Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
9. jan 2008

ako tak citam, tak je to asi vekom s tym skriekanim. su dni ked mala skrieka non stop a ja uz potichu kypim 😒 uz aby vedela rozpravat, lebo niekedy som na pokraji. a podobne ako stanka pise, tak aj s mojou trpezlivostou je to na pokraji. posledne chce stale na ruky a varit pri nej viac ako 10 minut neprichadza do uvahy, pretoze furt chce vidiet co miesam , krajam a tak cvicim s nou hore dole, ked ju chvilu ignorujem yacne mi stahovat nohavice a tak sa odchadzame hrat. a to niekedy ma pri hre vobec nepotrebuje, len musi mat ten pocit, ze sa zucastnujem a sledujem ju. este ze aspon spolu povysavame a tiez velmi rada vybera nakup z tasky a podava mi pradlo na susiak, vtedy sa tesime obe 😉

dnes sme boli na ockovanie, viete si predstavit, co robila, ked ju pichali, ked uz pri pohlade na fonendoskop ju chyta panika. ale zvladli sme to. mala mierne zvysenu teplotu teraz, ale nic som jej nedala, neskor premeriam.

ako je to u vas s papanim? jedia drobci uz spolu s vami? ja jej varim vzdy osobitne, ale zabera to dost casu a ked si poviem, ze bude jejst nase, kt. menej prisolim, tak to jednoducho nejde, lebo stale je to bud nieco s kapustou, mäsove gulky, kt musim ochutit a ked neochutim prave tie pre nu, tak to mam varit osobitne v inej nadobe, tak je to tak ci tak robota, francuzke robim s klobaskou, kt. si myslim by jest nemala a co bude jest len zemiaky. doktorka mi zdoraznovala 6x maso, 1x zltok. s minimalnymi idchylkami sa to snazim dodrziavat. no a tak dalej s tymi nasimi jedlami. esteze s polievkami sato da lepsie, horsie je to s druhym. asi by som to uz nemala tak riesit vsak?

hej Mario, to pocasie ze zbytocne riesit. asi by bolo najlepsie sa sezonne stahovat tam, kde je pocasie adekvatne rocnemu obdobiu. v NR je za posledne dni cisty londin.

martina236
9. jan 2008

ano a este som chcela.... dalsie dietatko? dva, tri roky mi hadam bude stacit, aby som sa pozbierala psychicky aj fyzicky 😵 . zatial by to bolo nad moje sily a teda tym chcem povedat ze obdivujem janku, ajdusku a zuzanku za ten maly vekovy rozdiel. klobuk dole, ste super maminy a drzim palce.

sillas
9. jan 2008

tak som sa nasmiala...keby bola stretávka teraz..tak by bolo krikuuuuuuu... 😀 😀

stankalm
9. jan 2008

martinka...aj u nas Tamarku najviac bavi, ked mi podava pradlo, ked ho vesiam na susiak, obcas vlezie pod susiak a robi mi "hu" a ked ju to prestane bavit, tak nieco zase stiahne dolu a potom beha po byte napr. s ponozkami alebo muzovymi boxerkami 😉 No a nakupne tasky, to je jej, minule sme isli domov z prechadzky a isla s nami vo vytahu susedka s dvomi taskami, tak Tamarka sa na ne okamzite vrhla a urcite si viete predstavit ten krik a vzpieranie sa, ked som ju vzala na ruky a isli sme domov ☹
Joj a vysavanie..vcera prisla na to, ze sa jej da vytiahnut kabel z predlzovacky, takze moje vysavanie vyzeralo asi tak, ze som kazdu minutu kable spajala a mala sa naramne tesila, ked mi ich zase vytiahla, takze vysavanie mi trvalo vecnost...boze, tito nasi nezbednici, hocico vymyslia 😎

My a papanie...ked je manzel v praci (robi az do 23.00), tak si navarime take co moze mala, napr. rizoto, zemlovka, cestovinky s nejakou omackou a pod. a ked ma volno, tak niekedy varim extra pre nas a extra pre malu, lebo z kuraciny uz zacneme pomaly kotkodakat 🙂 No, zaberie to fakt vela casu a este pri malej, zacne mi nosit knizky, aby som jej citala a manzela si ani nevsimne, furt mi je za ritou 😖 Najhorsie ale pre mna je, ze nikdy neviem CO varit!

ajduska...takze aj u Vas je to niekedy vesele? Uz som si tolkokrat povedala, ze sa nebudem rozculovat a hlavne kricat pred malou, ale to sa neda. Ked je muz v robote, tak mi chyba, ale ked je doma, tak mi ide niekedy na nervy a som este zamotanejsia 😖 Akurat o par dni to bude 8 rokov, co sme spolu, ale to leti...ale to dieta v nom este stale prevazuje 😒 Ale zase povedzme si, bez chlapov by bol nas zivot asi nudny, nie?

Dobruuuuu noc

sillas
9. jan 2008

no tie naše drobce su fakt perfektne...tak jedine čo sa týka upratovania, aj mne Riško dovolí vysávať.. 😀 aspon niečo...asi budem vysávať aj prach zo skrín... 😅

čo sa týka toho jedenia...tak to je hrozne že čo vymyslieť..no napríklad zajtra idem robiť fašírku, tak malemu urobim osobitne, menej ochutenu a dam tam viacej rožteka..no a urobim k tomu zemiakový prívarok, čo môj muž nechce, tak som povedala že ju bude jesť s chlebom, lebo dvojake variť nebudem.. 😠 a predsa prívarok je lepší lebo nie je suchy ku fašírke..a potom všetko dookola, dochádza mi fantazia.
a človek všetkých štyrom nevyhovie... 😉 takže to striedame...
no ale čo napozajtra...asi niečo s karfiolom, to Riško dávno nemal..

Martinka..ja francuzske zemiaky robim tak že na tu stranu z ktorej dam Riškovi nedam klobasku..a je to v pohode..
a jedlo si dochucujeme na tanieri..používam papriku, rascu..všetku zeleninu, oregano, bazalku, kôpor..všetko okrem čierneho korenia a kečupu.

viktoria
10. jan 2008

ahojte..........ako tak čítam tak iba nás tobias je už to čo aj my, ja už mu extra nevyváram, zje všetko ako my...dokonca on už je normálne aj klobásu, ty mati jej prečo nedás........ 😀

ajduska
10. jan 2008

viki, aj naša Timka je všetko zaradom, to čo aj my, ja som len pri prvom dieťati dbala prvý rok na odporúčania odborníkov, potom už jedla aj Saška to, čo aj my a pri tých ďalších dvoch som nejak strašne na strave nebazírovala 😉

mario
10. jan 2008

ale ste sa rozbehli, varíte, tehotniete.... 😀
Ja malej tiež dám čo uvaríme, lebo u nás všetci jeme ako dojčatá 😀 , mäso len hydinové a ryby, nesmažíme a nesolíme, klobásku nepoznáme.
Mnohodetné rodiny obdivujem, pokiaľ je to v rámci zdravého úsudku a ak deti majú všetko čo potrebujú pre normálny vývoj a rast, teda aj emocionálnu pozornosť, lebo poznám takéto rodiny a bohužiaľ v niektorých sa vychovávajú deti navzájom a rodičia sú len článkom pre zabezpečenie financií a stravy.
Dnes som bola u zubárky a nejak moc filozofujem, neviem čo mi dala, tak sa ozvem radšej až večer.

dianecka
11. jan 2008

Ahojte, veľmi rada s úsmevom a pochopením som si čítala, čo prežívate, my sme v takom istom ,no posledné dve dni je malá na mne zavesená ako kliešť, tak teraz číta 😉 vedľa mňa časopis a ja rýchlo píšem.
Chcela som sa pripojiť na internet večer, ale stále to padalo...asi preto, že nás je vtedy viac a naše ratolesti sladko spinkajú.

dianecka
11. jan 2008

No myslím,že som dopísala, kým ju nedám spinkať, takže tak za hodinku sa tu mrknem, či tu niektorá z Vás náhodou nebude 🙂

dianecka
11. jan 2008

Dianka už spinká,ale asi tu nikto nie je ☹ čo sa týka tej stravymám to zjednodušené tým, že priateľ sa stravuje v práci a jea varím pre malú a pre seba, takže zdravšie jedlo mi neuškodí, ked tak si troška dosolím.Inak klobásu a salámu, čokolády a pod. vôbec nedávam.
Včera sme mali poslednú poradňu a doktorka mi povedala, že malá ma posunutý zúbok a to ich máme len 5 🙂 myslela som, že pôjdem k dets. stomatolog., ale zatiaľ neviem...nemáte nejaké skúsenosti?

eli77
11. jan 2008

Ahojte...tak my sme tu neboli poriadne dlho...sem - tam sem nakukneme ale nejak sme "uviazlli" v krizikovych vysivkach 😀
...nasa mala babulka je uz vlastne velka princeznicka...je velmi zlatucka, poslusna robi nam vsetky naozaj velku radost...🙂
...ani my nocnik vobec neriesime...casu je na to este dost, papat jej nedavame nic sladke a ani mastne...akurat ze je alergicka na laktozu, takze ma specialnu dietku ktoru sa snazime velmi prisne dodrziavat...
...vidim, ze niektore cakate nove prirastky do rodiny ( Zuzka, Janka🙂 ) ...z celeho srdca vam k tomu gratulujem a zelam aby sa vam narodili krasne zdrave a stastne babetka🙂

martina236
11. jan 2008

viktoria, myslim ze na udene veci ma cas a potom je to(klobasa) aj tak dost slane a korenene, takze tabu zatial

dianecka, ja som sa pytala mojho kedy s malo 1x k zubarovi, povedal, ze ak nemame ziadne problemy staci az v 3 rokoch, hoci tiez v literature sa docitas ze skor. neporadim ti, najlepsie bude, ked tam s malou zajdes a on sam sa vyjadri, ci mala detska lekarka spravne obavy.

tak je takmer 18.00 a mala si spi, som zvedava, kedy zaspi vecer. boli sme dnes v BA a trochu sme jej narusili rezim, tak dospava.

mario
12. jan 2008

Zhrnutie - na klobásu a nočník majú naše deti ešte čas 😀 .

martina236
12. jan 2008

dnes mala Caroline takyyy unfall. padla v meste, roztala si hornu peru, velmi ju ma napuchnutu 😢 . samozrejme ze som nevidela ako sa to prihodilo. bola s karolom. ked som ju zbadala, tak mi az zle doslo a bolo mi do placu, co ona bola kludna, az som sa cudovala. no prva moja reakcia, nakricala som na karola, ako sa to mohlo stat, ze co na nu nedava pozor. chodi pred zrkadlo a ukazuje na peru ze bibi. chrobacik moj.

inak dnes to tu nejako nefunguje 😠

katyka24
13. jan 2008

Janka to je take krasne,ze cakas dalsie dietatko blahozelam ti z celeho srdca,nechodim sem casto,ale vzdy ma potesi ked si mozem precitat,ze dalsia z vas je v pozehnanom stave.prajem vela zdravicka 🙂

zuzka111111
autor
13. jan 2008

ahojteee
co sa jedenia tyka papa vsetko co aj my uz to neriesim....lekarka povedala po roku vsetko tak vsetko 😀

a inak ste ma potesili ze nie len mne stahuje nohavice a taha prec od varenia a umyvania a pod dom. prac....dufam ze sa do marca zahra aj sama a ze do marca vydrzim z marcoviek uz druha porodila ...tak vsetky trpneme co nas caka 😒

lilka mi inak spinka raz dene 45 min az hodinu pri velkom stasti hodinu a pol a az vecer ide potom aj ked o Piatej je uz unavena a el to ju uz nedavam lebo potom neviem kedy by sla vecer spinkat ....

mame akurat problem s velmi suchou pokozkou uz neviem co jej davat a z coho to ma 😖

a zeny uz sa len gulam som ako zapasnicka normalne ze fuj 😖 mam plus 17 hruuuuuuza znovu budem ako gula po porode ☹

martina236
13. jan 2008

caw Zuzka, len vydrz co najdlhsie, ak sa da,pravda ked aj mala bude suhlasit 😉
sucha pokozka, hm... do kupela oilatum a po kupani excipial lipolotio, to su take vselieky myslim. asi to mas uz odskusane, vsak? inak neviem.
tak nasa spi tak 1,5 az 2 hodky, niekedy menej a inokedy este viac, zatial som spokojna 😀

anjelik85
13. jan 2008

ahojte mamči. chcem sa s vami poradiť ohľadne nočníka. naša julinka mi ho totiž rezolútne odmieta. lenže jej pokožka odmieta akékoľvek plienky. poraďte čo robiť. už som ozaj vyskúšala všetko možné, čo sa týka učenia na nočník. ale ona jednoducho naň horkoťažko sadne a o chvíľu už beží preč a nechce už viac naň sadnúť. hneď plače. prosíííím poraďte. ☹

viktoria
13. jan 2008

no taky problem som mala pri vikine, tak som jej kupila malu misu na nás záchod a to sa jej akosi zapáčilo a tak sa naučila, potom už chcela sedieť aj na nočníku.......................
tobiasa začneme dávat až ked bude mať 1,5 roka, ale u vás je to iné ked žiadne plienky jej nerobia dobre.
no baby v piatok čo som mala skušku tak este neviem výsledok, ale nemám z toho dobrý pocit, tak v priebehu týždna budem vedieť výsledky tak uvidíme, ale som z toho nervozna, lebo nerada by som ju opakovala....
chcem sa vás spýtať či aj vy máte vo svojom okolí niektoré také prihamané ,,kámošky",pretože tu u nás je ich dosť a už mi idu na nervy.....tak ja iba tak 😠

renca3
13. jan 2008

viky...preloz "prihamane". Lebo este som ten vyraz nepocula. No zrejme to nebudu celkom kamosky, ked ti idu na nervy. Odporucam obmedzit stretnutia s nimi. 😅

Baby, ja tak nestiham...Prajem pekny vecer a vydareny tyzden. 🙂

mario
13. jan 2008

Prihamané?????
My sme na suchú pokožku dostali taký mastný žltý krém zarobený v lekárni, lebo nám ex lipolotio nefungovalo. Ked som Juniora učila na nočník, páni to je už dávno, ale tiež na nom neposedel ani min a malá misa na WC fungovala.
Zuzka ešte je veľmi skoro, držíme, držíme!!!!!!

viktoria
14. jan 2008

Prihamané- to znamená že su trafené na hlavu ale poriadne, proste že im šibe....
včera poobede nám tobias vyliezol z postielky,neviem si to vysvetliť pretože matrac ma celkom dole, ale ani sme nepočuli žeby spadol, iba začal plakať ked už bol pri dverách a nemohol ich otvoriť.......

dianecka
14. jan 2008

ahojte, myslela som, ze len kuknem na net, ale Dianka mi nedovolí, postavila sa ku mne a narieka ostošesť a pritom doteraz bola kľudná 🙂

dianecka
14. jan 2008

Dianku pozývam na nočník, ked sa jej chce cikať, vždy sa vyciká, ked nie, nechce naň ani sadnúť....kaká len na nočník, to sa vypýta vždy. alebo to jednoducho ide ked sedí...Nechávam ju pobehať bez plienky, nech sa prevetrá aj sa nám samozrejme pocikala na koberec, alebo povie ee až ked ciká 🙂

mario
15. jan 2008

Tak ja teda také - prihamané kamarátky - nemám, ak mi niekto povahove nevyhovuje, tak s ním nekomunikujem ani zo slušnosti. Mám jednu kamarátku už 21 rokov a úplne mi stačí.
Aj my sme postieľku z bezpečnost. dôvodov zrušili, zatiaľ sa tlačíme na posteli traja, ale budeme to musieť riešiť, lebo má v noci široký rozptyl.
Asi ten nočník budeme musieť kúpiť, lebo nevieme zasa odobrať moč na vyš. a toto by snád pomohlo.

zoya1
15. jan 2008

Ahojte! Tak naša Zoja už chodí do jasieľ. Na moje veeeeeľke prekvapenie sa jej tam od prvého dňa veľmi páči. Už druhý týždeň tam chodíme bez plaču - dokonca s úsmevom. Veľmi mi to pomohlo pri mojej depke že sa už musím vrátiť do práce. Držím palce pri odvykaní od plienok. U nás zatiaľ bez výsledku 😀 .

zuzka111111
autor
15. jan 2008

mario ani do sacku neviete odobrat ?? ja je to tam prilepim dam do ruky caj kreskim citam robim sasky a ked to trva dlho tak sa zacneme salit steklit a z toho sa popisa 😀

renca3
16. jan 2008

zoya...tak uz jaslicky? Neviem si to predstavit. Ale ked musis do prace...Je dobre ze sa jej paci a neplace.
Zelam vam, aby vas chorobky obchadzali. Lebo kolektiv je uz o inom. V podstate aj ja pracujem doma a teraz ked potrebujem, zoberie mi ho mama aj na 6 hodin. Pravdaze tak 1x max. 2x dni v tyzdni. Tak drzim palce. 😉

zuzka111111
autor
16. jan 2008

ahojte mamuse .... no jaslicky si u nas neviem predstavit no ale kto vie ci aj mna to nebude cakat ked toho bude vela...
Inak mna tie deti totalne vystavili bola som na vysetrenie na stitnu zlazu zistili ze tam mam viditelne zmeny a dokonca na nej mam nejaky uzlik ci co a zdalo sa jej to nejake riedke ci co tak mi urobila test na osteoporozu a dokonca aj tu mam na zaciatku vraj kojenie a jedno druhe dieta mi zobtali skoro vsetok vapnik no a ja a mliewcne vyrobky sa nemame velmi radi tak asi sa musime zacat mat radi ale mlieko do mna neda niktoooooooooooo 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre