Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
7. sep 2007

ahojte dievčence, tak dnes sme absolvovali poradňu, lebo včera mala Timka rok, váži 10.350 g a má 80 cm, všetko je OK, akurát mi doktorka vravela, že už by mala začať chodiť a že ju to mám učiť, len mi nepovedala ako, lebo malá o chodenie zatiaľ vôbec nejaví záujem ☹ , keď ju postavím a skúšame robiť kroky, tak buď zdvihne nohy dohora alebo si sadne, ach jaj 😔

ani nám sa nepodarí zúčastniť sa terajšieho stretnutia, ale budúci rok v lete sa k vám veľmi radi pripojíme 😉

sillas
7. sep 2007

caute baby...my máme dneska fofry, behala som s malym po meste, zajtra ideme na svadbu, tak ešte dar som kupila, drobnosti, silonky, doplnky, malej do vlasov...som ubehana ešteže bola so mnou sestra..teraz konečne maly zaspal, večer zasu ku nim s darom zákuskami, a zajtra na svadbu, ani sa mi nechce, lebo nema kto príst k malemu takže budem iba ja s Luckou a Mišo príde domov o siedmej s Riškom,..som zvedava Lucka do kolkej vydrží...počítam tak do poljedenástej..

včera a ani dneska nechcela ist Lucka do škôlky, hend ako sa zobudila iba revala, tak sme mali rušno..tak to bolo ak s krikom..tak velmi plakala že Riško sa až zlakol že čo sa deje..
Mam pocit že jej je luto, že my s Riškom sme doma... ☹

renca3
7. sep 2007

sillas...to ti uz asi Lucka nezhltne, ze idete s Riskom do prace? Lebo ja som to hovorila. My sme mali posledne rana kludne, co sa tyka skolky.
Ale dnes som prisla pre Lea a na par miestach podlozene vedra, preteka im strecha. No parada. Teraz to bude neviem kolko schnut a bude tam nezdravy luft. Dufam, ze to do pondelka vyriesia.

Inak tento lejak je uz na depky. Aj u vas tak stale prsi? Tu uz 3. ci 4. den.

Aj my sme vcera absolvovali poradnu s ockovanim. Teo ma 9500 g a 73 cm.

mario
8. sep 2007

Tu dnes prestalo pršať a aby bola zmena, tak začalo poriadne fúkať. Chlapi sú na súťaži v Blave a my dievčatá samé doma.
Silas, dobre sa bavte, ja by som s mojou malou nestihla ani vlastnú svadbu, ked ju obliekam von, tak plače ako divá, až sa ohýba do olúka a kým ju oblečiem, tak mi tečie po chrbte pot. Teším sa na zimu, ked toho oblečenia bude ešte viac 😝 .

mario
8. sep 2007

Ešte sa musíme pochváliť, podarilo sa malej zjesť kúsok chleba s maslom 😀 .

renca3
8. sep 2007

No na to zimne obliekanie sa netesim ani ja. Nikdy som nevedela, koho mam obliekat prveho. Lea, Tea alebo mna. Potom som to robila postupne dokola vsetkych, kym sme neboli kompletne naobliekani. 😝
Mario...tak to ti nezavidim, my sme Lea dost casto obliekali na silou, ked to inak neslo. 😒
Ja som dnes spravila Leovi chlieb s maslom, dzemom a zmastil ho Teo. Musime sa pred nim schovavat s jedlom. 😅

renca3
8. sep 2007

Mario, fuka aj tu. Ja som sama s detmi este asi 4 vikendy okrem narodenin Tea. Uz sa neviem dockat pondelka, ked pojde Leo do skolky. V tomto necase neviem urobit program. Dnes sme boli v muzeu. Co vymyslim zajtra, neviem.
Leo nechce uz poobede spat tak som na prasky. 😒

zuzka111111
autor
8. sep 2007

ahojteee..kde je nakoniec to stretko??
a to pocasie hrzuuza dnes som bola u svagra vo firme mali firemny den a plno detskych atrakcii a lilka chcela ist len do skakacej piratskej lode a ja tehulka s likou som sa tam musela dotrepat a lozit po 4 taka bola z toho znicena ze ked som ju obuvala tak nevladala ani sediet tak sa jej chcelo buvat 😔 .

uz druhy den ma 38 teplotku vecer asi zo zubkov aspon dufam ide jej dolna 2 a zrejme ocne zubky 😅

a na narodky este nemam nic zarezervovanee a ani neviem ci sa to pocasie ukludni alebo nie ci vonku ci dnu 😠

inak som bola v poradni 😅 a moje oblicky to nejak nestihaju spracovavat vsetko tak musim znovu zacat navstevovat nefrologiuuu 😒 ale male rastie ma 5,5 cm 😀

martina236
9. sep 2007

ahojte, mame za sebou tiez ufukany a uprsany vikend. ale sem tam sa dalo aj vonku ist, takze v pohodicke. sa mi hovori, ked celu sobotu bol s malou moj otec, ja som len krmila, prebalovala a uspavala a uspavanie nam slo ako po masle, co o dnesnom veceri sa povedat neda, rovna hodinka 😝

este aj pracka sa mi zacala kazit, pomaly z nej nebude automatika ale manualna. furt treba pomknut gombik, nechapem, ani zmykat nechcela, pmoooooc 😠 😠 😠

zuzka, tak davaj na seba pozor, aby ste boli s malym OK. kamoska mi minuly tyzden volala, je v 4 mesiaci a doma 10 mesacne. takze vas este aj predbehli vsak 😉 . mas moju podporu a obdiv. oni sa veeeelmi tesia.

sillas
9. sep 2007

caute baby...tak my vytancovaní, ubolené nohy... 😉 svadby stačilo na najbližšie 2-3 roky...
inak sme ok,deti pohodička...dneska sa už spolu aj zahrali bez pišťania.. 😉

zuzka držte sa davaj na vas všetkých pozor.. 😉

martinka tak musíte "prať" inak...hihi

jenis
10. sep 2007

Ahojte, tak narodeniny su zanami. Saska sa nestihla cudovat, ze kolko ludi je okolo. Taka bola z toho potom unavena, ze uz o osmej buvkala. Dostala krasne darceky, peniazky, torty, oblecko. No super, aspon uz na nu mam co obliect, lebo vsetko jej uz bolo male.
Sasku sme naucili ukazovat, ze kolko ma rockov, tak kazdemu ukazovala ukazovacik, ze jeden. Ale sviecku sa nepodarilo sfuknut, musela mama 😉 .
Ked budem mat viac casu pridam foto. Idem upratovat, lebo vcera sme neboli doma. ☹

zuzka111111
autor
10. sep 2007

ahojte jenis tak uz mate po oslave no nas to bude cakat v sobotu a to este nic nemam zarezervovane ani tortu 😖 nejaka som spomalena ci co!!

martinka tak 10 mesacne a v 4 mesiaci no ved len o 2 mesiace mame rozdiel

renca3
10. sep 2007

zuzka...drzte sa, nech ste v poriadku.

Stretko bude v Altendorfe 26.-28.10., dnes mi da ceny. Neviem, ci budu take iste ako minule, lebo vtedy sme sa nahlasili vacsia skupina, aj ked nas zostalo len 7. Dam vediet. Aj o zalohe.

Jenis, tak ste mali veselo... 😵

Zuzka, tak aby som ta aj ja utesila. Ked mal svokrin 1. syn prve narodeniny, 2. syn mal uz jeden mesiac. Takze pred nou sa ani nemozem stazovat. 😅

zuzka111111
autor
10. sep 2007

ooooooooooooooooooo tak to je husteee
Neuveritelnee ale stale mam z toho strach a ani to tehulkovanie si neviem vychutnat tym padom... 😖

no ved janku budem spovedat na stretku
len do vtedy musim kupit lilke aj bundu do tatier 😀

mario
10. sep 2007

Janka vás všetkých pozdravuje, majú sa fajn a Matúško vraj sám lezie z postele a papá všetko, darmo švédske stoly robia zázraky. Tak toľko od nej.
Náš junior bol na Blava open tretí, tak sa teší.
Oslavy narodenín ja neriešim, Henrich so spolužiakmi klasicky Mc Donald, tam sa o nich ukážkovo postarajú na dve hod a malej oslavu nerobím, len pre nás štyroch doma, žiadne babky a návštevy. Ked to bude chápať, potom to budeme sláviť.

renca3
10. sep 2007

Dobre si to vymyslela, Mario. 😉

Teraz som na Bleskovkach citala o Britney Spears. Ved stale sa okolo nej nieco deje. Mamicka sa asi zviditelnuje. Ale sranda, ze obe deti sa jej narodili v septembri 2005 a 2006. Zeby sme ju pozvali na stretko? 😀
To by bol iny zur... 😀 😀 😝 😝

renca3
10. sep 2007

Mario...daj mi nabuduce vediet, ked junior pojde na sutaz do BA. Isla by som ho pozriet. Ja mam tanecky velmi rada. 🙂

sillas
10. sep 2007

renca... 😀
veru zuzka ber si príklad rok po sebe... 😀 no ale s 10 pestunkami sa to určite dán zvládnuť.. 😝

no a akurat som na chvilu zapla rano telerano a dosť ma zarazili bola na fotke Britney, hole bruško, no a tam vravel ten chalan že každý vraví že ukazuje šunčičky...tak teda...po dvoch detoch tak zaradom..som ja tam žiadne nevidela.. 😠 asi to poniektorí chlapi celkom nechápu...ma normálne urazil!!! 😀 😀 😀 😀

sillas
10. sep 2007

no ale ja som tam žiadne obr šunky nevidela...určite nie je to čo bývala...no ale ale....ved viete.. 😉

renca3
10. sep 2007

To vies sillas, hviezdy si nemozu dovolit sunky ani po 3 detoch. Ved na to maju zase osobnych trenerov. Este ze nie sme hviezdy... 😀

renca3
10. sep 2007

Teda aby som opravila, sme "hviezdy" pre nase polovicky a nase deticky. 🙂

mario
10. sep 2007

Renca dám ti vedieť a zavoláme aj Britney 😀 .
A vám hviezdy prajem pekný večer, zažiarte dnes manželom 😀 .

sillas
11. sep 2007

caute baby,..tak ja hlásim dalšie dva zuby, takže máme 9, takže skoro polovicu.. 😅

mario
11. sep 2007

No a ja hlásim soplíky u detských členov rodiny 😔 .

renca3
11. sep 2007

My sme dnes mali soplikovu detsku navstevu, tak verim "imunite" svojich deti, ze to neschytali. Ale toto pocasie tym soplom praje. 😅

sillas
11. sep 2007

no my sme zatial čisty... 😀

jankamanikova
11. sep 2007

Ahojte babule!
Srdecne Vas zdravim z Grecka. Sme na Rodose, je tu uzasne a stale na Vas myslim. Dnes som sa uz musela pripojit na net, aby som Vas pozdravila.
Let bol super, chalani sa tvarili, akoby leteli kazdy den, velmi sa im pacilo. Je tu 30 stupnov, takze sa tesime; more je teplejsie ako tepla voda 🙂 , strava super. Tesime sa, ze sme ako rodinka spolu, velmi nam to pomaha. Janik je stale s Janym, Matusko so mnou a ked chalani spia, tak konecne sme s Janym spolu 😀 .
Skusim sa zajtra pripojit tak k veceru, tak ked tu niekto bude, tak pokecame.
Drzte sa a tesime sa na stretavku.
Janka a Jany

renca3
12. sep 2007

Janka...tak to teplucko ticho zavidime. Kym sa vratite, snad sa tu uz vyprsi na mesiac dopredu. 🙂

Sillas...tak mas uz zubaca. My mame uz asi pol roka 8 zubov a vzadu stale nic. Zacal ma jeden cas hryst pri kojeni, tak som mu pohrozila, ze ho odstavim. Aj krabicu mlieka som kupila a prestal. Tak uvidime, kolko este potiahneme.

mario
12. sep 2007

My máme 8 zúbkov viditeľných a tie vzadu jej nesledujem, jej temperament je večný, takže ho zubom nepripisujem. Sopľavá noc sa dala zvládnuť, dali sme jej Fenistil a Olynth do zástrčky, uvidíme aký bude den.

ajduska
12. sep 2007

jéj, vy ste ale všetci "zubatí", to naša malá má iba 5 zúbkov, aj to sa jej ten piaty prerezal len nedávno ☹

baby, ktoré ešte kojíte, ako dlho by ste ešte chceli pokračovať? Ja chcem malú odstaviť, cez deň ju už nekojím, iba večer pred spaním a v noci, ale zato v noci je to aj 5-6 krát, neviem, ako to mám spraviť, keď jej chcem dať večer mlieko z fľaše, tak vrieska ako zmyslov zbavená, kým nedostane svoje mliečko (to isté v noci,nechcem ju nechať jačať kvôli susedom) a cez deň mlieko z fľaše vypije v pohode, tak mi prosím poraďte, ak s tým máte niektorá skúsenosti (pri prvých dvoch deťoch som takýto problém nemala, šlo to v pohode) ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre