Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
9. dec 2007

Vcera sme boli na Mikulaskej oslave. To uz bol vlastne 4., kt. Leo tento tyzden videl a nieco dostal. Neviem, co si tie deti myslia, ze na kazdom kroku je Mikulas.
Ale vcera to to bolo viacmenej stretnutie rodicov. Hlavne, ze deti sa pritom zabavili tiez. Prisli sme domov o 20.00 so spiacimi detmi. Super.

jankamanikova
9. dec 2007

Ahojte!
Konecne som tu, ale ako vidim, nechybala som Vam 😠 .
No, od stvrtku som nemala chut sa pripajat na net. Som unavena, vystavena, nevladzem. Jany mi pomaha ako moze (co sa tyka Matuska), ale asi musim dobehnut nedospate. Matusko chce len mna a prsnik a mna. No, mne to nevadi, ale v noci je to zabijak. Uz tri tyzdne (pricom vsade pisu, ze stacia detom tri dni) sa snazim mu v noci vysvetlit, ze v noci nema byt co na prsniku prilepeny. Ked chce, nech sa napapa a koniec. Ale aspon Jany ho v pohode uspi, ovela skor nez ja a ani mu neplace. Takze bojujeme ...

Vcera sme boli na vychode na rodinnej oslave, dedko 80tka, takze bolo veselo. Chlapci zvladli v pohode 700km (350 tam a spat). Zajtra vecer ideme na vychod zase, na tyzden.

Sme zdravi, ale pozorujem ich, lebo Matusko sem-tam pokaslieva.

No, idem jest a spat (spat?).

jankamanikova
9. dec 2007

Zuzka - vyzeras nadherne. Ake bude mat dievcatko meno?

viktoria
10. dec 2007

ahojte, tak dnes sme boli na kontrole, malý už nemá zápal pluc, ale este trosku tam nieco má. no a isli sme aj na kozne s tými vyrazkami, tak musia urobit malemu krvný obraz a pecenove testy, pretoze tie vyrazky vraj môze mat aj z vnutornej infekcie tak uvidíme, no idem, lebo som len pri susede a pocitač je v oprave....

ajduska
10. dec 2007

ahojte....
jani, ja som si všimla, že si sa dosť dlho neozvala, ale myslela som, že ste na východe...inak, ja na východ chodím tak raz do roka, aj ma to mrzí, ale keby sme chodili tak často ako vy, tak nás to finančne zruinuje ☹ , cesta tak 2 tisícky a ešte tam aj tak miniem kopu peňazí, takže pre mňa je tak raz do roka akurát... 😀 😝
tie noci ti vôôôôbec nezávidím, poznám to, pri Saši som sa nevyspala 18 mesiacov a potom sa zrazu jedného pekného dňa rozhodla, že bude spať celú noc a bolo...s Timkou som si tiež užila perné noci a preto som ju odstavila ako 13-mesačnú... 😖

zajtra máme ísť na 15-mesačné očkovanie, ale neviem, či z toho niečo bude, lebo ako na potvoru začala malá dnes doobeda soplíkovať a je to čím ďalej, tým horšie, išla spať už o siedmej, ale stále sa mrví a pomrnkáva, nedá sa jej dobre dýchať, lebo má plný nos soplíkov ☹ ...a to bola pred 2 týždňami chorá a brala antibiotiká, tak dúfam, že je to len planý poplach a je to zo zúbkov...každopádne zajtra zájdem k dr. aj kvôli tomu očkovaniu, uvidíme, či ju pichne 😒 ....

viki, nech vám tie testy dobre dopadnú, držíme prsty... 😉

renca3
10. dec 2007

ajduska...napadlo ma, ze ked mas nahodou Timku choru aj teplotami, ma ti kto prebehnut pre deti do skolky? Lebo ja som to doteraz len raz riesila a zobrala som Tea so sebou aj s teplotou. No co narobis? 😒

To si tvoje deturence druhych starych rodicov moc neuziju.

Janka...vy ste proste cestovatelia. Mna by take dlhe a caste trasy ubijali.
No ale mate sa tam za kym a na co tesit, tak asi vam to neprekaza. 🙂

ajduska
10. dec 2007

renca, riešim to tiež tak, že musím vziať malú so sebou do škôlky, teplota - neteplota, nemá mi tu veľmi kto pomôcť, keďže ja mám rodinu ďaleko a svokrovci bývajú asi 1 km od nás( sú už starší, takže oni k nám skoro vôbec nechodia, my chodíme k nim skoro každý deň) ale to mám zajedno, či by som malú viezla k nim, alebo obehla tú škôlku s ňou... 😒

mňa osobne by tiež ubíjali časté cesty na východ, keď tam ideme, tak je to cez 4 hodiny a to nerobíme ani bohvieaké prestávky a vždy som po takej ceste hotová 😝 ... ale je mi to aj veľmi ľúto, lebo sestra býva u našich a má 2 baby vo veku mojich báb, takže by bolo super, keby mohli vyrastať spolu..ale čo už, keď to ten život takto zariadil 😒 ....

sillas
10. dec 2007

čaute baby....no ako vidim....ani nas ste si nevšimli že sme tu 4 dni "neboli",
hlásim sa po 4 ťažkých dnoch...Od piatku večera sme boli s Riškom v nemocnici, pustili nas v nedelu doobedu...v nedelu poobede som chytila žaludočny kolaps...zvracanie, hnačky...dvakrát som odpadla...všetko sa so mnou krutilo, som myslela že muieram... 😝 rýchlo som volala našich...s Riškom bežal ešte muž na inhalovanie...ja som nevladala stať na nohach..toto som ešte nezažila..nie je nič horšie ako ked sme v takom stave že sa nevieme postarať o deti, dnes tu bola svokra, ja som sa zvýjala v bolestiach v posteli..bola som večer aj na pohotovosti, tam ma napichali injekciami..no noc bola hrozna..takže musil nastupiť tatko..a dneska s Riškom zase obehať lekarov..no je vyštaveny... 😕 už mije konečne trošku lepšie..dufam, že už zajtra budem fiť...lebo pre mna bezvládnosť je hotová katastrofa...

tak idem hajať...papa

sillas
10. dec 2007

inak aby ste sa nezlakli, ten zaludočny kopaps, neprišiel iba tak, ja som zaludkarka a jesen a jar su pre mna katastrofa...nebrala som žiadne lieky, a asi mi uškodilo niečo v nemocnici...takže je to pre mna varovný signal nezanedbavať svoje zdravie, lebo to môže fakt zle skončiť..

jenis
10. dec 2007

Sillas az mi zle prislo... Davaj na seba pozor. Riskovi tiez rychle uzdravenie.

renca3
11. dec 2007

sillas...ja som na teba myslela, ze asi mas vela roboty. Ale ze ste v nemocnici, by ma teda nenapadlo. To akoze si zaludkarka? Vredy alebo co?
A preco neberies lieky, ked ti byva takto zle? Fakt si davaj pozor.
S Riskom si bola kvoli tej laryngitide v nemocnici? Teda mala si zaberak.
Mozno tu zaludocnu koliku sposobil aj stres. Ten je spustac vela chorob.

sillas
11. dec 2007

baby....no nakoneic je to asi črevná chrípka, ktoru sme si museli doniesť z nemocnice, somv koncoch..Lucka pregrckala celu noc...Riško na ráno hnačky a zvracanie...som hotova...a muž tak isto..ja odpadavam od slabosti ale musim sa o nich starať, ale prišla svokra aj dneska tak je to lepšie, teraz musim vybaviť ešte nejaku robotu...som schudla 2 kilo...no aka bude pekna na Vianoce... 😀 😀

inak toto neprajem nikomu...5 noci som skoro nič nespala..a za posledne dva dni som zjedla dva suche rožky...ale už aspon čaj sa vo mne udrží..

viki...je super že stev už v pohode....a prajem vám všetkým aby vas chorobky obchádzalo...

takto to dopadne ked sme 9 mesiacov zdravy...tak a teraz poriadne.
dufam, že s malym neskončíme v nemocnici, lebo 4 den nič neje...a ešte ked vygrcka aj čo vypil...uff...držte palčeky..

viktoria
11. dec 2007

joj sillas moja, drzíme palce aj tebe aj malemu...
no dnes sme boli u doktorky ale nebrala mu krv, lebo že teraz je zdravý, tak som zvedavá dokedy bude zdravý...

jenis
11. dec 2007

Sillas myslim na vas, tak sa drzte a rychle uzdravenie

ajduska
11. dec 2007

fú, sillas, som si to tak živo predstavila, nezávidím ti, musí to byť strašné, keď sa nevládzeš ani postaviť, nieto sa ešte starať o rodinku, aspoňže ti svokra pomôže ............mne stačí keď mám jeden deň migrénu a som odrovnaná, a vtedy sa moje deťúrence môžu plne realizovať 😀 ..našťastie to nemávam nejak veľmi často 😝
držím palce, aby ste to zvládli s malým aj bez nemocnice 😉 ...

malá má už riadne soplíky, tak som s ňou na to očkovanie ani nešla, a nakoniec som sa dozvedela, že naša dr. ani neordinuje, zastupuje ju niekto iný, takže som sa aspoň zbytočne neprehnala autom .... 🙂

baby, ja neviem, či je to v poriadku, ale Timka stále nechodí, len popri gauči a keď ju chcem chytiť za ruku, tak sa hodí na zem a zúri, že "nie-nie", čo myslíte? ☹ 😒 ...6.12. mala 15 mesiacov

zuzka111111
autor
11. dec 2007

sillas moja zlata ...nech len svokrusa pomaha moj ty boze mate to pernee a co bolo malkemu ze v nemocnicoi ste boli??

janka a to sa matusko ako len kojit chce?? lebo lilka mala take obdobie no som to vyriesila tak ze som lahla na bok jej dala cicu do ust a spala som a teraz uz nechce ochutna ale asi jej uz nechutiii 😝

renca3
12. dec 2007

sillas...ako ste na tom?

ajduska...mame znamych, co mala poriadne nechodila v 18. mesiacoch. Tam by som to riesila. V 15. mesiacoch sa to este da. Ked pojdes na to ockovanie, opytaj sa Dr. Ale ked sa postavi a chodi popri gauci, tak je to v pohode myslim. 🙂

My sme mali vcera vecer rusno. Svokor mal po 1,5 roku 2. porazku. Nastastie nie vo velkom rozsahu. No mysleli sme na najhorsie. 😔

jenis
12. dec 2007

Same zle spravy. Kedy bude nieco dobre, aby ste mohli pisat veselsie veci.

sillas
12. dec 2007

caute baby...no tak u nas sa to už hádam znormalizovalo...Lucka hnačkovala naposledy ráno, Riško včera večer...ale zato ja cele doobedu... a desne ma bolí hlava..
Riško prespal celu noc...a to bez mliečka ešte ani dnes nemôžme.. 😒 no ale každu hodinu som ho budila aby sa napil čajíka, lebo som sa bála že bude dehydrovaný, ved naposledy jedol v sobotu na obed...a konečne dneska už trošku čoto pozobkal..som rada že aj masko..a ryžu...tak dufam že to už bude zo dna na den lepšie..už je čuly, tak hadam sa už dneska po týždni vyspím...man z toho celeho boli chbrtica...
Inak to už chytilo aj moju mamu a svokru.. 😖

no ale dosť bolo sťažovania...takže chcem týmto iba povedať že sme zahájili doma chudnutie pred sviatkami, aby sme na Vianoce mohli vela jeeeeesť... 😀 😀 😀
na Vianoce sa velmi tešíme a dufam že do nedele budeme fit a aj stare mamy, aby nam postražili deti a my sa vrhli na nákupy..lebo už aj to by sa patrilo.. 😅 aj ked pre deti toho už čo-to máme.

sillas
12. dec 2007

zuzka...s laryngitítou nas hospitalizovali..

ajduska
12. dec 2007

tak aj ja pridám jednu dobrú správu - Timka dnes sama spravila 4 kroky a už sa skúša aj sama púšťať a dokonca prešla cestu od škôlky po auto (asi 100 m) , držala som ju za jednu ruku, doteraz tak vôbec nechcela chodiť...tak už sa hádam rozbehne aj ona 😀 😉

sillas
12. dec 2007

ajduska....Timke blahoželáme k prvým krôčkom..to je super...to je najkrajší darček na Vianoce... 😉

renca3
12. dec 2007

no vidis ajduska...to sa uz rozbehne a zo dna na den ti bude pobehovat po byte. 🙂

jenis
14. dec 2007

ajduska aj my sa pripajame k gratulacii. My uz mame az na dva darceky vsetky nakupene, uz to len pobalit a odovzdat pod stromcek.
Sillas drzte sa a liecte nech ste na vianoce fit.

ajduska
14. dec 2007

ďakujem dievčence, už som myslela, že s ňou budem musieť ísť k dr. 😝 , nesnaží sa síce nejako sama púšťať a trénovať, ale keď ju zavolám, tak príde, ale je to fakt ešte strašne labilná chôdza...ale už aspoň začala 😉

darčeky už mám v podstate tiež nakúpené, ešte musím niečo zaobstarať svokrovi, ale z toho si už ťažkú hlavu nerobím...
zajtra ideme pomáhať na zabíjačku k svokrovcom, zas celý víkend v kýbli a to nemám upečený ešte ani jeden koláč a o upratovaní ani nehovorím ☹ ...asi budeme musieť prežiť Vianoce v chaose a bez 10 druhov koláčov - aspoň nepriberiem 😀

inak, Timka zas kašle, má aj soplíky, tak neviem, či zas nebude chorá, ale skúsim ju najprv preliečiť sirupmi, dr. bude až tá posledná možnosť...vidím to tak, že očkovanie nás počká po Novom roku 😒

renca3
15. dec 2007

ahojte...to som rada, ze tak rychlo dali konika do poriadku. Myslela som, ze to bude na dlhsie.
vase chodiace deticky chodia po byte v niecom obute? lebo my mame teplo a potila by sa mu noha. no ale svokra je ineho nazoru, ze ploche nohy a tak...
neviem, mozno ma pravdu... 😒
scasti mam darceky pobalene. uz mate stromcek? u nas ho nosi Jezisko, tak budeme robit vecer, ked deti pospia. 😉

ajduska...to takto pred sviatkami zabijacka? to je taky zvyk alebo nahoda?

sillas
15. dec 2007

caute baby..
renca..Riško chodí v papučkach v tých na chodenie...keby ich nemal tak v ponožkach by sa mu šmýkalo, takže to neriešim, u nas je odspodu chladno, sice ma spotenu nožičku..no ale myslim že tie papučky na chodenie su potrebne hlavne teraz kým su deti ešte male.
u nas tiež stromček nosil Ježisko, ale už minuly rok sme ozdobovali s Luckou spolu iba akože stromček doniesol.. 😅
tiež zdobíme večer pred Vianocami, no len kedže to vychádza teraz na pondelok a sobota nedela bude predtým volna, tak možno ozdobíme v sobotu, lebo Lucka sa už nevie dočkať.. 😅
zajtra sa chystáme na posledne nakupy, už chcem všetko nakupiť, Lucka dáme ku svokre s malym zostane moja mama..lebo už potom nie je kedy nechcem to nechávať na posledný víkend
zdravotne sme už dobre...deti ešte trošku hnačkuju, takže Riško nemôže mliečko...je to dosť hrozne...zaspavanie je velmi ťažke a aj v noci vela mrnci,takže sa velmi nevyspíme. dneska to už mal tuhšie...tak už hádam od zajtra budeme môcť aj mliečko a mliečne výrobky, lebo neviem čo mu mám dávať jesť... 😒
ajduska...no dobru zabíjačku..ja mam rada zabíjačky... 😉

jenis
15. dec 2007

Tak baby, dnes som napiekla medovnicky a to budu prve a aj posledne co som piekla. Pecie mi starka, lebo sa potom citi uzitocna, takze jej to neberiem. Saska mi pri tom pomahala, ale skor len chutnala cesto a trhala ked som ho vyvalkala 😀 . Chvilku to vydrzala a potom sa sla radsej hrat, akoby vedela, ze mamka potrebuje pokoj. Zlate dieta. Este uvidime ci sa jej bude chciet zdobit 😉

mario
15. dec 2007

My ozdobíme stromček dnes večer, aby si ho deti dlhšie užili, kúpili sme jedličku a nové ozdoby, lebo máme slamené a Laura všetko hryzie, tak sme zvolili variantu - nerozbitné. Cesto na medovníky sme kúpili, aby Henko mal zábavu.

mario
15. dec 2007

Malá techn. prestávka - zobudila sa Laura po výdatnom 30min spánku.
Chodí obutá v papučkách, lebo máme plávajúce podlahy a dlažbu, čo je rovný povrch a teda nie vhodný pre bosú detskú nohu. Papučky sú anatom. tvarované s otvorenou špičkou, tiež sa jej potia nôžky. Čo sa týka plochých nôh, tak mi sme Henkovi kupovali od prvých najmenších botičiek s ortoped. výstelkou a aj tak mal ploché nohy, až balet a tanec mu ich vytvaroval a teraz chodí takmer stále po špičkách, takže nehrozia ploché nohy.
Pečenie - my nepečieme, mám sestru maniačku na pečenie a moji chlapci nejak pečené koláčiky nemusia, takže fičí ovocie a orechy. Sem-tam cez rok bábovka a štrúdľa. Darčeky nám nosí Ježiško, tak ich hádam aj pobalí 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre