Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

stankalm
9. nov 2007

ahojte..my sme mali dnes tiez dobry spanok, mala spala 3 hodiny, asi z tohto pocasia. Ale co, takto cez den ju nechavam spat na nasej posteli a ked sa zobudila, spadla z postele...mario...aj Ty si pisala, ze Ti mala spadla z postele, boli ste aj u lekara? Mala hrozne plakala, zlakla sa a ja s nou. Spadla na chrbatik a na hlavu zo zadu..no hroza. Ale vyzera teraz v pohodicke, aj sa dobre napapala, aj sa hra ako vzdy, tak neviem, ci je to ok?!

renca3
9. nov 2007

stankalm...bolo obdobie, ze mi Teo padal z postele ako hruska. Poplakal a bolo dobre. Padol mi aj noci, ked som zaspala pri kojeni. Teraz ho zo zasady davam len do postielky. Ale uz vie zliest sam, tak ked je uplne prebudeny, nemal by padat. To len ked sa zgula v spanku.

mario
9. nov 2007

Stanka, nebola som u lekára, lebo vyzerala len viac zľaknutá, ako buchnutá, hoci dnes som zistila, že má oškreté celé pliecko. Ona začala veľmi plakať, ale zapchala som jej pusu bradavkou a vtedy hned všetko prebolí.
Z postieľky vylieza, takže ju tam nedávam, lebo to by dopadlo horšie. Inak zasa ju uspávam od ôsmej a nič, neviem čo to má za nové muchy.

sillas
9. nov 2007

no mario...to uspavanie nezavidim...snad to čoskoro prejde...no ale kedže vy ste taka inteligentna rodinka, tak inteligenti malo spia.... 😅

my sme dneska mali uraz...Riško bol na sedačke a stále musím posuvať daleko stôl aby na neho nedotiahlol, no nestihla som on sa na neho hodil rukami a odnieslo si to čelo!! bože taka rana!! som myslela že sa zbláznim..velmi plakal...až z toho plaču sa nevedel ani nadýchnuť..ledva som ho ukludnila..no prebolelo...ale hrča mu navrela, som zvedava ake to bude mať do rana..uff... ☹ normalne som z toho hotova ešte aj teraz.. 😒

stankalm
9. nov 2007

ahojte...no tak ste ma trosku ukludnili, lebo v tej chvili, ked spadla a tak hrozne plakala, tak mi nebolo vsetko jedno ☹ A vzdy davam na zem k posteli bud deky alebo aspon koberceky a dnes som prave nedala, joj 😒 Stale som jej hlavku obzerala, nema ani hrcu, tak hadam ok. Asi ju uz aj poobede budem davat spinkat do postielky.
Sillas...mne tiez mala raz tak spadla, este ked bola mensia, ze jej navrela hrca na cele, ale prilozila som jej hned noz a hrca sa stratila, len jej to tam zo dva dni menilo farby. Ale viem Ta uplne pochopit, lebo ja doteraz stale myslim na to, ako spadla. Boze, tieto deti, staci sekunda a uz je zle 😖
Mario...ja tiez to uspavanie nezavidim, nastastie my zatial s tym nemame problem, aj ked nikdy nehovor nikdy, musim si poklopat. Ako spi Tamarka uz len raz denne, tak vecer zaspava uz pri prsniku a ked ju prekladam do postielky, tak uz sa len da na bok a spinka. Ani sa necudujem, ved cely den len chodi a chodi 😉 Inak dnes bola zlata, sa jej konecne podarilo napodobnit ako robi konik a robila to cely den 🙂
Tak Vam prajem dobru noc a skore uzdravenie malym chorobkam. Pa

viktoria
10. nov 2007

ahojte... tak kde ste vsetky, tak skusku z trestného práva mám za sebou, mam to za A....
no malý mi spadol ked mal len pár mesiacov z nasej postele, a to máme dost vysoku postel a podlahu, trochu poplakal a dobre, vikina mi spadla z postele ako 4 mesacná...
no práve som deti okupala a čakám kedy sa vráti muž, isiel do baru, a už pred 2 a pol hodinou vravel, že nebude dlho a este sa nevrátil.... 😢
malý nám dnes vyliezol v obyvačke na stol kým sme boli v kuchyni tak už bol hore.... teraz má najoblubenejsiu hracku malu plastovu stolicku, stále sa na nu vyskriabe a potom sa postaví...
no idem dať maleho spať a ja si idem jednu zapáliť...

ajduska
10. nov 2007

viki, super, gratulujem, neviem, či by som popri deťoch a domácnosti ešte zvládala aj školu, klobúk dole.... 😉

aj náš Tomáš padal z postele ako hruška, len si poplakal a bol v pohode a aj Timka už padla asi 3 krát, našťastie sa to vždy skončilo len pri srdcervúcom plači....a už pekne stojíme, vydrží stáť úplne sama bez opory a dosť dlho...a najnovšie sa naučila hovoriť slovo "búva", tak cestou do spálne si to vždy opakuje 😀

tak, konečne som založila aj album, som bola sama zo seba prekvapená, že som to na prvýkrát celkom zvládla...len neviem, čo spraviť, aby mi to po fotkami nevypisovalo "bez popisu" 😒

sillas
10. nov 2007

caute baby!!
ajduška krásne fotky...nakoneic si to zvladla aj bez mojej pomoci.. 😅

viki..teda blahoželam....teraz neviem či škola je lahka, alebo ti si šikovná... 😀 určite to druhe.. 😉

my sme dnes boli po nákupoch , tak Riško skoro vyhodil jedneho chlapčeka z toho nakupneho vozíka autíčka, kričal na neho a trhal mu volant..sme ich museli z daleka obchádzať!! prekladal dzužy v regáloch..."nakupoval" no bola riadna sranda, vozil sa v autičku, vôbec sa nebál, krutil volantom ako divý, "reradoval"..typický chlapec..až sa mi slzy tisli do očí a to štastie a radosť čo mu sálala z očí...no užasne.. 🙂

mario
10. nov 2007

Viktoria, malá ešte spí, alebo si na tú mastičku zabudla? 😀 Gratulujem ku skúške, si šikuľka.
Musím sa pochváliť, že sme kúpili zvlhčovač vzduchu a asi zbytočne, lebo sme zistili, že máme dostatočnú vlhkosť v byte. Nastavila som ho na 60% vlhkosť a nezapol sa, lebo je tam vlhkomer a ked je tá vlhkosť nie nižšia, tak sa nezapne. No máme veľké akvárium a stále suším prádlo. Malej stále opúchajú nosné dutiny a nevie dýchať, už väčšinou dýcha ústami, neviem čo to má byť.

ajduska
10. nov 2007

sillas, dík 😀 ...aj tak potrebujem poradiť, poslala som ti IP

no, Riško je preborník, nech sa len pekne naučí presadiť sa, v dnešnej dobe mu to nebude na škodu 😀 ...

my ani nemôžme chodiť do Hypernovy, bo je furt bitka, kto bude šoférovať na autíčku 😀 ...ale našťastie tam majú aj tie detské nákupné košíky, tak naposledy sa mi podarilo ich presvedčiť, nech sa striedajú, raz jeden v autíčku a druhý s košíkom a potom naopak...napodiv to celkom fungovalo 😉

renca3
10. nov 2007

viki...blahozelam k A-cku, ved pri detoch mozes aj na B-cko. 😅 Super.

ajduska...pekne fotky. Proste dom plny deti. Musis sa fakt obracat. Ale mate krasnu prirodu v okoli. Je kde turistikovat. 🙂

sillas...ano, uzivaj si tie chalanske "maniere". Musel byt podareny. 😵

mario...my mame aj zvlhcovac aj pracku vzduchu a nejak to nepouzivam.
V spalnach su vypnute radiatory a to staci. Ale vlhkomer mame davno a obcas sa nan aj pozriem. 😉

jenis
10. nov 2007

Ahoj baby, mala mi uz spinka tak som sa konecne po mesiaci pripojila. Vidim, ze to tu je raidne rozbehnute.
Takze co je u nas nove...
Saske ide stvrta stolicka a akosi zacina hnackovat. Pri troch nic a teraz? No uvidim ci to prejde.
Najnovsia zabavka je tocit sa okolo svojej osi a potom sa jej toci hlava a ma z toho srandu. Len ja trpnem kam dopadne na zem. 🙂
Rozprava uz dost vela veci, oco (apa aj po madarsky), konecne mama(myslim tym na spravnu osobu), teta, ujo, hojda, hapa, este, papa, ham, havo, baba (to ked zbadala sesternicku), a ostatne ani neviem. ale keca vkuse.
Najnovsie si nejak zvykla na cumlik 😒 asi ho schovam.
Tak idem kukat telku. tak sa majte krasne.

jenis
10. nov 2007

Viki super, gratulujem. Len tak dalej. 😉

renca3
10. nov 2007

jenis...vitaj na koniku. Teda mala je riadna sikulka, ze tak keca. Nasmu sa nejak do toho nechce. Leo v jeho veku uz par slov opakoval.

ajduska
10. nov 2007

renca, ty toto okolie trocha poznáš, nie? ak si dobre pamätám, pochádzaš z Levíc,nie? Je tu ozaj krásne a možností na prechádzky až-až, len keby sa trochu umúdrilo počasie ☹

jenis, malá je ozaj šikulka, keď začala rozprávať, Timka ovláda zatiaľ len zopár slov, ale základ vie - mama, mňam,mňam a búva 😀 , a keď nakadí do plienky, tak príde a povie "blééé" 😀 ...a ešte Tomáša volá "Momo"

renca3
10. nov 2007

ajduska...teda moc to nepoznam, ale bola som tam. Bude o chvilu sneh a sankovacky...

ajduska
10. nov 2007

no, dúfam, že nebude taká zima, ako bola minulý rok - bez snehu...teda kvôli mne by aj mohla byť, ale decká sa už strašne tešia na sneh, že sa budú "lopárovať" - to je výraz našej Sašky 😀

v pondelok ideme do Nitry na kontrolu, tak musím donútiť muža, nech mi zajtra prehodí zimné pneumatiky na aute, čo ak fakt nasneží? 😒

jenis
10. nov 2007

Ajduska aj ja sa snazim naucit Sasku aby povedala kaka aspon ked kaka,aby som vedela. Ale nic povie po mne ale ked kaka tak nie.

Renca to vies chalani nie su taky ukecany ako my baby. 😉

jenis
10. nov 2007

ajduska, tak to si daj vymenit. Vraj ma snezit cely tyzden. U nas dnes tak trosicku prsalo a snezilo v jednom.

mario
10. nov 2007

Zajtra ideme malej kúpiť sánky, takže už môže snežiť.

ajduska
10. nov 2007

jenis, ja som Timke zakaždým keď sa pokakala do plienky hovorila, že spravila "blééé" a ona si to asi zapamätala, že to hovorím vtedy, keď je pokakaná a teraz to buď povie sama, že blééé alebo keď zacítim a spýtam sa jej, či robila bléé, tak prikývne...ale na nočníku ešte nesedela a ani ju zatiaľ nejdem dávať, možno od jari, keď bude mať aspoň rok a pol...

jenis
10. nov 2007

ajduska ja som niekde citala, ze sa nema detickam hovorit, ze be a fuj na to ked kaka lebo si potom mysli, ze to hovoris na nu. Oni to vraj nechapu... Ale popise sa toho vela. Tak preto ja hovorim kaka.
No ale niekedy ujde aj mne, ze ble ked zacitim tie pachy. 😀

sillas
10. nov 2007

no čo sa týka nočníka tak Riško sa ho neskutočne bojí...ked ho posadím, tak z neho ide dole asko strela..takže som to zase odložila...no neviem dokedy to môžme odkladať... 😒

renca veru užívam si chalanske veci..Lucka bola bojazlivejšia... 😉

rozprávať nerozpráva iba kríčí...kričí stále ked niečo nie je v poriadku, kričí aj vtedy ked chce čaj, pozera na hocijaký pohár a kričí..tak už vieme že čo chce... 😀 😀

jenis
10. nov 2007

Silas to krici aj Saska, ze daj, daj, daj.
Inak chcela som odstavit Sasku z flasky, celkom sa mi dari, ale uz nepije tolko ako predtym. Mlieko davam z flasky, ale vodu z pohara alebo z kubikovej flasky so sosakom. Tak neviem co robit. ☹

renca3
11. nov 2007

jenis...my sme este neporiesili odstavenie od prsa a ty uz odstavujes od flase.... 😅

viktoria
11. nov 2007

díky za gratulácie a som rada že mi drzíte palce, no je to tazké ale dá sa...
mário malý už nespí takže tá mastička sa volá...Aléeda Vaporizing Rub menthol je to v takej modrej flastičke má to 115g....

renca3
11. nov 2007

ahojte...tak ked tu dolu mame sneh, mate ho asi vsade. Uz sme postavili 1. snehuliaka, Leo bol vyteseny. Teo prakicky 1. krat videl sneh. Vlani len ak v telke. Ked spadol, zlakol sa ho a uz sa chcel len nosit na rukach. 🙂
Predpokladam, ze do zajtra je fuc. Nevadi, este si ho uzijeme. 🙂

mario
11. nov 2007

Viki dakujem 🙂 .
Sánky sme kúpili, ale sneh nás nepočkal, už je len blato, tak sa sánkujeme po byte a malá sa teší. Má to svoje čaro, nemusíme sa obliekať 😀 .
Ešte nemám čižmy, ale gumáky by sa asi hodili viac.
Prajem krásny večer.

ajduska
11. nov 2007

Ahojte baby, tak u nás je snehu požehnane a drží sa, tak zajtra asi nedám deti do škôlky a pôjdeme von, nech si ho trochu užijú 😀 ...

som sa rozhodla, že zajtra do tej NR na kontrolu nepôjdeme, radšej sa preobjednáme, lebo mužovi sa nedá ísť a ja nemám odvahu šoférovať v takomto počasí...celkovo strašne nerada jazdím v zime, keď je sneh ☹

dnes sme boli na túre, keď sme odchádzali o 10.00 z domu, tak svietilo slnko a nevyzeralo, žeby sa na tom niečo zmenilo a keď sme sa o 4 hodiny vracali, tak všade plno snehu, no hotová "kalamita" 😀

sillas
11. nov 2007

caute..u nas dosť napadalo...ale polovica sa pomedzi sneženie aj roztopila, ale stromy su krásne bieleeeee.......aj gulovačku sme absolvovali s Luckou, odo mna schytala nechtiac riadnu do tváre, ale tvárila sa hrdinsky,..ja s Riškom na rukách, takže mi to vrátila, tak schytal aj Riško...on sa smial...ale nepýtal sa dole...a ked som mu dala sneh do ruky, tak ho rýchlo pustil... 😀 😀 no zlate...ale stále chcel pozerať z okna.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre