Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
9. aug 2007

ahojte... tak zuzi normálne po mne presli zimomriavky, ale tešíme sa s tebou, ved su aj mensie rozdiely medzi surodencami a stevo ti určite pomôže...
no mirka my dávame tobiasovi obyčajne mlieko z obchodu už od 2 týždnoch zivota, on je velký jedák a berie mu a dobre pribera, vôbec som s tým nemala problem, aj vikina pila také mlieko od malička...
no a ja tobiasovi dávam ked má teplotu nad 38 paralen cipok a hned mu teplota klesne naozaj tie cipky su perfektné...
zajtra beru svokrovci vikinu na prázdniny(konecne/, už jej to slubuju cele leto...a my s tobiasom budeme gazdovať sami...

jenis
9. aug 2007

Mirka ja som dnes dala prvy krat UM nutrilon. Celkom jej chutilo. Kedze zacina odmietat moj prsnik, tak som musela nieco vymysliet, nech ma dostatok mliecka. Doobedu sice davam jogurt a vecer kasu, ale zda sa mi to malo. Asi uz tusi, ze pojdem do prace, tak sa zacina odstavovat sama.
Chodi uz sama po celom byte, len cez prah si obcas klakne. Ale uz skoro vobec nestvorkuje. Len ak sa fakt ponahla. 😀

mirka414
9. aug 2007

martina236 u nas to chodenie nastalo na kupalisku na rovnej travnikovej ploche jednoducho pevne stala a urobila 2-3 krocky-skoro mi zabehlo od radosti 😉 .este sa chcem spytat ci to robim dobre.mliecko necham zovriet,necham ochladnut a dam do sklenej nadoby uzavriem a do chladnicky a mam 1liter na 4x to je na rano,vecer,rano,vecer.a este za jogurty davate aj s ovsenymy vlockami a ovocim take co su s obchodu?ja mam pocit ze raz zje mala aj mna ona je ako kyselina,ovocie(jablko si odkusuje sama 😖 )zeleninova polievka vsetko doradu(spenat,kukuricka,mrkva,zemiaky)cestoviny
jenis keby som mala ist ja do prace tak jedine bez hlavy-moja mala ked zaspava tak ma drzi za vlasky 😀

renca3
9. aug 2007

caute,
tak 2 dni sa tu neukazem a ake novinky.
Zuzka...blahozelameeeee. A neboj, psychicky ta podrzime a fyzicky ti pomoze Stevko a rodina. Ale tesim sa z takejto spravicky. 😵

Vitam mirku. Takze mala vam bola za druzicku. 🙂

Lauri...verim, ze zostanete pri teplotach zo zubkov alebo virusov a nech rychlo klesnu. 😉

Viki...neviem, kde si videla toho dvojnika mojho muza, ale moj "original" sa tento tyzden pohybuje po Strednom Slovensku. No neviem, mozno odbehol aj na Vychod. 😅

Ja som bola s Teom vybehnuta z BA na jednom ranci. Nasi isli s bratovimi detmi na dovolenku, tak som sa k nim na 2 dni pridala. Bolo fajn.

laurajana
9. aug 2007

dik babule za rady, ale predstavte si dnes na teplotku 38,9 skoro zabrali modre studene ponozticky, inak nezaberalo nic...uf a uz sa zda, ze zatial sme sa teplotky zbabili, ale ako som si vsimla hned hore vedla vindeneho zubku sa nam objavila akasi hrcka taka ako ze sa tlaci dalsi...ty brdo my budeme nejak rychlo zubati, doteraz nic a zrazu tolko 🙂

renca dik za povzbudenie snad zostaneme len pri teplotke zo zubkov...papa

mario
9. aug 2007

Páni, tu sa dejú veci!!!!!!!!
Vítam nové maminky, nech sa vám s nami dobre klebetí.
Zuzka, klobúk dolu, medaila za odvahu je za tento mesiac pre teba 😀 .
Jankin účes sa svokre tak páčil, že musela zostať na východe celý týžden - tak za toto ma asi Jany dorazí 😲 .
My sa máme klasicky, žiadna dovolenka nehrozí, lebo naša Laura odmieta autosedačku a aj kojenie v cudzom prostredí, takže sme doma. Junior je tento týžden doma s nami, doteraz mal stále program, týžden pretancoval na sústredení, daľší v Tatrách so svokrovcami, potom babka, týžden na końoch ,aspon on si užíva.
Prajem krásny večer a užívajte si leto.

eli77
9. aug 2007

Krasny vecer kazdemu...dnes som bola Miou v poradni...ma neuveritelnych 8kil 😀 😀 ani sa mi nechce verit ze konecne zacala priberat ta nasa mala sibalka...

sillas
9. aug 2007

Baby-...tak dneska ste toho ale popísali..nestihnem sa ani vyjadriť..

my sme mali dneska zvláštny den, mala som tu kamošku aj s dcerkou a teda sa zavreli do detskej rozložili si tam kinderka, domček, nábytok..babiky...no a jasne že Riško tam medzi ne nemohol, lebo drobne kladie do ust..tak tam nemohol ist , bol cele poobede nervozny..bolo to s nim ťažke, jeho ťahalo iba za nimi, dokonca ani poriadne nejedol.. 😒 no tak to bolo pre neho asi ťažke poobede, tak sa na to vykašlal a už o 18:45 šiel radšej spať.. 😀

zuzka111111
autor
10. aug 2007

ahojte kocky , tak mam potvrdeny 7 tyzden a 5 den 😵
zacina mi byt nejak zle na zaludok ledva ranajkujem 😝 ble dufamze to prejde pri lilke som to nemala....

no jenis keby aj lilka chcela odmietat prsnik ale ona skor opacne teraz by sa len kojila a ja uz asi musim prestat kojit nie??????
vobec neviem ako zacat ... a som stale hrozne unavena

renca3
10. aug 2007

zuzka, aj mne pri Leovi nic nebolo a ked som cakala Tea, vsetko bolo inak.
To som si myslela, ze to preto, ze cakam pokojne dievcatko, tak mi je tak zle 😅

mirka414
10. aug 2007

zuzka ale nechystas sa vhupnut do temy TRI A VIAC 😀 ,nie je to krasne a uvidis ako tvoja dcerka bude pusinkovat a jemne hladkat surodenca...renca3 mas nadherne mena pre deti a aj fotky su super...ja som sa potesila ze uz v sobotu budeme mat novu obyvackovu stenu ale tu vo svajciarsku su take zaplavy a co cert nechcel zrovna obchod,kde som mala stenu je 4metre pod vodou a moj si robi sranu,ze tam mozme kupit akurat tak plavajucu postel 😀 .zrovna tu lieta vrtulnik patraju po dievcatku co sa stratilo dufam ze ho najdu-je to hrozne ☹

viktoria
10. aug 2007

no baby mám prekonánu strásnu noc, malý zacal večer o 9 plakať a skončil ráno okolo 5, takže sme nespali, teploty zatial nema , klop,klop, ale je zasoplený, ja si myslím že to je zo zubov ale nič nové mu nevidno tak uvidíme...
vikina je už pri svokre a od buducého týzdna ju moja mama berie do tatier, tak si oddýchnem aspon od jej kecania 😉
malý teraz spí tak ja idem varit, pa zatial....

mirka414
10. aug 2007

viktoria porad co davas malinkemu jest?ake polievocky,masko...dufam ze vam to prejde.leonie vysiel vzadu hore zub ani neviem kedy.je tu hrozne pocasie 😒

renca3
10. aug 2007

U nas su noci tiez zaujimave posledny tyzden. Maly sa toci v postielke a udiera do tyciek, na co sa zobudi on aj ja. Prekladala som ho teda k sebe, ale ked sa trochu preberie, lozi po posteli a pada z nej na hlavu. Uz asi tak 4x. Pomaly to na nom zanecha nasledky. 😉
Tak ho poctivo mozno 6x za noc uspavam a davam spat do postielky.
Neviem asi mu usteliem na zemi alebo co. 🙂

zuzka111111
autor
10. aug 2007

ahojte
tak janke som sa nedovolala ... ☹

no ja som zvedava co budem robit s lilkou lebo ona v postielke vobec nieje iba v postely no a ked pride druhe tak ja neviem neviem

jenis
10. aug 2007

Renca u nas to buchanie do tyciek postielky bolo daaavno. Tak preto spava so mnou v posteli, ktora je pri stene. Tak ked chce spadnut tak len cez mna lebo dole su "zatarasy". Ale aj Saske sa tento tyzden podarilo spadnut ked som nebola pri nej a ona nekricala ze je uz hore. 😒
Zuzka skus jej ponukat papat ine veci. Ja jej jednoducho dam jogurt alebo vyzivu a pod. a ked je nejedena tak uz cicik nechce. Ale rano a vecer jej davam. Nech ma nejake vitaminy.
A podla mna na tom nic nie je, ze bude mat Zuzka dalsie babo. Ja by som brala tiez keby sme mali dost financii. Je to sikulka zvladla by aj tri. A ked to bude baba tak o par rokov vsetky tri budu behat po diskoskach. 😀 😀 😀

jenis
10. aug 2007

Zuzka dovtedy ju vytlacis velkym bruskom. 😉

renca3
10. aug 2007

zuzka...mas este tooolko casu, aby sa naucila spat vo vlastnej postielke...
Inak my sme Lea vystahovali do vlastnej izby ked mal asi 10 mesiacov.
To bola podmienka tej metody naucit ho nebudit sa v noci. Este som pre neho par krat v noci behala, ale to bolo v pohode. 😉

jenis
10. aug 2007

Renca a to bol v postielke alebo uz na velkej posteli?

renca3
10. aug 2007

Teda ked bol chory, spal s nami v posteli. A to sme potom zacinali odznova.

renca3
10. aug 2007

Bol v postielke a od 1,5 roka vo velkej.

jenis
10. aug 2007

A neskotulal sa? Ja sa chystam Sasku prestahovat do vlastnej izbicky asi tiez tak okolo 1,5 roka. A rovno do velkej postele. Uvidime ako to bude fungovat.

mirka414
10. aug 2007

ajoj moja malinka spinkava od narodenia so mnou v posteli a aj ked dokaze spat kludne aj v drevenej ja si ju nechavam este stale pri mne.mozno ju rozmazlujem alebo ja neviem co ale my sme spokojne tak ako sme.rano sa zobudi da mi pusinku alebo posticuje ze chce papat a den sa hned krasne zacina 😉 .

jenis
10. aug 2007

Mirka mas pravdu, aj ja mam krajsi den ked zacina pusinkou.

renca3
10. aug 2007

Samozrejme by sa skotulal, lebo aj on cestuje po posteli. Kupili sme zabranu, kt. je jednou castou strcena pod madracom a je vysoka cca 40 cm.
Mali ju vtedy v KIKE. Ale hladali sme to dlho. Bez toho by nemohol spat na velkej posteli. Ma totiz vyssiu postel a pad z nej by nemusel skoncit dobre. Uz sme to chceli dat aj niekde vyrobit.

jenis
10. aug 2007

A nemas fotku niekde? Neviem si to predstavit. Kolko taka sranda stoji?

renca3
10. aug 2007

mirka, to mas pravdu, ze je krasne mat babo v noci pri sebe. Aj ja si to s Teom vychutnavam. Ale ked mas pred sebou brucho a dieta ta vedla teba kope, uz je to o inom. 😉

renca3
10. aug 2007

Jenis, zajtra to cvaknem a hodim do albumu.

jenis
10. aug 2007

Dik mas to u mna. Zajtra kuknem. Roni to chce vyrobit sam, tak uvidime ci sa to podari.

zuzka111111
autor
10. aug 2007

jenis ja som to uz tiez niekde vydela tu zabranu ...neboj ja si spomeniem uz zacina tehulkovska zabudlivost 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre