Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
1. nov 2007

Ahojte, my s Leom doma vegetime. Mame tu take ticho a poriadok, ze sa mi to az nezda. 😅 Doobeda sme upratali, hrali sme sa vsetky hry co som pred Teom poschovavala a citali si. Teraz uz cez 2 hodiny spi a ja som tiez pospala s nim. Teploty su prec. Aj som chcela vybehnut von, ale pockame este do zajtra. Ked som s Leom sama, je ako vymeneny. 🙂 Ale uz mi chyba ten nas maly huncut. 😉

viktoria
1. nov 2007

ahojte... tak my zajtra ráno vyrázame so známymi na chatu...
no o chvílu asi pôjdem s detmi pozriet ku mame, lebo manžel sa chystá von...
dnes som sa zacala ucit na skusku tak dufam, že sa niečo na mna nalepí...

ajduska
2. nov 2007

renca, to poznám, minulý týždeň sme boli doma len samé baby, Tomáša vzala mužova sesternica k sebe do Zvolena, ani som nevedela, že mám deti doma 😀 , Saška sa hrala celý deň v detskej izbe a Timka sa motkala popri nej, tak som si porobila kopu roboty....a to ticho 😉 (no, nie úplné, ale nedalo sa to porovnať s tým, keď sú doma všetci)

viki, príjemnú zábavu prajem, užite si to poriadne 😀 😉

dnes idem s Timkou k doktorke, noci sú hrozné, nedá sa jej spať, čo je taká zahlienená a dusí ju to, ale cez deň jej nevytekajú žiadne soplíky, tak neviem, či to nemá voľakde "zastavené" a ešte sa jej to len uvoľní...veď uvidíme 😒

jankamanikova
2. nov 2007

ahojte - my sa liecime. Ak by boli zdravi, tak sme na vychode. Ale nie sme. A ak sa vyliecia do pondelka a dr. povie, ze sme fit, tak ideme na vychod na cely tyzden. Aj by som rada sla, lebo Janik sa tesi na babky a dedkov. No, uvidime.
Liecim sa, tahame sople (aj ked uz menej), vitaminujeme, atb znasaju velmi dobre, co som prekvapena a jedia aj tie probiotika, co som tiez prekvapena. Takze zatial fajn. Akurat ze Jany isiel do prace 😠 , ale co uz.
Tak pa.

mario
2. nov 2007

My sa tiež snažíme liečiť, ale nijaké zmeny, stále odsávame a k deťom som sa pridala aj ja, ledva žijem, taká som nachladnutá. Junior práve odišiel k babke, zajtra idú na Oravu na cintorín.
Noc bola hrozná, o pol piatej som už nemala síl byť v posteli, tak som pozerala tv, čo inokedy nerobím, ale sused nad nami nechal pustenú autodráhu a odišiel, takže to hučí už presne dvadsať jeden hodín. Nikto na neho nemá kontakt, tak neviem čo robiť.
V pondelok hlásia rapídne ochladenie, tak leštite čižmy 😀 .

renca3
2. nov 2007

Zdravim septembrovy lazaret. Leo ma uz "iba" kasel.
mario...to huci aj ked auticka nejazdia? Tak to nezavidim, ked pride mozno az v nedelu vecer. 😝
Cizmy su uz v pohotovosti od 1. ochladenia.

Dnes sa chystam s drahym do "krcmy" (tak volam vsetky podniky, kde sa konzumuje prevazne alkohol). Ide oslavit konecne statnicu. No myslim, ze sa tam ohrejem tak hodinku. Uvidim, kolko Teo vydrzi spat u nasich.

jankamanikova
2. nov 2007

renca - tak prijemnu oslavu a poriadne to oslavte. My sa s Janym tiez chystame stravit romanticky vecer. Ale doma :O))))) s vinkom ...

mario - autodraha? No, tak to je teda. Dala by som na neho staznost za rusenie poriadku ...

Mame sa inac dobre. Priam vynikajuco. Deti zacinaju pobehovat po dome, takze uz sa citia asi lepsie. Aj ked kasel este mame.

zuzka111111
autor
2. nov 2007

ahojte ..my zajtra ideme tiez oslavovat 80 -ku 😀 a popri tom na cintorin
babule ktrorych som mala cisla poslite mi ich do IP lebo pri mojej roztrzitosti som niekde stratila mobil

ajduska
2. nov 2007

tak dnes dala doktorka Timke antibiotiká, berú sa len raz denne, hodinu poobede, no a samozrejme k tomu kopu doplňujúcich liekov bez predpisu...len dúfam, že to zaberie skoro sa vylieči 😒 ...je mi jej ľúto, keď sa jej tak zle dýcha, ale konečne jej začali tie soplíky vytekať

je u nás na návšteve moja mama z východu, tak sme boli trocha po nákupoch v Leviciach, mi bolo smiešne, lebo mama si stále myslí, že dieťa musí poslúchnuť na prvé slovo, no bohužiaľ, náš Tomáš je iná kapitola, tak z neho bola zúfalá...my sme boli so sestrou iba dve a vraj sme obe boli veľmi dobré a poslušné, no, skonštatovala, že ju chvalabohu osud ušetril od takého chlapca, ako je Tomi 😀 ....tak som jej povedala, že to je len sila zvyku a keby som si všetko tak strašne pripúšťala, tak skončím v blázinci...ono, ako sa hovorí,najľahšie sa vychovávajú cudzie deti 😉
ja som rada, že sú deti zdravé a to, že je Tomi živý, no, aj z toho snáď raz vyrastie a nemôžu byť predsa všetky deti dokonalé...ale trápi ma to, keď mi to tak vytkne, akokeby som ho vôbec nevychovávala a pritom robím čo môžem, ale je jednoducho taký, aký je... (inak, mal to po kom zdediť, vraveli mi, že jeho otec bol oveľa horšie dieťa 😀 😀 😀 )

renca3
3. nov 2007

ajdusa...moja svokra mala 3 synov, ale tiez stale hovori pri Leovi: "Tak toto nerobil ani jeden." Ja jej poviem, ze je ina doba a aj deti su ine. 😀

Tak vcera som sa vyvencila na chvilu a Teo ako keby tusil, ze mama flamovala, pospal do 7.00. No zazrak. 🙂

zuzka...lepsie strateny mobil ako kocik 😀 Len teraz zhanat tuie cisla. 😒

mario
3. nov 2007

Moja mama príde ku mne raz za dva týždne, odchádza úplne vyšťavená z malej a tiež tvrdí, že my sme so sestrou také neboli, vraj sme veľa spali, jedli, boli dobré, neuspávala nás, nenosila na rukách a blá, blá... beriem to s rezervou, lebo asi aj my o tridsať rokov budeme našim deťom rozprávať to isté 😀 .
Sused sa vrátil, autodráha stíchla 😝 😀 😝 .
Včera sme boli na exkurzii v soľnej jaskyni, lebo tam chcem chodiť s deťmi a je to fakt krásne, super relax, príjemná hudba, kreslá a malé detičky sa tam hrajú s formičkami ako v piesku, lebo spodok je vysypaný na dvadsať cm špec. pieskom. Dúfam, že tam vyženieme soplíky na celú zimu.

jankamanikova
3. nov 2007

Mame sa dobre. Pa.

jankamanikova
3. nov 2007

Vyrusil ma Matusko, tak pisem nieco viac.
Mame sa fajn, vonku bolo prekrasne a sviezo. Este sa preliecujeme a je to na dobrej ceste. Ja som ok, Jany je ok a chalani este kaslu (asi na cely svet 😅 ). Dufam, ze do pondelka sa z toho uz dostanu, lebo chceme ist na vychod. Jany ide urcite, lebo ma tam zakazku a my chceme ist s nim. Ved co budeme doma sami. Ale ked dr. povie, ze nic, tak ostaneme doma. Co bude smutne, bez Janyho. Ale uvidime.

... ako citam a vidim, mate sa dobre, lebo nik tu nepise. Tak sa drzte a peknu nedelu vsetkym.

jankamanikova
4. nov 2007

Ahojte! Mame za sebou otrasnu nocku. Vlastne som vobec nespala. Neviem, co bolo Matuskovi, ale katastrofa. A Janik je od piatej hore, ale zabavil ho a aj Matuska Jany, tak som si pospala aspon trosku.
Zajtra ideme k dr., tak som zvedava.
Pa.
Pekny den.

sillas
4. nov 2007

caute baby, som sa par dni neozvala, nešiel nam net, odišla nam sietova karta.. ☹ už je to ok...
my sme ok, Lucka víkenduje u svokry, len vola že pokašlieva..boli sme v štvrtok v plavarni, tak predpokladam že trolinku nachladla zo studenej vody, ale je to ok, poobede ideme po nu tak uvidim, Riško ok a predstavte si už tretiu noc za sebou papa rano o piatej!!! normalne nechapem, ako začal papať rožok alebo chlebik na večeru tak ho to asi zasýti..

no baby tie chorobky vam nezavidim, tak sa len kurírujte..

jenis
4. nov 2007

Ahojte vsetky, som u brata na nete tak trocha citam co ste tu popisali, ale asi nebudem citat vsetko dozadu, lebo je toho fura. Dufam, ze ste ma neohovarali 😉 .
Zabudla som zaplatit za net tak ma odpojili. ☹ System ako ... ani neupozornia ani nic proste ma vypli. Ale uz sa to krati a 10teho uz budem online.
Ospravedlnujum sa za to stretko, ale nemohli sme.
Zdravie zatial sluzi ok, klop, klop, klop. Dufam, ze to tak bude celu zimu.
No majte sa krasne. Posielame vsetkym pusinky.

laurajana
4. nov 2007

ahojte maminky, ako pise mario - tiez ideme do solnej jaskyne, mame to blizko, lebo sopliky mavame casto a aj maminka je casto nachladnuta, tak ideme skusit...vsetkym prajeme krasny vecer. My sme s malym chori, kasleme a soplime...tak sa ideme kurirovat...papa

renca3
4. nov 2007

mario, laurajana...napiste, ci jaskyna zabera. Ja ju mam tiez pod nosom, ale akosi tomu neverim.
jenis...o nic si neprisla, stretko sa pre choroby nekonalo.

ajduska
4. nov 2007

janka, aj Timka túto noc strašne zle spala, každú chvíľku sa budila s plačom, neviem, čo jej bolo, lebo už sa jej dýcha celkom dobre, ani ju nedusí, tak predpokladám, že to bude ďalší zúbok, ale do pusy si nechce dať pozrieť, lebo sa asi bojí, že jej zas budem dávať lieky...drží ústa zaťaté a nasilu jej ich nechcem kvôli tomu otvárať 😒

ja som chcela chodiť do soľnej jaskyne s Tomom,lebo je strašne často chorý, ale potom som bola tehotná s Timkou a nejak som to časovo nezvládala, bola som strašne unavená, mala som podchvíľou nejaký problém a najbližšia jaskyňa je od nás 30 km, tak nakoniec z toho zišlo ☹ ......tak napíšte potom svoje dojmy a či to má nejaký efekt... 😉

jankamanikova
4. nov 2007

ahojte - nam uz je ok. Dufam, ze sme to zvladli, uvidime, co povie dr. ATB asi zabrali, mali sme take, co raz za den. Janik uz dobral, este Matusko ma par davok.
Ja som fit, Jany je fit. Ale dufam, ze mame dost na celu zimu. Rozmyslame nad pneumokokovym ockovanim, Jany je zato, aby sme ich zaockovali ... ja este neviem.

sillas
4. nov 2007

caute baby...no Lucka je ok, kašel iba občas, tak možno sa rozkašlala od svokrinho fajčenia... 😀
a nie z choroby....hehe

Riško je ok, celý den iba chodí, už skoro vôbec štvorkuje..akože nechápem..po celom byte lieta..a vykrikuje.. 😀 len rozprávať sa mu nič nechce...ked chce čaj tak začne kričať... 😀 😀

laurajana
5. nov 2007

ahojte babulky, musime sa pochvalit, uz nam lezu stolicky, vcera ma jedna "porezala" ako som mu natierala dasienka babydentom...aj ked si myslim, ze vela vasich babuliatok uz ma skoro vsetky zubky, nuz co nam zacali liezt neskoro 😉

ok, potom napiseme ucinok jaskyne, este to len testujeme

viktoria
5. nov 2007

ozaj, a kde su tie solne jaskyne?
no my sme mali strasne zlu noc, malý plakal celu noc až okolo 5 ráno zaspal, strasné...
a to dnes musím dopísať jednu seminárku a druhu aspon začať, a v sobotu skuska, no je toho vela ale nevzdávam sa...
uvidím ako bude malému ráno zajtra a ked bude mu zle tak už pôjdeme ku doktorke... a kasle ako tuberák, normálne je tak silno nachladený, že ledva pozera na očká...
poobede idem s vikinou na flautu, zatial sa jej páči, tak cez leto ked bude stretko vám niečo zahraje, aj malý do nej rád fuka...
tak zatial pa, a drzte sa...

renca3
5. nov 2007

viki...tie jaskyne su umelo vyrobene v budovach.
Nech ste coskoro fit. Ked si sa dala na boj, musis makat. Nezavidim.
Neviem, ci by som bola schopna nieco si zapamatat po nevyspatej noci. 😝

laurajana
5. nov 2007

napr. na Sliaci, co nam je najblizsie viktoria...

martina236
5. nov 2007

ahojte,same chorobky, sopliky, zuby. tiez sme v klube. sople uz ako tak ustali, nie je to este 100%, mame prerezane horne stolicky, teraz sa tlaci dolna. tie hore som ani nevedela, ze idu, len sme sa hrali, mala dole hlavou, otvorene usta, kuknem dnu a tam zuby 😀
horsie je to s nasim spankom. ☹ tak ako krasne vstavala okolo 7.30-8.00, tak je teraz o 6.00 hore, samozrejme pokadena, takze vstaneme tak ci tak. a uz sme presli na jeden denny spanok. prisiel este nevhod ten casovy posun z minuleho tyzdna, ale bojujeme.
dnes sme boli poobede asi o pol stvrtej vonku, tak som myslela, ze zamrznem. a este tak fukalo. inak celkom slnecny den, ale ta kosa. brrr. a to este neprisla poriadna zima.

viktoria, tak vela zdaru. a nech je maly rychlo fit.

sillas, Risko uz pije cas lepsie?

tesime sa navratu laurajany a jenis 🙂

pekny vecer

renca3
5. nov 2007

No, tato zima sa javi ako zima, nie ako vlani jesen do marca a potom jar.
Aspon keby v tej zime vymrzli vsetky virusy a baktery. 😉
Vlani sa nam kocikovalo.... 😎
Mne vadi aj ta tma o 17.00. Kym idu spat, tak si to doma uzivame. 😝
Dnes mi Leo hovori cestou zo skolky, ze "Podme k niekomu na navstevu". Ani jeho to doma vecer nebavi.
Teo postupne prechadza do protiutoku. Vecer pohryzol Lea do krvi, ze plakali potom obaja. Nuz, vesele to je u nas. 😉 Len aby mu to nezostalo aj na ine deti na ihriskach. 😒

sillas
5. nov 2007

tak teda fakt..dneska kosa...už na zajtra vytiahnem Lucke aj Riškovi zimnu vetrovku..taký štiplavý vetrisko...ň
renca tak na tu tmu si ani ja neviem zvyknuť je to hrozne... 😠
My sme ok..klop klop...len mna totálne bolí hlava neviem či nebude nejaka zmena počasia..

ajduska
6. nov 2007

renca, náš Tomáš hrýzol ako pes a mal asi 2,5 roka, keď ho to konečne prešlo... a hrýzol zaradom každého,kto bol v dosahu, keď bol nahnevaný, bolo obdobie, keď som nechcela ísť s ním von k činžáku medzi deti, čo furt voľakomu voľačo spravil, jeden chlapček sa ho dokonca tak bál, že keď Tomáša zbadal, tak sa hneď začal triasť....no, bolo to nafigu ☹ , som rada, že to už prešlo, skúšala som to naňho všelijako, po dobrom, po zlom, nič nezaberalo, musel z toho vyrásť...ale prajem ti, aby to nebol váš prípad 😉

zima je teda ozaj poriadna, včera som išla po deti do škôlky o pol tretej, bolo ešte super počasie a vracali sme sa o hodinu neskôr a už som ledva došla domov, čo mi bola taká zima...aj malá mala také studené rúčky, dnes jej už dám rukavičky 😒

a večery sú u nás neskutočne dlhé, deti by najradšej boli vonku, ale nedá sa a keď sú doma, tak si v jednom kuse robia zle, tlčú sa, 10 minút sa hrajú pekne spolu a je kľud a potom zrazu bitka, vresk, plač a je po pohode ☹ ...no neviem, niečo budem musieť vymyslieť, aby sme túto zimu prečkali bez "ublíženia na zdraví" 😀 😀 😀

laurajana
6. nov 2007

ahoj Matka, dakujeme za privitanie, co sa tyka posunu casu aj my mame problem so spankom a tiez sa snazime bojovat, uz o 5:00 je niekedy maly hore, sedi v postielke a nevie co ma robit...so zubkami sme na tom podobne, keby som mu nesla potriet dasienka ani nepocitim, ze mu rastie stolicka prva...sranda...

renca mas pravdu vlani o takomto case bolo prijemne, teplucko a krasna jesen...ale teraz kosisko ako ma byt....uf...onedlho isto pride "vytuzeny" sneh 😝

babulky tie deti to maju asi podobne, aj nas maly je hryzos, ale vacsinou to praktizuje vtedy ak sa mu kluje zubok som si vsimla a casto ak sa to deje ho na to upozornujeme, ze to nesmie, tak je nam smiesne ked nam on ukazuje a hovori "nonono" a vcera som mu tiez niec vysvetlovala a krutil hlavou ako dospelak, ze "co ta mama zasa chce" no srandicky...pekny dnik vsetkym ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre