Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
22. nov 2007

Ahojte babule ... no konecne nieco zaujimave a samozrejme vzdy vtedy, ked nie so pripojena 😉 .
No, ze spln? Tak to my mame spln kazdu noc 😠 .

renci - Leo je Leo a je original. Ty to sama najlepsie vies. On je proste taky, je to v nom a je dost inteligentny a sam sebou. Ako ho ja poznam, tak sa nestrati. Ale viem, ze sa trapis. Ale deti skusaju. Nas Janik sem-tam capne Matuska a caka, co sa bude diat. Potom capne Matusko Janika a tiez caka, co sa bude diat. A tak ma skusaju, skusaju. No, skusaju moju trpezlivost. Ale ta ma tiez len svoju lehotu 😉 ...

ajduska - tak Tomi musi byt cislo. Ten by si rozumel s Leom a nas Janik by sa k tym dvom s radostou pridal. Janik je dobre dieta, ale "pritahuju" ho zive a velmi zive a najzivsie deti. Takze to mame troch uzasnych kralov, nie?

Tak pekny vecer a nocku.
Ja idem zehlit, ale predtym idem nieco zjest.

ajduska
23. nov 2007

no Jani, tak Tomáš je ozaj ČÍSLO, už som z neho zúfalá, baby, ja som si myslela, že také diaťa snáď ani nemôže existovať.... viete, čo spravil včera večer? Ponatieral stenu a nábytok v detskej izbe lakom na nechty 😠 ...no, a teraz mi poraďte, čo s ním mám spraviť? 😖 .....a takéto podobné kúsky sa mu podaria každý deň minimálne dva, tečú mi z neho nervy a to poriadne ☹
aj so Sašou sa v jednom kuse tlčie, už bije aj Timku, ničí hračky, na všetko ide silou...no neviem, čo z toho bude, ale keď je sám, je ideálne dieťa, lebo sa venujú len jemu...svokra si ho nevie vynachváliť, keď ho občas stráži, on jednoducho vyžaduje neustálu pozornosť a musí byť niečím zaujatý, lebo akonáhle zostane "odkázaný sám na seba" a začne sa nudiť, tak to by som vám dopriala vidieť tie dôsledky...len problém je v tom, že ja sa nemôžem venovať len jemu, mám na starosti ďalšie 2 deti a domácnosť a ešte som zabudla, ďalšie dieťa - muža 😀 ....vždy, keď niečo vyvedie, tak sľubuje, že už to viac nespraví, ale o 5 minút je schopný to spraviť znova...zatiaľ som nenašla spôsob, čo by naňho platilo, ani po dobrom, ani po zlom ☹ 😔

viktoria
23. nov 2007

ahojte,,,, mna už v skôlke učitelky poznajú tým že ked je nejaký problém hned to riešim, posledným takým problémom boli vši, tak som sa dobre s nimi vyvadila a pohrozila som im ze zavolám hygienu, so mnou su učitelky radšej zadobre pretože vedia že ja sa nedám odbiť...
a je pravda že učitelky majú oblubené deti...
no maleho včera očkovali proti osypkam, hrôza ako plakal, dnes od rana kašle je umrnčaný no otras....

zuzka111111
autor
23. nov 2007

no debata o skolke sa ma zatial netyka tak len citam , ale chcela by som vediet ci aj vasim deturencom sa zmenilo spanie ?? lilka mi uz druhy den nechce okolo 10 = 11 zaspat skoro 12 hodimn a ona je culaaa zeby s ajej to uz menilo?? No vcera zaspala az okolo pol jednej a do vecera bola hore a nevedela ani o deviatej zaspat co inokedy o siedej bola hotova

mario
23. nov 2007

Zuzka mne chodí spať laura o jednej a spí 20-40 min, nikdy nie viac, večer ju uspávam od ôsmej do pol desiatej, nikdy nie menej a je ako divá bára, žiadne známky únavy. Sama nevydrží ani päť min, neustále vyžaduje pozornosť a niekedy ani to nestačí, aj tak nervačí a mrnčí, takže u nás je spln celý rok.
Čo sa škôlkárov týka a ich zdravej priebojnosti 😀 , je lepšie to neriešiť a nechať prirodzene ten charakter rozvíjať, len držať mantinely, lebo akákoľvek vynútená odchýlka môže spôsobiť psych. problémy - pocikávanie, obhrýzanie nechtov, tiky očami.... Naša trieda má svoju psychologičku, lebo nadané deti sú väčšinou hyperaktívne a tá rivalita tam hraničí niekedy až s ohrozovaním zdravia a ked máme s nou sedenie, vždy odporúča - naučte dieťa brániť sa , čo mne nevyhovuje pri povahe môjho syna, ale som jediná, takže budte radi, že sa vedia prebiť a neskôr to oceníte.

stankalm
23. nov 2007

Ahojte baby 😉
Vase debaty o skolke ma velmi zaujali a som zvedava, ako to bude s nami. Ale co, ved kazde dieta je original a nemozeme predsa chciet, aby tisko sedeli a hrali sa na jednom mieste a neotravovali ucitelku, no nie? Ved na to tam tie ucitelky su, aby deticky niecim zaujali a potom deti somariny nerobia. Ale je pravda, ze tieto dnesne deti su ovela zivsie, neviem, cim to je?

Zuzka, moja Tamarka sa budi okolo 7.30 a ide spat okolo 13tej, spi max. 2,5 hodiny a vecer zaspava okolo 21.00. A cely den chodi, nezastavi sa, az niekedy nechapem, kde sa v nej berie tolko energie. A takto nejak to mame uz asi 2 mesiace. A inak ako sa mas? Ako sa Ti dari?

Tamarka je posledne dni hodne omrncana, tlacia sa jej 3 stolicky, jedna sa uz prerezala, ale ma tam nejake krvave miestecko, prejde to, ked sa cely zubok vytlaci?

A co pouzivate na zapareny zadocek? Tamarka ho ma teraz hrozny, casto kaka z tych zubkov, ale nechce sa prebalovat, place. Ja som pouzivala klasicku rybaciu mast, ale kamoska mi odporucila mast Imazol, tak neviem, pojdem ju poobede kupit. A co Sudokrem? Je dobry?
Tak Vam zelam krasny den, idem zehlit. Pa

ajduska
23. nov 2007

stanka, ten Imazol by mohol pomôcť, nám ho dr. predpísala, keď som ešte kojila Tomáša a brala som antibiotiká a jemu sa chudákovi vysypala celá riťka - zabralo to, tak ho používam aj teraz, keď má Timka červenú riťku a jej sa tiež zaparuje, keď jej idú zúbky...stále ich máme len 6, všetky bude mať asi až ako trojročná ☹

Timka vstáva ráno okolo pol siedmej a cez deň spí len raz, už asi mesiac chodí spať okolo 12.00 a spí kedy-ako, niekedy 45 minút a niekedy potiahne aj 2 hodiny 😉 ...a večer chodí spať okolo 20.00 h

mario
23. nov 2007

Ja používam sudokrém a nemáme žiadne problémy, lebo tiež mávala červený zadoček.

jankamanikova
23. nov 2007

Ahojte! Tak a uz sme doma. Boli sme v Nitre na vylete, na Nitrianskom hrade, ci co to je a v lese a bolo dobre. Joj, chalani sa vybehali, vyblaznili. V aute spali, parada. Tesim sa na vikend, ideme zajtra do Blavy, tak som natesenaaaaa ...

Prajem vsetkym pozehnany cas!

renca3
23. nov 2007

zuzka...my vstavame okolo 6.00, ide spat o 11.00 na 2 hodky a vecer zaspava o 20.00. To sa celkom da.

V skolke je u nas momentalne vsetko v poriadku, uvidime dokedy mu to vydrzi.
Asi do Vianoc, lebo potom uz nemam paku, ze Jezisko vsetko vidi a neprinesie nam stromcek, darceky a tak podobne. 🙂

viki...verim, ze pred tebou maju ucitelky respekt 😅

jankamanikova
23. nov 2007

Tak som konecne tu.
Neda sa pripojit na net a dost blbne.
Matusko spi, kedy sa mu zachce. Niekedy dvakrat denne a niekedy len raz. Ale ked spi len raz, tak o siedmej uz je v posteli. Su take a take dni, takze sa prisposobujem.
Matusko chodi ako borec. Vie pekne padnut na zadok, ked nema rovnovahu a neuveritelne sa tesi. Ked nevladze, ide po styroch. Joj, to je super. S Janikom su partia, vyvadzaju a velmi sa tesia, ked nieco vyparatia.
Noci su zle. Vlastne hrozne zle!!! Snad to prejde ... Janik spi, ale Matusko chce len mna a mna a mna. Uz ma to unavuje a som nevyspata. No, uvazujem, ze mu dam jasne najavo, ze v noci sa "nakojime". Len rano a cez den a vecer. Ale v noci nie. No, uvidime.
Tak papapa a majte sa dobre.

renca3
24. nov 2007

Tak nam sa aj noci upravili. Dnes sa zobudil len RAZ. Musim to niekde asi zapisat. Vecer ho nakojim, ale nenecham ho pritom zaspat. Potom sa prehadzuje, mrnci a zaspi sam. No ale my uz mame zuby vonku, mozno to bude aj tym. Pocet 16.

ajduska...tvoj maly je vymyselnik. Steny mame pokreslene aj my, ale lak na nechty este neobjavil. Ked nakreslil na stenu take strasidlo, hresila som ho, ze co to ma znamenat. A on mi na to, ze to nakreslil mna. 😅
No co mu povies? 🙂

mario...zaujimavy nazor tej psychologicky. S takym som sa este nestretla.
Ale ako k tomu pridu tie kludne deti, kt. sa branit ani nechcu. Neberie sa to u vas ako šikanovanie?

ajduska
24. nov 2007

no Jani, vôbec ti tie noci nezávidím, Tima tiež pokým som ju kojila, strašne zle spala, bola hore aj každú hodinu, strašné, bola som totálne nevyspatá...a aj preto som ju ako 13 mesačnú odstavila a teraz spí pomerne dobre, sem tam zamrnčí, ale to ju len pohladkám alebo poviem pśśśt a spí ďalej...a už asi 3 noci spí od 20.00 do 6.30 bez toho, aby v noci mrnčala (klop, klop, klop ) 😉

reni, malý je zlatý, taký argument použiť, no, to sa nedá naňho ani hnevať, nie? 😀

ešte sa raz vrátim k téme škôlka, tiež si myslím, že tá psychologička má troška divný názor, ja by som skôr povedala, že sa treba zamerať na tie "útočiace" detičky a snažiť sa ich priviesť k tomu, že bitkou sa konflikty neriešia...na jednej strane je dobre, keď sa dieťa vie brániť, ale len pokiaľ je to v tej rovine bránenia sa, lebo keď už naschvál útočí na iné deti, to nie je v poriadku...reni, a povedala ti tá učiteľka, kto začal?...lebo náš Tomáš sa tlčie, ale viacmenej vtedy, keď niekto začne a on si nenechá, lebo napríklad nikdy nebije menšie deti alebo tie, čo mu dajú pokoj, aj v tej starej škôlke mi učiteľka vravela, že on udrel vtedy, keď ho starší chlapci od seba odháňali, alebo ho strkali, alebo mu niekto bral hračku a že on sa v podstate ešte inak brániť nevedel, lebo v tom čase ešte nerozprával...teraz je to už trocha lepšie, lebo rozpráva, a bije sa v škôlke len so "známymi firmami" 😀

mario
24. nov 2007

Psychologička sa u nás snaží už štvrtý rok usmernovať agresivitu detí, ale pokiaľ rodičia odmietajú v tom doma pokračovať, tak nezostáva nič iné, len to vyriešiť tým, nech sa naučia brániť aj ostatní. Stačí, ak sú v triede dvaja -traja vrtáci a potom to už ide, vrtajú dovtedy, kým nedosiahnu svoje, teda aby vyhecovali aj druhých a strhne sa bitka. Môj sa drží bokom, ale je to ťažké, lebo sa necíti medzi nimi dobre. No, ale to je už vyšší stupen agresivity a to vás čaká až pri školákoch, tak si zatiaľ vychutnávajte škôlkárske šarvátky.

renca3
24. nov 2007

ajduska...vraj sa zacinal bit prvy. Ale myslim, ze na to mal nejaky dovod. Ze mu nieco niekto povedal alebo ta hracka, mozno ina pricina. To sa ho pravdaze nezastavam. To nie su dovody, aby niekoho trieskal. 😒

mario...na tu skolu sa vobec netesim. U nas sa to len potom zacne. 😝

ajduska
24. nov 2007

a vieš Reni, že možno v škole to bude naopak? aspoň mňa tak utešuje svokra, lebo aj môj muž bol vraj ako dieťa riadny kvietok, Tomáš je vraj jeho presná kópia, a keď nastúpil do školy, tak sa síce neučil bohvieako, ale učitelia ho mali radi práve kvôli dobrému správaniu - takže asi sa vybúril v detstve 😀 😀 😀
ja si tiež myslím, že keď sa dieťa bije, tak má na to nejaký dôvod, pokiaľ to nie je vyslovene nejaký provokatér,ale v takom veku to podľa mňa ešte nie je veľmi možné...a tie detské dôvody nám možno ani ako dôvod na bitku nepripadajú, ale nevieme, čo sa v takej detskej hlavičke odohráva a stačí možno aj malé postrknutie, ktoré si ani učiteľka nevšimne a hneď je bitka na svete 😉

viktoria
25. nov 2007

ahojte... tak my máme maminu oslavu za sebou... celú noc som nespala, pretože malý vkuse kašlal, hrôza...
u nás fuka silný vietor a prší, takže dnes sedíme doma a ja budem dospávať noc...
nás malý chodí čoraz menej, normálne zrobí 2 kroky a hned ide na styri, aby nemusel chodiť, ved ked začínal urobil aj 6-7 krokov sám tak sme mysleli že už bude chodiť, no ale on sa teraz zpiera a nechce chodiť... je velmi pohodlný ale pritom neposedí v klude ani minutu...takže my sme z vás zrejme posledný ktorý este nechodíme...

martina236
25. nov 2007

viktoria nevadi ze sa mu nechce. ved sa po 4 dostane kam potrebuje a to je podstatne, ze nemrci, aby si ho prenasala sem i tam. za to my uz kocik na von vobec nepotrebujeme, asi tak mesiac to trva. vydrzi chodit 1,5 po svojich 2x denne. najprv to bola katastrofa, lebo chodila po blate, listi, trepala sa do krikov a teraz chodi pekne po chodniku, samozrejme ze ju obcas napadne zodvihnut sisku, listy, tak sa rozbehne kade tade a aj tak vyzera. zatazena je na mysi chvost. to je asi posledny rastlin, kt. ma kvet. predtym to bola pupava. no ale poviem, ze je to pekny zaberak ist s nou takto von, lebo to chodime okolo jedneho kanala aj 10 min.,po tom istom chodniku hore dole x -krat, ako desevne mimo, ked nas niekto sleduje 😀
do obchodu ju beriem zasadne v nakupnom kosiku, ale karol je odvaznejsi, necha ju behat s malym detskym kosikom, ale len tak medzi regalmi a teda ona len obzera, ked chce chytat, tato upozorni, ona na slovo posluchne 😕 a ide sa dalej. ja by som na to teda nervy nemala, ale ona na mna ani tak nereaguje ako na neho, takze u mna by bolo napominanie zbytocne. aj teraz som ich vyslala este do obchodu, nieco my pochybilo do varenia.
aj u nas takyyyy hnusnyyy zahmleny den 😒

aj tak vsetkym peknu nedelu

ajduska
25. nov 2007

viki, určite nie ste posledný, ktorý ešte nechodíte poriadne, lebo naša malá "madam" ešte nechodí vôbec ☹ ...je ochotná ísť tak maximálne za jednu ruku, aj to len pár krokov, potom sa hodí na zem a ďalej ide po štyroch...

aj u nás je strašné počasie, je hmla, že nevidno na 5 metrov a prší... 😠 , zas presedíme celý deň doma ☹

martina236
25. nov 2007

miiiiiiii pochybilo 😲 , pardon

ajduska
25. nov 2007

odpúšťame ti 😀 😀 😀

mario
26. nov 2007

Ani Laura ešte nechodí tak naozaj, len pár krát denne sa pustí, pokrokuje po byte, zatlieska si a dosť, takže aj ja fungujem ako doprovod. Inak asi nám v noci nachladla, lebo sa omieta zakrývať, tak neviem či jej mám dávať aj pančušky a tak pyžamko, porazí ma 😀 .

ajduska
26. nov 2007

mario, ja dávam Timke na noc body,aby držalo plienku, na to obyčajné pyžamko (nie dupačkové) a ponožky...ona tiež neznesie byť zakrytá, keď ju aj v noci zakryjem, tak je do minúty hore a mrnčí, kým ju znova neodkryjem, alebo sa odkope sama 😀

renca3
26. nov 2007

ahojte po vikende...som sa sem nevedela dostat. Pocasie bolo nanic aj tu, tak sme mali navstevny vikend. V sobotu Janku u nas a v nedelu sme my navstevovali rodinu. Asi to deti pekne zmohlo, lebo prespali CELU noc. Rano som sa zobudila prva a cakala som kedy sa chlapi poprebudzaju. No nechapem.

mario...deti spia v pyzamkach a v ponozkach nezakryte a v spalnach mame vypnute radiatory.

mario
26. nov 2007

Moja má tiež body a pyžamový overal, aj tak prekýchala celú noc a ráno bola sopľavá, možno to je vírus, my sa tých soplíkov nezbavíme. Junior je tiež po víkendových súťažiach nejak mimo a tak sa ani nechystáme von, lebo hrozne fúka.

renca3
26. nov 2007

mario...ja myslim, ze to bude skor virus. Junior nieco prinesie, jemu sa ani nemusi prejavit a mala to presoplikuje. A na tych sutaziach si myslim, ze tiez nie su vsetky tancujuce deti zdrave. Tam sa to len tak miha vzduchom, ked tancuju. Mozno to vidim cierne, ale my v subore sme trenovali a tancovali aj s chorobami.

mario
26. nov 2007

Renci, vidíš to reálne, je to tak a my asi musíme pochytať všetky školské vírusy, hoci dr mi povedala, že ich mám držať od seba, no to neviem ako sa dá.

renca3
26. nov 2007

zato do skolky uz pojdete vyzbrojeny silnou imunitou. 🙂

Hodila som foto Petovej pestovatelskej vasne. Okrem ucenia, prace, zabavy s detmi a obcas domacich prac stihal aj svoje kvetinky. 😅

mario
26. nov 2007

Utekám privoňať.

sillas
26. nov 2007

no mne tiež nešiel MK cez víkend..sme ok....Riško už stále niečo vyparati...takže veselo.. 😅 ale hlavne že nas choroby obchádzaju..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre