Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
21. okt 2007

Ahojte. My sme od 4.50 hore, tak uz mam skoro poludnie.
Ja som vcera nazrela Teovi do pusy a nasla som prerezavajuce dolne ocaky. No mam dost, tak skoro. Ved do Vianoc mame vsetky vonku.

Mimochodom Vianoce. Vcera sme boli u svokrovcov a svagrina nahodila, ze co ma kupit mojim detom, vraj uz ma skoro vsetky darceky pod strechou.
To len ja som tak mimo? Este som sa nespamatala z leta. 😲
Aspon mam nad cim rozmyslat, ze co komu, kde a za kolko. 😉

mario
21. okt 2007

Renca, tvoj manžel vyzerá na tej fotke v oblek. veste ako Antonio Banderas, ty sa máš 😀 .
Vianoce 😲 , aj ja si každý rok vravím, že to vyriešim v predstihu, ale nedarí sa mi. My sme dosť intelektuálna rodina 😀 😀 😀 , každý chce a dostane knihy.

renca3
21. okt 2007

Ano mario, hovoria to. Dufam, ze nedopadnem ako jeho ziarliva manzelka. 😅

ajduska
21. okt 2007

renca, potrela som si tie fotky a fakt sa tvoj manžel podobá na toho Antonia a len dúfam, že teda nedopadneš ako Melanie... 😀 😀 😀

...Vianoce sa fakt blížia a ja nemám ani jeden darček... ☹ ....lenže ja ani neviem, čo mám komu kúpiť, v tomto smere mám strašne obmedzenú fantáziu a najneradšej kupujem darčeky svokrovcom, lebo tí majú fakt všetko a ja nikdy neviem, čo im kúpiť 😒 ............najradšej kupujem deťúrencom, to sú také vďačné objekty na sebarealizáciu v oblasti vhodných darčekov 😀 😀 😀

mario
21. okt 2007

Ja svokrovcom venujem darčekové poukážky na víkendový pobyt s vnúčatami, plná penzia a sama im ich donesiem, ako bonus.

sillas
21. okt 2007

caute baby.....
Riško robí pokroky už chodí sam z izby do izby...ale je to zlaté...vačšinou ma zdvihnute ruky nad hlavu a udržiava rovnováhu... 😀 😀

ajduska...ked ste taký výletníci??? mohli by ste doraziť aj vy na víkend do Tatier, hm????

zuzka111111
autor
21. okt 2007

mariooo 😀 😀 😀 😀

boze vianoce my uz musime toeto vianoce nejak poriesit lebo my si ako nenormalny kupujeme darceky mam dve sestry dvoch svagrov 3 synovcov svokrovcov stevo ma 3 surodencov ty maju 4 deti etse lilka a mam dost asi to obmedzime na deti aj ked to uz sa moje sestricky ozvali ze deti toho maju tak vela ze nech si len my nieco drobne kupime no ja neviem ale nejak sa to musi upravit lebo uz budem esetrit na vianoce od vianoc 😀

ajduska no dobry napad mala sillas pridte aj vy do Tatier 😉

renca3
22. okt 2007

zuzka...my sme to obmedzili na deti, tym sa lepsie kupuje. I ked do urciteho veku. Synovci maju 9, 11 a to uz je problem.

viktoria
22. okt 2007

ahojte, tak mi si na vianoce kupejeme iba detom...
no 11. zub máme prerezaný, je trosku soplavý ale dá sa, horsie je to so mnou, od soboty ma bolia zuby, minulý týžden som bola u zubara tak ten mi 2 zablomboval ale teraz ma bolia dolne predné zuby a 2 dolné bočne, zase som skoro nič nespala, teraz som momentálne na tabletkách ale ani tie mi velmi nepomáhaju, do zubara idem zajtra o 10 , lebo dnes u nás nerobí... mám strach zo zubárov a to mám k tomu este zajtra aj narodky a to budem sediet na stoličke u zubára, strasné ☹

okta
22. okt 2007

Ahojte dievcata 😉 , tak som vam len chcela napisat dobru spravu, ze mame tretie ockovanie za sebou - a vsetko bolo v poriadku. Boli sme v nemocnici tri dni, Simonko nemal ziadnu reakciu, bol stale pri mne, takze z toho nemal nejaky stres, lebo mu vlastne ani nikto nic nerobil. Tak sme si vsetci vydychli. Dokonca sme tam nechytili ani ziadnu infekciu ani nic podobne 😅 . Sme doma spokojni a zdravi. Tak len aby ste vedeli, lebo som vam tu predtym pisala len moje zle skusenosti, takze teraz je to ok.
A pre dievcata, ktore pridu do Tatier: riadne sa tu za dva dni schladilo, je tu zima, vietor a dost sychrave pocasie, takze naozaj vezmite poriadne zimne oblecenie. Aj ked - mozno sa cez vikend polepsi. 😉 Tak pekny den vam prajem!

renca3
22. okt 2007

okta...davno si sa neozvala. Tak super, ze ste to zvladli v poriadku.

Nechcela som prv pisat, ale Leo je od soboty soplavy a pochybujem, ze bude do piatka fit. Teo sa zatial drzi, obcas kychne. Uvidime zajtra.
Ja som mala od zaciatku takeho citaka, ze nebudeme zdravi. Takze je to u nas nahnute. Zajtra podam info ako sme na tom.
Zatial je ista Sillas, Janka, Zuzka a my na 50 %. Jenis sa nehlasi.

sillas
22. okt 2007

baby..my zatial klop klop...ale do piatku daleko.. 😒
Riško už spí...doobedu potiahol šlofíka do 12.30, tak som ho už nedávala spať, tak išiel teraz skôr. aspon sa môžem vrhnuť na robotu.. 😕

ajduska
22. okt 2007

no baby, ja by som do tých Tatier veľmi rada šla, ale tentokrát to budem musieť oželieť, ☹ škoda, snáď v lete ak bude znova nejaké stretko, tak by som prišla ... musela by som totižto teraz prísť sama a na 3 deti si sama "v cudzom svete" netrúfam, môj muž začal teraz živnostníčiť, tak robí aj po sobotách, akurát nedele má voľné a aj napr. túto nedeľu sme sa museli z výletu ponáhľať, lebo musel ísť vziať auto na opravu, fakt škoda, veľmi rada by som vás spoznala osobne 😉

inak, ten nedeľný výlet bol super, dokonca sme si pri tom hrade aj opekali, decká nazbierali kopec gaštanov a dnes sme robili figúrky 😀 , boli sme pozrieť aj ten žrebčín v Topoľčiankach, je tam krásne, a tých koní čo je tam, no paráda, ak by sa tam dalo aj jazdiť, tak na jar by sme šli, teraz je už zima....

viki, všetko najlepšie k narodkám a nech to u zubára bolí čo najmenej 😀

zuzka111111
autor
22. okt 2007

panecku deturenece budte zdraveeee ved nas je uz teraz maloooo 😢

renca3
23. okt 2007

Tak tie sople schytal aj Teo. Noc bola horor. Nemohol poriadne dychat a asi ho trapia aj tie ocaky. Choroby bola jedina prekazka, pre kt. by sme nesli na stretko a je to tu. Ale my sme v tomto obdobi rizikovi. Preto som aj zvazovala v septembri, ci do toho ist. Kazdopadne sa tesim na letne stretko niekde na Liptove alebo inde.
Mohli by ste mi potvrdit, kolko vas potom ide, aby som zavolala do Altendorfu. Janka sa neozyva po svadbe. Alebo zostali rovno na Vychode?
Takze zatial Janka, Zuzka a Sillas dajte mi vediet.

zuzka111111
autor
23. okt 2007

volala som s jenis tak ais nepridu lebo rony robi a ked tak len na sobotu est mi da vediet ...
a silas tiez len v sobotu pride nie???
takze len my a janka tam budeme??

jankamanikova
23. okt 2007

ahojte ... konecne sa ozyvam. Boli sme na vychode, snezilo, bolo par stupnov pod nulou, takze parada 😖 . Svadba dopadla vyborne, chalani vydrzali do jedenastej. Potom Janik zalahol do kociara a spal a Matusko v babyvaku tiez zalomil. Aj sme ich chceli dat skor, ale oni nechceli. Tancovali o dusu a velmi sa im lubilo. Potom zalahli a my sme este potiahli do druhej a potom spat.
Takze bolo super.
Akurat ze Jany tam prechladol, kedze chodil hore-dole autom a vozil, co sa dalo a Matusko ma od nedele vysoke teploty. Boli sme aj u dr., ale vraj nic mu nie je. Ani angina, ani priedusky. Takze asi viroza. Boli sme u dr. vcera, dnes a mame ist aj zajtra. Tak uvidime.
Ja som zdrava, Janik tiez - len Jany aatusko bojuju. Ale to bude ok, lebo sa tesime do Tatier.
... idem studovat, co ste pisali, ked som tu nebola.

zuzka111111
autor
23. okt 2007

no janka asi tam budeme same dve v tych tatrach 😀

jankamanikova
23. okt 2007

... no, tak blahozela k sillas prvym krokom ...
... blahozelame ku chlapcekovi v Zuzkikom brusku ...

... Laura, ze si sa ozvala. My mame cas na vsetko ako vidis a citas. Mame dobre deti a tie nam dopraju aspon kusok casu na priatelov 😀 ... Tak len castejsie pis ... Cez Krupinu chodime casto, tak na Teba myslim a mohli by sme Ta aj pozriet ...

Do Tatier pojdeme, dufam!!!!!

jankamanikova
23. okt 2007

Tak nas stav je zmeneny, aj nezmeneny. Teploty si robia, co chcu, ale bude to dobre. Jany je uz ok, uz len Matusko. Ja som v stave najvacsej pohotovosti, musim byt fit, lebo ma kazdy potrebuje ... 😎 . Tak sa mate. Idem Janikovi pustit "Matka a Kubka", jeho oblubenu rozpravku. Doteraz mi zahral vsetky jeho oblubene casti. Takze mam dome divadlo 😀 .

mario
23. okt 2007

Aj my sme dnes absolvovali očkovanie proti pneumokokom, bol to horor, nemohli sa jej ani dotknúť, teraz je umrnčaná a dáva nám zabrať.
Tie Tatry asi zrušte, v tejto zostave sa môžete stretnúť aj doma. Naozaj je teraz veľa chorých detičiek a po tých teplotách tá imunita bude dosť oslabená.
U nás sú v sobotu klobásové hody, tak bude vôna v celom meste. Utekááááám...

jankamanikova
23. okt 2007

... no, ta asi ste vsetci chori, ked tu nik nic nepise. No, co Vy na to? Zrusime to a stretneme sa tak, ako minuleho roku na jar?

jankamanikova
23. okt 2007

renca - videla som fotky. Babule pozor. Rencin Peto nielenze dobre vyzera, ale je to skvely chlap, otec a manzel. No, renca si dobre vybrala.

sillas
23. okt 2007

caute baby..tak my sme zatial ok..teda deti, ja som velmi unavena, finišujem s papiermi..dve noci som robila do poldruhej, dnes asi taktiež...akurat sme robili s Luckou šarkana do škôlky, tak som im vysvetlila čo ako a robia s Mišom.. 😉
no čo sa týka stretka..tak som sa tešila..no fakt neviem či to ma takto význam lebo my sme chceli prísť iba v sobotu, lebo nam to finančne nejako nevychádza..tak neviem ako babule... ☹

renca3
23. okt 2007

Noooo janka, ved som dlho preberala... 😀 Ale tieto komplimenty mu nepoviem, lebo bude namysleny. 🙂

renca3
24. okt 2007

Prave som si precitala mail z Altendorfu, aby som potvrdila vikendovy pobyt.
Takze dajte mi dnes vediet kolke idete a ci vobec idete, aby som jej mohla zavolat.

viktoria
24. okt 2007

ahojte ako vidím tak zo stretka asi nič nebudete mať, ked to je stále tak ked človek si niečo plánuje tak potom to nevyjde... my na buduci rok prídeme na stretko....
tak bola som včera u zubára, tak mi zub vytrhol, ale injekcia mi poriadne nezabrala tak som kričala..... ked som vyšla z ambulancie tak ludia v čakarni sa ma pýtali či so to ja kričala, tak čo už strašne to bolelo, ale už je to o.k.

zuzka111111
autor
24. okt 2007

viki oooo trhanie zuba nezavidim.. ☹

no zienky tak ako zo stretkom tak to vyzera ze by sme tam boli len my a janka a v sobotu silas ..ja neviem ja sa prisposobim ak sa to rusi tak sa to rusi mozno nakoniec urobime vykend sami 😔

na dalsi rok uz s vami a bbaom asi nebudem moct prist teda neviem este ako to vsetko bude ..ja ze ma janka pripravy cez vykend no nic len dajte vediet ze co a ako

akurat prisiel stevo z BA dniesol kolisku pre drobca co som objednala a hned sa do nej nasackovala lilku este sa tam vopchala tak tam asi ani babo nepustii 😀

renca3
24. okt 2007

zuzka...koliska musi byt krasna. Skoda, ze je to len tak na kratko pre to babo.

jankamanikova
24. okt 2007

My asi do Tatier nepojdeme. Ja to nechavam este na poslednu chvilu, stale dufam, ze pojdeme. Matusko je trochu chory, co nebol cely rok. Dr. nevie, co mu je. Chodim k nej kazdy den rano, a nic. Nema chytene ani hrdlo, ani priedusky, len ma velmi vysoke teploty. Ak mu to prejde, tak pojdeme.
Dnes dr. dokonca naznacila, ci to nebude laryngitida. Co ma az striaslo ...
Takze aspon tam idu nasi znami z Presova s dvomi detmi. Oni chceli ist na taky vikend, tak som im to navrhla, ci nechcu ist s nami. Tak si tam pojdu oddychnut. Aj ja by som sla ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre