Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
25. aug 2007

ano, je tam aj táto varianta, pre nás hudobne hluhých, ked to prepnes tak môžes zahrať aj sama

jankamanikova
25. aug 2007

Tu knizku mame aj my. Dostal ju Janik uz velmi davno a je super. My k tomu mame aj mikrofon, ale teraz to vyrabaju bez. Knizku miluju obaja, teraz ju vyuzivame pri cestovani, lebo Matusko je takto spokojnejsi.
Pozor na Fischer Price. Na nete som citala, ze maju problem s hudobnymi hrackami a ze ich maju stiahnut z predaja.

jankamanikova
25. aug 2007

sillas a renca - chodim sama, neplanovane, ako vyjde pocasie. Nemam problem, lebo obaja miluju vodu a tak sme vsetci vo vode. Chlapci maju rukavniky, plavaju sami, takze pohoda. Akurat sem-tam striehnem na Matuska 😉 , lebo pije vodu 🙂 .
Mario - aj nas Matusko miluje vsetko, co vydava zvuky. Je z toho hotovy a tak sa tesi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
25. aug 2007

No, precitala som si, co ste predtym napisali, kedze mi nesiel vtedy "kon".
Ze ranajky? U nasho Matuska to nehrozi 😠 a ked bude bratovi, tak este dlho nebude vediet, co su ranajky 😉 . Ale ja si z toho nic nerobim. Pohoda.
Na desiatu vyziva, na obed "klasika" - zeleninka a masko, olovrant vyziva, vecer kasicka. Medzitym sa kojime a kojime a kojime. Sem-tam Bebe keksy, piskota, ovocie do ruky ... Ale kazdy den je iny, a stale je to s jedlom inak.

Takze babule, otvorime temu "Stretavka" alebo sa budeme dohadovat tu? Ja som za stretko v oktobri, vtedy je dobre. A je mi to jedno, kde to bude.

renca3
26. aug 2007

Tak aj ja som za ten oktober. Neviem, ci budeme hladat ine ubytko a miesto alebo skusime znova ten Altendorf? Zatial sme sa asi vsetky nahlasili z
1. stretavky okem Mati, ale ta je mimo, tak s nou pocitame. Ja neviem, ak to tu odklepneme, mozme otorit temu "stretavka" a rozbehneme to s Jankou.
Baby, tak hlaste sa, aby sme vedeli, aky velky penzion hladat. A cakame aj rodinky, co v juni nemohli. 🙂
Dufam, ze oktober este nebude taky chorobny jesenny mesiac. Lebo u nas -postrach skolka. 😒

jankamanikova
26. aug 2007

Tak ja som za oktober a mozme tam oslavit aj narodeniny. Ja objednam divadielko pre deticky, len musim vediet termin stretavky. Ak to bude Altendorf (co by bolo super), tak od Presova, k nam ma Divadlo Babadlo blizko a pridu.
Takze sa tesim.
Mimochodom mozem vsetky oktobrove vikendy, okrem toho, kde 20. lebo tam ideme na svadbu.

jankamanikova
26. aug 2007

Inac mame po troch mesiacov zdravia spoliky. Ako naschval. Cele leto nic, len jedna hnacka a na zaver, ako rozlucka s letom soplikujeme. Takze parada.

viktoria
26. aug 2007

ahojte, tak ten odbor pedagogika mentálne postihnutých ešte existuje, budem studovať v levoči a 5.septembra mám zápis....a tiež nemám strednu pedagogicku, ale ekonomicku...
no baby v oktobri mám narodky a samozrejme by sme sli ale ja budem mat kazdý druhy víkend školu, tak neviem ako to vyjde a ozaj nebolo by lepšie keby to bolo zima, viete sneh, sánkovanie, lebo detom bude dlho vo vnutri ked bude sychrave počasie...

renca3
26. aug 2007

Viki...to je pekne, sneh a sankovacka, ale v decembri bude predvianocny zhon, v januari mame so Silas plno roboty a ty zrejme skuskove a potom neskor neviem.
Baby napiste aj ostatne, kedy vam to vyhovuje.

mario
26. aug 2007

Mne je ľúto, ale s nami nerátajte, víkendy nám voľné nehrozia asi až ked bude mať Junior vodičský preukaz.
Janka- to nie koniec leta, ale to nešťastné kúpalisko a hovorím ti to stále, deti do troch rokov nemajú čo hľadať na takýchto miestach, ak áno, treba rátať s takýmto následkom.

ajduska
26. aug 2007

mario, a prečo deti do troch rokov nemajú chodiť na kúpalisko? Ja s deťmi tiež chodím a zatiaľ sme z toho nemali nijaký problém 😒 , tak neviem. Malej sa tam veľmi páčilo a mala som ju dokonca so sebou vo veľkom bazéne v kolese.
Viktoria, napísala som ti do internej pošty, mám na teba otázku a nechcem to rozoberať tu.

mario
26. aug 2007

Mne je jasné, že tam chodí vea detičiek, ale tie maminky čo už majú skúsenosti s návštevou alergologov, imunologov a iných -ov, asi vedia o čom mudrujem 😀 . Bakteriologické zloženie vody v detských bazénoch je také bohaté na rôzne kmene vysoko rezistentných baktérií a vírusov, že ich liečba môže trvať aj niekoľko mesiacov.
Mám špecializáciu z chémie vody a tak to asi vnímam zložitejšie, ale aj detské periodiká uvádzajú vek. hranicu tri roky.

jankamanikova
26. aug 2007

Mame za sebou krasny rodinny den.

Mario - aj na hrackach je napisane "nie pre deti do troch rokov" 😉 . A pohoda.
A mimochodom sople maju z toho vcerajsieho vetra ... Ak by to bolo z kupka, prejavilo by sa to uz minuly tyzden a este aj predminuly. Ale respektujem Tvoj nazor. Vdaka.

viki - budes to mat zaujimave, ked budes takto studovat. Drzime prsty ...

Stretavka? No, ako tu citam, tak to asi odlozime o rok, nie? Ale bolo by dobre sa stretnut. My mozeme.

jankamanikova
26. aug 2007

No, tak tu zas nik nie je, ked som tu ja 😎 . Idem sa napapat a Vam prajem prijemny vstup do noveho tyzdna.

jenis
27. aug 2007

Jani ved sme za. Oktober moze byt. A to divadielko by bolo super, ale pochybujem ze Saska bude chvilku sediet... 😠 Aj ten Altendorf moze byt. Len aby bolo dobre pocasie, lebo inak sa tam unudime. 😉

zuzka111111
autor
27. aug 2007

ahojte tak sme sa vratili z ciech Stevik vyhral cely turnaj tak teraz je hore nos 😀 lilka ziadne nove pokroky nerobi len vie dat servus a podat a potriast rukou a kazdeho chce pusinkovat a kusat ...inak v cechach som si musela kupit tehu nohavice lebo ma strasne bolelo brucho co ma uz tlacili nohavky vyzeram ako v 5 mesiaci nikto mi neverim ze som v 3-tom 😅

STRETKO mne vyhovuje hocico ...aj altendorf je dobry ak sa pomestime a mozme este nieco pohladat ...

A oslava no my robime tiez dvojitu oslavu moju 25 a lillin rocik ja som mala 25 .8 narodky tak s oslavou pockam do 14 vlastne 15 .9 a mam pokoj oslavu robim na Alpinke je to detsky areal kedze v rodine mame kopec deti je tam taky velky altanok kde urobime gulasik gilovacku obalonikujeme su tam koniky zajaciky tak len nech pocasie bude ok ... inak toho spievajuceho hava dostala na vianoce a bavilo ju to ked bola mensia .... a tu knizku s klavirom som konecne aj ja nasla tak ju tiez chcem kupit...

so svagrinou sme uz kupili prvy darcek z fischer price nocnik s fanfarou 😀

sillas
27. aug 2007

caute baby...
zuzka..no pri druhom bruško rýchlejšie rastie... 😉
všetko najlepšie ku krásnej 25-ke..vela zdravíčka, trpezlivosti, dobre tehu, krásne babatko..no proste všetko všetko...posielame vela pusiniek.

čo sa týka stretka, tak sa pripájame, ale my prídeme asi iba na víkedn že sobota nedela,buduci týžden bude mať môj muž volno štvrtok-piatok, tak pôjdeme na výlet našla som taku krásnu fatmu v Novom tekove, bobiranč, maju tam zvieratka, koniky, ihrisko, minigolf..krásny penzion..len v piatok musime prisť nazad, lebo v sobotu ideme na svadbu, tak to tak hlupo vyšlo..ale snad nam vyjdu aspon tie dva dni, lebo od našej stretavky sme nikde neboli.. 😒

sillas
27. aug 2007

opravujem farmu..nie fatmu 😀

okta
27. aug 2007

Ahojte dievcata, tak ja som tu dlho nebola, lebo nejak nestiham 😒 . "Ukecali" ma a vzala som este jednu firmu na uctovanie, a kedze Simon spi len 2 x po 45 minut cez den, vstava o siestej a zaspava vecer okolo deviatej, casu mam velmi malo. K tomu je taky "zamaminkovany", ze ked ma vidi, tak sa odo mna nepohne a ked, tak len na chvilku. Ale casto na vas myslim a obcas som si vas aj precitala. Zuzka, blahozelam k babatku v brusku 🙂 .
My mame stale problem so zaspavanim, Simon nezaspi inak ako na prsniku 😒 . Je unaveny, place a nedokaze zaspat sam. Obcas sa mu podari v autosedacke alebo v kociari, ale to su skor vynimky. Ako je to u vas? Neviete mi poradit, co s tym? Uz teraz mam hrozu, co potom, ked prestanem kojit. Tak vam prajem pekny den a snad sa tu dostanem zasa castejsie.

jankamanikova
27. aug 2007

No, tak chalani spinkaju a ja ani neviem, ako zaspali.

Janika skoro zrazilo auto, ani neviem co a ako, ale asi pri nom stali vsetci "anjeli". Dnes zacal prvykrat, ze ide cez cestu a necaka na mna. Vzdy sa pozrel, ci nejde auto, pockal na mna a presli sme na druhu stranu. Ale dnes "frajeroval" a presiel cez prechod a vedla neho tri auta a jedno z noch trubi. Skoro ma "roztrhlo" a este teraz sa cela trasiem a budem sa este dlho. Ani neviem ako som k nemu priletela s Matusom. Dostal na zadok a doma sme to preberali az kym nezaspal. A urcite to budeme este preberat.
Bola s nami aj Mario, tak moze povedat, ze mame z toho "hrce" v zaludku.
Ked sa z toho soku dostanem, tak si to budem potom vycitat, ze co som to za matku, ze nedokazem "sltmit" svojho drobca. Inas zastavilo sa tak kopec ludi a deti, takze zase sme "stredobod" pozornosti.
No, idem si dat kolac a nejak sa upokojit. Som mimo.
Tak pa.

jankamanikova
27. aug 2007

jenis - neboj, ked bude to divadielko, ktore chcem, tak bude trvat 15 minut a tam sa hraje a spieva, tak bude sediet ako prikovana a aj potom tancovat. Bude super, ak to vyjde.

sillas
27. aug 2007

jankamanikova...joooj..prebehol mi mraz po chrbte..ale naštastie to malo dobrý koniec..my sa teraz hrame na červenu-oranžovu -zelenu...
takže ked ideme tak pred prechodom poviem oranžova-červena,..tak stojime..a ked nič nejde, poviem oranžová-zelena..a pohneme sa..Lucke sa ta "hra" velmi pači.. tak skus aj ty, semafor a farby už pozná nie?

renca3
27. aug 2007

Uf, janka...az mam husiu kozu. Tohoto sa desim aj ja, ze Leo niekde vybehne.
Dobre, ze to malo len psychicku ujmu.

Sillas...tu farmu poznam z rozpravania. Tam sa bude detom pacit.

Okta...my zaspavame tak isto, len s tym rozdielom, ze cez den potiahne 2x skoro po 1,5 hodine spanku.

zuzka...gratulujeme ku krasnej 25-ke. Nech sa dari tebe a drobcom a nech ste vsetci zdravi.

jankamanikova
27. aug 2007

sillas - vdaka za tip, ale tu je malo semaforov a chodime iba cez zebru. A toto dnes sa stalo prvykrat, doteraz sme to nemali.
Dnes som ho cely den za to pucovala. Vzdy mi povedal - "rozumiem mamina". Ale on ja taky zasnivany (to ma po mne) ...
Idem zehlit, Matusko uz spi, Janik cita s tatinom rozpravku ,,, idem jest.

sillas
27. aug 2007

janka...u nas je iba jedna križovatka so semaformi, takže semafory nehrozia..ale učili ich to pred 2 rokmi v škôlke, takže my sa hráme na semafory iba "akože"..a stále ked chcem aby v meste zastala, napriklad ked chcem niečo pozrieť vo výklade a ona si nevšimne že som zastala, iba zakričím červena.. 😀 a ona zastane.. 😅

renca...no obrazky z tej farmy su super, zatial som nič lepšie nenašla.. 😵

mario
27. aug 2007

Bobiranč je naozaj super, len si treba zistiť, či sa tam nekoná nejaká akcia, lebo oni majú často program.
No dnes s tým Janíkom to fakt nebola sranda, ale myslím, že si to zapamätal, lebo ja s Jankou určite.
Okta ahooooj! Ja ti tiež neporadím, moja spí raz denne a ked je to 45 min, tak som šťastná, tiež zaspí len na prsníku, neboj do puberty ich to prejde.
Červená.....idem večerať.

ajduska
27. aug 2007

sillas, my sme boli v tom Novom Tekove pred týždňom, je to od nás len kúsok a je tam fakt super,deti sa tam vyšantili, akurát, že sa nevozili na koníkovi, lebo jazdí len jeden pony, aj toho chudáka vraj bolia nohy 😀 , tak na ňom môžu jazdiť len deti do 4 rokov, aj to len také vzrastovo a váhovo menšie a na veľkého koňa sa báli ísť...snáď nabudúce, ešte tam určite pôjdeme, veľmi sa nám tam páčilo a zabudli sme sa ísť odviezť kompou cez Hron ☹

sillas
27. aug 2007

baby..dakujem...volala som tam tak vraveli že cez týžden nie je problem, viacmenej cez víkendy..len je to trochu daleko....ale kedže je to na dva dni, tak Riško cestu zvládne..

ajduska
27. aug 2007

ja som bola tento rok 3 krát u našich na východe, je to 300 km a Timka to zvládla bez problémov 😉

sillas
27. aug 2007

no my sme boli s Riškom najdalej v Bojniach..tak v pohode, ale už cestou nazad polhodinu pred domom bol nervozny, ale už aj preto lebo bolo 7 hodin a to je jeho čas do postele.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre