Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

okta
28. jan 2007

mali sme sa ist prave kupat a Simon zaspal, ma to dnes nejake prehodene 😕

mario
28. jan 2007

lekárka tvrdí, že to prejde, vraj je to dojčenský štrajk, my sa takto trápime už mesiac, papá len v polospánku, mám ju vraj dokrmiť, ale ona nepýta jesť, tak prečo ju mám zaťažovať UM, potom si moje už vôbec ani necucne 😉 veľa zdaru pri očkovaní 😅

jankamanikova
28. jan 2007

No, tak tu su novinky!
V prvom rade vitam Mario a Aviril. Zelam vsetko dobre a krasne dnicky s detickami.

No, okta. Ja mam prekonany zapal prsnika. Este ho mam mierne zapaleny a brala som len Paralen. V pohode, ziadne antibiotika. Najvacsia sranda je, ze zapalil sa mi pravy prsnik, z ktoreho nekojim. Tak konstatujem, ze som na nachladila, dostala vysoke teploty a odniesol si to prsnik. Podla mojich info, ak je dojciaca matka chora, moze v pohode kojit, aj keby brala neviem ake antibiotika. Takze len pekne papajte a drzkaj sa, aby si bola zdravucka, lebo Simonko potrebuje silnu a zdravu maminku.

Mario - neviem, ci TA to povzbudi, ale moja velmi dobra priatelka kojila svojho syna len v spanku alebo ked zaspaval, lebo inac nechcel papat. Kojila tak skoro rok a pol. Bolo to unavne a vycerpajuce, ale zvladalo to. Potom, ked zacala prikrmovat v siestom mesiaci, tak sa to nijak neupravilo, ale navzdavalo to. A nebud smutnucka, vahu mate uzasnu, tak mozes byt spokojna.

renca3
28. jan 2007

ahojte maminy,
ako citam, rozrastli sme sa. Viac bab, viac skusenosti.
My sme dudel vobec nemali a uz ani mat nebudeme. Musime to zvladnut bez.
Ako sme spominali to plavanie, cez vikend sme boli v jednom sukromnom bazene.
Maly bol spokojny. Poharikovali sme ho uz doma vo vani od 2 m., ale ponor este nezvladal. Inak sa mu pacilo, snad pojdeme castejsie. 😎

renca3
28. jan 2007

Podarilo sa mi poslat aj foto zo vcera. Dobru noc.

mario
28. jan 2007

Ahojte maminy! Dík za podporu, je to drina, ale musím, vlastne chcem to vydržať, aj ked mi už riadne padajú vlasy a schudla som na 58kg pri výške 178 cm. Janka ty kojíš len z jedného prsníka? To sa dá? Renca, to muselo byť super také malé bábenko vo vode, čo je to, že pohárikovali ste ho? Oblievali ste bábo vodou? Aspon ste potom dobre spali! Dobrú noc! 😠

renca3
29. jan 2007

Poharikovat je liat na urcity povel vodu na hlavicku, aby sa naucilo zadrzat dych pod vodou. 🙂 Ano po tom bazene spinkal cez 2 hodiny. 😉

renca3
29. jan 2007

mario, to mas dost malo kil pri tej vyske. Musis viac papat kolace. Tie ja mozem...

okta
29. jan 2007

Mario, vdaka 🙂 . Janka, hlavne, ze uz si v poriadku a dakujem. Renca, krasne fotky 😉.
My dnes mame ist k ortopedovi, ale je take hrozne pocasie, husto snezi a fuka silny vietor, neviem ako to zvladneme.

martina236
29. jan 2007

Ahoj Mario a Aviril...
vidim, ze kazdy ma to svoje trapenie... my furt nejak divne kakame. boli sme na gastre, cakame na vysledky. mame podozrenie na alergiu na kravske mlieko ☹

aviril
29. jan 2007

Ahojte. Martina236, ako že "divne kakate"? Lebo môj strašne málo kaká. Ako sa prejavuje tá alergia na kravské mlieko?

sillas
29. jan 2007

caute baby...
renca...super fotky...maly je v tej vode zlatučky...no aj ja nad tým silne uvažujem na jar, len u nas nič nie je najbližšie v LC.
no a presne o tomto sme sa bavili s manželom že ako také polročné deti pochopia, že nemaju dýchať pod vodou??? akože som z toho nejaka nechapava.., vie to niekto vysvetliť??

martina....odkedy dávaš maličkej kravské mliečko?

mario....jooooj keby som ti vedela poslat nejaké 3 kilo...a nedarí sa ti pribrať ani ked vela papaš?? lebo ja by som nemala problem.. 😀

tak ráno sme boli u dr. tak maly je v poriadku, takže tie teploty bud to bola nejaka viroza /ktoru potom zvladol velmi dobre/, alebo fakt zubky.
ale išla som predsa nerada by som niečo zanedbala..

mario
29. jan 2007

moja malá jeden čas tiež kakala málo a husté a dr. vravela že asi alergia na kravské mlieko vraj ho vôbec nemám piť v surovom stave a tak pijem detské UM, kakanie sa upravilo na 3-4 krat denne 😎 😎 ja nejem ale žeriem a aj tak nepriberiem, ked som s tým chodila po dr. vraj je všetko ok, v prechode to príde 😕 😕 Riško je borec, že si tak poradil s virozou, taký zať sa nám zíde 😀
aj u nás je hrozne, len sneh my vidíme len v telke

aviril
29. jan 2007

Mario, tak aj ja radšej prestanem piť surové mlieko. Dosť často ho pijem. Možno aj zato mi málo kaká a tiež trochu husté. Ťažko sa to prirovnáva, ale asi ako marína krém alebo iný hustý krém 😒 Neroztečie sa to ako predtým, keď bol malinký a vôbec sa to nepodobá na praženicu... 😖

sykorka
29. jan 2007

ahojte..ja som mala tiez do troch mesiacov tichučke dieta...
idu jej zubky a cez den len tak z ničoho nič začne plakat... je nervoznejsia
ale v noci spi este nastastie dobre

sykorka
29. jan 2007

zajtra ma 3 mesiace a 3 tyzdne

martina236
29. jan 2007

sillas, v nutrilone su zlozky kravskeho mlieka, susene. takze nam dali nutrilon pepti, kde sa inac rozkladaju a travia bielkoviny.
priznaky: riedke stolice, kysly zapach, v stolici hlieny a take vlasky krvi. no potvrdene to este nie je.

sillas
29. jan 2007

martina...aha to som ani netušila..v každom prípade vám držím palčeky, hlavne nech to nie je nič vážne.

no čo sa týka čerstvého mlieka tak ja ho tiež nepijem, maly mal 3 mesiace koliky a mala som pocit, že ked som pila mlieko tak ho bolelo ešte viacej, takže som bez pitia mlieka.

baby a neskutočne mi vypadávajú vlasy a lámu sa mi nechty...hrozné!!!!! všetky vitamíny mi Riško spapa..

mario...tiško závidím to jedenie...ja si vela krat musim odoprieť...aj ked v tejto dobe je to zase dosť finančne náročné ked človek môže vela zjesť.. 🙂

aviril
29. jan 2007

Mario, keby som ja tak mohla "žrať" a nepribrať. Predtým som bývala vždy chudulinká a teraz po pôrode neviem zhodiť kilá. Hlavne brucho...
Sillas, ja mám vlasy hádam všade, na koberci a koľkokrát ich zbadám aj hocikde na malom. Nechty si vždy strihám úplne nakrátko, tak či sa mi lámu, to neviem posúdiť.
Takže sillas, žeby som skúsila piť len prevarené mlieko? 😝

mario
29. jan 2007

Možno v bazári bude v ponuke aj nejaká parochna, lebo aj mne tak padajú vlasy ako nikdy v živote a mám ich po pás, takže radosť. Chcela som sa ostrihať, ale ked mi budú padať kratšie, tak asi nič nezískam.
Ahoj sýkorka, vitaj medzi zubnými čakateľkami.
Martina, ešte dobre že vám to vyšetrili už teraz, lebo mám známu a tej malý sa trápil do jedného roka, kým zistili, že je to alergia na mlieko.
Aviril aj malá mala presne takú krémovitú stolicu. Skús to s tým mliekom, bud len prevarené alebo kyslomliečne výrobky. 😖

renca3
29. jan 2007

Ach tie vlasy....padaju ako dive, malemu ich nachadzam v rucickach.
Kupila som si aj Revalid, ale zabudam ho brat a vraj na tuto hormonalnu zmenu mi aj tak nepomoze. Tak potom len ta parochna. 😅 Ved jednu doma mam, co v nej pozuje Leo ako 4-mesacny. 😅
Sillas...no ved oni sa postupne ucia ponarat na kratsiu dobu a potom uz pochopia, ze sa nemozu nadychnut. Ale na to plavanie pod vodou, ako vidis v telke sa da natrenovat len male percento deticiek, nie kazde to dokaze.
Ale cielom je, aby sa poclupkali, povozili po vode, nemali strach z vody. Nemusia pod vodu.

aviril
29. jan 2007

Mario, napíš mi pár druhov kyslomliečnych výrobkov ak môžeš. Ďakujem.

okta
29. jan 2007

Aj ja sa pripajam do "klubu padajucich vlasov" 😀 . Su vsade a je ich straasne vela. Nechty mam pevne a pekne, tak aspon to. Jaj, ked to tu citam, co vsetko tie deticky uz mozu mat, hoci su take malicke ☹ .My sme dnes boli na ortopedii a vraj jadierka aj chrupavky su v poriadku, ale ked mu hybal nozickami, tak su vraj nejake tuhe, tak mam v noci balit do 3 plienok a cvicit pri kazdom prebalovani 😒

sillas
29. jan 2007

no tak renca keby bolo najhoršie, tak parochnu maš po ruke.. 😀 ale je super, že cez net sa da kupiť všetko, tak keby do rána vypadali všetky, tak donesu domov balíkom.. 😀 😀
renca a díky za vysvetlenie..no ide o to aby sa nebal vody a že tie pohoby a nadnašanie su dobre na motoriku.. no uvidim ake budu možnosti.

okta...a to čo znamena že su tuhe??? zaujímavý termín..vysvetlil ti to?

mario
29. jan 2007

Aviril - acidofil. mlieko, zákvas, zakysanka, acidko, jogurty, kyslá smotana, teda všetko čo má probio kultúry mliečneho kvasenia
Budeme ako Belohorcová- veľké kozy a riedke vlasy, potom spolu nafotíme kalendár, na každý septembrový den jedna 😀 😀
My ešte klbiky nemáme v jamkách, ideme na kontrolu vo februári, ale vraj je na to čas do ôsmeho mesiaca.
To s tým plávaním je super.

aviril
29. jan 2007

Ďakujem mario. A s tou Belohorcovou - no super. 🙂

renca3
29. jan 2007

zaujimavy kalendar by to bol, teda ta septembrova strana... 😅 😅

sillas
29. jan 2007

no baby aby som začala chudnuť a formovať sa.. 🙂 😀 😀

okta
29. jan 2007

Sillas, cvicil mu s nozickami, pritlacil ich k brusku a potom roztiahol k podlozke a to mu vraj moc nejde, malo by to ist lahsie ☹

jankamanikova
29. jan 2007

Ahojte babulenky!
No tak to sa tu popisalo?! TO je super, rozhybuje sa to.
Mario - kojim len s jedneho prsnika uz dva mesiace. Maly Matusko si jednoducho z laveho prsnika vytahal vela a to mu z neho mlieko tecie v jednom kuse. V pravom mu to slo pomalsie, tak si povedal, ze on sa namahat nebude, tak si vybral lavy prsnik a pravy odstavil. Tak papame len z jedneho prsnika, ale ma pekne stolice a aj cika, tak ma asi dost. Pekne pribera a rastie, tak moje "komplexy", ze ma malo, sa postupne stracaju. Inac, ja "zeriem" v jednom v kuse a nepribram vobec; Som schopna zjest celu chladnicku a dojedam aj sa svojimi chlapmi 🙂 🙂 🙂 . A nic, tiez som dost vysoka a ide to. A samozrejme nehovorim o tom, za sa neda pribrat, ked stale pobehujem za svojim skoro "dvojrocnym" synom a samozrejme - Matusko, aby nezaostaval, tak ten je na prsniku kazdu hodinu 😎 😎 😎 .

Inac babule, plavanie je neskutocne. A ako hovori renca, to je krasne, ze deti tak mozu plavat. My uz plavame aj vo vani, skusame poharikovanie. Inac renci na zanaranie je este skoro. To tak po piatom - siestom mesiaci. Aspon my sme to tak mali. A vo vani sa nasmu Matuskovi velmi paci. Plavame vsetko mozne a uz vie aj ten dych zadrzat. A renci to potapanie by sa dalo so vsetkymi detmi, len by trebalo mat cas a priestor. Da sa to naucit, musi byt dobry bazen a cas. A renci, kde ste boli vtom bazene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre