Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
12. aug 2007

Ahoj eli! Vitam Ta u nas a v NZ sa musime niekedy vidiet, ok?
Tak davaj jej svoje mlieko, aby nebola dehydrovana a v lekarni kup Kulisek (tak sa to vola a pomaha to pri hnackach) a Hylak kvapky. Dolezite, aby nemala teploty. Ak bude mat, tak dr. Hnacky mozu byt aj z tepla, z vody alebo nieco pojedla. A hlavne trpezlivost, nas Matusko to prekonal pred dvomi tyzdnami. A este kup nieco na crevnu floru - Nutrolin B alebo idem pozriet ako sa to vola.

eli77
12. aug 2007

problem je ze ten mi nechce zjest ☹

eli77
12. aug 2007

Janka..ok...jasne uz sa tesim na stretko🙂 a dik za radu zajtra hned rano letim do lekarne...

jankamanikova
12. aug 2007

Vola sa to Infants Dophilus.
Neboj, len koj a koj. Ja som tak postupovala, len som kojila.

sillas
12. aug 2007

ten hylak berieme teraz aj my...ale vypluva mi to...hnačky mame od piatku a neviem z čoho, už dufam že zajtra prejdu

jankamanikova
12. aug 2007

Zried to s cajom, alebo s cistou prevarenou vodou. A skus ten Dophilus.
Ja davam Matuskovi lieky na silu, lebo on mi neje nic. A uz mesiac len cisto kojim, lebo odmieta vsetko jest a tak pekne mi jedol. Teraz nic. Ked mu davam nieco papat, tak na mna pozrie, ze co si to dovolujem 😝 . Takze sme len cisto kojeny, som zvedava, co bude dalej.

eli77
12. aug 2007

Mne minuly tyzden "odislo" mlieko...preplakala som dva dni, bola som uplne zufala ale kedze od zaciatku tehu som bola odhodlana dojcit co najdlsie..tak som si ju stale ked sa len dalo prikladala...a dnes vidim, ze sa mi znova pustilo 😀 tak som cela happy

eli77
12. aug 2007

Janka a kolko ti vazi teraz maly?

sillas
12. aug 2007

tak teda baby...ja som to na svoje 31 narodeniny pred mesiacov vzdala..Riško viac plakal ako papal, sme sa trápili obaja..mate môj obdiv.. 😉

eli77
12. aug 2007

my sme mali problem s priberanim...bol mesiac ze pribarala 30gramov ☹ ale odkedy sa zistila laktoza...tak zacala konecne priberat. Mne spapa mala hlavne zelaninku, polievky, no a ovocie velmi nechce...okrem broskyne tu miluje.

jankamanikova
12. aug 2007

Neviem kolko vazi a je mi to jedno. Nevyzera tucny, ale je velmi dlhy. Neposledy mal okolo 9800g. Ale to neporovnavaj. Matusko mal 4990g, ked sa narodil. Takze velky chlap. A som rada, ze sa Ti rozbehlo zase mliecko. Mlieko nemoze odist. Jednoducho je tam, len dieta ho musi "pritiahnut". Ja mam od zaciatku pocit, ze nemam mlieko 😀 , lebo Matusko je stale na mne a to vzbudzuje pocit, ze tam nic nie je 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
12. aug 2007

Tak to TI pekne popapa. Mne Matusko nespapa nic.

sillas
12. aug 2007

no baby, ja už musim dať najbližšie Riška prevažiť..v marci mal 9200, potom bol v apríli chorý a schdol na 8800, potom mal 9200 niekedy v juli a teraz sa mi nezda že by pribral, ked ho važim na našej vahe, tak možno ma o 200 gramov viac..akurat sa natiahol...ale zda sa mi taký istý už 4 mesiace..

jankamanikova
12. aug 2007

Ale teraz tie deti aj tak malo priberu, lebo lozia a budu chodit. Rastova krivka zacne stupat, tak ked budu mat rok a pol. Dovtedy bude pokoj. Deti vraj nepriberaju aj kvoli zubkom, ze su nervozne a na priberanie predsa potrebuju klud 😎 .

eli77
12. aug 2007

Ano mas uplnu pravdu...nemalo by sa vobec porovnavat, ved kazde dietatko je ine...nasa babulka je tiez dlha, a vyzera krehucka. Doktorka je stale nespokojna ze vazi malo☹ ja milujem chvile ked som s malou a kojim ju...je to take krasne intimne ...ta chvilka patri len nam dvom...citim, ze som s nou este viac prepojena, je medzi nami silne neviditelne puto...mozno aj preto je take dobre a kludne ...spokojne babatko🙂

jankamanikova
12. aug 2007

Aj nas Matusko je spokojny a kludny.
Ale babule musim koncit, lebo Jany mi tu pobehuje sporo odety a tvari sa, ze nieco bude. Tak sa idem nahodit 😉 .
Prajem dobru noc a zajtra sa zase pripojim. Papapa.

eli77
12. aug 2007

ved aj ja hovorim, ze co by aj mozno Mia pribrala, tak to hned zhodi... od rana do vecera vladze lozit po styroch a chodit pri nabytku 😀 😀

eli77
12. aug 2007

Janka takze prajem krasnu a nerusenu eroticku noc 😉 idem aj ja hajat...baby sladke snicky...papa

sillas
12. aug 2007

ved to lozenie a chodenie, ked som v kuchyni chodi za mnou ako psik, ja sa presunie, on zase za mnou a takto dookola až kým chyti nervy a začne plakať lebo ma nedobehne.. 😀 taky je zlaty..

jenis
13. aug 2007

Jej Janka aj budem mat narodky den za tebou. Ale este nie tridsat, troska menej aj ked sa mi to uz blizi. ☹
Renca dik za foto mozes vymazat.

sillas
13. aug 2007

caute..no my sme mali zase dosť zlu noc...do tej tretej ok, ale pootm už stále pomrnkával prevaloval sa, poplakal, zaspal a takto dookola do šiestej..no je mi ho luto../ a aj seba lebo som ako matoha/, ale idu mu stoličku, síce zatial tam ma velikánske hrbole, citim ked mu to natieram, tak dufam, že sa čoskoro prerežu, lebo to znáša velmi zle.. ☹

renca3
13. aug 2007

sillas...tak matohy sme tu asi dve. Aj my mame krusne noci. 😒

Lea som odniesla do skolky. Teda on to zvladol v pohode, tesil sa na deti, len mne akosi zase prislo smutno. 😔
Je to totiz len taka prazdninova... nove prostredie, ucitelky, deti. Leovi to zjavne bolo jedno. 🙂 Uvidime zajtra.

sillas
13. aug 2007

tak to je super renca, že Leo sa tešil...ja sa už tiež teším ked pôjde Lucka, je zlata všetko super, no len to cítiť, že potrebuje odo mna ovela viacej pozornosti, a naraz sa hrať niečo ine s Riškom a niečo ine s nou a otačať sa od jedneho k druhemu, do toho ešte variť a robiť papiere...akože chaos totálny..a už sa neskutočne teší do velkej..
Riško mi dnes zatial spapal iba jeden a pol piškoty, nič minechce, dufam, že iba kvôli tym zubok, hnačku sme už dneska nemali..klop ...klop..
len man znepokojuje, že už 4 den, zje asi iba štvrtinu z toho čo zvykne.. ☹

jankamanikova
13. aug 2007

Ahojte!
Tak nas Jany rano vymkol, zobral omylom aj moje kluce, tak sme doma zavreti. Jany teraz robi v TT, takze nemohol odskocit domov. Tak sme tu ako za "trest" a to som sa tesila na Mario. Tak sme doma, malujeme, perieme, zehlime a cakame na tatika a tesime, ze vypadneme von, lebo nam to uz lezie na hlavu 😀 .
Myslim na Vas a tesim sa, ze aj Jenis bude tento tyzden oslavovat. TO musime rozbalit.

sillas - mne Matusko neje uz vyse mesiaca 😖 , nechce nic. Zazrakom dnes zjedol misku na obed (klasika som varila zeleninka a masko), tak asi bude mat dost na dalsi mesiac 😒 .

Prajem pekny den! Ideme sa hrat ...

renca3
13. aug 2007

Janka...takze mate domace vazenie? To je dobreee. 😅 No aspon mas pozehlene.

Nase deti sa dnes rozhodli poobede nespat. Musime ich uz udrzat aspon do 20.00, lebo potom nepospia ani o 23.00. Ta Leova prazdninova skolka je totiz bezspankova a Teo je sudrzny s braskom. 🙂

jankamanikova
13. aug 2007

renci - pozehlene ako pozehlene. Oni dvaja sa biju na zehlickach, a to ich mame dve (jedna detska) a tiez ako u Vas, Ti dvaja spolu biju bandu. Matusko takisto sudrzi s Janikom vo vsetkom.

jankamanikova
13. aug 2007

Zuzka - tu je kontakt na tu stranku, kde maju ten kociar pre dve deti. Teraz maju akciu (pozri si). A maju aj novy typ, lepsi a premakany. Su tam veci, ktore chybaju v starom type kociara. Pozri si to:
http://www.predeti.sk/?idmenu=392

jankamanikova
13. aug 2007

Ten, co mame my, je hore a ta novinka je dole.

renca3
13. aug 2007

Huraaa deti spia a cely vecer mame s muzom pre seba. To uz ani nepamatam, kedy tak skoro zalomili. Leo zvycajne tak po 22.00. Tak sa majte.

mirka414
13. aug 2007

renca3 pozor aby nebolo aj tretie 😀 -moj mi zdrhol do mcdonaldu a provokuje ze mi prinesie hamburger dala som sa dietovat a on ze mi ho da k posteli a este aj ventilator aby robil vonu 😠 .ale uz sa mi dari trosku chudnut...krasny vecer prajem zo svajciarska.paa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre