Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
26. okt 2007

Naše strašidlo spí len raz denne už od pol roka, aj to len kým nezistí, že som odišla. Zaspáva na prsníku, takže tatko sa pri zaspávaní nevie realizovať 🙄 . Rada by som kojila aspon do jari, kým prejde toto bacilové obdobie.
Naša malá má momentálne bozkávacie obdobie, bozkáva ma celý den a najradšej v noci, lebo už zistila že som z toho namäkko a tak to využíva.
Koláč upečieme, jablká už čakajú.
Pekný víkend.

renca3
26. okt 2007

stankalm...ty si z LM? Lebo buduce letne stretko planujeme na Liptove, tak si vitana. Teraz sme mali byt v Tatranskej Lesnej. No nic.

renca3
26. okt 2007

Ja sa kojenie chystam kazdu chvilu zabalit, ale neviem sa k tomu odstaveniu odhodlat. Mozno nakoniec potiahnem aj ja do jari, neviem. Zalezi, ci budem potrebovat v zime lieky na astmu alebo nie. 😒

stankalm
26. okt 2007

ahoj renca...ano, som priamo z LM. Dakujem za pozvanie, si zlata, ak sa bude dat, radi prideme 🙂
Ja som s tym kojenim tiez rozmyslala, ze cez zimu potiahnem a na jar by som aj prestala, len ci budem na to pripravena, trosku sa toho bojim, lebo narusi sa dcerke na par dni, kym si zvykne, zabehnuty rezim a bude mi to asi aj chybat.. Ale dala som si zavazok, ze na jar zase obnovim cvicenie - aerobic, lebo furt je par kil na mne nalepenych!
Ten kolacik urobim aj ja, ale az buduci vikend, ked ma manzel volno. Mnam.
Tak prijemny vikend a vsetkym soplikovym detickam skore uzdravenie 😉

mario
27. okt 2007

Tak u nás sa rysujú daľšie soplíky, noc bola fajn, boli sme hore len asi desať krát, čo je pri nej normálka, len jej tak divne chraptí v nos. dutinách, možno suchý vzduch, hoci sa snažím ho zvlhčovať.
Renci, ty si bez liekov na astmu? Tak dole klobúk, to je odvaha. Moja sestra je tiež astmatička a momentálne tehu, takže tiež bez liekov, ale ona je besná nátura. Zistili jej silnú alergiu na kone, tak si dvoch kúpila a vraj to zo seba vytrieska, vyšlo to 😀 .
U nás je dnes ten klobáskový den, tak ten koláč potom dobre padne.

renca3
27. okt 2007

mario...ked je zle davam si Tilade. Teraz mi zacina sezona, tak uvidime. Lekarke uz radsej ani nevolam. Aj tak mi nepomoze, ked nemozem brat lieky.
Aj Lea som odstavila z tohoto dovodu. Radsej na umelom ako udychcana mamina, nie? 😉

ajduska
27. okt 2007

tak baby, ten koláč som už upiekla, je BOŽSKÝÝÝÝÝÝÝ´............... 😀 , musím ho nakrájať a rozdať po rodine, lebo ho zjem celý ja, už sa poznám...a potom zas ďalšie kilo navyše ☹

som sa chválila, že sme bez soplíkov, tak po dnešnej noci to už nie je úplne pravda, zatiaľ to len začína, ale "teším" sa, keď sa to rozbehne naplno, zas všetky tri deti naraz choré, lebo oni to chytajú jeden od druhého 😒

jankamanikova
27. okt 2007

ahojte - tak mame sa dobre. Stav je stabilizovany, t.z. ze teploty nemaju, ale tahame poctivo sopliky. Janik mal sople od stvrtku a uz sa "tratia" a Matuskovi pre zmenu sopliky vyskocili, takze tahame poctivo. Kaslu obaja, ale uz su to len take hlienovite kasle, takze tie hlieny musime dostat von. Davame Solmucol (vo vsetkych formach), Fenistil hlavne pred spankom a Stoptusin kv. A hlavne tekutiny a Matusko moje mlieko (nic ine nechce a to uz od nedele).

Kojenie nechcem odstavit a pokial Matusko bude chciet, budem kojit.
Normalne aj dr. sa sokovala, ze este kojim. Ze nechape.
A co mam robit? Nic ine nechce a on uz normalne pride aj sam, vyhrnie tricko a pcha ruku do podprsenky. Jany len komentuje, ze zaklad pre zivot uz ma 😀 😀 😀 😀 .
Takze chcela by som kojit este zimu a potom sa uvidi.

Spanok? To je co? Ja pre istotu cely tyzden nespim, lebo ked deti kaslu, tak mam nehorazny strach, ze sa zadusia. Takze som na kave a pozeram v noci filmy a sledujem deti.

jankamanikova
27. okt 2007

MENI SA CAS!!!!! Som zvedava, ako to bude fungovat u nasich deti ... A vraj hodina spanku navyse 😀 😀 😀 😀 , to urcite.

jankamanikova
27. okt 2007

No ako vidim a citam, vsetky ste so svojimi rodinkami 🙂 . Ale plati tu asi taky nepisany zakon, ze ked mam ja cas, tak tu nik nie je a ked nie som na nete, tak tu meliete jedna cez druhu 😀 . Pusinkujem a prajem krasnu nedelu ...

ajduska
27. okt 2007

ahoj jani, ja som tuuuuuu.............

jankamanikova
27. okt 2007

A co robis?

mario
27. okt 2007

ja som sa dopchala pudingom, drahý mi uvaril 😀

zuzka111111
autor
27. okt 2007

aj ja som tuuuu
len sa neviem dokopat ku zehleniu 😅

jankamanikova
27. okt 2007

Ja idem zehlit, len potrebujem sa rozhybat.

zuzka111111
autor
27. okt 2007

aj ja janka
janulka ten Vas kocik je dobry na zimu alebo este lilku ma nechat v concorde a na jar kupit surodeneckyyy??

mario
27. okt 2007

to sa vám žehlí, ked Brad Pitt behá s holou riťkou po Troji 😀

jankamanikova
27. okt 2007

No, Brat Pitt je fesak ...

Zuzka - da sa pouzit aj na zimu, ak mas fusak. Lebo tento kociar nema nanoznik. Ale radsej nechaj Lilku v Concorde na zimu, a ked sa babo narodi, tak potom kup surodenecky.

zuzka111111
autor
27. okt 2007

No dobreeee tak pocuvnem...vcera inak stevo uspal lilku 😀 dnes sa uz nedalo zajtra skusime znovuu 😉

jankamanikova
27. okt 2007

No, vidis, uspech je zaruceny ... Blahozelame!
Ako sa citis?

zuzka111111
autor
27. okt 2007

no citim sa zvlastne nieco asi nieje tak ako ma byt 😒 brusko tvrdne a stale mam vlhke gatky ze ta plodova voda mi odteka .len sa neda lezat pri lilke no a do nemocnice sa neda teraz ..dufam ze to prejde ..2 idem znovu na odber tak dufam ze to je ok 🙂

a uz aj chcem vediet co to je lebo teraz povedal lekar ze je to dievcatko 😅

jankamanikova
27. okt 2007

No, Zuzka, pri jednom malom dietati byt tehu je zaberak. Ja som tiez v stvrtom mesiaci, ked som cakala Matuska, mala velke problemy. Lekar mi povedal, ze bud pokoj alebo nemocnica. A tak som posluchla. Lezala som doma alebo sedela s Janikom na zemi, ked sme sa hrali. Von chodil len s tatikom, ked bol Jany doma. Po dvoch tyzdnoch sa to upokojilo a bolo dobre. Domacnost vyzerala ako po vybuchu atomovej bomby, nebolo kde pozerat, ale to bolo fuk. A este vtom case bolo hrozne horuco ... Ale zvladli sme to. Takze pokoj na lozku, vela sed, nohy vylozene hore, ok?

sillas
27. okt 2007

zuzka...myslim na teba...dufam že bude všetko ok, ked si ta nenechávajuv nemocnici tak to určite nie je zle, lebo ked som rodila prve, tak som ležala na ženskom lebo nebolo miesto na šestonedeli, tak tam bola jedna taka..ona si zrejme odležala skoro všetko v nemocnici...tak velmi držím pršteky aby bolo ok, lebo aj Lilka ta potrebuje...

ajduska...skoda že ten kolač sem nevieš dohodiť... 😠

my sme zatial ok, Riško dneska nevedel zaspať...hehe mrvil sa v posteli hodinu ale bez plaču, posadil sa zamrmlal niečo, lahol,zdvihol hore nohy s riťou. potom zase sadol a takto dookola...no som sa tak potichu smiala...bolo to take zlate.. 😅

jankamanikova
27. okt 2007

No, Troja skoncila a ja mam pozehlene. Prajem dobru nocku babulenky ... A nezabudnite zmenit cas 😎 .

jankamanikova
27. okt 2007

Pridali sme dovolenkovy albun. Tak nech Vas potesi. Z dovolenky mame vyse osemsto fotiek, tazko vyberat. Ale snad aspon nieco ...

renca3
28. okt 2007

Janka, krasne fotky... 😵 Taka nostalgiska spomienka na leto ma chyta v tomto dazdivom pocasi. Tie klobuciky su super. 😉

Tak nestrasili sme rano o 5.00 noveho casu, ale o 4.00. Po asi hodinovom uspavani este na hodku zalomil. Tak, a pekna nedela je pred nami. 🙂

viktoria
28. okt 2007

ahojte,,, tak včerajšiu skušku z nemciny a z etiky som zvládla výborne... o 2 týždne mám skušku z trestného práva...
ané renci máš právdu velmi skoro sme začali so skuškami, ale aspon v januári budem mať toho trošku menej...
zuzi drž sa....

renca3
28. okt 2007

viki...naopadlo ma, ze ked zhanas nejaku literaturu, skus sa opytat v teme
"Mamicky ktore este studujete". Mozno tam najdes baby s rovnakym zameranim.

Gratulujem ku skuske. A to vy preco mate trestne pravo, alebo len urcite paragrafy?

ajduska
28. okt 2007

viki, gratulujem ku skúške, si dobráááá 😉

janka, ozaj super fotky, chalani sú strašne zlatí, vyzerajú riadni šibali 😀
včera Timka strašne zle spala, hneď ako som sa ohlásila, že som tu, sa ozval strašný rev zo spálne, vôbec som ju nemohla utíšiť a nakoniec som musela zostať spať aj ja, lebo akonáhle som sa pohla, že idem preč, tak bola v momente hore a plakala, akoby ju drali ☹ , asi jej ide ďalší zub, ešte ho nevidno, ale hryzie všetko, čo chytí do rúk a je neskutočne nervózna, k nikomu okrem mňa nechce ísť na ruky, no super obdobie....ale hlásim pokrok, skúša stáť sama bez držania, podarilo sa jej to asi na 3 sekundy, tak sa to už snáď pohne 😉

jankamanikova
28. okt 2007

... dakujeme za pochvalu k fotkam ...

... blahozelame k vikinej skuske ...

Zmenu casu sme zvladli super, vstali o osmej a spali na obed tri hodiny. A vecer o siedmej uz boli chalani v posteli. Akurat v noci sa prejavili 😝 , takze som nic nepospala. Snad nabuduce ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre