Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
22. aug 2007

Ahojte, dakujem za gratulacie a pripajam sa aj ja aj ked neskoro. Vsetko naj Janky.

Ranajky su skoro stale maslovy chlebik a na to: lekvar, tvrdy syr, zltko, paprika, uhorka,mrkva,(nastruhane) a asi dva krat som dala sunku. 😖

Saska pusinkuje raz jazyckovu, raz riadnu ale teraz sa tak rozpusinkovala ze niekedy aj pat pusieniek za sebou da. 😀

Mne je jedno kam pojdeme a tiez by my ten oktober vyhovoval.Ale len vikend, lebo uz budem robit ☹ . A nenahnevam sa ak to bude take lacne ako minule 😉

ajduska
22. aug 2007

Renca, nestiham, fakt, niekedy mám pocit, že som úplne nemožná a s nervami na konci, ale nejak to musím vydržať, kým deti trocha podrastú, aj keď prostredný Tomáš mi dáva fakt zabrať, voláme ho postrach Denis 😀

Elli, s fotkami mi musí pomôcť synovec, som v takýchto veciach úplný amatér, ale pokúsim sa čím skôr.

A baby, chodia už vaši drobci, alebo sa aspoň snažia? Timke sa nejak nechce, aj po štyroch začala chodiť len nedávno, síce sa vie postaviť,aj keď s námahou, ale snaha chodiť žiadna. ☹

eli77
22. aug 2007

ajduska...z toho si nic nerob...aj ja mam vela krat pocit, ze nic nestiham ...(dokonca pred tyzdnom som este bola zamestnana a pracovala som)...ale ked za mnou pride syn a povie...mami ty si ta najlepsia mamina na celom svete...tak viem, ze az taka hrozna asi nie som 😝

ani nasa mala este nechodi...je chuducka a dlha...tazko udrzi rovnovahu...ale po styroch lezie ako blesk...a okolo nabytku uz pobehuje...len samej sa jej este nechce, ale to vobec nevadi...ved sa este nachodi dost....no nie? 😀

ajduska
23. aug 2007

eli, veru, nachodi sa este dost, ja si z toho tazku hlavu nerobim, aj najstarsia zacala chodi ako 15 mesacna
Timka je zas taký macko, aj po styroch nevyvija nejaku velku rychlost...pomaly, lezerne...pomaly dalej zajdes 😀
a ozaj, dalsie dieta uz neplanujem, mam fakt dost, uz 5 rokov som doma, tak by som potom aj rada niekam do roboty...ak ma ovsem niekto zamestna, ked poviem,ze mam 3 male deti ☹

jenis
23. aug 2007

adjuska 6.36? Tak skoro si hore? Ja vtedy este lenosim v posteli...

renca3
23. aug 2007

eli...deti uz neplanujeme, no ale ako hovori Procko: "Nikdy nehovor nikdy"

ajduska...chodime zatial vedla nabytku a za jednu ruku.

aj my sme mali budicek 6:15. Ale PC tak skoro rano nehrozi. Bola som sama s detmi a chystacky do skolky a tak...

jenis
23. aug 2007

hore sme aj my ale este lenosime v posteli

viktoria
23. aug 2007

ahojte, vítam novu tvár, ako vidíme vačšina deticiek už cupká, no nás valibuk tak skoro asi ani nezačne, chodí iba okolo nábytku...
na ranajky je vačšinou nejaku buchtu alebo rohlík s niečim, jemu to je jedno, zje hocico...
no aj ja sa pridávam k stretku...
no dalšie dieta už by sme nechceli, hlavne kvôli tomu že zacínam studovať, a tá škola je teraz prvoradá,no okrem rodiny, strasne som sa na tu skolu chcela dostat, takže teraz si budem plnit sen...
ráno vstávame ako príde ale tak okolo 7...
no baby teraz v sobotu ideme do Bijacoviec na oslavu sv. Huberta, boli sme tam aj minulého roku a je tam výborne, neprídete niekto....

ajduska
23. aug 2007

malá sa zobudila na kojenie a potom ešte spala ďalej, aj tí starší spali, tak som využila chvíľku, keď som mala kľud, lebo cez deň je mi stále niekto za pätami 😀

ajduska
23. aug 2007

viktoria, na akej škole budeš študovať? Aj ja uvažujem o tom, že si ešte dorobím pedagogické minimum, ale ešte rok počkám, nemá mi kto byť s malou a aj kojím

mario
23. aug 2007

Ked čítam, čo vám deťúrence ranajkujú, tak mám pocit, že patrím asi do inej témy. My sa kojíme a kojííííme, začala jesť výživu - hurá, ale zvládne len tú malú fľaštičku - prvý príkrm a aj to musíme robiť divadielko a zabávať ju. Na obed trocha rozmix zeleniny s mäsom a večer kaša. CHlieb a rohlíky nechce, ale s tým mi musíme opatrne, lebo mne diagnostikovali v tehotenstve celiakiu, takže po roku budú vyšetrovať aj malú.
Strop - koľko detí? Ja ho už mám, asi aj kvôli veku.
Moja pusinkuje decentne, tak šľachticky, len priloží pery.
Stretko - ja sa zatiaľ nehlásim, lebo u nás je to po starom súťaž takmer každý víkend.

zuzka111111
autor
23. aug 2007

ahojte ooo ani necitam ze kolko deti chcem mat ?? Ked moj manzel bude takyto snazivy tak mam strach kolko ich budem mat ....ale nie po tomtodrobcocvi co mam v brusku by som to aj zabalila a mozno rozbalila ked budem mat 35 😀 ked my pri 10 rocnych bude smutno 😀

dievcata stale mam z toho tehulkovania mojho taky zly pocit nie zly ale nejak sa z toho neviem tesit skor mam strach ☹ som uplne mimo iba spim a jem uz ked vidim ake lilka znudena zomna tak sa s nou zacnem rychlo hrat aby som to na nu nepreniesla uz si pripadam ako zla mama ☹ ☹

idem balit lebo ideme do ciech stevo ma turnaj a ja si asi posledny krat zahram lebo vraj pri tom golfovom svihu mozem omotat pupocnikovu snuru babetku a zaskrtiti ho ☹

mario inak ako ti ide golffffff 😉

jankamanikova
23. aug 2007

Ahoj!
Nie som v obraze, co pisete, lebo som sa skoro dva dni nemohla pripojit na "kona". A teraz po hodine skakanie pre netom sa to podarilo.
Mame sa dobre, vcera sme boli v TT pozriet "starych priatelov", vlastne ich potesit. Mali sme tam dobre vztahy, velmi dobre, ale zivot ide dalej ... A je dobre mat priatelov aj inde.
Dnes som sa nemohla spojit s Mario, tak som isla s detmi na kupalisko. Bolo superovo. Janik sa potapal, vykupal sa a Matusko s nim. Ked so ho vybrala z vody, tak plakal, ale ked som ho dala spat, tak bolo dobre 😉 .

Ranajky? A to je co? Janik jogurt, Matusko mna 😎 a ja, co je v chladnicke 😎 . Cez vikendy jedavame spolu (aj sa pomodlime 😀 ), ale cez tyzden to je diskutabilne.
Matusko papa mna, potom sem-tam vyzivu, obed papa (ale len to, co mu navarim, kupovane nechce). Potom papa vsetko do ruky - mrkvu, masko (zistila som, ze chce do ruky, tak mu tak robim na obed, ze kusky), keksiky, piskoty, tycinky (sezamove) ... Ovocie nechce, ako ani Janik, takze to jem ja. Ja papam, co pride. Ked navarim, tak papam popri tom. Vlastne ja jem vsetko.

Inac deti spia, Janik je na skype s kamaratom s Ameriky a uz sa dohaduju, ze pojde tam 😉 . Ja dufam, ze zajtra "chytim" Mario, lebo sa na nu tesim a uz som ju dlho nevidela. Pusinkujem Vas a tesim sa!!!!!

jankamanikova
23. aug 2007

Inak navrhujem stretko potom urobit v blizkosti NZ, lebo aby ste videli Mario (je to super baba), aby aj ona bola na stretku 😀 .

Inak 29.9.-30.9. je Konferencia o Dojceni v BA. My ideme s Janym. TU su info. Pozrite si to, je to super. AJ minuleho roku to bolo.

http://www.dieta.sk/index.php?page=3&type=blogg...

eli77
24. aug 2007

Ahojte....mam na vas surnu otazku: Uz ste premyslali nad tym co kupite nasim slnieckam na prvy rocik? Mala ma narodeniny(prve 😀 ) uz za par dni a ja netusim co jej kupit ☹ Prosim poradte 😉

mario
24. aug 2007

Tak daľšia prehýrená noc za nami 😀 , ked to takto dalej pôjde, tak sa na stretko nedoplazím, ani keby bolo u nás v paneláku 😝 .

jankamanikova
24. aug 2007

Ahojte!
No, boli sme vonku.
Matusko zaspal na prechadzke a este stale spi, co nechapem. Zjedol vyzivu, co tiez nechapem. Janik sa zlozil na postel a zaspal sam, co tiez nechapem. No, je od siestej hore, tak sa necudujem.
Tak mam veget, a vychutnavam si "tichu domacnost", co nechapem vobec, lebo u nas sa stale cosi deje 😀 .
Prajem Vam krasny den ...

Takze stretko bude, ok? Treba dat vediet, ci je zaujem a pustime sa do toho.

viktoria
24. aug 2007

ahojte, tak maleho som uložila spat a tiez idem oddychovať ku telke, lebo z toho tepla som dost unavená....
no ja budem študovať odbor špecialna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých...
no moja svagrina má teraz v sobotu termín pôrodu tak som zvedavá ako to dopadne, no dáva si epidurálku, lebo ju si ani neviem predstaviť ako bude rodiť, je strasne opatrná osoba a všetko si bere príliš k srdcu....

jankamanikova
24. aug 2007

Len, aby jej ta epiduralke neskomlikovala porod. Ja som mala pri Jankovi, lebo som sa neotvarala a kontrakcie som mala kazdu minutu, tak mi chceli pomoct, ale nepomoholi, lebo to este viac skomlikovalo (o tom, potom). Ale to je uz za nami ....

sillas
24. aug 2007

eli77..no ja kupim asi iba nejake drobnosti, ved ešte to tak ten prvý rok nevnímaju, asi pekne zabalim take auto vačšie vyklápacie čo mala Lucka, zabalím a bude to..je zbytočne kupovať niečo čo už mame.. 😉 my budeme mat dvojitu oslavu, lebo sice su dva týždne medzi Riškom a Luckou ale nebudem robiť dve oslavy po sebe, tak sa už teším Lucka sa nevie dočkať..

renca3
24. aug 2007

sillas...to ste si pekne nacasovali, nemusite robit 2 oslavy.
Ani my nebudeme Teovi nakupovat, ma toho po Leovi neurekom. Len poviem rodine, co asi. Prebehnem asi Dracik a vyberiem.
Tak ja koncim, lebo Teo ma uz zase hryzie do sedacieho svalu.

ajduska
24. aug 2007

ahojte, tak ja tiež malej asi nebudem na narodeniny kupovať nič, aj tak to tak ešte nevníma a hračiek máme až-až 😀 , možno upečiem nejakú tortu (ak stihnem, ale silne pochybujem), asi poprosím svokru, tá pečie fantasticky 😉
viktoria,aj ja som uvažovala o špeciálnej pedagogike, ale čo som pozerala na nete, tak to bolo len pre takých, čo majú pedagogické vzdelanie a ja mám ekonómiu, asi sa budem musieť niekde osobne informovať, ako to je ☹

jankamanikova
24. aug 2007

Ahojte!
Konecne som sa pripojila na "kona".
Mame sa fajn, mame za sebou krasny den. Matusko mi krasne spinkal a aj Janik a ked sa zobudili, hybaj na kupalisko. Tak sme sa vyclapali, vykupali, parada. Obaja sa "dobili", Matusko tak, ze mi zaspal na ceste domov v aute a to bolo sedem hodin vecer 😉 , tak som sa s nim este poprechadzala, nakupila som a stretla Mario, tak sme "poklebetili".
Matusko spal aj doma a spi a aj Janik spi. Parada.
Takze dalsi pekny den za nami, zajtra Jany ide do prace, tak musim vymysliet nejaky program 😉 .

Co na prvy rok? No tak bude oslava, pozveme deti (ako aj pri Janikovi sme mali) a divadielko (ak sa mi podari zohnat), torta so svieckou, baloniky, sviecky, fanfary ... Vsetko ako ma byt.
Kupime asi (po dohode s rodinou) special stolicku zn. Stoke (aby mali s Janikom rovnaku) alebo hojdacie kreslo (take, co sa da zavesit na stenu). Uvidime, ale nieco take prakticke. Posklada sa cela rodina, mame jeden dar a pohoda.

adusa
24. aug 2007

viktoria a kedy sa chystas na specku? Ja som skoncila v roku 2005 ten isty odbor. Este existuje odbor mentalne postihnuty? Lebo hovorili ze urobia len cisto specialna pedagogika. Mne sa velmi pacil tento odbor. Drzim paste.

Veru ani ja nechystam velke nakupy pre malu, mame toho az az a peniazky si odlizime na listok domov 😉 .

sillas
25. aug 2007

renca...veru dobre naplanovali, takto spravíme jednu velku oslavu stále niekedy medzi tými dvomi termínmy a ok, lebo 2 týždne po sebe volať celu rodinu sa mi zda dosť finančne náročne.. 😀
ja drobcom pokupim hlavne nejake oblečenie, lebo Riško nema na jesen nič..no a Lucka ta tiež niečo povyrastala, pančuchy nejaké nohavice..
moje deti dostávaju darčeky stále...aj ked drobnosti..ale stále niečo potrebuju..nie?? 😉

jankamanikova..akurat som sa ta chcela spýtat či chodíš sama s detmi na kupko..až si to už nakoniec vysvetlila, že už Jany ide do práce..tak som si domyslela..
no mne bolo dosť luto že sme sedeli doma tieto krásne horuce dni, len ja sama s dvomi detmi nehrozi, Lucka by chcela byť stále vo vode a Riško by nas určite nečakal na deke... 😀 😀 😀 a môj drahy stále robi..takže nehrozi ☹

jenis
25. aug 2007

Ahojte, my sme boli vcera v Tatralandii, poviem vam to je raj pre deti. Je to sice dost od ruky a drahe jak svina, ale super. Take, ze nuda, tam urcete nepoznaju. Len skoda, ze som nemohla vyskusat tobogany, lebo som nechcela velmi nechavat Roniho s malou samych. Ale dva krat som sa spustila 😀

jenis
25. aug 2007

A co sa tyka oslavy tak podobne ako jankamanikova. Balony, komfety, klobuciky, torta a nejaky darcek. Este neviem aky, ale sa nam to krati. Tak musim premyslat. Typy by ste mohli dat aj ked nekupujete nic velke... 😉

renca3
25. aug 2007

Janka...to ta inak obdivujem, ze ides na kupko sama. Ja neviem, Leo by mi nechcel ist z vody a Teovi by uz bolo dlho...Teda neviem si to predstavit.
Dost mam na ihrisku, ked Leo zacne robit sceny. 😝

Dnes sme boli s detmi v jaskyni Driny v Smoleniciach. Taka mala, trvalo to cele 35 min. Bolo tam 8 stupnov, tak sme mali plno oblecenia so sebou. Leovi sa pacilo. Teo bol v klokanke a ked mal nieco na papanie v ustach, bol ticho. 🙂

mario
25. aug 2007

Jenis TYPY majú indiáni 😀 .
Ja chcem malej kúpiť takého psíka z Fisher price, čo rozpráva a spieva, má označenú labku, bruško... a ked to dieťa chytí, tak psík povie, akú časť tela mu drží. Malá má rada všetko čo spieva a vydáva zvuky. Odporúčam aj knižku Zahraj si pesničku - je s klavírikom a notami, malá hrá na nej ako divá a tvári sa že spieva. Stojí okolo 500 sk.

renca3
25. aug 2007

Mario...nad tym psikom som uvazovala aj ja. Teda ze to dam nasim ako tip. 😉

Je u nas taka knizka, ze su tam slova pesniciek a po zatlaceni gombika zahra melodiu? Lebo kolegyna ma taku v nemcine, ale u nas som to este nevidela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre