a zajtra budu plakat, ze ide do prace a oni chcu ist s nim.

martina236
15. júl 2007

Ahojte vsetci, vsetci ako vidim, krasne slnecne dni s rodinkami uzivame.

renca, ahojte opat doma. super, ze ste ste boli vsetci zdravi a ste si to uzili. aspon ze ste dosli opat do tepla, mozno este vacsieho ako bolo tam. a nasledujuce dni sa to tak aj javi, uvidime...

Zuzka, to mi je luto za Lilku, pozdravujeme a nech je rychlo zdravucka a netrapia ju horucky.

my sma mali tiez krasny vikend. vsetci spolu... a dnes tatino odisiel do NR a ideme gazdovat s dedom... do piatku. absolvujeme niekolko navstev a tak podobne. malej je tu taaaak super. dvor, travicka, kvetiny, bazenik, no dnes sme neboli hadam ani dnu, cely den na vzduchu.

jankamanikova
15. júl 2007

Matka - to je super, ze sa mate tak dobre. V lete aj ja citim, ze mat domcek je vyhoda, lebo vybehnes na dvor a super. A hlavne pre deti, mozu si behat naholaka, pobehovat hore-dole, super ... Tak pusinkujem malinku.

zuzka111111
autor
15. júl 2007

boze maminky je normalne lilke sa ta horucka neda dat dole je ako radiator horuca spinka davam jej cajjiikk a len didikat chce no neviem ze by to slnko ju tak dlho drzalooo??? ☹

lenkakov
15. júl 2007

Ahojte.
No vidím že viacerím je asi z toho slniečka na nič hlavne detičkám. My sme boli vonku tak na dlhšie až o piatej poobede. Doobeda sme vyšli ale len na terasu za dom. Viki od toho zúbka čo nie a nie vyjsť hnačkuje chvalabohu teploty nemá. Pijeme teraz viac čajíku. V stredu by sme mali ísť na poradňu ešte jej dopredu zavolám či nemá náhodou dovolenku.
No a uhorková sezóna začala. Už sme ich zavárali aj čalamadu robili no furt dačo ešteže v nedeľu máme voľno od toho zavárania.
Dneska som dokladala aj ja fotečky.
🙂 😉 🙂 😉

jenis
16. júl 2007

Ahojte, tak my sme boli na vikend v Dolnej Strehovej sa kupat. V piatok vecer som este vytelefonovala nejake to ubytko a v sobotu sme vyrazili. Platili sme 300 korun za noc no ale s Tatrami sa to porovnat nedalo. No ale Roni povedal, ze aspon nemusel vysavat ako v Tatrach takze super. Saske sa velmi pacilo, dokonca aj v studensej vodicke. Boli sme cely den v tieni takze sa nam upal vyhol. Ale Lilky mi je luto. Ani cipok nepomohol na teplotu?
Renca vitaj spat po dovolenke. Potom sem hod nejake foto, nech zavidime.

sillas
16. júl 2007

caute baby...
renca vítam ťa naspäť v realnom svete miezd a DPHčka... 😅 je super že vám bolo vynikajúco, potom hod nejaké foto..oddýchli ste si aj vy s Peťom?

takže tu máme vraj africké suché teplo, maju padať rekordné teploty.. u nas je teraz 28 v chladku...takže na poobede ešte plus 10.. 😝
toto je nenromálne bud je kosa, alebo totálne vrelo..ale nejakých príjemných 28 stupnov bez vetra asi nehrozi.. 😠

veru baby dom je dom...tieto činzáky su hotova katastrofa, môjmuž si asi nikdy nezvykne..poobede budeme chodiť ku svokrovcom, mame tam bazen tak sa pôjdeme schladzovať, Riškovi som kupila menší, tak sa tam môže plačkať..

zuzka..dufam že Lilke je už lepšie, nam tiež asi nejaký zub, bol v noci trochu nekludný a o druhej plakal asi 20 minut..

matka tak si užite u vas tam musi byť teraz super...a bála si sa že vam tam bude zima.. 😀

lenkakov...tak teda ja čumim tie niektore deti su take šikovne, ved mala už chodí!!! ja si myslim že by na trojkolke Riško ešte nevedel byť, stať by stal ale možno by sa válal do strán lebo by ho všetko naokolo zaujímalo.

včera sme boli na chalupe bolo super..len voda nám tam chýbala..Lucka mi pozovala tak som fotila..hodim foto s jej novou frizurou. 😉

prajem vám krásny horuci dník..

renca3
16. júl 2007

Ahojte,
sillas, tak oddychla som si asi len ja od DPH, inak to bolo fyzicky narocnejsie ako doma. Kazde rano balit kopu veci na plaz, lebo chodili sme na rozne miesta na cely den. Prisli sme okolo 17.00, vybalit, okupat deti, nachystat nieco jest a bolo 20.00. Potom sme sa niekedy este presli na zmrzku. Ked maly spal v kociku, zasadli sme aj niekde na drink a o 23.00 sme isli spat. Ale stalo to za to. K albumu sa dopracujem asi az po DPH.
Teda taketo horucavy tam neboli. To budeme cele dni pod strechou, ved vonku sa neda vydrzat.

zuzka...mozno to bude nejaka viroza. Ta trva 3 dni.

jenis
16. júl 2007

Sillas Lucka uz teraz moze ist robit modelku. Pekne fotky a pozy ako velka.
Dnes to bol brutal a este zajtra vraj ma byt viac stupnov, tak neviem ci vobec pojdeme niekam von. Kam to speje, zachvilku tu budeme mat afriku 😅

mario
16. júl 2007

Renca, tak po DPH a fotkách prosím vypracuj nejakú štúdiu, ako vydržať v aute 24 hod s deťmi, to by ma veľmi zaujímalo, či je malý stále v sedačke, lebo mi máme problém ísť 35 km do NR a ja už by som rada niekam vypadla. Vlastne som už mala byť na Táloch a baliť golf inštruktora, ale som taká chorá ako prevádzačka v jaskyni a tak sme zostali doma. Chlapci zvažovali odchod bez nás dievčat, ale nakoniec sa rozhodli zostať a pomôcť mi, lebo bojujem aj s teplotami.
Dávajte si pozor v týchto horúčavách na detičky, my chodíme von ráno a potom až po piatej, v byte máme tiež veselo - fajn grilovačka.
Tak sa majte a veľa zavárajte 😀 .

jankamanikova
16. júl 2007

Ahojte!
Zuzka - mi sme mali teploty este vcera vecer, a tiez chcel prsnik a ukludnovat sa, ale uz je v pohode. Ja mam pocit, ze to je od slnka a nam vysiel este druhy zubok (take male nic 😎 ), tak hnackujeme. Ale inac pohoda.

Dnes bolo vonku naozaj horuco a este aj vo vnutri je otras. A s nasim Janikom byt doma, ktory by najradsej vonku aj spal, je dost tazke. A fantazia mi v tom teple nejak "zamrza" ...

renca3
16. júl 2007

mario...premyslim to s tou studiou 😅 Zaklad je casto zastavovat a mali sme pre Tea choditko (kt. osobne neuznavam). Pobehal si v nom na parkovisku, unavil sa a zaspal. Auto viacmenej prespali. Ale 6 hodin sme stravili na lodi a to bolo narocnejsie ako 10 hodin cesty autom.
Maly je samozrejme stale v sedacke, lebo ja sedim vpredu. Nema na vyber. 😉

My sme dnes vobec neboli vonku. Leo je u nasich od kedy sme prisli, tak sa da. Ale zato som sa zapotila pri zehleni 5 pracok. Prala a zehlila som ako na pase. 😝

jankamanikova
16. júl 2007

renci - poslem TI aj svoje vec na zehlenie, ok? To iba, keby si nemala, co robit. Ja uz idem spat, tak dobru nocku vsetkym.

viktoria
17. júl 2007

ahojte, tak konečne som sa tu dostala, nesiel nám internet...
no baby to počasie sa nedá vydrzať aj ja idem ráno len do obchodu a potom až okolo pol 6 idem von... a v byte to je to isté otras
malý sa pomaly začína sám stavat na nohy...zajtra by ho mala príst kamarátka ostríhat dohola lebo strasne sa potí, vždy vstane s mokrými vlasmi...
renca vítam ta opat doma už som na teba myslela, že by ste sa už aj mali vrátit...
zuzka ako je s malou dufam, že už teploty nemáte... mne pri tobiasovi pomohli paralen cipky...

laurajana
17. júl 2007

ahojte zienky, v tomto teple je nam v podkrovi pekelne...taka pergola v zahrade posluzi ako utociste, ale aj tam je 35°C v chladku...brr...uz sa nam pomaly kluje maly vrchny zubok, zatial ho vsak nevidno, iba picha...

jankamanikova
17. júl 2007

Ahojte!
Tak detusky uz konecne spinkaju.
Vonku horuco, vnutri horuco, vsade horuco. Takze parada. Doobedie travime v Materskom centre, Janik sa tam vyblazni na pieskovisku a v bazeniku a Matusko je cely nadseny z priestoru a moze tam stvorkovat kolko chce. Dnes mi na ceste domov obaja zaspali v kociari, jeden hore a druhy dole. To bola podivana pre okoloiducich 😎 .
Poobede sme doma, spinkaju a potom ideme o piatej von.
Je to dost narocne votm teple, ale pohoda.
Myslim na Vas vsetkych a prajem pozehnany cas.

zanaza
17. júl 2007

Ahojte všetky.
No ako sa máte, babulky. Uvarene, asi ako my. Zuzanka a čo to malé kuriatko, ešte teplotujete?
My sme mali dosť uplakanú predošlú noc. Malá má soplíky, ako keby bolo pod nulou. No to je jedno, teplo, zima, soplíky musia ísť.
Inak je to v norme. Julinka sa odsťahovala z detskej k babke do postele, lebo dedko išiel s kombajnom kosiť na Moravu.
Škridla je na streche, no teraz trochu oddychujeme, pretože sme vyčerpaní fizicky, duševne aj finančne. Tak máme trochu oddych. Tak Vám prajem dobrú nocku a krásny zajtrajší deň,aj ostatný týždeň.Papa.

laurajana
18. júl 2007

babule dnes nam vysiel prvy zubok...dobre ze? Az teraz..ale aspon sa "neskor pokazia" 😀 prajem pekny tropicky slnieckovy dnik ahojte

sillas
18. júl 2007

caute baby...no mne nešiel skoro dva dni modrykonik, iba prva stranka a dalej ma nepustilo.
Tak toto je hic!!! my sa chodíme kupať o štvrtej ku svokrovcom do záhrady, včera mala voda 28 stupnov!! do konca týždna bude mať hádam 32 a budeme ako na termalnom kupalisku.. 😀 normalne by už nemusela byť teplejšia voda, lebo už ani neosvieži..
no baby idem robiť kým maly spí, mam toho velmi vela teraz, čaka ma žehlenie, už nemáme čo nosiť, len práca je teraz prednejšia.. ☹

renca3
18. júl 2007

caute, ja som sa sem tiez nevedela dostat vcera. 😖
Lauri, tak blahozelame k 1. zubku.
My sme vcera vyliezli z bytu o 20.00 na ihrisko. Pravdaze tam nebolo ani nohy. Mame taky dovolenkovy rezim. Isli sme na pivco a o 21.30 domov. Deti zaspali o 23.00. Ako to dam do poriadku s tym spanim, neviem. 😒
Dnes ideme do lesa, tecie tam taky potocik, tak sa tam troichu schladime. 😝

jankamanikova
18. júl 2007

Ahojte babule!
Otras horuco, normalne citim, ako mi utekaju kvapky potu po tele a ako medzi sebou sutazia 😝 .
Chalani spinkaju, noc ako vzdy a este k tomu nam Matusko spadol z postele (asi preto spal do osmej rana, co sa nestava).

Rano sme mali super prechadzko s Mario, bolo fantasticky, Janik sa uplne dorazil pri tom teple.

renca - super napad, o osmej vonku vecer 😀 . Asi budeme chodit rano o siestej a vecer o osmej ako Vy von 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

Prajem krasny den.

laurajana
18. júl 2007

renca dakujeme...

sillas
18. júl 2007

tak další vrelý den za nami...ako v Afrike.. 😀
ale ved minulý týžden sme sa sťažovali aký vietor fuka a ako je chladno... 😀
laurajana...blahoželáme k prvému zubku...no už načase, aby vedel pohrýzť klobásu.. 😀 😀
zanaza...tak to je super že už máte po robote, lebo makať na streche v tomto teple by bolo fakt životu nebezpečné.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre