Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
15. jan 2007

Potom napis, ci zabrali a ci sa budi menej. Lebo aj nam ich Dr. odporucila pri prvom od 5. mesiaca, ale nepomohlo to. 😒

sillas
15. jan 2007

no som zvedava, nakoniec ideme sa teraz očkovať , lebosom volala dr, tak dneska maju poradnu, tak som zvedava čo povie a dufam, že mi to odsuhlasi a na buduci tyžden skusime, lebo ja už s mojim mliekom nestiham, no a dufam, že u nas to zaberie, že vydrži na tom aspon o čosi dlhšie a mne sa tým padom na noc stihne urobiť viacej mliečka,
vam to nepomohlo?

renca3
15. jan 2007

u nas to asi nebolo o hlade, ale chcel proste prso do pusy ako dudlik. 😅

sillas
15. jan 2007

no tak to som zvedava aj ja, kašičky nam dr. odobrila, takže s tým od buduceho týždna začneme, renca..je to dosť možne že to nie je o hlade, ale možno aj nie,lebo ja už tam nemam nič a on by jedol aj preto sa možno tak často budi, lebo sa malo napapa, lebo velanevytiahne, no uvidim, som velmi zvedava.
už mame po očkovani, maly si celkom riadne poplakal...no si neviem predstaviť keby dostal do obidvoch nôh...važime 7200 gramov.

laurajana
15. jan 2007

sillas tak ste riadny chlapinovia čo sa týka váhy...my ešte stále čakáme, kým dr. dostane novú vakcínu, vám už pichali novú však?

sillas
15. jan 2007

ano tu novu, na to sme čakali. tak dufam, že všetko bude super.. 🙂 o 5 týždnov treba íst na preočkovanie... no ta vaha..ved zo poznaš..vy ste tušim dokonca aj o niečo vačší... 🙂

laurajana
15. jan 2007

nuz my ano 7480 a 64cm 🙂 ..som zvedava ci aj my budeme coskoro ockovany, zatial cakame 🙂

jankamanikova
15. jan 2007

sillas - ako som Ti uz pisala v septembrovkach, malinky ma asi obdobie rychleho rastu a preto potrebuje vela papat. My mame to iste. Ale mna zaujal nazor renci3 - mam pocit, ze Matusko potrebuje sa len ukludnit, lebo niekedy netaha mliecko, len tak cuca. Ale ked som mu davala cumlik, tak odmietol a to som uz kupila 6 cumlik v poradi. Tak neviem, chce len tak asi cucat, ale to sa nevyspim. No, co uz uvidime. Zacinam inac spojazdnovat pravy prsnik, kedze Matusko pije len z laveho. Tak uvidime, snad to pomoze.

Inac nas Janik spinka s nami od zaciatku v posteli. Matusko spi prvu cast noci, do 23.00h. v postielke a potom je uz pri mne, lebo papa kazdu hodinu. Tak sme vsetci spolu.

renca3
15. jan 2007

Janka, vam je v tej posteli veselo. Janik nekope? My teda mame velku postel, ale Leo by ju celu precestoval v noci a bala by som sa o drobca.

jankamanikova
15. jan 2007

No, je to zaujimave. Mame tri polohy - Jany, Janik, ja a Matusko alebo Janik, Jany a ja, Matusko; alebo Jany, deticky a ja - vtesy na nich pozerame a nechapeme, ake krasne mame deti. Mame obrovsku postel. Este ked sme spolu chodili, tak sme snivali o tom, ze budeme mat letisko. Na jednej strane mame k posteli este prilozenu postielku, ale ta je asi ako nejaka rekvizita 🙂 . Da sa ne nej dat dole jedna strana a tympadom je uplne prisunuta k posteli, takze to je tiez moznost ako mat dieta v posteli a zaroven pri sebe 🙂 . Ale inac je to sranda 🙂 .

sillas
16. jan 2007

no tak v tejto našej posteli by sme sa všetci nepomestili..je akurat pre dvoch..no ja som si tiež myslela, že je to iba o didiku, ale maly stale aj papa, takže to musi byť aj o hlade alebo smade. ale aspon maleho si vychutnam vedla seba, lebo mala spala od začiatku v postielke.

laurajana
16. jan 2007

babule k tomu letisku, aj my mame letisko, no ale neryskovala by som, aby sme maleho v noci nejak "nechtiac" nepripucili..ved ked je clovek unaveny dokaze vselico 🙂 ..prajeme pekny dnik

Inak vcera sme boli vonku, neskutocne krasne pocasi bolo, rano sice bolo -4 ale naobed svietilo a hrialo prenadherne slniecko ako na jar, proste toto pocasie praje nam kocikujucim, vsak? Aj ked zima by mala byt aj o snehu, ale co narobime... 🙂

Inak Zuzka nakupila krasne vecicky pre malu slecnu, maminka dcerusku rada paradi, ze? 🙂 Jaaaaj snad nam to raz vinde a budeme mat aj dievcatko 😀

renca3
16. jan 2007

pekne vecicky, zuzka. v detskom oddeleni uz radsej nepozeram na dievcenske satocky, lebo mi je luto. baba uz nebude. ale hlavne za su chalani zdravi. 🙂

sillas
16. jan 2007

no renca...ja teraz začína mať problem...pre maleho nemam nič, ešte čoto na jar, ale na leto nič..to je normalne problem na chlapčekov v dostpných cenách..po malej nevynosi skoro nič.

renca3
16. jan 2007

Aj ten vyber u nas je ovela mensi ako na baby. To nehovorim o cenach.
My vybiehame do Rakuska na burzu. Zimne veci sa fakt oplatia, bundy, oteplovacky a tak. Vid v albume ma taku zimnu bundu za 3 EUR.
Aj u nas je to teraz nanic, lebo je medzu nimi 2,5 rocny rozdiel a letne veci po Leovi uz budu asi male tomuto buckovi. Neskor sa to dorovna.
Moj drahy je celkom rad, lebo mna by pri babe chytila taka nakupna horucka, ze by sme nestihali. 😅

sillas
16. jan 2007

ved prave na dievčatka sa da ovela lepšie nakupiť, ja začínam mať hrôzu do čoho budem obliekať maleho, asi v lete ked bude teplo bude chodiť nahý.. 😀

jankamanikova
16. jan 2007

NO, to mate pravdu. S tymi vecami. Ovela vacsi vyber je pre dievcatka, pre chlapcov toho je malo. Ja vyberam v sekacoch, alebo chodime do Brna nakupovat do H@M, alebo cez internet. JA som rada, ze mame dvoch chlapcov, aspon Matusko tie veci vynosi. Aj ked sa mi zda, ze je trosku dlhsi ako Janik, ale verim, ze sa do tych veci zmesti. A co sa tyka dievcatiek, raz by sme chceli Kristinku a Margaretku, ale uvidime. Teraz potrebujem pauzu aspon 3-5 rokov (uvidime). Ale Jany mi dnes zahlasil, ze by mu vobec nevadilo, kedy sme mali dalsieho chlapca. Ze jemu sa to tak paci, ked ma tych dvoch a je rad, ze ci ich ma. No, co ja viem. Je to jedno, hlavna vec, ze nech su deti zdrave, nie?

A inac, sillas, chlapcom v lete vela netreba, to mi ver 🙂 .

martina236
17. jan 2007

Ahojte, no my zvycajne chodime raz za dva tri mesiace nakupit veci do Rakuska a posledne som mala zase pocit, ze mali vacsi vyber pre chlapcov. fakt mali uzasne veci. kamoska tam tiez nakupuje, ma 3 chalanov a su ako z katalogu. a su tam veci prevazne este aj lacnejsie ako u nas a samozrejme to vyzera aj inak. mozem to oprat na 60 a zostane aj farba aj tvar.

sillas
17. jan 2007

joooj...baby to vam zavidim..tu mame velky prd...a do Rakuska daleko, na taku cestu nemame ani auto...fnuk..

renca3
17. jan 2007

To mas pravdu, ze tie veci sa tak nevyperu a nerozparaju ako niektore nase vyrobky. Skor C&A predajne su lacnejsie ako u nas.

martina236
17. jan 2007

malej kupujem veci v H&M, C&A a v Zare. samozrejme, ze sa tam oblecieme i my. ale na jar ma byt uz H&M aj v BA.

renca3
18. jan 2007

Ahojte maminy,
ja som toho svojho spaveho anjelika asi prechvalila. V noci ma sice necha vyspat, ale tie place cez den... No neviem, co sa porobilo. Dnes nie a nie spat. Schrupol si v aute asi pol hodinku a inak viac menej krik.
Snad to bude zajtra lepsie, lebo mama nic nepouctuje. 😅

sillas
18. jan 2007

jááj...renca nezavadim, aj maly ma niekedy take dni, teraz bol dva dni dobrý, akože nechápačka..no ale noc sa u nas zatial nemeni..no a dneska bol nejaky umrnčany, ale možno preto že je nejako zatiahnute...tak asi nemaju den.. 🙂

sillas
21. jan 2007

caute baby, ako vidim,nie len ja nestíham, lebo je tu nejako "ticho". my máme doma rušno mala je chora, Riško sa zatial drží, tak dufam, že nič nelapí, v noci sme robili obklady, takže raz som kojila a potom robila obklady... 🙂 no super noc..
dufam, že to už bude tuto noc lepšie, aj ked jej zase začala teplota stupať. tak uvidime.

martina236
21. jan 2007

ahojte, je tu nejaky klidek. my sa od minuleho tyzdna obraciame z bruska na chrbatik a naopak.

sillas
21. jan 2007

áno?? martinka tak ste šikovné..maly je zatial lenoch..sice vela spravilo to, že mal 6 týždnov na nohách tu perinku, alebo to tým iba sopravedlnujem a naozaj je lenivý???? 😀

renca3
21. jan 2007

Sillas, tak prajem lepsiu noc bez teplot. My sme mali zase pokazeny zaludok. Dedo dal Leovi slahacku spray a nejak mu nesadla. Vcera cele poobedie nic v sebe neudrzal. Nastastie sa z toho vyspal.
Martina, tak fajn, ze sa uz obraciate. My nic. Len sa toci okolo svojej osi a kope sustavne nozkami. Ale Leovi to trvalo 6 mesiacov, tak si z toho nic nerobim. Aspon sa mi este nezkotula z gauca alebo postele. 🙂

sillas
21. jan 2007

hehe..renca to je pravda, aj ja maleho môžem nechať kludne na posteli...on robí iba také "C"čka..ešte z bruška sa mu podarí otočiť, alebo robiť iba take kruhy ako sa odraža nohami...ale zadok dvíha o dušu,sa na tom smejeme, že robí kolísku a ked je na brušku tak tiež dvíha nohy a kolíše sa..

sillas
21. jan 2007

renca...no som rada že maly je už ok, fakt mu nesadla šlahačka..ale toje dobre že sa tak skor napravil.

renca3
21. jan 2007

😅 aj nas dviha ritku, ako keby sa chcel rovno postavit a prebehnut sa. To robi problem, ze uz ho budem asi musiet priputat v tom lehatku, lebo sa posuva dolu a najdem ho lezat len napoly na lehatku a nohy v lufte. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre