Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
2. okt 2007

no Stevo chce praveze dievca 😅 😕 sa cudujem ale mne je to uz nejak jedno nech je v poriadku a hrozne som chcela dievca a to uz mama tak teraz mi je to jedno len pre chlapca mi treba komplet vybavu 😀

jenis
2. okt 2007

Ale si pekna mamicka tak predpokladam chlapca 😀

sillas
2. okt 2007

zuzka...to je jedno len nech je to zdrave...a deti sa strkaju, od toho sme tu my aby sme zmiernili utoky, stále treba očakávať že urobia nejaku neplechu.. 😀 včera sme sa šialili a Lucka mi z blízkosti hodila kocku do oka, som myslela že ho už neotvorim..po 15 minutach sa mi ho podarilo otvoriť...ešte aj teraz ma boli... ☹ ešteže to netrafilo Riška...bola taka rozbesnena..s nou treba velky pozor davať ked sa šialime.. 😒

jenis
2. okt 2007

So vsetkymi detmi treba davat pozor ci uz male alebo velke. Mne raz moja neter (10) taku facku vlepila, ze mi hned vyhrkli slzi. No a co robit vtedy? Prisla sa ospravedlnit a bolo to. Vobec som nevedela nijako zareagovat.

renca3
2. okt 2007

Tie utoky su mi zname. Teda Leo na Tea. Zaujimave, ze na ihrisku sa nepusta do nikoho ani v skolke. Nikedy je mi z toho smutno. Uz cakam, kedy mu to Teo zacne vracat a to budu ine rozbroje. Ale inak sa maju radi. 🙂

ajduska
3. okt 2007

tiež poznám tie "detské boje", doma to mám na dennom poriadku 😉 , zatiaľ len medzi tými staršími, ale Tomáš už zadrapí občas aj do Timky, tak už len čakám, čo bude, keď malá trochu podrastie a budú bojovať traja ☹
...neviem, prečo sa doma tak bijú, keď vonku medzi inými deťmi nedajú na seba dopustiť a bránia jeden druhého pred ostatnými deťmi...

sillas
3. okt 2007

my sme mali včera tiež skoro jednu bitku, hádali sa o jednu hračku...som čumela ako puk..ako ju Lucke Riško trhal z ruky a normálne zuril, Lucka kričala... 😀 no zatial sa na tom smejem...len dokedy... 😀

mario
3. okt 2007

Medzi mojimi je rozdiel deväť rokov a Laura riadne zvykne Juniorovi naložiť, už sa pobila aj s Jankiným Matúškom, búchala ho kockou do hlavy a ešte sa jej nepáčilo, ked sme jej to zarazili. To nám rastie bojovná generácia 😀 .

stankalm
3. okt 2007

ahojte mamičky, pozerám, že ste tu už pekne zohratá partia...ja tu len občas nakuknem, ale chcem sa opýtať, keďže aj ja mam septembrové babätko 2006 (presne 19. 9. 2006), či už Vaše ratolesti chodia same? Moja dcérka chodí už tak od 9. mesiaca - najskôr sme ju držali za obidve ruky a teraz je to tak, že chodí už pekne, ale stále hľadá moju ruku, ako keby sa bála...ja viem, že to má svoj čas, ale všetci naši "rovesníci" už chodia a my stále nič☹(

mario
3. okt 2007

Stanka, neboj ani naša nechodí ešte úplne sama, drží sa jedného prsta. Niekedy kúsok prejde, ale to musí byť v cudzom prostredí, vtedy je kľudná a ide pomaly, lebo inak je ako drak a letí. Aby si bola kľudnejšia, tak po štyroch sme začali chodiť asi pred troma týždnami. Kašli na to, čo robia iné detičky, nikdy neporovnávaj.

jankamanikova
3. okt 2007

ahojte ... boje? Normalka. Uz si pripadam ako policajt bez uniformy. Aj ked sa maju ti moji chlapci velmi radi, stava sa, ze sa buch sem a buch tam ... Hlavne Matusko je velmi nebojacny a buchne Janika alebo mna a este sa zatvari, ze co sa deje. Takze normalka si poviem.
No, Jany mi priniesol veceru, tak idem ochutnat, potom sa ozvem. Pa.

anjelik85
3. okt 2007

ahoj stankalm. my chodíme za dve rúčky od 6. mesiaca, za jednu od 9mesiaca a malá sa sama pustila v 11tom mesiaci. ale ešte sa 3t potom istila pridržiavaním. a teraz lieta po dvore za kačkami ako stíhačka. nestačia chúdence utekať. takže neboj, ono to príde samé ani sa nenazdáš. len tak zrazu.

anjelik85
3. okt 2007

a v poho, ja som tiež sem prišla neskoro, tak sa už ani moc nechcem miešať do zohratej partie. tiež nakuknem sem tam alebo sa idem len poradiť. 😉

jankamanikova
3. okt 2007

anjelik - ake miesanie? To je co za blbost. Kazda tu mozete pisat, co chcete a cim viac ludi, tym lepsia partia. Tesim sa na stretavku!!!

My este nechodime a hlavu si z toho nerobim. Janik sa naucil chodit sam bez pomoci (lebo za rucky chodit nechcel), ked mal 13 mesiacov. A Matusko tiez nechce chodit za rucky, co povazujem za pozitivne. Uci sa vsetko sam a dnes sa sam postavil, bez drzania a stal a stal a stal a nevedel, co s nohami. Cakam, ze to pride. Ale u nas aj dr. vravela, ze bude chodit neskor, lebo je velmi dlhy (82 cm) a vysoky a taketo deti si tazko hladaju rovnovahu. Ja som rada, ze stvorkuje (ako drak) a chce vsetko sam robit, tak mam veget. Aspon si stvorkovanim posilnuje chrbticu.

A kazde babo je ine, porovnat sa nesmie. Kazdy z nas je original a vynimocny a kazdy si moze robit, co chce. Aj deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Majte sa!

renca3
3. okt 2007

To je pravda, ze Matusko je v stvornoskovani "rychly sip". Ked sa s Teom rozbehli za loptou, Teo mu nestacil po nohach. Vzdy bol Matusko prvy.

zuzka111111
autor
3. okt 2007

no lilka od kedy zacala chodit tak ma tvar samu modrinku a odreninku moja chuderka a dnes na seba stiahla pohar s horucim cajom ☹ ale je to v pohode ziadne nasledky nastasie ...

stankalm
3. okt 2007

ste zlate, ze ste ma tak pekne ukludnili 😉 ...ja tiez nemam rada porovnavanie, ale boli sme u svokry a ta ma tym asi nakazila, lebo ako to urcite poznate, zacala rozpravat, co uz vsetko robia "susedovie deti"...
mario...moja dcerka tiez zacala po stvornozky len nedavno, ja som ju totiz davala sem-tam aj do choditka, lebo manzel pracoval cez leto 3 mesiace v kuse a ja som poriadne nemohla ist ani na wc, tak som bola nutena, tak som ju mozno tym trosku "zabrzdila"...ale zato teraz beha ako diva, tiez sa drzi len jedneho prsta
zuzka...no ja sa bojim tych odrenin a modrin, lebo este ani nechodime a uz sme mali modriny na cielku 😖
Tak sa zatial majte krasne a vdaka 🙂

ajduska
4. okt 2007

ahojte, ani naša malá ešte nechodí, dokonca ani za ruky, len štvornožky, iba popri gauči prejde zopár krôčikov, ale ukľudňuje ma to, že aj synátor to robil presne takto, vôbec nechcel chodiť za ruky,len popri posteli, potom sa dal prehovoriť, chodil asi týždeň za ruky a potom zrazu sám 😉
a najstaršia dcérka začala úplne sama chodiť až skoro ako 15mesačná, takže ešte máme čas 😀

sillas
4. okt 2007

caute baby...nejako si užívate..a nestíhate sem chodiť.. 😕
my sme ok...podstatne je že sme zdraví a dufam že nam to ešte dlhov vydrží...

renca3
4. okt 2007

Ja som nechala Lea doma od stredy so soplami. Teo je zatial O.K.
Takze si to doma uzivame... 😉

jankamanikova
4. okt 2007

ajduska - tak to som rada, ze mam v tomto smere partacku. Keby sa stretla Tvoja s mojim, tak to by bolo stvornozkove preteky 🙂 .

Mame sa dobre, zatial sme zdravi. Videli sme konecne Lauru s maminkou, su nadherne a obe vyzeraju super. My tiez vyzerame super 😀 . Tesim sa na vikend, v nedelu sme pozvani na grilovacku a v sobotu by som si priala nejaky ten vylet, tak sa uvidi.

Zuzka - a to bud rada, ze nemas synceka. Ti moji dvaja maju odreniny vsade, je na co pozerat 😠 .

sillas
4. okt 2007

no Lucka chodila v 11 mesiacoch, sama po celom byte nemusela som ju ani kontrolovať, vôbec nepadala...ERiško je lenivec...on sa pekne pridržiava..a vonku ked ho vyberiem z kočíka trochu pochodiť, tak chce íst iba do blata... 😀

ajduska
5. okt 2007

janka, tak to by Tvoj Matúško tie štvornožkové preteky určite vyhral, lebo naša Timka chodí štvornožky aok "dáma" pomaly, ležérne, nech to nejako vyzerá 😀 😀 😀

náš Tomáš začal chodiť, keď mal rok a 2 týždne a tiež stále padal, bol samá modrina, ale on vlastne padá dodnes, dokonca aj keď stojí, tak padne, už si to ani nevšímam 😉
Saška zas chodila 4 mesiace len za ruky, pustila sa ako 15 mesačná, ale chodila hneď krásne, bez pádov a kolísaní, asi to bolo tým dlhým nácvikom 😀

jankamanikova
5. okt 2007

No, ja si z toho tazku hlavu nerobim. Ako som uz pisala, Janik chodil sam v 13 mesiacoch. S pomocou chodit nechcel. Ani Matus nechce. A tym, ze chodi stvornozky, tak si posiluje chrbticu. Aj dr. vravela, ze to je dobre a ze je to jedna z najtazsich cinnosti. Ved len skuste chodit po styroch. Janyho bola taaaaak kolena, co chodi po styroch za Matuskom. Ale napr. Janik sa vytesuje, ze moze stvorkovat 😀 . Takze tak.

Mam sa dobre, robili sme palacinky, chalani spinkaju. Potom, ked sa zobudia, ideme na vikendovy nakup, aby sme mali co jest 🙂 . Tesim sa, lebo milujem nakupovanie potravin 😎 . Tak pa.

martina236
5. okt 2007

ahojte, my sme zacali chodit cca 3 tyzdne pred 1. rokom. tiez som s nou nechodila, lebo si to nevyzadovala, ona si v podstate vystacila sama, lebo tiez stvorkovala a chodila popri stenach a nabytku, takze chrbat ma nebolel 😎 teraz je to s nou vonku zaujimave, niekedy kocik ani neberiem, lebo my 2 na jednom konci ulice alebo ihriska, co bezim za nou, a kocik na druhom, samozerejme v nom penazenka a pod.
mala zalahla s karcim, ked sa zobudia tiez planujeme na nakup, no my zvykneme v piatok na cely tyzden, tak musim urobit este zoznam. Janka daj vediet, co by ste si asi tak zajedli, ked dojdete 😉

pekny vikend vsetkym

renca3
5. okt 2007

Janka...to akoze milujes nakupovanie potravin aj s detmi? Lebo pre mna je to nocna mora. Leo vie urobit taky cirkus, ked sa mu nieco odmietne kupit, ze ho pocut na cely supermarket. A Tea je uz tiez pocut, ked mu je dlho sediet v kosiku. 😒 Tak potom beham medzi regalmi a polovicu veci zabudnem.
Nastastie nakupovanie ma na starosti drahy, ale este je stale nad knihami.

Posledny vikend sme sami a v pondelok ma tu ... statnicu. Konecne opadne ta nervozita, stres zo skusok a vikendy v skole. Ved to trvalo cez 6 rokov.
To aby mohli co najdlhsie inkasovat od studentov. 😠

Prajem vam pekny vikend.

jankamanikova
5. okt 2007

renci - ked idem s detmi nakupovat, tak mam vzdy napisany zoznam. Ked ide Jany nakupovat, tiez ma zoznam 😀 , a to ide bez deti 😀 .
V podstate Janik ma rad nakupovanie a Matusko robi vsetko, co Janik. Takze ked je Janik dobry, je aj Matusko dobry. Obaja sedia v tom kociku, jeden vpredu a druhy vzadu 🙂 .
Najradsej som, ked nakupujem sama, ale to sa stava malokedy 😠 .

No, Martinka, poznas Janika. Ak mame prist na obed, tak nieco s masom, lebo on chce len maso. A Matuskovi to je jedno. A ked prideme, tak urcite na cely den, ok? Tesime sa, napisem IP.

Inac nakup dopadol super, mame nakupene na vikend a idem varit, aby sme zajtra mohli ist na vylet. Prajem Vam vsetkym krasny vikend a pusinkujem Vas.

mario
5. okt 2007

Aj ja prajem krásny víkend a posielam pusinky detičkám.

zuzka111111
autor
5. okt 2007

ahojte tak tu sa kocky navstevujete jedna radost 😀 skoda ze som tak daleko od vas 😢

ja som uz taka rada ze lilka chodi lebo uz som nemala nervy za prst s nou chodit vsade 😒 uz si prejde sama ale musim smirovat za nou lebo nezbedna je a vsetko to co nemoze vybera prevracia pcha rucky a td ved to poznate ...joj ale take skarede pocasie je ze ani vonku sme neboli teraz 😖

tak krasny vikden aj ja prajem

sillas
6. okt 2007

zuzka...no na západnom slovensku to frčí...my si musíme počkať na stretko.. 😉

nas nakupovanie čaka dneska...len bude dosť problematické, pred výplatou penaženka obmedzena a všetko jedlo sa minulo... 😠

idem rýchlo variť kým drobec spí.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre