Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
28. okt 2007

jeej janka pekne fotkyyy teraz by so sla niekam povegetit ....
no noc mi ani nespomminaj neviem co bolo lilke stale plakala prevalovala sa no hroza a des ☹
teraz uz buvka ale zo spanim cez den to nieje ziadna slava 😒

janka tebe naraz chodia spinkat ???? AKO SI TO ROBILA KED BOL MATUSKO MALICKY??

ajduska
28. okt 2007

no tak my sme boli ráno hore od piatej (nového času), lebo oni predtým vstávali o šiestej, takže v podstate ten svoj rytmus dodržali, a aj ja som bola hore tak ako doteraz, dokonca dnes o trochu skôr, takže som mátožila už od pol piatej 😀

no zuzka, ak ti môžem napísať moju skúsenosť so zaspávaním, keď bola Timka novorodenec, tak to nebola žiadna sláva ☹ , kým som ju nakojila a uspala, trvalo to aj hodinu ,a do toho mala ešte koliku, takže som s ňou musela byť zavretá v spálni, no a v tom čase sa moje staršie deti "realizovali", koľkokrát mi bolo do revu a bola som úplne zúfalá,...ale je fakt, že som na to bola úplne sama, lebo muž chodil neskoro domov (chodí pomáhať rodičom, majú pomerne veľké gazdovstvo), keď bol náhodou doma, tak to bolo fajn, lebo on dal na starších aspoň pozor, aj keď ich neuložil spať, ale aspoň trocha zmiernil ich vystrájanie....no bolo to pre mňa ťažké obdobie, teraz je to už ale celkom v pohode, aj keď som sama, chce to len vytvoriť si nejaký systém a hlavne zapoj od začiatku manžela, ten nech si vezme na starosť Lilku a ty malinké a uvidíš, že to v pohode zvládneš....ak bude najhoršie, tak si pomysli na mňa, že ja som musela zvládnuť tri a že si na tom podstatne lepšie 😀 😀 😀 😀 😀

jankamanikova
28. okt 2007

Zuzka - chodia nam spat naraz. Aj cez obed a aj na noc. Inac by som nemala klud. A ako som to riesila?
Ked sa Matusko narodil, tak mi Janik spal dva krat denne. Potom si spanok posunul na jedenkrat denne a to som vedela, ze to bude spat s Matuskom. Vzdy som lezala pri Janikovi s Matuskom v case Janikovho spanku, a Matusko si na to zvykol. Matusko mal trojfazovy spanok - doobeda v kociari alebo vo vaku, na obed v posteli s Janikom a poobede vo vaku alebo v kociari. Jednoducho jeden jeho spanok som vzdy dala na ten cas spolu s Janikom. Teraz spi dvakrat denne (podla pocasia aj raz). Ak sa zobudi skoro rano, tak o desiatej uz spi a o pol jednej spi s Janikom. Ak sa zobudi okolo osmej rano, tak ho natahujem na obed a spia o dvanastej na obed. Vzdy som sa snazila a snazim, aby zaspavali spolu a aby som mala klud. Bud spim s nimi alebo mam pohodu sama pre seba. Maju spolocne ritualy, je to sice makacka, ale snazime sa s Janym ich neoddelovat. Maju ritualy, co ma kazdy svoje, ale zasadne maju rovnaky rytmus.
Niekedy sa musim prisposobit viac, niekedy menej.
Neboj sa, zvladnes to. Lilka bude babo milovat, uvidis. Nas Janik Matuska masiroval, mojkal; nechala som ho, nech Matuska vymasti kremikom alebo nech mu da na ritku masticku (to robi doteraz 😀 ). Pomahal mi pri kojeni (tlacil prsnik 😀 ), no parada. Teraz, ked na to spominam, tak normalne sa mi tisnu slzy do oci. Je to uz taaaak davno. Bolo to take tazke, narocne, adrenalinove a zaroven take pekne, nezne a mile. Joj, aky boli zlaty, ked spolu spali; Janik ho hladkal, pusinkoval ... NO, uz stacilo, pa.

jankamanikova
28. okt 2007

Ajduska uplne chapem.
Ano, od zaciatku zapojit manzela a hlavne Lilku. Ja so musela zapojit Janika, lebo Jany chodil aj na noc do roboty (ved si mozno pamatate, ked som to tu pisavala). Janik sa citil uzitocny a velmi mu sebavedomie rastlo. To babo Ta bude potrebovat, ale Lilka bude potrebovat a hlavne citit, ze je DOLEZITA!!!!!!!!!!!!!!!! Domacnost bokom. Dolezite budu deti. U nas sa to do tych troch mesiacov tak formovalo. Velmi mi pomohlo aj to, ze mi kamaratka bravala Janika doobeda von. Sama od seba ho zobrala, mala rovnako stareho syna ako Janik, tak sa vyhrali. To bola neuveritelna pomoc. Aj Janik sa tesil, bol to taky jeho ritual. A poobede chodil von s Janym.

zuzka111111
autor
28. okt 2007

no janka dakujem dufam ze to tak isto zvladnem ... som zvedava ci mi z toho nepreskoci 😅

a ako volo v tatrach vasim kamaratom??

ajduska
28. okt 2007

no jani, tak to si mala ozaj fajn,že si mala okolo seba ľudí, ktorí ti pomohli, lebo v takých chvíľach sa pomov zíde, ja som na všetko bola fakt úplne sama, koľkokrát sme mali tak rozhádzaný deň, že sme ani von nešli, najmä spočiatku, kým sme sa ako tak zohrali, raz spalo jedno, potom zas druhé, poto zas to prvé, pomedzi to domácnosť...no, som rada, že to už prešlo 😉 ...a náš Tomáš je dosť živý chalan, ten by pri nás ležal, len keby sme ho priviazali, stále musí byť v pohybe a v tom čase, keď sa Timka narodila, tak už spával len raz denne, tak to bolo ozaj dosť perné...ale najťažšie to bolo asi len prvé 2-3 mesiace, potom sme už mali systém a určitý režim a bolo to fajn, našťastie 😀 ...keď tak nad tým rozmýšľam, tak to už snáď nie je ani pravda 😉 ....

sillas
28. okt 2007

veru ťažke...u nas je to rozdiel vačší 4 roky bez pár dní..Lucka už nespava doma od troch rokov, takže ona bez spanku, ale naštastie bola už taka velka, že kým som Riška uspavala tak tu polhodinku sa stále zahrala sama, večer to bolo niekedy horšie ked som bola sama, lebo Riško mal koliky hrozne do 3 mesiacov a nevedela som od siedmej do jedenástej nič ine robiť len sa venovať jemu, tak chodievala večer spať všelijako..ale ked mu to prešlo, tak Riškovi som nastavila režiť spanku na siedmu hodinu, ked zaspal on, venovala som sa Lucke, ked je drahy doma tak sa dovtedy hraju a ma ju na starosti on, takže je super..no a Lucka je už velka kočka, takže už všetko zvládne aj sama.

renca3
29. okt 2007

Pridam k tomu uspavaniu babatka. Tak ked Peto nebol v vecer doma, nebolo mozne Tea uspat. Leo ho naschval budil. Uz som zo zufalstva aj plakala.
Potom som Lea nejaky cas davala na noc mame, ked Peto v noci sluzil, 1x do tyzdna. Neskor to uz bolo lepsie. I ked aj teraz sa stane, ze ked sme sami, Leo nabehne do spalne kde uspavam a zaciname odznova. 😒
Najhorsie bolo nocne budenie, ked sa zobudili v noci obaja. 😝
Nikdy nemali rovnaky rezim, asi som sa mala viac snazit. 😉
Bolo to narocne, ale stoji to za to, lebo uz ho Leo zacina vnimat obcas ako kamosa a aj sa zabavia. Casto su i zvady, ale to patri k tomu.
Mam kamosky, kt. maju po jednom dietati a musia im robit partnera alebo vyhladavat detsku spolocnost.

zuzka111111
autor
29. okt 2007

no ale na zaciatku to bude asi zaberak ..tak som zvedava necham sa prekvapit a uz na to prestanem mysliet lebo z toho zblbnem 😀

lilka mi uz coraz menej spinka snazim sa ju uspavat od 9 do 12 hruza 😠 a ona ma furt vela energie a ja ledva drzim oci otvorene 😔

renca3
29. okt 2007

jasne zuzka...tes sa z babatka a potom to budes riesit, poradime ako sa da.

sillas
29. okt 2007

caute baby...tak dneska je u nas krásne teplučko..ako na jar...Riško si pobehal po námesti.. 😀
no a ja tiež.-. 😀

veru zuzka nerieš to teraz..nikto netvrdi že to bude lahke, ale tie 2-3 mesiace sa daju vydržať..a ty to zlvádneš ako všetky.
ved konieckoncov čo ine nam zostava... 😝

janka...krásne fotky...juuuuuj....more nebola som pri mori 7 rokov... ☹

renca3
29. okt 2007

ahojte...dnes som Teovi zrusila doobedny spanok a uz od 18.00 spi. Asi ho este potrebuje, lebo bol cely den umrncany. 😒
Aby som sa nenudila, Leo zacal dnes teplotovat. Kazdu polhodinu ho meriam. Zatial sa drzi pod 38, uvideme v noci. Bude zabava, lebo som dnes sama. 😝

sillas
29. okt 2007

renca tak ti prajem dobru noc...nech sa Leo drží...
No u nas ešte nehrozi spať jedenkrát, síce spí iba dva krat nejakých 45 minut, poobede chodi okolo druhej a o tretej sa budi ale s velkým plačom, neviem zaspať ešte..a vidno že by spal, lebo ma 15-20 minutový plačuci hysák...ani na rukach, ani dole, ani nijako..len plače a plače..

inak v jedení sa mi velmi pokazil....velmi vela jedál odmieta..čo ma štve, lebo predtým zjedol všetko...takže azčínam mať problem s čím ho nachovať..uff

ajduska
29. okt 2007

sillas, tiež máme také "nejediace" obdobie, malá nechce papať nič, len pije celý deň mlieko, dnes dokonca mala len to, nechcela ani jej naobľúbenejšie jedlo - zemiakovú kašu ☹ .....asi jej fakt idú zuby, lebo je strašne mrzutá a plačlivá a kaká strašne často, dnes 4-krát, dala som jej Hylak, tak to snáď zaberie.....zajtra idem s Tomim na trojročnú prehliadku, tak malú vezmem tiež, nech ju pre istotu doktorka pozrie, či to nie je náhodou niečo vážnejšie ako zuby 😒

jankamanikova
29. okt 2007

Ajduska - ja som tiez na vsetko sama. Ta kamoska mi pomohla sama od seba, co bol zazrak. A Jany mi pomohol s nakupmi a ked prisiel z prace domov okolo stvrtej, tak Janika bral von. Je to tazke, ked si sama, ale co uz mame robit. Mame rodinu na vychode, a aj keby sme boli spolu, tak by nam rodina nepomohla (to je o inom).

Papanie?
Tak ja uz druhy tyzden len kojim. A posledne tri dni ma vecer kasu. Dobre, co? A tvari sa, ze ma bohatu stravu 😎 . No, asi sa to pokazilo tou chorobou, ci co. Nic nechce. Jednoducho pride "mam,mam" a kojime sa ...

zuzka111111
autor
29. okt 2007

no aj lilus nejak vymysla s jedlom ...a to jedla uz vsetkooooooo
akurat s kamaratkou ktora ma agenturu na strazenie deticiek chceme poriesit nejake materske centrum ..no ani nevieme kde zacat ... nejakych sponzorov mesky urad ci neda nejaku skolku ..tu normalne nemas kam ist hruza cistaaaaaa

ajduska
29. okt 2007

zuzka, aj u nás je materské centrum v škôlke, majú vyhradené 2 miestnosti, tak to skúste......ja som do MC chodila, kým bol Tomáško malý, bolo tym super, malý sa zahral a ja som pokecala s babami 🙂 ....teraz sa tam ale už vôbec nedostanem, nič nestíham, minule som tam chcela ísť na prednášku o očkovaní a ani to som nestihla, smola, mala by som si asi nejak lepšie zorganizovať povinnosti 😒 ..........ale je to fajn nápad 😉

zuzka111111
autor
29. okt 2007

no musim nieco poriesit ved na materskej budem este par rokov a viem tam aj s deturencami byt no dufam ze sa to podari...drzte prsty ak mate nejaky napad tak pomozte co sa tam da este robit ..

sillas
29. okt 2007

zuzka držim palce aby sa vydarilo...u nas je, musim pozistovať, lebo s tými babami čo sme sa stretavali mi to nevychádza, lebo mne Riško vonku nevie spať a spi inak ako ich deti..takže sme sa už nevidel vyše dvoch týždnov..tak by som mala asi aj ja poriešiť návštevu v MC..ak to ešte funguje.

no tak ako vidim jedenie akosi hapruje, myslim že sa to pokazilo tými zubami..no uvidime..ja som mu v sobotu urobila fajný karfiol, zemiačiky, a my sme mali zemiakovu babu, dobre vela cesnaku..mnam mnam...on to iba videl na stole, nejedeli sme pred ním, toho svojho sa ani nedotkol, len plakal, tak Mišo tak mu dajme babu..ufff. no som sa zarazila..ved predsa mi tak to chrumkava na oleji.. 😀 tak som povolila, ved som si myslela aj tak to nezje...no to ste mali vidieť!!!! on už chce to čo máme my..tak aspon hadam ten cesnak odoženie prípadne choroby... 😀

renca3
30. okt 2007

Co ca tyka jedenia, tak stale sa pred Teom schovavame s jedlom. Krici, pokial mu nieco niekto neda. Pri nom som polavila vo vybere stravy oproti Leovi. Uz mu vidno aj ocaky, ale nechut do jedla sa nedostavila. 😅
Zato je nervozny, obhryza vsetko a slinta. 😉

Leo ma zvysenu teplotu, ale nezda sa mi. Niekedy to moze byt horsie ako vysoke teploty pri 3-dnovej viroze. Poobede pojdem k lekarke.

renca3
30. okt 2007

zuzka...super napad to MC. Nech sa vam dari. I ked neviem si predstavit to rozbiehanie a vybavovanie ked sa narodi babo. Mozno neskor sa do toho pustis naplno. 😉

zuzka111111
autor
30. okt 2007

no ja by som to chceka stihnut do porodu som optimistka 😀
tiez este neviem ako zacnem hlavne ako najdeme sponzora no ale zacneme najprv so zhananim miestnostii 😅

a dokonca ani neviem ako to funguje v takom centre ja som v ziadnom nebola este 😖 u nas su skoro vsetky az 3 😒 su len doobeda to som nikdy nestihla

jankamanikova
30. okt 2007

zuzka - je to skvely napad. Pozri www.materskecentra.sk. U nas v NZ chodime do MC. Je to take krestanske (Apostolska cirkev), maju dodaciu z USA. Je tak kopec miesta a priestoru a hraciek. Parada. Aj v Trnave sme chodili do centra. Je to super vec, hlavne pre nas babule, co potrebujeme niekam vypadnut a nemame kam.
Zuzka, drzim TI prsty. Ty sa na to hodis. Hned ako som Ta spoznala, tak bolo vidiet, ze mas organizatorskeho ducha. A nie je nic lepsie ako popri materskej zriadit take centrum. Aspon sa Ti deti zabavia. Super.

Noc bola u nas otras, pretras, zatras ... 😲 😝 🙄 .

jankamanikova
30. okt 2007

Ahojte, tak Matusko spi a my s Janikom ideme nieco vymyslat. Nic sa mi nechce, ale pojdeme potom von, ked sa Matusko zobudi. Obaja kaslu ako tuberaci, teploty nie su, ale su chorunky. A najhorsie je, ze to chytilo aj mna. Naposledy som takto bola chora pred dvadsiatimi rokmi 😎 . Ale co uz, to bude tym vekom. Uz nie som najmladsia 😀 ...
Takze Vam prajeme krasny den.

sillas
30. okt 2007

janka..prajeme vam skore uzdravenie...a ty si nakup vitamíny, sa nadopuj celaskonom a neboj prejde to raz-dva..
My teraz máme prechádzku aj ráno, lebo nosíme s Riškom Lucku do škôlky, lebo drahy nestíha...takže ja mam plne zuby toho obliekania.. 😠

inak po dlhej dobe som sa výborne vyspala..Riško papal v noci iba raz p 3:36, som normálne nechápala, ale to sa asi iba pomýlil..hehe a dnes nabehne na starý režim..

jankamanikova
30. okt 2007

sillas - to sa vyspal asi aj za nasho Matuska, nie? Inac my tiez chodime von dvakrat do dna. Vcera sme konecne po tyzdni domasedenia boli aj doobeda, aj poobede. To bolo radosti!!!!!

sillas
30. okt 2007

no my včera dokonca 3 krát...rano s Luckou do škôlky, potom cez obed a potom po Lucku.. 😀 možno preto tak dobre spal... 😀

inak mi už velmi neobsedí v kočíku, tak polhodinka v pohode potom sa už začína trápiť..kope..vyskakuje kým ho nevyberiem..uff 😝

ajduska
30. okt 2007

zuzka, ešte sa vrátim k tomu MC, dá sa tam robiť kopec vecí, napr. u nás sú jeden deň v týždni tvorivé dielne pre deti, boli aj pre mamičky, ale to neviem, či ešte funguje, hrajú tam divadielka, teraz tam majú jeden deň v týždni hudobné predpoludnie, robia kadejaké akcie - Mikuláša, MDD, fašiangový karneval a kopec ďalších, teraz ma to všetko ani nenapadne, chce to len kopec fantázie a elánu a pôjde to...a ozaj, organizujú sa tam aj rôzne burzy oblečenia, hračiek, potrieb pre detičky, ja som tak napr. predala autosedačku - vajíčko

tak moje deti majú stále starý režim spania, predtým vstávali o 6.00 ráno a keďže je teraz o hodinu menej a im je to samozrejme jedno, tak som dnes skoro odpadla, keď mi o 5.00 napochodovali svorne do spálne 😀 ....snáď sa to upraví a skoro sa prispôsobia novému času 😒

jankamanikova
30. okt 2007

My sme vstavame po zmene casu okolo siedmej. Ale Janik je nauceny, ze pokial mamina lezi, tak sa nic nedeje. Este to naucit Matuska a budem mat taku polhodinku k dobru.

renca3
30. okt 2007

ajduska...u nas je to iste, budicek o 5.00. Ten den je potom neskutocne dlhy. 🙂
janka...ani sa nedivim, ze sa na teba nieco nalepilo. Ved si bola tolko noci v pohotovosti...
s Leom isiel k Dr. Peto. Som zvedava, co mu povie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre