Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
11. okt 2007

no, tak to naša Timka asi do 10 mesiacov nejedla skoro nič, okrem kojenia a teraz by zjedla aj nás, láduje všetko zaradom 😀

jankamanikova
11. okt 2007

Tak to by som brala, keby nas Matusko a aj Janik takto jedli. Ale to nic, snad sa naucia cosi jest.

martina236
11. okt 2007

sillas, tak to si nebola sama, co ked dosla z porodnice, tak plakala ako dazd. tiez som prezliekala periny, varila, prala, upratovala prvy den a dokonca som musela ulozit po 4 dnoch aj riad do umyvacky. a ze preco to neumyl? ze on nevie ako sa to tam dava. 😠 ale zase je pravda, ze po praci chodil za mnou do porodnice do BA kazdy den.
kym sme nemali malu, tak sme mali pracu podelenu, aspon vacsinou, co sa tyka domacnosti, varila som ja, hoci vie varit. teraz ked mame malu, akoby sa umerne karcimu kopila praca 😉 a tak sa ho snazim doma nezatazovat a vsetko stihnut cez tyzden, aby sme mali vikend pre seba. o to horsie, ze nema v praci stravu, tak musim varit. 😒

dnes som malu uz 2x nedala poobede spat. 1x v utorok, ked tu bola Janka s chlapcami. doobeda spala od 11.00 do 12.45. samozrejme, ze sme tak predisli hodinovemu uspavaniu vecer. zalomila po 10 min. nemala som pocit ze by bola podrazdena, ale to sme boli vlastne cele poobedie az do 18.30 vonku. uz som aj myslela, ze jeden spanok zrusime, ale karol, ze nie, ze dieta spanok potrebuje. co hovorite vy? lebo neviem ako sa bude spravat v pripade, ze nebudeme von. a tak o 15.00 pojde spat cca do 17.00, ako kedy a vecer bojkotuje. nebrat jej ten poobednajsi a vecer sa prisposobit ja? 😀

ajduska, aj my potrebujeme skolu jedenia

sillas
11. okt 2007

baby...nechcem to prerieknuť ale snád nám svita na lepšie časy 🙂 ... Takže nemusim byť a kuchynu upratovať ked deti pospia ale hned po večeri, Lucka s Riškom sa zavru do detskej a polhodinkusa pohraju sami..je to neskutočna pomoc..je to super,,sice trpne aby sa nič nestalo ale Lucka sleduje čo robí Riško, občas počujem krik "Riško to nesmieš!! " a tak...a za dverami sa len usmievam a som štastná že mám dve krásne zdrave deti..

martinka...Karči ma pravdu spánok je velmi dôležity, Lucka mi spala 2 x za den do 15 mesiacov...Riško zatial tiež, ale nahodou ked potiahne doobednajšie soanie do 12.30, tak nam to už nevychádza, lebo by mal ísť spať okolo 16.-16.30 a to už nezaspi, tak to bolo aj dneska, takže šiel spať večer skorej, o 18.30 už spal, sice nechel večerať lebo bol unaveny..takže 2 x spať potrebuje, no len občas to nevyjde.. 😝

Janka..Lucka sa mi nejako rozjdela, síce v školke neje skoro nič, doma dohana, ale je to viacej, aj narastla..tak asi cíti že to potrebuje..

naozaj dnes som bola u dr. za antikoncepciu...idem zajtra na odbery..ešte nie som rozhodnuta, na buduci týžden vo štvrtok mam ísť za výsledky a aj sa dohodnuť..

renca3
12. okt 2007

Tak aj ten prichod z porodnice som si zabezpecila tak, ze som zavolala pani na komplet upratanie bytu pocas mojho oddychovania v porodnici. Drahy jej len mal odomknut byt, vyplatit a vypustit ju. 😅 Bola mi odporucena.

sillas
12. okt 2007

renca výborne zariadené...ked nabuduce pôjdem rodiť tak si to zabezpečím... 😀 😀 😀 😀
no u vas v BA je to celkom ine...tu sme 100 rokov za opicami vo všetkom...tu ludia na to nemaju peniaze, takže to tu nikto nerobi, len som si všimla že už je aj tu služba a chodia upratovať dôchodcom, takže svita na lepšie časy aj u nas... 😅

zuzka111111
autor
12. okt 2007

matka to si si dobre vyriesila s tou studentkou ....ja som myslela ze niekoho na pratanie ale toto by my mozno viac vyhovovalo keby niekto prisiel ku lilke a ja by som si navarila popratala.. len kde ju najst co si dala inzerat??

janka1
12. okt 2007

zuzka ahooj..
ja ti vezmem na vikendy lilku ak chces aj na cely den alebo pol dna alebo aj cely vikend.... 😉

zuzka111111
autor
12. okt 2007

zlata si ale ta by skor umrela nez mi niekde ssla ani ku svokre ani ku sestre len ku mame pojde aj ta tu teraz 3 t nebola tak som zvedava ...ale nepoznas nejaku studentku VS

janka1
12. okt 2007

nauci sa , uvidis...treba vyskusat...ver mi... 😉 a u nas by je bolo heeej tolko deticiek, tolko hraciek joj ani domov by nesla 😀

mario
12. okt 2007

Janka1 ty si dobrá víla? A nemáš kamarátky víly aj niekde inde? 😀 😀
Martinka, spánok je zdravý, ale dieťa spí toľko, koľko potrebuje, to sa nedá vynútiť, moja spí už od pol roka len raz denne, cez obed a ked náhodou zaspí aj popoludní, tak večer by vyvádzala o desiatej.
Ja tiež hľadám pani do domácnosti už dva mesiace a nedarí sa mi, lebo som chcela nejakú overenú a tie majú plno, ale už sa niečo rysuje.
Čo sa týka pomoci od manžela, tak u nás je to inak, ja mu občas pomôžem, lebo varí, upratuje, nakupuje, pečie, žehlí a zarába, je multifunkčný a má to z domu, u nich je taká hierarchia, takže som ho nenútila. Dievčatá, to chcelo urobiť dôsledný konkurz na výber manžela. 😀

ajduska
12. okt 2007

baby, nebojte sa, oni raz začnú jesť, najneskôr v puberte a hlavne chlapci 😀 😀 😀 ...naša Saška tiež nie je veľký jedák, trocha sa to upravilo, keď začala chodiť do škôlky (asi davová psychóza 😉 ), ale doma jedeniu veľmi neublíži, má asi 3-4 obľúbené jedlá a na viac ju nenahovorím, dokonca ani polievky nechce... ☹
zato Tomáš, ten to zvláda aj za ňu, on môže kedykoľvek a akékoľvek množstvá, dokonca už sám navštevuje chladničku a obsluhuje sa, nie som tým veľmi nadšená, lebo kamarátkin syn to tiež odmalička robil a teraz má 12 a bol na odtučňovačke...tak sa toho bojím, aby sme tiež tak nedopadli, lebo keď si teraz zvykne tak veľa a často jesť, tak si s ním neporadím...ja som naňho v tomto prísna, ale muž mu vždy povolí a ešte mi vytkne, že nechcem dať dieťaťu jesť..no ale jesť každú hodinu podľa mňa nie je ani normálne, ani zdravé... 😒

aj Timka ešte spí 2krát denne, potrebuje to, lebo spí doobeda, vstane okolo 11.30 a do večera by už potom nevydržala, alebo by potom zaspala skoro večer a ráno bola hore už o 5.00, teraz vstáva okolo 6.00-6.30 a večer chodí spať okolo 20.00

renca3
12. okt 2007

To je pravda, ze nie je dieta ako dieta. Leo mi spal denne sotva hodinu a Teo vyspava doobeda 1,5 a poobede 1,5. Svokra mi pri Leovi tvrdila, ze bude maly, ked tak malo spi, teda ze deti rastu v spanku. 😀 Ved ani nema byt po kom vysoky, pri mojich 160 cm. Zato z Tea by mal byt basketbalista. 😅

sillas
12. okt 2007

mame za sebou druhý náročný den... ☹ dve noci sa prevalal a preplakal...tato tiež nebude ina...zubky, druhy den nič neje...teda jeden jogurt dneska zjedol a pochrumal nejaké piškoty, akonahle uvidí tanier, tak začne rozhadzovať rukami, škriekať...nohrozne..už chodím iba po pamati... 😀 😀

ajduska
12. okt 2007

sillas, ešteže máš takú dobrú pamäť ... 😀 😀 😀 😀
ale nezávidím ti, ja tiež keď sa nevyspím, tak som nemožná celý deň...my zas budeme mať chvíľku pokoj, jeden zub sa nám prerezal predvčerom, ale to len do času, kým nepolezie ďalší.. ☹

sillas
12. okt 2007

ja to nechápem lava spodna štvorka vyšla bez takýchto cirkusov a teraz tato lava spodna s takými problemami...asi nie všetky bolia rovnako... 😀

inak ja ani nie som taka unavena, lebo už som si zvykla na takýto spánok, kedže ešte stále v ncoi aj dvakrat papa..len mi viacej vadí plač a škrek...ako keby ma z kože drali..preto to zle znášam.. 😠

ajduska
12. okt 2007

to ti verím, najmä v noci, keď je všade naokolo ticho, je taký plač nepríjemný... 😒

mario
12. okt 2007

aké jogurty papáte?

sillas
12. okt 2007

mario...my papame activiou sladenu, do toho dávam piškotu, dobru mamu bananovu, a klasicke jogurty smotanove ananasový, malinový a marhulový, zatial sme papali tieto a všetky mu chutili.. 😉

renca3
12. okt 2007

Nam sa tie stvorky dolu asi stale deru von, lebo 2 dni sme teplotovali do 38 a musim ho stale nosit na rukach, aby bol ticho. Zajtra ideme na svadbu, tak si zatancujem asi aj s Teom na rukach, myslim. Len aby teploty neboli. 😒

mario...davam Probio jogurty sladke. Leovi som davala biele s domacim dzemom.

ajduska
12. okt 2007

Timke zatiaľ chutili všetky jogurty, čo som jej dala, najčastejšie buď Zvolenský vanilkový alebo z Lidla také smotanové, myslím, ža sa volá Sahne jogurt, malinový, jahodový a višňový (tie chutia mne osobne najviac) a tiež do nich dávam buď piškóty alebo namrvím rožok

sillas
12. okt 2007

no my zatial tie zubky bez teploty a bez soplíkov a bez vedlajších učínkov../akurat raz sme mali/.takže na nas ta oslabena imunita asi neplati..teda dufam, klop klop nieže to prerieknem..

renca...no na svadbe s detmi...no zabava....ale potom ich pôjdete uložiť nie? a vy do rána.. 😀

no ja tiež len tie jogurty ktore chutia aj mne, tie normálne jogurty...brrrrrr...fakt iba tie smotanove, klasicke ako boli za naších detských čias.. 😉

renca3
12. okt 2007

sillas...Tea ulozime do kocika, ak to pojde v tom hluku a Leo potiahne mozno do 23.00. To staci asi aj mne, ked som taka nevyspata. Peto je na ATB, takze bude "zabava". 🙂 Dufam, ze ho vytiahnem na parket, takeho striedmeho. 😅

jankamanikova
12. okt 2007

Ahojte babule!
Tak a bola som dnes s chlapcami v ZOO, v Blave. Joj, ako bolo dobre. Boli sme taka partia na autach, kopec deti. Smiali sme sa, ze "zverinec" berieme do ZOO, ze zvierata sa vyplasia. Ved aj tak spoza tych klietok kukali nejak divne 😀 .
Ale bolo dobre. Cestu sme zvladli, chalani spali a dokonca Matusko spal aj csetou naspat. Necudo, aj ja by som spala, keby som nesoferovala. Ale bola som prvykrat sama sa detmi v BA. Zazitok, parada. Ideme aj nabuduce.

Inac sa mame dobre, ja mam 38 teploty, uz druhy den. Asi nejaka viroza, ci co. Tak si davam varene vinko ... a pozerame film "Druha sanca". Uz sme to videli tisickrat. O manzeloch, ktori si davaju druhu sancu ,,, pekny film.

Tak Vas pozdavujem.

renca - peknu svadbu ...

Inac, ked sme boli v BA, tak Jany prekvapujuco povysaval cely byt. Ved necudo, nemal co robit, ked sme prisli o pol deviatej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

stankalm
12. okt 2007

ahojte dievcata 😉
Tak som sem nakukla po par dnoch a citala si Vase prispevky...vidim, ze nie som sama, co je na mne cela domacnost a manzel sa velmi nepretrha. Takisto urobi nieco len ked ho vyslovene do toho nanutim. Jedine co urobi sam od seba je umyvanie riadov a obcas povysava. Esteze mam zlatu mamu, byva blizko, hocikedy mi rano zavola, ze vari nieco fajnove a ze ja nemusim, tak som stastna ako blcha, to mi strasne pomoze. Navarim len malej a mozeme ist von alebo s nou chodim po byte, to je jej oblubene 🙂
Inak, v stredu vecer zacala chodit, len tak z nicoho nic prisla ku mne, ruky pred sebou na vyrovnanie rovnovahy, no zlatucka bola 😎 Tak teraz uz musim na nu davat viac pozor, lebo sa hocikedy postavi a trenuje po byte.
Dnes poobede ked sa zobudila uplne horela, zmerala som teplotu a bum, 38,7, rychlo som jej dala cipok a na noc dalsi, dufam, ze jej to prejde, vobec neviem, z coho to je ☹ Takze sme mali take umrnkane poobedie, lebo ju nic nebavilo...
Mne Tamarka od 11. mesiaca spinka tiez uz iba raz denne, minimalne 1,5 hodiny a maximum spala 3 hodiny, to som ju uz chodila sledovat, ci dycha. Inak vstava okolo 7.30 a zaspava o 21.00.
No a s jedenim je to uz celkom dobre, musim poklopat, zistila som, ze jej nechutili tie popucene "maglajzy", tak teraz uz jej nepucim a obcas jej dam lyzicku a s mojou pomocou papa sama, tak to ju bavi 🙂
Som sa nejak rozpisala pozeram...tak Vam prajem vela takych dni, ked su deticky v pohode a stastne, ked manzelia pomahaju a hraju sa spontanne s detmi (co sa musi moj manzel este naucit,lebo je to tak ako ste pisali-mala sedi pri nom a on pozera telku a neprehovori s nou ani slovo-porazit ma ide!) a vtedy budeme spokojne aj my a o to nam predsa ide, nie? Drzte sa. Pa pa z L. Mikulasa 😉

zuzka111111
autor
13. okt 2007

ahojte ...jaj janka ze mame sa dobre mam teplotu 38 ty si pohodacka uzs a tesim na stretkokocky len nech sme zdraveee...

silas skus kupit v lekarni homeopatika chamomilu vulgaris 15 al 9 je to na prerezavanie zubkov a dobry spanok pri prerezavani lilka mi spi jak mackoo ale uz som to dlho nedala 5 guliciek nechas rozpustit a vipit na lyzicke je to sladunke a je toho malo tak to vipije skus...

zuzka111111
autor
13. okt 2007

inak som asi uz nasl ajednu kocku ..studuje ucitelstvo a nemoze mat deticky tak je rada ze aspon takto sa moze pobavit zatial sme len pisali cez PC neskor dame stretko len ma skolu tak nejak to musime dat zorganizovat ale som rada 😀 😵

ajduska
13. okt 2007

janka, a ako sa vám páčilo zoo? oplatí sa tam ísť? ja by som tam strašne s deťmi chcela zájsť, najmä do toho dinoparku,lebo čo sa týka zoo, tak Bojnice máme bližšie, mňa skôr láka ten dinopark a myslím, že aj deckám by sa tam mohlo páčiť 🙂 ....

tak som si myslela, že už mám super vyriešené Timkine zaspávanie, spí so mnou na manželskej posteli, večer som ju tam vždy dala ľahnúť a nechala samu, vypila mliečko z fľaše, chvíľu sa pomrvila na posteli a pekne zaspala...a včera večer som tak ako vždy večer išla umyť riad a ľudia, skoro som ju pristúpila, zišla sama z postele a prišla za mnou do kuchyne, ja som si ju samozrejme nevšimla,až keď som chcela odísť od umývadla a ona mi sedela pod nohami...som skoro dostala infarkt 😀 ...a potom to spravila ešte 3 krát, až som to nakoniec vzdala a šla spať s ňou ☹
takže budeme musieť vymysliť nový spôsob zaspávania 😒 😀

mario
13. okt 2007

dakujem za jogurtové tipy a pekný víkend, zajtra ich 😀 kúpim všetky 😀

jankamanikova
13. okt 2007

ajduska - ZOO bolo super. Ale Dinopark sa mojim detom nepacil. A vlastne nielen mojim detom. Aj ostatnym, co tam boli s nami, tak sa bali, lebo tie dinosaury vydavali take cudne zvuky a znelo to hrozne. Nas Janik pozna rozpravku "Z davnych vekov", ale v tej rozpravke su dinosaury take krasne. A tie v ZOO su otrasne. Takze my sme sa pozerali na tych "dinov" z dialky. Jedinym, komu sa pacili dinovia boli dievcata 🙂 . Chlapci boli v uzadi ...
Inac najvacsi uspech mali medvede, zirafy, zebry, opica (tak tu isiel Matusko zozrat). A este plameniaky a tavy. A este sa detom pacilo to velke mnozstvo priestoru, ze mohli behat a konecne som nemusela na Janika kricat "davaj, pozor" 😀 .

Tak este k nasim manzelom - nas Jany nepozera pred detmi TV. A ani ja. Jedine, co pozerame spolu je Vecernicek a rozpravky. Inac u nas telka cez den nejde. Az, ked deti spia, tak my s manzelom si nieco pustime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre