Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
25. okt 2007

Takze ja som vcera zrusila ubytko v Tatrach. Spomenula som len tu Jankinu kamosku z Presova, ze pridu.
Zuzka...ak mate aj vy zaujem stravit vikend v Altendorfe, zavolaj si tam prosim, ze pridete a o kolkej.

zuzka111111
autor
25. okt 2007

dobre renca uvidim co na to povie stevo lebo asi s nami nebude chciet ist sam 😖
no zrejme tento vikend budeme davat dokopy pivnicu a nejak vypraceme byt od letnych veci a inych blbostiiii

viktoria
25. okt 2007

ahojte... tak dnes mi prišiel pre maleho golfáč silno modrý s červenou, je krásny... lebo ten starý kočiar už bol na rozsypanie...malý práve zaspal a ja varím a behám po internete, v sobotu mám skušku z nemciny a sa dost bojím, nikdy som neznášala cudzie jazyky...
ozaj dlho tu nebola martinka, neviete čo s nou je...

viktoria
25. okt 2007

ozaj zabudla som sa vám pochváliť, že včera tobias urobil sám 5 krokov, normálne sme nanho iba tak pozerali, tak už možno začne cochvíla chodiť...

sillas
25. okt 2007

caute baby....no škoda toho stretka, hovorila som včera s Renčou...no tak Zuzka zostali sme iba dve a to my by sme prišli iba v sobotu, velmi sme sa tešili...no ale čo už...s detičkami je to tak...ja musim zatial poklopať všetci sme ok.. 😉
a dufam, že to tak ešte dlho zostane..
Trochu som sa desila toho spania tam, Riško v noci stále dva krát papa, vykrikuje....no ked som kojila bolo to jednoduche..ale takto v noci robiť v penzione robiť mlieko...no tak ste ma toho ušetrili..

viki..trhanie zubu, uff, ja som si jedno trhanie zažila v 6.mesiaci tehu...bola to katastrofa..!!
a blahoželám k prvým krôčkom...

zuzka...aj ja rozmýšlam čo cez víkend, lebo sme boli naprogramovaní že ideme.. 😒 ale vyzera to že bude upršano...takže asi doma na zadku.. 😠

jankamanikova..tak sa rýchlo vyliečte..a dufam že budete ok, a že vam nič nenajde, alebo nevymyslia ako lekari zvyknu ked si nevedie rady...jedna známa maly vyše 40-tky týžden boli aj v nemocnici, nezistili nič, tak to po 2 týždnoch vysokých teplot zvalili na zuby.. 😨 no neviem..mne sa aj tak tie teorie až tak nepačia..

ja musim poklopať. Rišo je "iba" nervozny a trička v predu cele preslintane... 😀

renca3
25. okt 2007

viki...to uz skusky? nejako skoro zacinate...drzim palce. 😉
zuby vedia riadne potrapit aj nas dospelych, nie len deti. 😒
gratulujeme k prvym krocikom.

aj my mame volny vikend, ale co uz ked je Teo soplavy a vonku sychravo. 😖

mario
25. okt 2007

No všetkým sa nám rysuje voľný víkend, tak aspon dajte tip na dobrý koláč a potom si porovnáme ako to komu dopadlo 😀 ,nech máme spoločné aktivity 😅 .
Ja sa chystám na cintorín, mám tam absencie od jari a potom váľačky doma.
Laura už tiež urobí pár krokov, ale len ked sa pozabudne.

ajduska
25. okt 2007

mario, v najnovšom časopise Život je recept na jablkový krémeš, vyzerá to dobre, normálne mi slinky tiekli....asi ho na víkend upečiem, lebo som už strááášne dávno nepiekla...totiž u nás je to tak, že keď upečiem , tak deti tomu až tak veľmi neublížia, muž zje tiež len zopár kúskov a zvyšok (skoro celý plech) musím ládovať ja, a to mi ozaj nie je treba 😀 , tak radšej nepečiem 😉

len dúfam, že sa do víkendu počasie trošku umúdri a prestane pršať, lebo byť zavretí vnútri sa deťúrencom veľmi nepáči, nudia sa, aj dnes ma Saška celé poobedie prosí, aby sme šli von,ale keď v jednom kuse smoklí, tak nehrozí ☹

viki, mne tiež minule trhali zub, ale nič som necítila, injekcia dobre zabrala, horšie to bolo potom, keď prestávala účinkovať.....

zuzka111111
autor
25. okt 2007

ahojte zienky pomozte ako ma stevo uspat lilku ...boze uz druhy den sa snazime ale ona tak reve ze dnes sa az dusit zacala stevo chudak sa zlakol 😕
a mna uz dnes chceli nechat v nemocnici ☹

jankamanikova
25. okt 2007

Ahoj!
Tak mame nove spravy. Vcera sme boli poobede trosku s chlapcami na prechadzke a malo to taky dopad, ze dnes sa im uvolnili hlieny a vysavac mal dennu sluzbu 😅 . Obaja mali take huste hlieny, ze nechapem, ale ide to vsetko pekne von. Aj teploty trochu dostali "rozum" 😉 . Dokonca, ked chcel Janik strieknut Matuskovi do pusy svoj oblubeny Florsalmin, tak Matusko sa vyvracal a to taaaaakuuuu kopu hlienov. A potom bolo dobre. Asi ma Janik doktorske vlohy, lebo mu tym-padom pomohol 🙂 . Takze sa liecime, zajtra ideme rano k dr., aby ich pozrela a uvidime, co bude dalej.
Noci su des, lebo mam o nich strach. Takze pre istotu ani nezmurim oci a mam zapalene svetlo, lebo aspon Matusko tak strasne kasle 😲 😢 .
Ale dlho neboli chori, tak to musia teraz odskakat. Dufam, ze budu mat na celu zimu pokoj.
Tak pa a majte sa.

Toho vikendu mi je velmiiiii luuuutoooo ... Tak sme sa tesili, ale idu nasi znami, tak aspon budu oddychovat oni ...

Pa.

zuzka111111
autor
25. okt 2007

janka ako zacal janik uspavat maleho bol tiez velky plac???

mario
25. okt 2007

Recept na uspávanie by sa zišiel aj mne, lebo od soboty ju uspávam asi dve-tri hod a už si necítim bradavky, ked ju uspáva manžel, tak sa malá vzpína od jedu.
Janka, super, som rada, že sa máte lepšie.
Ajduška, zajtra kúpim ten časopis a ingrediencie, to je môj podiel, ostatné prenechám manželovi a cez víkend podám hlásenie 😀 .
Zuzka, prečo ťa chceli nechať v nemocnici?

zuzka111111
autor
25. okt 2007

asi my vcera odtiekla plodova voda 😢 zajtra sa uvidi ak je v krvicke infekcia tak musim uz ostat v nemocnicc aj krcok je uz nejaky divny no a stevo si s malou nevie rady ☹

zatial ma babo dost plodovej vody a teraz sa uz doktorovi zdalo ze je to dievca babo bolo v pohode ...no neviem

sillas
25. okt 2007

zuzka...velmi na teba budem myslieť určite všetko ok, posielame velikánsky cmuk na bruško.. 😉

čo sa týka uspávania tak neviem dať radu, toto jedine u nas nie je problem, po 3 mesačnch kolikách, Riško ked bol kojený tak mal cici a dala som do postielky a spal, no a teraz ked je na umelom, vypije mliečko, preložím ho do postielky a spi, niekedy nie hned, pobehuje po posteli ale zaspí do 15 minut, bez plaču, s plačom ked ho niečo bolí ale nikdy to netrva dlhšie..len musim ležať pri nom..takžae aspon tot nemusim riešiť.. 😉

ajduska .... hod recept sem...

jankamanikova
25. okt 2007

zuzka - Jany zacal uspavat Janika, ked mat Janik 13 mesiacov. Prvy vecer ho uspaval sam na lopte a to Janik 20 minut v kuse (ale v kuse) reval. A to tak, ze ma trhalo a mala som na usiach sluchadla a naplno hudbu a to som ho pocula revat. Ale Jany nepovolil. Janik reval a reval, Jany mu spieval a spieval. A Janik potom zaspal.
Na druhy den reval pol hodiny ... doslova reval. Revaaaaaaal ...
A na treti den plakal desat minut ...
Na stvrty tiez desat minut a na piaty bola pohoda. Po tyzdni driny bol schopny s Janym zaspat. Ale bola to makacka. Po tyzdni zaspaval v pohode s Janym. Ale netreba ustupit. Deti su velmi inteligentne 😉 .
Zuzka, neboj sa. A hlavne nech Stevo nie je nervozny. Nech si vytvori vlastny ritual uspavania, precitat knizku. Ale Ty sa jej neukazuj, daj jej len pusinku na licko, krizik na cielko a odid. A Stevo nech spieva, skace na lopte (aspon Jany na fit lopte Janika dlho uspaval), nech jej ukazuje svetielka, mesiacik. Ona to pochopi, len to chce cas a lasku. A ked to nepochopi, tak to neries. Pride cas, ked to pochopi.
Drzim prsty!

zuzka111111
autor
25. okt 2007

dakujem kocky zajtra znovu skusime ☹ ked uz nebudem v nemocnici 😢 dufam ze to bude dobree

sillas
25. okt 2007

juuuuuj...Janka..riadne stresy...no Riška uspaval Mišo asi dvakrat, a bez problemov...on ma taký svoj rituál..a je mu asi jedno kto je pri nom ked je unaveny a chce spať... 😉

Janka to je super, že sa hlieny pustili, ste na dobrej ceste.. 🙂

renca3
26. okt 2007

Janka, tak uz bude len lepsie s chalanmi. To je dobre. 🙂

Zuzka...nech si ta tam este nenechavaju. Ved este mas tooolko casu do porodu.
Drzim palce, aby si mala vsetko v poriadku. To bola pre mna nocna mora, ked ma pri Teovi doktorka stale strasila nemocnicou, ked nebudem v klude.
No bud pri Leovi v klude. 🙂 Ale zvladli sme to. Aj vy budete v pohode. 😉
Dnes ma Leo v skolke Halloween party, tak bude princ. Moc sa mu to nepacilo, ale vsetky masky sa mi zdali take agresivne v pozicovni. Kazda mala nejaku zbran.

ajduska
26. okt 2007

zuzka, držím silno palce, nech to všetko dobre dopadne a ste s babatkom v pohode...
čo sa zaspávania týka, tak u nás to bolo takpovediac bez problémov, asi len prvý večer, keď ju išiel uspávať muž, tak trochu plakala, ale nechala som ich tak, neukazovala som sa im, nech si poradí sám 😀 ...takže u nás je to v pohode, malej je jedno, kto ju uspí, len nech neleží sama 😀 😀 😀 ....neboj, zuzi, ono keď nebude mať malá ani manžel iné východisko, tak to zvládnu aj spolu, vôbec sa kvôli tomu nestresuj, to sa spraví, uvidíš... 😉

sillas, tak tu je recept, na obrázku koláč vyzerá fajn 😝

JABLKOVÝ KRÉMEŠ
cesto: 5 vajec, 150g polohrubej múky, 150 g práškového cukru, 1/2 balíčka kypriaceho prášku, 3 lyžice vody

jablková náplň: 1 kg očistených jabĺk
pudingová náplň: 700 ml mlieka, 2 balíčky Zlatého klasu, 100 g prášk. cukru, 40 g kryštál. cukru, 200 g masla

250 ml smotany na šľahanie, čokoládová ryža

POSTUP: Očistené jablká postrúhame a zmiešame s vanilínovým cukrom. Plech vyložíme alobalom a rozotrieme naň jablkovú masu. Žĺtky vymiešame s cukrom do peny, pridáme vodu. Múku zmiešame s kypriacim práškom a pridáme do žĺtkov. Nakoniec zľahka vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov. Cesto rovnomerne nalejeme na jablká a dáme piecť do vyhriatej rúry.
Uvaríme puding z mlieka, Zlatého klasu a kryštál. cukru. Maslo vymiešame s práškovým cukrom dopenista a pridáme vychladnutý puding. Dôkladne zmiešame. Upečený a vychladnutý koláč preklopíme a odstránime alobal. Pudingovú náplň opatrne rozotrieme na jablkovú. Vyšľaháme šľahačku a natrieme na pudingovú vrstvu. Nakoniec ozdobíme čokoládovou ryžou a dáme stuhnúť do chladničky.

DOBRÚ CHUŤ! 😀 😝

renca3
26. okt 2007

nooo, uz mam chut na sladke. Ja kolace mozem... 🙂
Aj preto nepeciem ako Ajduska, lebo cely plech zmastim sama.

Ajduska...hod nejake foto, ak sa da.

zuzka111111
autor
26. okt 2007

babule kolko Vam est ebuvaju deturence?? lebo mne zvykla lilus spinkat 2 krat doobedu okolo 9-10 a poobede okol 15 ale to len v aute zaspala ...a dnes nic uz je 12:00 a ona nic ziaden zaujem 2 krat som uz skusala a nic moze byt ze sa jej mnei rezim na jedno spanie??

ajduska
26. okt 2007

renca, dala by som sem nejaké foto, ale ja som totálny laik na takéto veci, mám síce nejaké foky na cd, ale neviem ich upraviť, lebo sú veľmi "veľké" , budem musieť asi niekoho poprosiť o pomoc 😒

zuzka, tak presne na toto som sa chcela spýtať aj ja, Timka my už tretí deň chodí spať len raz, medzi 11-12, podľa toho, kedy ráno vstane. Aj teraz zaspala len pred 5 minútami, som zvedavá, dokedy bude spať. Asi máme tie časy 2 spaní za sebou ☹ , včera sa dokonca zobudila o pol jednej a večer ju muž ledva uspal o 20.00, no, má výdrž... 😀

renca3
26. okt 2007

My este spime 2x, ale o 6.00 sme hore, tak by sa patrilo. 🙂
Ale po roku sa to postupne meni na 1 spanok, to je normalne.

Prebehnem k starsim detom. Kamoska mi dala stranku na nete na detske hry v AJ. Samozrejme primerane jeho veku a su aj vzdelavacie. Lea to tak chytilo, ze nas vytlaca od pocitaca. Teraz viem, ze to bola chyba, tak skoro ho pustit ku klavesnici. Niekedy mu to ale ide lepsie ako mne.
Podstatne vymedzit mu cas na PC, aby to pochopil. Lebo on reve a budi Tea, ked mu nieco zakazujem.

ajduska
26. okt 2007

aj Timka vstáva okolo 6.30, možno by spala aj dlhšie, ale tí starší nás vždy ráno zobudia, prídu za nami do spálne a Tima spí "jak myš na vreci", tak je hneď v pozore 😀 😀 😀 ....minule sme ale my dve spali do 7.30, lebo nás nikto nevyrušil 😠

zuzka111111
autor
26. okt 2007

konecne zaspala o 13:00 taky cas sme obedovali a isli von 😖

renca3
26. okt 2007

Tak sa budes musiet prisposobit novemu rezimu. Som zvedava, ako to bude po vikende, ked sa meni cas. To uz budeme o 5.00 strasit? 😝

zuzka111111
autor
26. okt 2007

oo teraz sa meni cas??? 😕 ani som nevedela 😀

sillas
26. okt 2007

ved prave ten čas..toho sa hrozim aj ja.. 😒 teraz to tak super vychádzalo, vstávame o 7.30 a chodí spať o 19.30...a ako to bude od nedele????? takt o netuším...som zvedava...takže podla toho u nas nebude hroziť jeden spánok, lebo ak bude vstávať skôr, tak budeme musieť večer o ohodku potiahnut...ale to je iba otazka par dni...u Lucka nikdy nevnímala zmenu času.

stankalm
26. okt 2007

ahojte maminky🙂)
Pozeram, ze Vy ste tu super zohrata partia, ak nevadi, tak sa k Vam trosku "vtriem"🙂) Sem-tam precitam Vase prispevky, je to super, ked mame deticky rovnako stare a mozme si pomoct nejakymi radami. Inak ten kolac asi urobim aj ja, mnam 😝
Kam ste mali ist na to stretko do Tatier? Ja som z LM, mozno to tam poznam.. Skoda, ze Vam to nevyslo, ale teraz je take "soplave" obdobie, aj moja Tamarka ma sopliky, mame tiez tu odsavacku na vysavac, ale bohvieco jej nevyjde. A v noci nemoze dobre dychat, je to asi aj z toho vykureneho sucheho vzduchu v byte. Ale trosku jej pomaha ten spray s morskou solou, vola sa MAR, po nom jej vytecu sopliky same. Tiez mala teploty 3 dni a nevedela som z coho, u dr. som nebola,lebo bol vikend a o par dni pozriem do pusy a prerezala sa jej stolicka, tak si myslim, ze z toho.
Moja mala spava tiez uz iba jedenkrat, a to okolo 13.00, spinka tak cca 2 hodinky a vecer okolo 20.00 ja uz zivam a ona nabita energiou, ani naznak, ze by sa jej chcelo spat. A pritom ako zacala chodit pred 2 tyzdnami, tak ked sme doma, stale len chodi a chodi, ze sa neunavi🙂)
Co sa tyka uspavania, tak zatial fungujeme na "cicke", ale tiez sa bojim, co potom, ked prestanem kojit. Tie mamicky co kojite, dokedy tak "planujete" kojit?
Zuzka - myslim na Teba, nech je babo aj Ty v poriadku a drzim palce!
Tesim sa aj ja na zmenu casu, ale ja naozaj, lebo mala tym ze zaspava neskor, okolo 21.00, niekedy rano potiahne aj do 8.00 a ja s nou a potom nic nestiham a poobede je tak rychlo tma..tak by som ju chcela "naprogramovat" o hodinku skor, uvidime..
Prajem vsetkym rodinkam pekny den 😉

ajduska
26. okt 2007

tak Timka dnes spala cez obed "až" 50 minút,nechápem, ako sa pokazila, veď predtým, keď spala 2-krát, tak potiahla aj 2-3 hodinky a teraz, keď spí len raz, tak maximálne hodinku. A teraz vôbec nevyzerá, žeby sa jej chcelo spať, zato ja by som zaspala hneď, takže sa teraz nesmiem dostať do ležiacej polohy 😀 😀 😀

koláč chcem upiecť zajtra, mňam, už sa tešííím 😉

my sme momentálne bez soplíkov, tak som zvedavá, dokedy nám to vydrží 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre