Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
18. sep 2007

Ahojte!
Uz sme doma z dovolenky. Bolo fantasticky a nadherne (o tom potom).
Matusko este spi, Janik so mnou beha po byte. Dnes sme mali zehlit a prat a tak dokola, ale musime si najst nahradny program, lebo nemame batozinu. Niekam sa nam stratila a musime na nu cakat. Vlastne nam neprisla na Slovensko 😠 ☹ .
Takze sme bez vsetkeho a dufame, ze sa nam to vrati (hlavne kufre, lebo tie nie su nase).
Tak uvidime.
Pozdravujem vsetkych, tesim sa na stretavku a ked budem mat cas cez den, tak sa viac rozpisem.
Prajem krasny den.

renca - vdaka za strazenie auta ...

mario - vdaka za strazenie bytu ... je v poriadku, si sikovnucka ...

renca3
18. sep 2007

ano...janku som vyzdvihla na letisku na lahko bez kufrov. Teraz sa moze aklimatizovat na domace prostredie a o par dni zacat prat a zehlit.

Vcera sme mali rok a Teo sa akoby pri tej prilezitosti rozbehol sam po byte. Cez vikend tak nesmelo a teraz uz brusi vsade. 😅

sillas
18. sep 2007

jankamanikova..vítam vás doma...len nezamrznite, sice vonku je ako tak, ale v byte mame kosu, ja stále studené ruky a nos.. 😀 to s tou batožinou ma mrzi..to aj takéto sa môže stať??? ešteže nepotrebujete letne veci..lebo by ste nemali čo na seba... 😀

renca..blahoželáme...my ešte nechodíme..ale už začal aj okolo steny, čo doteraznerobil iba okolo nábytku...tak možno niečo bude... 😅

Riško trochu začal sopliť, tak uvidime čo bude z toho, občas je dosť nervozny...asi zubky.. ☹

mario
18. sep 2007

Ahojte sopľoškovci! Ešte nás to trocha drží, teda malú, malého a starého asi najviac. Ja si to nemôžem dovoliť 😝 .
Vítame dovolenkárov, aj bez kufrov, tie nech ešte dovolenkujú. Možno cestovka urobila akciu a batožina príde už vypratá a ožehlená 😀 .
Riadne ste sa všetci rozoslavovali, tak prajeme pekné oslavy.

mario
18. sep 2007

Ešte sa musíme pochváliť, že začíname chodiť po štyroch 😀 , dobré nie? To vaši drobci už budú pomaly bicyklovať, nám to ide pomalšie.

sillas
18. sep 2007

mario to s tou akciou .. 😀 😀 😀

a blahoželáme k lozeniu.. 😉

zuzka111111
autor
18. sep 2007

ahojte janku vitam aj bez kufrov taka akcia by nebola zla mario kam ty na tie hefty chodis ??
😀

uz aj mi soplime !! Co davate detom ??

Inak ma uz ide porazit lilku neviem odstavit ine mlieko nechce uz ani kasu neche ☹ ja uz musim prestat som unavena slaba a bola osm na nefrologii zajtra budem met vysledky lebo sa im zdaju ze uz ani oblicky nevladzu ☹

A lilka pocuvajte to dieta je ako cert nemozem sa pohnut iba v izbicke pri hrackach spolu sama ani zasvet dnes som jej sla zohriat polievocku tak sa hadzala o zem a chala si ruky do ust az sa skoro pogrcala no hroza ..a bol u nas maly chlapcek tiez septemrovak nic mu nechcela dat strkala do neho no iete co normalne som mala nervy na nu co bude ked sa narodi male ved ta ho zahlusi len aby som nebola pri malickom ☹

martina236
18. sep 2007

ahojte,

akurat som volala s Jankou, tak ona uz v akej pohodicke je, ja by som zurila. ale este ze su bez batoziny tu a nie ked dosli tam. to by bolo echt fett.
zdalo sa ze dnes bude pekny den, no tu uz fuka, uplne zamracene, od rana ma boli hlava. mala som vybavene k malej aj strazenie, lebo som bola na imuno, lekarka je cely tyzden PN a to som sa tesila, ze budem mat nieco z krku.
dnes mala mala mensiu nehodu, vlastne prvu co chodi. nechce dat vonku nikomu ruku len sama a sama a padla na kmen stromu pred barakom, takze mierne oznackovana tvar.

mario gratululujeme k lozeniu

renca k roku i k prvym krokom.

zuzka, nasa to iste. tvrdohlava, ma casto dni, ked len na ruky a na ruky a stahuje mi nohavice, ked ju neberiem. mala som navstevu kamaratku so syncekom 7mesacnym, no nemohla som z nej spustit oci, vsade s nou, lebo furt len do neho. cesat ho chcela, udrela ho kefkou po halvicke. vsetky hracky mu brala. ono mi sice vsetci povedia, ze u deti je to normalne, ale ona sa posledne fakt sprava, ze nechapem. a este asi aj nebudem co?

teraz isli s Krcim do parku, nebrali kocik, tak dufam, ze dojde adekvatne unavena a vecer hned zalomi

renca3
18. sep 2007

mario...to by bol dobry servis... 😀

Uz sme dosoplili. Nic som im nedavala. Az som prekvapena, aky to malo mierny a rychly priebeh. Asi sme si to odzili vlani. Ale este bude "veselo" neskor. 😝
No...k tym aktivnym detickam len jedno. Bude aj horsie... 😉

renca3
18. sep 2007

Tu uz leje a je zima. Od rana aj mna hrozne boli hlava. 😒

sillas
18. sep 2007

tu bol,a v noci totálna burka, som si myslela že koniec sveta dojendej nešla ani telka, ani internet, cez den bolo total dusno...tak možno dorazi aj ku nam dažd z BA cez noc.. 😠

veru takých nehod bude, aj ked Lucka bola celkom ok a nepadavý typ , ona padala iba naschvál ked sa hádzala o zem...ked nebolo po jej vôli.. 😝

jankamanikova
18. sep 2007

Ahojte ... tak ako citam, niektori tu uz lozia a chodia. To som prekvapena 😕. Musim si nastudovat, co ste tu pisavali, aby som mala prehlad.
Nas Matusko lozi, sam sa postavi, sam vlezie do krabice a z nej von, sam zlezie z postele (to je take uzasne ho pozorovat), urobi par krokov za rucky ... Joj, jej na zozranie 🙂 .

Mario - to by som brala take akciove sluzby 😀 .

Ale Janymu volali z tej Air Slovakia spol. a ze kufre boli v Prahe a ze uz idu na Slovensko a ze zajtra ich budeme mat. Vraj su v poriadku, neposkodene, tak som zvedava. Vlastne sme zvedavi.
No, a potom ma caka pranie a zehlenie a priprava na svadbu, lebo v piatok ideme do PO, lebo v sobotu sa zeni Janyho brat, takze musime sa vychystat 🙂 .

.... k tym padom - normalka a to spravanie je tiez normalne. Nas Matusko je tiez svojrazny, vsetko opakuje po Janikovi, vie sa aj nazlostit, ukaze mi nonono, chce byt na rukach, len sa nosit a chce na mna stale vidiet. Ak sa vzdialim a ma nevidi, tak je hotova katastrofa ...

viktoria
19. sep 2007

tak dnes som bola s malým pri doktorke, lebo má stále zvýšenu teplotu a už aj začal dosť kašlať, normálne všetko mu v hrudníku chrapcí...
no doktorka povedala, že je to zo zubov to som vedela aj ja, vonku môžme chodíť a ževraj sa mu už cochvíla prerezu aj dolne stoličky...
teraz som ho nedávno dala spať...
dnes bola pri mne kámoška, tiež ma chlapca stáreho ako tobias, lenže ten jej už doslova beha, podla mna preto lebo je chudučký a náš je valibuk, dala som im chrumky tak môj malý sa nepohol kým ich nezjedol....

jankamanikova
19. sep 2007

Tak od rana mam nenormalnu migrenu, boli ma hlava, je mi zle. Takze lezim cely den v posteli, chlapci maju volny program. Len som ich pozorovala z postele a normalne sa zahraju. Janik sa tak super postaral o Janika, ze nechapem. Takze som uplne mimo. Teraz ich Jany zobral von na pansku jazdu, este ich nemal von naraz obidvoch, tak som zvedava. Hlavne na Matuska, lebo on len chce byt so mnou a aj plakal, ked siel von.
Tak som sama a idem si lahnut. Inac aj vcera mi bolo blbo, tak asi tak zmena prostredia mi sposobila chaos v organizme, uvidime.

Viki - super, len nech papa, ked mu chuti.

Inac dnes prisli kufre a mimochodom z Prahy ich omylom poslali do Budapesti 😀 , takze obehali kus sveta. A ked ich kurier priniesol, tak boli obalene zltou lepkou "securitty" 🙂 . Dobre nie? A ten kurier ich niesol tak opatrne, akoby tam bolo cosi sklenene 😀 ... Takze vsetko dobre dopadlo, ja zacinam prat, aj ked zehlenie nepripada do uvahy, lebo mi je zle. A to ideme v sobotu na svadbu a nemam skoro nic prichystane, klasika - vsetko na poslednu chvilu.

ttina23
19. sep 2007

Laurajana všeko najlepšie k narodeninam

jenis
19. sep 2007

Zuzka aj sa som sa bala ako bude Saska brat sesternicku co sa teraz narodila, ale je to v pohode. Iba dookola hovori, ze baba baba a hladka jej rucku. Sem tam nakukne co robi a inak ju nevnima. Je to asi ine ked je to taky maly drobcek co sa ledva hybe ako ked je to uz vacsie dieta.
Inak aj Saska sa sem tam hodi na zem ked nieco nedostane, ale robim sa ze to nevidim, a aj tak jej danu vec nedam a hned ju prejde ked zisti, ze tym nic nedosiahla. Na ruky sa pyta dost casto 😒 takze sa nosime, ale inak je samostatna. Akurat mi nosi knizky, aby som jej citala. Tak musim dookola rozpravat o zvieratkach ako robia a ona tiez. 🙂
Janka skore uzdravenie. Aj vsetkym soplavym.

sillas
19. sep 2007

jankamanikova...to bude tou zmenou klímy...sice ja s tým nemam skusenosti...osobne...ale je to dosť možne.. 😉
inak ja mam nejaké citlivé obdobie,,napozajtra bude mať Riško rôčik a ja si začínam vybavovať čo bolo minulý rok o tomto čase..ked som sa nevedela dočkať malého...myslim spatne na celý rok...na to ked som ho prvý krát uvidela...normálne to všetko cítim pri srdci.. 🙂 v piatok budem určite ako vymatena..ak sa nam podari chceli by sme isť v piatok s mužom vonku niekam na večeru ked deti zaspia, ak bude mať kto k nim prísť..tak uvidime..
Inak aj pri Lucke som mala presne toto ked mala mať rok..je to zvláštne už ked mala 2-3-4 roky tak som take pocity nemala..predsa ten prvý rok je len v niečom najvýnimočnejší..som sa nejako o tom rozpísala...no fakt som rozcitlivela...ešte aj pred mrchou, tak jedno s druhym..

naozaj baby užívate niektora nejaku antikoncepciu,? na buduci mesiac sa chystam k dr, niečo chcem len nie tabletky, neviete niečo poradiť?
som zvedava čo mi poradi dr.. 😒

jankamanikova
19. sep 2007

Jany mi kupil tehu test, ale tehotna nie som. Ale mne sa to nezda, budem musiet ist ku gynekologovi. Po roku 😎 . Idem spat, este povesat pradlo a buvi ...

sillas - pekne mas obdobie, vychutnaj si to a hlavne tu veceru s manzelom. To bude super. Ja momentalne tiez som stastna. Ked vidim tych drobcov. Su nadherni!
Zuzka - neboj sa, bude dobre. Zvladnes to, ked budes Lilku pripravovat na babo, pusinkovat ju a ukazovat brusko, ona to pochopi. Po svojom, ale pochopi. Take male deti beru babetko emocionalne, nie rozumom. Ona bude male milovat, uvidis. A vlastne, kedy sa narodi? A co cakate? Mate uz mena?

renca3
20. sep 2007

Sillas, to citlive obdobie je asi normalne. Ja som tiez rekapitulovala.

Ja som uz bola u Dr. aj kvoli antikoncepcii. Este sice kojim, ale je to otazka casu. Rozmyslam nad tyma naplastami. Je to na cely tyzden a mas pokoj. Lebo ja zabudam na akekolvek tabletky. A mne tabletky zatazuju zaludok. Vnutromaternicove som zamietla, lebo by som urcite mala smolu s nejakymi komplikaciami. Tak uvidim.

zuzka111111
autor
20. sep 2007

jankaaaa tehu test co zacala som nove kolo ?? 😅
mena este nemame a termin je 24,26,28. 3. 2008 tak uvidime ktory to nakoniec bude .... so stevom sa uz ani nevidim lebo ked pride sme smpolu hodinku postarame sa o llilku a idem ju uspat a uz zaspim ale uz musim nechat nech ju uspava stevo lebo sa to nenauci nikdy a lilka si nezvykne len musime najst nejaku nahradu za moje mlieko 😒

renca3
20. sep 2007

Sillas, teraz som precitala zopar odkazov na HAK a myslim, ze zvolim ten Nuvaring kruzok. Tej naplasti az tak neverim. 😉

sillas
20. sep 2007

renca aj ja som to včera naštudovala...len si to neviem celkom predstaviť, dočítala som sa že to má priemer 3,5 cm....sa mi to zda velke že to tam necitiť...no je to zaujímave, ale sexovať s tým si neviem predstaviť, ale aj to som sa dočítala že ked sa to vyberie tak 3 hodiny to pôsobí ako keby to tam bolo, potom oplachnut a vložiť nazad...no čo už nevymyslia.. 😀

renca3
20. sep 2007

sillas...mne to doktorka ukazovala, to je taky gumeny elasticky kruzok, takze v pohode. Tiez som si to nevedela predstavit s tym "fungovat", ale co som citala, asi to nie je problem. 😉

viktoria
20. sep 2007

ahojte,,, janka to by bola naozaj sranda keby bolo 3 bábo...
zuzi aj moja druhá svagriná čaká male vtedy ako ty, ona už má 10 rocného chlapca, no ten povedal že chce len brata, lebo ked to bude dievča tak že nebude s ničím pomáhať...

mario
20. sep 2007

😀 zaujímavé, treba len dávať pozor, aby si to partner neprivlastnil a neodbehol s tým 😀
Ja asi zvolím náplasť, lebo s tbl mám aj ja problém, ale na takéto vykladacie veci nemám žalúdok, ved mi to pripadá ako umelý chrup.
Trochu sa nám vyčasilo, tak sa dobre prevetrajte s detičkami, kým sa dá. Ja malú venčím celý den, lebo vnútri sa s nou nedá vydržať.

jankamanikova
20. sep 2007

Ahojte ...
Chalani spinkaju, takze periem. Kupili sme s chlapcami v Tescu druhy veesiak na pradlo, nech sa mi to dnes vsetko na slniecku poriadne vysusi. Oni dvaja miluju nakupovanie 😀 , takze sme dnes nakupovali. Este sme kupili stipce 😀 😀 .

Migrenu mam zase od rana, ale lezat uz nemozem. Kvoli detickam. Dala som si uz dve kavy, tekutiny pijem ... ale nepomaha nic.

Zuzka - u nas by to uz m´bolo tretie kolo, nie? Tehu nie som ako som pisala 😎 , ale ked budem, tak Vam dam vediet, oki?

Antikoncepciu neberiem a ani nebudem, lebo sa mi nechce a ani to neuznavam. Ale o tom som uz tu pisala. Riadime sa metodou plodnych a neplodnych dni. Zatial to funguje 😎 .

Vam, ktory si HAK vyberate, tak si vyberte dosledne, ok?

renca3
20. sep 2007

mario 😀 😀 😀

Bola som prave po dlhom case kocikovat. Maly spi a ja som spotena a unavena. 😝 Ja tu totiz kocikujem po kopcoch. A to o chvilu ficime pre Lea a druhe kolo na ihrisko. Ale vonku je prijemne. 😎

zuzka111111
autor
20. sep 2007

ahojte aj my sme dnes na vzduchu kocikovali a spinkali kym tato hral golf ](
aj ked lilka soplika ale doma sa uz neda vydrzat
ale uz aj na man nieco lezie zacina ma boliet aj hrdlo co si mam dat ?? cajikujem ale nepomaha 😖

mario
20. sep 2007

Zuzka kloktať Tantum verde, lebo ako tehuľka asi iné nemôžeš. Aloe je to veľmi dobré. Mne na hrdlo pomáha aj horúce mlieko s medom.
Moji chlapci dnes absolvovali odbery, lebo im škrípe imunita a lekár kázal každý den nalačno lyžička medu, piť plnotučné mlieko a používať klasické maslo, nie kelímkové.

zuzka111111
autor
20. sep 2007

tantum verde kupim a to mlieko asi nehrozi este nikdy v zivote som mlieko nepila 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre