Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
16. jan 2008

Zuzka so štítnou žľ. som mala tieto problémy aj ja v tehot., mala som ju riedku a nekompatibilnú, ale vraj asi v dôsledku hormonov a po pôrode sa to vrátilo do normálu. Ten vápnik treba doplniť a sú aj iné spôsoby ako piť mlieko, ktoré je aj tak natoľko vodové, že by si musela v nom aj prať, aby to stačilo. Mne odporučili užívať VITACALCIN tbl. od Zentivy.
Jasle??? Neviem si to predstaviť, ale ak to je pre niekoho nevyhnutné, tak to akceptujem. Ja som staršieho nemala ani v škôlke.

viktoria
16. jan 2008

ahojte........ u nás keby fungovali jasle tak by tobias určite do nich siel, aspon by som mohla hladať robotu......
v piatok ma vikina 6 rokov tak budeme robiť oslavu...
u nás dnes strasne fuka vietor, je dosť zima ale sneh pomaly mizne.....už keby bolo leto, lebo to obliekanie mi ide na nervy...... 😲

zoya1
16. jan 2008

Renca: díky, dúfam, že nás tie choroby obídu.
mario: tak to si naozaj neviem predstaviť, byť doma s dieťaťom kým nepôjde do školy. Akože sorry, ale to je podľa mňa choré (dieťa potrebuje kolektív) - jedine že ste na to mali iné dôvody. Môj malý tak isto chodil do jasiel, a nemyslím že mu to uškodilo. Skôr by som povedala, že mu to veľa dalo. Veľmi skoro sa naučil pýtať na WC, od 2 rokov rozprával prekrásne R a L, a celkovo je to veľmi silná osobnosť. Teraz sme ho dokonca boli zapísať do prvého ročníka, aj keď 6 rokov bude mať až 19.9. (odporučila nám to detská psychologička - vraj sa v materskej škole už neuveriteľne nudí, tak uvidíme).

sillas
16. jan 2008

caute baby...no mne skoro týžden neišiel MK... ☹ sice som mala aj plno roboty, tak som ledva niečo síthala..už je to viacmenej iste že idem do prace od 1.2.. ufff...neviem si to predstaviť, ale mam tolko papierov a zanedbanej práce, že už je to nevyhnutne, lebo doma sa to po noaciah už neda zvladať..

veru vela stastia s jasličkami..hlavne čo sa týka chorob...ja nemam proti jasliam nič..u nas nie su iba škôlka od 2 rokov, ale maleho nedam, lebo Lucka chodila 3 mesiace, z choroby do choroby..a museli sme ju potom aj tak na 5 mesiacov vybrať..takže to nemalo význam..

zuzka držím palčeky...a tak ako mario hovorí teda píše...tak vápnik užívať vo forme tabletiek..

vikinke želáme krásnu oslavuuuuuuuuuuu...

ja mam problem so zubom, pred dvomi týždnami mi vybrali nerv a vyvrtali, vyšlo mi plno hnisu ale asi nie všetko, cela som napuchla, mam bolesti, som na už na ATB..takže katastrofa...a do toho plno roboty...
tak sme si teraz objednali pizzu, lebo akosi nemam sil nič variť a chystať... 😠

renca3
16. jan 2008

sillas...tak aj ja som bola vcera u zubarky. Vecer som si to odtrpela, ale uz je dobre. Strasila ma moznym opuchom a ATB. Ja jej hovorim, ze teraz si nemozem dovolit nejake bolacky pri tolkej robote. 🙂 Takze nezavidim.

Je este velmi skoro na to mysliet, ale ja dam asi nasho Tea do skoly takmer 7 rocneho. A co vase septembrove deticky? Ale skolku budem riesit zrejme este pred dovrsenim 3 rokov. Ved uvidime...

jankamanikova
16. jan 2008

ahojte ...
Neviem, o com je rec.
Tak zacnem len tak.
Mame sa dobre, boli sme na vychode od stredy do nedele. Bolo dobre, lyzovali sme, sankovali. Na druhy rok zacne lyzovat aj Janik, chcel uz toho roku, ale nemame pre neho vystroj 🙂 . Chcela som sa pripojit v nedelu a ozvat sa Vam, ale nesiel my "kon". Ani vcera. A na vychode sme net nemali.

Takze je rec o jasliach? Je tie neriesim, ani skolku riesit nebudem. Deti budu so mnou doma. A kedze sa v auguste narodi babo, tak Janik nepojde ani v septembri do skolky. Chalani sa mi super vyhraju, maju vynikajuci vztah, tak ich do skolky davat nebudem. Nech su spolu. A ja som rada, ze ich mam pri sebe. Je to take pekne obdobie ... Ked vyrastu, uz budu stale mimo mna. Tak sa navzajom vychutnavame.

Inac babo uz kope, ale o tom viem, len ja 😉 😉 😉 😉 😉 .

Tak Vas pozdravujem a zelam pekny vecer!

mario
16. jan 2008

Zoya, ja by som si to rozmyslela s tou školou, psycholog je teoretik a my v triede máme takýchto detí päť, ktoré sa tiež vraj nudili v škôlke a veru každé malo problémy s tempom, vytrvalosťou, pozornosťou a náporom povinností, práve teraz v štvrtom ročníku vravela učiteľka, že je to už menej u tých detí cítiť, ale stále sú slabšie. No ale je to na vás, ja som bola doma, lebo mal vážne zdravot. problémy a napriek tomu je v triede najlepší, sociálne najviac adaptovateľný a dokonca má umožnený preskok zo štvrtého roč. do šiesteho, takže o kolektíve výchova nie je.
Nebudete veriť, ale na Janke normálne vidieť, že je tehotná, je iná, taká krajšia.
Zuzka asi si dostala správy že marcová Deina má Miška a má 1800g, dýcha sám a je krásny malilinký, je to moja známa, tak som ti dala vedieť.

jankamanikova
16. jan 2008

Ja suhlasim s Mario. S tou skolkou ...
Len neviem, ci som krajsia 😲 😉 😀 .

stankalm
16. jan 2008

ahojte...ani mne nesiel "konik" skoro tyzden, ale vyzera, ze je to uz ok.
My sa mame celkom dobre, aj ked mala ma uz tyzden sopliky, aj kvapky kvapkame, aj odsavackou odsavame, ale nechcem to robit velmi casto, tak dufam, ze to skoro prejde. Vyzera, ze je to so zubkov, ten druhy ocny sa este stale neprerezal. V pondelok mame ist na ockovanie, tak hadam bude mala fit. Aj ked ako uz viem dopredu, ked prideme k dr. tak bude revat, ze bude mat zase plno soplikov☹

Sillas...a Tebe bude kto opatrovat maleho?
Ja si to neviem predstavit, ze by som uz mala ist do roboty. A co sa tyka jasliciek, mam taky isty nazor ako vacsina z vas...nedala by som tam malu, to iba fakt keby som bola strasne nutena, napr.ako slobodna mamicka. Dnes bola akurat reportaz z jasli v LM v nasej regionalnej tv a normalne som bola smutna, ked som videla tie deticky. Na povel vsetky sadnut na nocnicek, na povel si sadnut k stolom, na povel spinkat, niektore mali take smutne ocka, ktovie co im chodilo po ich mysliach. No a este ma dorazili tie ucitelky ci co su to tam, vsetky v bielom ako volakedy za komunistov, myslim si, ze pre tie deti by bolo lepsie, keby boli oblecene normalne ako mamy a nie ako doktorky. Ale do skolky by som malu asi chcela dat ked bude mat okolo 2,5 roka, aspon na 4 hodinky, uvidime. A co sa tyka skoly, je neviem, moja mala sa narodila tiez 19.9. ako zoyin syncek, ale ja si myslim, ze radsej ten rok pockame.

U nas po snehu ani chyru ani slychu a to byvam na Liptove. Dnes fukal taky vietor, ze sme boli von asi 20 min. a radsej sme sa vratili domov.

Inak mam depku, lebo som zase pribrala, stale mam navyse 6 kg, dnes som sa rozhodla, ze aj ked kojim, tak zacnem chodit na aerobic ako pred tehu, lebo inak neschudnem, v jedle sa obmedzit nedokazem. A vlastne ani vela toho nezjem, ved niekedy ani nemam kedy, len narychlo daco zobnem a v tom bude asi problem.

Tak sa drzte. Pa

zoya1
16. jan 2008

mario: súhlasím s tebou že psychológ je teoretik, ale ja som tiež pedagóg a myslím si, že má v niečom aj pravdu. Syn už ako 4,5 ročný poznal všetky písmenká, teraz ich už dokonca spája do slabík, a slabiky do slov. Matematika mu tiež nerobí žiaden problém, sčítava a odpočítava do 20 úplne prirodzene bez používania prstov. No je to taká šikulka (asi po mamine no nie?) A to som celý čas zásadne proti tomu, aby mu niekto dával počítať príklady alebo čítať, lebo si myslím, že ako 5 ročný má na takéto veci ešte čas. Lenže syna to strašne zaujíma, nevie sa dočkať školy. A rozhodla som sa pre predčasný vstup do školy najmä preto, že už teraz keď sme so synom vonku na sídlisku a hrá sa so svojimi rovesníkmi, jednoducho si s nimi nerozumie - zdajú sa mu to byť ešte deti (veď to poznáte: "Mami predstav si že ten Laco ešte nepozná abecedu apod.). A keby sme ešte rok čakali, a bol by prakticky v triede najstarší - tak to si ani neviem predstaviť, akými slovami by častoval svojich "menších" spolužiakov.

renca3
17. jan 2008

stanka...to tie sviatky pridavaju na vahe. No ale mozes cvicit, ked kojis. Ved uz nekojis cely den, ze by bola zavisla len na tvojom mlieku. Ked mas chut a cas, co ti vsetko zavidim, chod si zacvicit. 🙂

mario...1800 g chrustik, no nech sa mu dari a nech vsetko prebehne bez problemov.

janka...ty si profik, co sa tyka prace s detmi. No ale v mojom pripade da Leovi viac skolka ako ja, si myslim. Aj ked ho mam velmi rada, nemam tolko trpezlivosti. A pri Teovi je v mnohom obmedzovany. Vsetko mu berie.
Nosi si domov vela praciciek, kt. urobil a na co ja nemam fantaziu.
Teraz chodi na korculovanie, co by som pri Teovi s nim nezvladla tak casto a na gymnastiku, kt. ho bavi atd.

viktoria
17. jan 2008

ahojte.........tí čo si chcete nechat deti doma a nedať ich vôbec do skôlky, tak vás obdivujem, pretože ja by som nemala na to ani nervy ani fantázio ako píse renca... ale nemyslíte si, že by im bolo predsa lepsie v skôlke, predsa budu v kolektíve, medzi detmi, niekedy mám pocit ale nič v zlom že myslíte na seba a nie na deti.........ved moja vikina sa sama pýtala do skôlky ku detom sa hrať...............
no baby a ako stretko asi ktorý mesiac by to mal byť

jenis
17. jan 2008

Ahojte, davno som tu nebola. Prisli k nam kmotrovci z Irsak tak sme chodili po vyletoch a venovali sa im a oni Saske. Skoda, ze uz odisli. ☹
Skolka urcite ano. Saska miluje deticky, to by som jej asi neurobila, ze by som si ju nechavala len pre seba. Ona je velmi spolocenska. Jasle u nas nie su, ale skolka je od 2 rokov. Este sa sice nechystam ju tam dat, ale urcite pojde do skolky. Ona je narodena 7.9. a skor ju dat do skoly tiez neplanujem, nech si uzije detstvo.
Vcera som bola na jeden pohovor do prace, tak uvidime co s toho bude. Prace vyzera byt super, ale ci ma vyberu uvidime. Tak drzte palce. Saska by bola s otcom a ked ma dennu tak so starkou. Pracovna doba je pohybliva tak by sa to dalo zvladnut. No uvidime. 😉
Tak krasny den aj ked pocasie je nanic.

dianecka
17. jan 2008

Ahojte,vidím,že ste tu všetko kočky, čo sa už asi poznáte.alebo aspoň s písania...Môžem sa pridať k Vám?
Momentálne bojujem s menšou depkou, presťahovali sme sa do cudzieho prostredia minulý rok, presne ked sa narodila Dianka.Stále tu poznám veľmi málo ľudí a hlavne nikoho, kto by mal rovnako staré dietky 🙂 takže sme väčšinou sami a niekedy mi je z toho už nanič, ako teraz a ešte sme sa s priateľom pohádali ☹ rada sa s vami popíšem sem-tam, lebo koník často nefičí ako má

jenis
17. jan 2008

ahoj dianecka, pozname sa uz zopar aj osobne lebo sme mali stretko. Kludne sa mozes pridat, nove tvare uvitame.

dianecka
17. jan 2008

🙂 práve sme prišli z vonku, trošku začína mrholiť, ale nevadí boli sme aj doobeda
keď bude ďalšie stretnutie, prídeme, teda ak budem ešte na MD, lebo už ma možno povolajú do práce, ale rada by som do septembra bola doma

ajduska
17. jan 2008

ahojte babule, ste sa riadne rozpísali, nešiel mi koň a nestíham čítať, len tak zbežne 😝

Timka je zasa chorá, má antibiotiká, ja neviem, od jesene už štvrtýkrát, zdá sa mi to dosť veľa, aj som myslela, že sa tentokrát tomu vyhneme, ale od predvianoc pokašliavala, tiekli jej soplíky, a začala jej to už zatekať na priedušky, tak berie Augmentin Duo ☹
už riadne chodí, vie ci kvoknúť, aj sa postaví späť, no, je už riadne samostatná v tomto, začala síce neskoro, ale teraz ten rozdiel ani nevidieť 🙂 ...ale zato jedoš je poriadny, tlčie tých starších a jačí, keď jej nechcú niečo dať, alebo sa jej niečo znevidí 😀 😉

čo sa týka tej škôlky, tak ako písala renča, ja tiež nedokážem s deťmi tráviť všetok čas, absolútne nemám fantáziu na hry, ani na tvorenie, kresliť neviem, proste u nás je im jednoznačne v škôlke v tomto smere lepšie, veľa sa tam naučia, spievajú, tancujú, kreslia, tvoria, chodia von a hlavne sa učia žiť v kolektíve, čo im určite nebude na škodu...napr. ja som Sašku ani za nič nevedela naučiť farby, mohla som sa snažiť akokoľvek, jednoducho to nešlo a po týždni v škôlke ich vedela skoro všetky a zas švagrininá dcéra išla do škôlky až ako 5 ročná a na nej bolo napr. veľmi vidieť, že je sama doma medzi dospelými, tá sa zas absolútne nevedela s deťmi hrať, ani sa o nič podeliť...škôlka jej jednoznačne pomohla...ale každé dieťa je samozrejme iné a aj mamička je každá iná, a ak to s deťmi vie v každom smere a chodí s nim aj niekam medzi deti, napr. do materského centra, tak tým detičkám to myslím rozhodne neublíži, ak aj budú s ňou doma a nie v škôlke...je to vec názoru a rozhodnutia každej z nás.....ale ja som rozhodne za škôlku 😉
inak, teraz keď chodím péo tých dvoch, tak mi Timka vždycky vojde do triedy a hrá sa tam, samozrejme všetky deti okolo nej a tešia sa, je tam hviezda a ona sa podľa toho aj tvári 😀 😀 😀

ahoj dianečka, aj ja bývam v prostredí, z ktorého nepochádzam, ale už tu mám kopu známych a kamarátok a veľa z nich som získala práve cez deti, takže neboj, určite sa skoro pozoznamuješ s inými mamičkami a nebudeš sa cítiť tak sama 😉

dianecka
17. jan 2008

ajduska, ale asi tvoj manžel je odtial kde teraz žijete, nie? My sme tu obaja cudzí, kúpili sme tu dom. Zopár ľudí tu už samozrejme poznám, no asi to chvíľku potrvá, kým nájdem niekoho, kto mi bude bližší a budem sa mu môcť "vyspovedať"
to len teraz mám také dni...

zoya1
17. jan 2008

dianecka hlavu hore. Ja síce bývam vo svojom rodnom meste, takže si ani neviem predstaviť, že by som sa odsťahovala niekde úplne do cudzieho prostredia, ale myslím že to zvládneš. A odkiaľ pochádzate? Je to veľký rozdiel?

ajduska
17. jan 2008

dianecka, máš pravdu, muž je odtiaľ, kde bývame, ale cez neho som spoznala málo ľudí, aj to len jeho kamarátov, ktorí "mi nič nehovoria", fakt som najviac ľudí spoznala cez deti,medzi známymi mám asi 80% mamičiek 😉 ...ale ja som aj dosť komunikatívny typ, tak možno aj preto som si tu pomerne rýchlo zvykla... a zatiaľ sa môžeš "vyspovedať" aspoň sčasti tu nám, kým si nájdeš niekoho bližšieho u vás 😉 🙂

sillas
17. jan 2008

vidim tu nove tváre...tak vás vrelo vííííííítam....

no čo sa týka tej škôlky, tak ja som tiež "za" deti sa tam toho velmi vela naučia..a ja tiež by som nemala trpezlivosť tolko vela toho vymýšlať..no ale kedže musim zase do prace tak ani nemam čo riešiť..uvidime do kedy svokra s malym vydrží... 😅 ale bude mať na starosti iba jeho, navarene bude aj prichystane všetko..ešte ten februar bude taký kritický, no ale už od marca bude lepšie tak sa pretmolia vonku.. 🙂

dianecka a tu nie su nejaké Žilinčanky??? a prečo ste si vybrali práve to mieste ked obaja ste odinakial? praca????
veru a ako ajduska hovorí, teda píše.....tak vykecať sa môžeš aspon zatial tu.. 😉

jenis..držíme palčeky s robotou aby to vyšlo. viem ako je to v týchto končinách s robotou..treba brať ked je, lebo potom nemusi byť.. 😠

jankamanikova
17. jan 2008

Ahojte! No, vidim, ze tema "skolka" je burliva tema. Aspon je tu vzruso (konecne 😎 ).
No, viki, ja si nemyslim, ze myslim len na seba a nie na deti.
Ja som pracovala v skolke tri roky a mam teraz kopec kamaratiek, ktore v skolke pracuju. Takze spatnu vazbu mam velmi dobru.
No, a poviem TI len tolko ... deti vyrastu a cim skor ich dame do skolky, tak sa nam budu vzdialovat. Uz sa nam budu len vzdialovat, lebo je to prirodzeny vyvoj. A deti potrebuju predovsetkym do 6 roku rodicovsky vplyv a nie cudzi. Tych cudzich vplyvov si v zivote uziju az-az-az.
Ja nie som proti skolkam. Ak je dobra skolka, je to super. A ak mamina nema inu moznost, tak preco nie. Ale ak mozem byt s detmi doma a vidim, ze je to dobre pre nase vztahy, tak budem doma. Je to na kazdom z nas, je to roznorode a tak je to spravne. Kazdy vie, co je pre jeho dietatko najlepsie. Kazda mamina si svoje dieta pozna super a preto kona tak, ako kona.
Ja budem doma, ak budem moct. Mame doma s detmi koooopec roboty a mam pocit, ze u mna sa nenudia 😀 .

Vitam nove maminky na tomto fore. Ja idem jest ...

jenis
17. jan 2008

Sillas je to presne tak ako pises, ked je robota treba brat. A je to od Plesivca na 2 km, takze by som ani velmi nemusela dochadzat a hned som z prace doma. Idem na psychotesty takze cely vikend budem testovat, lebo moje mozgove zavity nejak zleniveli. Ked sa to nepodari, tak sa budem citit uplne blba. Aj ked tlacenka funguje vsade, tak si to az tak nebudem brat.
Idem jest aj ja Janka ma navnadila. Ona sice moze aj o tomto case, ale musim som hladna a este ktomu aj mrcha dosla dneska, takze chute ako v tehu 😀

zoya1
17. jan 2008

jankamanikova závidím ti tvoj optimizmus. Určite máš krásny vzťah s detičkami. Áno je to tak ako si povedala - napísala. Keby som nemusela do práce tak by som určite ostala s malou doma aj do konca života 😀 . Ale ako som už písala, nemyslím si že som jej nejak tými jasličkami ublížila. Je veľmi spokojná a dokonca mám pocit, že keď po ňu poobede prídem a dôjdeme domov tak sa jedna druhej nevieme nabažiť a keďže mi odpadli také roboty ako navariť 2 chody (deti papajú v škôlke, a my s manželom v práci), a taktiež nemusím každý deň upratovať, pretože nám cez deň nemá kto narobiť bordel- myslím že sa svojím deťom teraz venujem viac ako keď som bola na materskej dovolenke. Inak škoda že bývaš tak ďaleko - rada by som sa u teba priučila (zvládať s deťmi koooooooooopec roboty 🙂 ). Držte sa.

jenis
17. jan 2008

Baby po minulom tyzdni, ked bola u nas moja kmotra (Saskina krstna), som za mnohozenstvo. Vsade som mala poriadok, vsetko som stihala (dokonca sa aj namalovat), proste super. Skoda, ze uz odisla.Nema mi kto pomoct ☹ . Zasa budeme mat v dome bordel 😉

zoya1
17. jan 2008

bordel v byte - šťastné díte. 😀

zoya1
17. jan 2008

alebo ti ostáva ešte vycvičiť manžela na upratovanie. U nás - nemožné 😀 .

renca3
17. jan 2008

Upratovanie? Este mam na oknach nastriekanu vianocnu vyzdobu. 🙂 Ale zajtra sa to uz chystam poumyvat. Dufam, ze mi to vyjde. Deti smoklia, kaslu, no uz to zacina. Tak nam bolo dobre bez chorob. 😒
Dobru noc, lebo uz mi pred ocami pismenka skacu, taka som unavena. 😝

zoya1
17. jan 2008

Dobrú renca!

renca3
18. jan 2008

Lea som dnes nedala do skolky, lebo kaslal a som na nervy. On uz poobede nespi a je priam nemozne pri nom uspat Tea. A ten je unaveny, mrzuty, lebo je chory. Takze tak. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre