Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
28. júl 2007

Ahojte, davno som sa neozvala, ale mali sme "mensie" problemy. V nedelu sme boli na pohotovosti a v pondelok jej zobrali vyter lebo hnackovala. No a vo stvrtok (ziadne hnacky ani teploty) bola hygiena ze ma salmonelozu. Ta super. Dobre ze nepridu o rok. Tak sme zacali brat tabletky (boj riadny) Biseptol. Inak uz jej nic take nie je len to treba preliecit. Tak mozem dezinfikovat...
Inak v pondelok zacala chodit. Moj otec povedal, ze vraj aby uz vedela dobehnut na wc kedze mala tie hancky 😀 . Taka je zlata, opatrne dava nozicky pred seba.
Tak si idem pozriet co ste tu popisali.

jenis
28. júl 2007

Inak si neviem ani predstavit kde tu salmonelu mohla chytit.

viktoria
28. júl 2007

jenis čím skôr sa vyliečte a blahoželám k chodeniu,
no my sme dnes prišli z chaty boli sme tam od stvrtka bolo dobre ale už som rada ze som doma....
no idem niečo porobiť

renca3
28. júl 2007

jenis...hlavne je, ze mala sa tvari zdravo. Gratulujeme k 1. krocikom.

Boli sme v tom kine. No je to pre starsie deti a niektorym hlaskam rozumeju
asi len dospeli. Ale kazdopadne u Lea s kinom este pockame zopar mesiacov. Iba ze by sme isli na 40 minutovy film. 😅

jenis
28. júl 2007

Asi sa uz citi dobre, ked chodi a vladze. No a usmev jej ani teraz neodchadza z tvare. 😀

jenis
28. júl 2007

Pridala som par fotiek. Som tu raz za cas a prave vtedy tu nik nie je.
😢
Tak dobru nocku

renca3
29. júl 2007

Jenis...tak Saska je a bude ocinkov milacik. Pekna kresbicka. To ste si dali uroibit, alebo mate vy take umelecke sklony?

Vcera nas milo prekvapili navstevou Manikovci. Skoda, ze sa nedalo pre dazd vybehnut von, lebo Leo sa uz nevedel miestami zmestit do koze. No bolo tu veselo.
Teo sa mi zdal pri Matuskovi taky drobcek. Alebo je Matusko na svoj vek taky vysoky. 🙂 Coskoro budu Manikovi chlapci vyzerat ako dvojicky. 😉

Janka ma super kratky strih vlasov, ale dobre to vyzera. Neslo by to kazdemu.

Prajem peknu nedelu.

jenis
29. júl 2007

Renca aj ja to tak vidim, na jesen pravdepodobne pojdem do prace a s malou bude Roni takze si ho uzije az az. 😀
Tu kresbu nam nakreslil jeden grafik ceruzkou a vsetko ostatne je nasa praca. Ale este jedna je na plane tak uvidime kedy to bude.

jankamanikova
29. júl 2007

Ahojte!
Tak konecne so tu.
Vcera sme boli v BA kupit Janikovi sedacku do auta (ten treti stupen), lebo on svoju daroval Matuskovi. Janik sa tesil neskutocne, ze ma novu sedacku. A ked sme ju kupili, tak sme prepadli rencu a bolo super. Styri deti naraz, no parada.
Renca ma pravdu - nas Matusko je dlhy, ale Teo je taky chutny baculaty. No, kazde dietatko je ine. Ale boli strasneeee zlaty a chutny.

Dnes boli v Senci za Janyho bratom, ktory tam mal koncert, tak sa Janik potesil, ze videl krstneho. Teraz sme prisli domov, idem sa umyt a spat.

Pozdravujem Vas vsetkych a pusinkujem deticky.

Jenis - blahozelame k prvym krokom. Nam este chodenie nehrozi, lebo Matusko je velmi dlhy, tak si bude dlho hladat stabilitu, ale nech chodi po styroch, to je super.

laurajana
30. júl 2007

ahojte babule...

jankamanikova - jasne, budem kojit kym sa len bude dat predsa len to je najlepsi sposob "varenie" pre Mattiho 🙂 ...aj rence dik za nazor, jasne, ze v tychto teplych dnoch je cici na nezaplatenie, nemusiet sa motat pri hrncoch, ale nas drobec uz je zvyknuty na "nieco" viac, tak mu varim tak na 3 dni vopred a je to fajn, je spokojnucky, napapa sa pekne a ja mam tiez srdce na mieste 🙂

v nedelu sme mali 10 mesiacov...ludia to tak leti...ani sa nenazdam a mame rok...pekny u nas uprsany dnik ahojte

renca3
30. júl 2007

Caute,
pekne sa ochladilo...no co, ved tepla sme si uzili. Len nech neprsiiii. 😒

Lauri...pozrela som nove foto. Sidielko je maly Matti. Uz to nie su male babatka. Aj je mi trochu luto. Ved u Lea to ubehlo ako voda. A uz je samostatna jednotka na prazdninach... 😉

sillas
30. júl 2007

caute baby, tak hlásim sa po dvoch dnoch, v sobotu som mala vela roboty akosi som nič nestíhala, včera sme sa boli kupať v madarsku, tak bolo super, nakoniec som bola iba ja s Luckou a s našou partiou na dvoch autach, takže o srandu a zábavu bolo postarane, inak je to ovela lacnejšie ako tu na SK, mam taký pocit boli sme v Tiszaujvarosi.

jenis..blahoželám k chodeniu, no u nas samostatne chodenie určite nejbližší mesiac nehrozí.. 😉 ale za ručičky sa pýta chodiť.

tak dneska celkom slušna kosa..normálne mi bola v krátkom rukáve kosa na ruky, a ešte ked na mna aj popršalo, ked prší neviem tlačiť kočíť a zaroven držať dážnik... 😒 aspon som sa po včerajšku schladila.

laury..veru letí to..august prejde ako nič...a v septembri oslavujeme!!!!!!!

inak baby včera ráno som zažial šok..rano na záchode, mrcha prišla na 19 den!!! nechápem, o 9 dní skôkr, vela som nad tým uvažovala, tak myslím že kvôli tomu že som pred 2 týždnami uplne prestala kojiť, takže asi zmena hormonov a prehodil sa mi cyklus..ešteže vymysleli tampony, lebo by som si ten včerajšok neužila.. 😀 😀
prajem vám krásny aj ked trošku chladnejší a upršený dník...ale aj dážd treba, už bolo velmi sucho

laurajana
30. júl 2007

renca - dik za pochvalu, ja idem popatrat po Tvojich a dalsich fotoalbumcekoch, ci nie su nejake novinky pozverejnovane, docela by som sa potesila maly hajka, tak mam trosku stih...veru uz to nie je ziadne miminko, ale sidlo, co nezastane len ked spi, sem tam som poriadne grogy z neho 😉

jasne sillas ani mi nehovor, to je hruznica..straaaaaaaasne to leti...

viktoria
31. júl 2007

ahojte tak konečne som sa tu dostala, od včera som sa nemohla dostat na mk,
no ludia teraz prežívam šoky, lebo sillas ty si to dostala aspon skôr ale mne to už 7 dní mešká a som z toho hotova, no akože každy mesiac mi to meská ale teraz to trvá dlhšie a som z toho nervozna....
dnes idem s detmi do SNV ku kámoške a budeme tam do konca týždna...tak sa zatial majte a drzte palce aby som TO dostala....

mario
31. júl 2007

Neboj Viktoria TO príde, držíme palce 😎 . Ak by TO neprišlo, držíme aj tak 😀 .
Ja som teraz uspala malú a mám dosť, dáva mi riadne zabrať.
Janka má ten krátky strih naozaj super, potvrdzujem.
Idem večerať, viac nie som schopná písať. Pá

jankamanikova
31. júl 2007

Ahojte!
Konecne som sa pripojila ... Vcera to neslo 😉 .

renca - nadhenre foto, konecne vieme s kym "rozpravame". Uz len sillas sa musi dat odfotit 😎 .

viki - neboj, vsetko bude tak, ako ma byt. Ja som len pred tyzdnom TO dostala prvykrat, tak uvidime, co bude o mesiac 😀 😀 . Ci TO pride ?????

mario - vdaka za pochvalu, ten kratky strih mi naozaj "sekne". V PIA ideme do PO, tak som zvedava, co na moj strih povie "svokra", lebo ta ma vzdy nejake pripomienky na "moju hlavu".

Inak mam volny vecer, lebo ked sme uspavali deti, tak zaspali vsetci traja chlapi v tomto dome a to sme chceli mat s Janym romantiku 😉 , tak nic z toho ... ale pohoda a pojdem spat aj ja (alebo ho preberiem?).

sillas
31. júl 2007

jankamanikova....no ja by som bola za prebratie.... 😀

viki..neboj do tretice všetko dobré.. 😀

my ideme o mesiac na svadbu, tak aj ja budem musieť niečo urobiť so sovjou hlavou, ale teda ja iba skrátim boky, do postupna..vzadu dlžku nechám, dám zafarbiť..a v zadu by som chcela zospodu nejaké červené pruhy..tak som zvedava, nechám to na kaderníčku.. 😅

no ja teraz pijem pivko a chrumek pukance, dam sprchu a idem spať, mrcha mi pokazila plány.. 😝

jankamanikova
31. júl 2007

sillas - tak potom, ked budes ma "vlasy", tak sa odfot rovno, ked pojdes od kadernicky, ok? A mimochodom - prebral sa Jany (vlastne nas Matusko ho prebral), tak asi sa nieco bude diat 🙂 🙂 🙂 .

renca3
1. aug 2007

Teda baby, vy mate energie o 23.00. Ja som vcera o 22.30 uz bola v posteli.
Dovtedy som totiz uspavala Lea. Drahy si priniesol filmy na DVD, ze ci idem pozerat. No neviem, asi by som mala byt vecer akcnejsia... 😅
Ale to by mi deti museli zacat normalne spavat. 😒
Mozno este zo 2-3 roky a prespime aj celu noc v kuse. Lebo uz 3,5 roka to tak nebolo. 😝

jenis
1. aug 2007

Aj my sme mali po dlhsej dobe tazku noc. Mala plakala vkuse od pol tretej do stvrtej a nic nepomahalo. Bolelo ju brusko. Ale potom sme to dospali do deviatej, takze pohoda.
Kocikovanie zacina byt zaujimave. Kazdu polhodinku musime zastat, trocha pochodit a az tak mozem ist dalej. Asi bolo lepsie ked este nechodila. Ale takto to uz bude asi stale. V zime budem chodit bez kocika, nech ho nemusim tlacit prazdny. 🙂

laurajana
1. aug 2007

jankamanikova, ze dostala som TO az teraz ty kokso a ja uz od skoncenia sestonedelia a riadne silo, skratilo sa to na tri dni, ale je TO uuuuf o drzku a teraz TO mam tiez...super tema 🙂 ...viktoria drzim palce

renca, ze 22:30 a podobne "drasticke" casy pre mna neexistuje, ja som rada, ked o 21:00 uz "chrapkam" s malym 😝

nas maly zasa spinka "napodiv (klop, klop) dobre" uvidime dokedy, lebo dnes som mu uvidela vrchny zubok trosku naznak, este neprerezany a hovori sa, ze ked vinde dolna 7 ma vist vedla nej, u nas to tak asi nebude uvidime, zatial mame len jeden, celu noc este nespinkame, ale ako pise renca, asi tak 2-3 roky a budeme spat aj celu noc 🙄 🤐 😨

martina236
1. aug 2007

ludia mam za sebou taky tazky den, ako uz dlho nie. pred mesiacom som bola na odber krvi, pretoze mi na prehliadke vysli vysoke hodnoty cirkulujucich imunoglobulinov, v skratke, nieco s imunitou a dnes mali byt podrobne vysledky od A po Z. okrem toho ze tie sa tie hodnoty este zvysili, mala som v katastrofalnom stave hodnoty bielych krviniek. az zostala lekarka bez slov a hned volala labak. kazali odobrat okamzite krv a o cca 3 hodiny som mala mat vysledky. samozrejme, ked som sa pytala, ze co to moze byt, povedala,ze nebudeme o tom vobec hovorit a sustredime sa na to, aby bolo vsetko OK, ze stroj sa zvykne pomylit a dala to odcitat manualne pod mikroskop. ze mi da vediet, ked budu vysledky. to si neviete predstavit, co vsetko mi vyrilo hlavou, ani neviem ako som dosla k autu a potom pre malu ku Karolovi do prace.
o druhej mi lekarka zavolala, ze su vysledky predsa len dobre a ze teraz mi to uz moze povedat, ze prve hodnoty svedcili o jednoznacnej leukemii. skoncila som hovor a normalne som sa od stastia rozplakala. toto fakt nie su ziadne zarty.

este pred tym rano som bola s malou na tretie ockovnie hexa. trochu je z toho sa mi zda podrazdena, ale inak dobre. uz spi. karol v praci, ja si pochutnavam na melone a pojdem asi poumyvat malej hracky.

pekny vecer

laurajana
1. aug 2007

mata - uf som si vydychla...tak super vysledky, ach jaj...to bol teda den, ale si silna mamina - drz sa vsetko je ako ma byt v najlepsom poriadku...

ake tretie ockovanie mala Carolin?

martina236
1. aug 2007

ani neviem povedat, aka som rada, ze je to takto.

no ockovanie, tretia davka v 10 msiaci. prvu tusim v tretom, potom piatom, my sme mali skor a teraz. infanrix sa tusim vola injekcia, co sa niekedy doplacalo, teraz preplaca poistovna. proti zaskrtu, tetanu, ciernemu kaslu, zltacke atd. atd.

mario
1. aug 2007

Martiinka, riadny stres, ale dopadlo to super, tak to rozdýchaj a daj sa do poriadku.
Večerné aktivity? To keby môj drahý zaspal, tak ani nedýcham, aby som ho nezobudila, ja som večer schopná maximálne zjesť Margotku. Možno o pár rokov prídu aj iné chute 😀 .

laurajana
1. aug 2007

aha my sme mali neskor, tak my az v roku dalsie ockovanie...onedlho

martina236
1. aug 2007

hej Mario, ja som mala zrazu tolko energie, ked mi to lekarka oznamila, ze uz som nemala ani chut si ist s malou poobede lahnut.

laurajana, ano to si pamatam, ze ste boli neskor ockovani

laurajana
1. aug 2007

moja uz sa nad tym ani nezamyslaj, si v poriadku a mas super manzela a krasnu zdravu dcerku, co viac si clovek este moze priat...hlavne sa dobre vyhajkaj z toho a bude fajn, ja bezim tiez do hajan, tak pacek schledacek maminky

martina236
1. aug 2007

dakujem krasne laurajana 🙂 , dobru noc

jankamanikova
1. aug 2007

No, vzdy, ked tu nie som, tak Vy si tu vo velkom kecate. A ked pridem tu, tak tu nik nie je.

Matka - tak toto tu este nebolo. A Ty si to hovoris s takou pohodickou. No, v prvom rade sa daj do poriadku. Aj ked to dobre dopadlo, tak je to v kazdom pripade znamenie, ze musis pribrzdit a dat do poriadku urcite veci. Ake, tak na to musis prist sama. Mozno to je znamenie aj pre Karola, ze musi pribrzdit on. Co ja viem. Je to na debatu a na rozmyslanie o zivote. Mame Ta radi, pusinkujeme Ta a drzime prsty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre