Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
23. jan 2008

a kde je janka, davno sa neozvala. su na vychode?

sillas
23. jan 2008

no tak ja by som to bruško menila tak na jeden den...take je to zazračne... 🙂 ale aj ja som rada že sme už povyrastli..už aj kvôli Lucke, najviac neštastna som z toho že na nu nemam tolko času kolko by som chcela.. ☹ nestazuje sa, ale ja mam preto vyčítky.. 😒 takže užívam si toto Riškove obdobie ale teším sa ked ešte trošku viac vyrastie že sa pohra chvilku sam, ešteže Lucka pôjde až na ten další rok do školy, lebo inak by to bolo doooosť divoke..

ajduska..no super ze ste sa rozhodli pre dovolenku, je to aj môj sen...ale zatial asiv nedohladne.. 😒

dianecka
23. jan 2008

ahojte 🙂
boli sme kuknúť v Tescu, malej som kúpila pekné bodíčka tri za 150 😉 ,čajík Hipp akcia, fľaštičku a troška sme pobehali, no bola som unavená.

Na dovču sa chystáme tento rok aj my, ešte nevieme,či s malou alebo bez,no najskôr S...
Šli by sme asi autom, buď Chorvátsko al. Taliansko, pretože to nie je ďaleko, ale do leta sa to možno zmení.

jankamanikova
23. jan 2008

ahojte ... tu som, len som nechodila na net, lebo sa nedalo. Vlastne naposledy som tu bola v sobotu a od nedele som sa nestihla priplazit k pocitacu. Mam sa dobre, brusko mam uz velke, citim sa ok. Noci mame zle uz druhy tyzden a tato, co bola posledna, bola "klincom do rakvy". Matuskovi idu zubky a nezabera mu nic od bolesti. Asi bude mat nizky prah bolesti po mamicke, mne tiez nezabera nic. A to som mu dala aj Diazepam (dr. vravela, ze mozem), ale jemu to nezabralo. Janikovi, ked som to dala, tak mi spal aj tri dni. Ale darmo, kazde dietatko je ine a treba to respektovat. Matuskovi idu tie zubky velmi pomaly a dokonca mu pri prerezani zubkov, krvacaju dasna. No, chudacik moj, snad to zvladneme.

Sme zdravi, stastni, spokojni. Ja stale papam a deti ma napodobnuju, takze aj oni vela jedna. Teraz som zjedla obrovsky strapec hrozna a idem veceriat, lebo som stale hladna. Myslim na Vas a prajem Vam vsetkym kopec pokojnych dni a vela radosti s detickami.

jankamanikova
23. jan 2008

Na dovolenku chodte, Dianecka, s malou. Jednoznacne. My sme boli aj s Janikom a minuleho roku aj s Matuskom a je to uzasne. Bez deti si to neviem predsavit. Su nasou sucastou! A kedze dovolenka je vec oddychnutia aj pre deti, aby videli maminu v pohode (neupratovat, nevarit, neprat), tak je to jasne, ze ideme cela rodina. Ked sme boli v Grecku s oboma chlapcami, tak to bola parada. Uz sa tesime, ked pojdeme s tromi.

renca3
23. jan 2008

zuzka...na stretko sa pridte ukazat, ked bude. Ved babo na chvilu kazda povarujeme. Nase uz budu v lete samostatne jednotku. 😅
S Jankou suhlasim, na dovolenku s detmi. Len to oddychovanie je o inom. 😝 Kazdopadne to stoji za to.
Mne by stacil taky vikend bez deti mimo domu. Ale to si este chvilu pockame. Alebo by som uz hrozne isla niekde na kulturu do divadla. To je uz realnejsie. 😉

zuzka111111
autor
23. jan 2008

ahojteee
tot obdobie je velmi pekne na vsetko nove co tie deturenece robia ale aj narocne lebo su mudre viac nez si myslime a skusaju a skusajuuuu .... takze pevne nervy nam treba 😀 😀 😀 Lianka je hotova so Shreka 3 nehcela som aby pozerala dvd ale to jejedina vec pri ktorej mozme sediet a ja som uz na ropzpadnutie ...zajtra mam poradnu tak drzte prsty aby ma rovno do nemocky neposlal budu aj vysledky z nefrologie takze bojim bojim....

normalne nechapem ze toto tehu je premna take narocne s lilkou som lietala a teraz ledva chodim mala sa len tlaci a tlaci dufam ze sa mi neskratil krcok lebo nejak ju tak dole velmiii citim ...

stevo kazdy den pride s novym menom takze mala sa este stale nijak nevola mame na vyber Sofia, Neli, Tamarka, Bibianka, Natalka ....nevieme sa dohbodnuuuuut

jankamanikova
23. jan 2008

Zuzka - pokoj. Ja som tiez, ked som cakala Matuska, tak som mala pocit, ze nic nezvadam. Ze prve tehu bolov pohode a pri druhom som ledva dychala. Ale da sa. Uz bude zachvilu babo von a jasne ze pridete na stretavku. Bude to dobre. Nakojis, bude spat a Lili bude v pohode. Hlavne optimizmus a pokoj. Davaj na seba pozor. Sofia je pekne meno. My, ked budeme mat dievcatko, tak bude Kristinka. Ale paci sa mi aj Nina, Margaretka, Rebeka, Rachel a Sara.

stankalm
23. jan 2008

ahojte maminy 😉
ja som tiez dnes chcela prispiet, ale furt to neslo..a teraz uz ani neviem, co som chcela napisat 😖

Mne brusko zatial nechyba, aj ked druhe babo urcite chcem. Sice minule manzel na mna pozrel, ked som to povedala a dodal ze to chces zase vsetko prezit odznova?? No nezabijem ho? Ale potom povedal, ze by chcell aj druhe dievcatko🙂 Ale chcem ist do skoly dialkovo od septembra, dufam, ze to vyjde, takze s babom asi pockame. Aj ked dnes som rozmyslala, ze by bolo fajn mat babo este pocas skoly, aby som uz potom po skole mohla pracovat a venovat sa trosku viac aj sebe..verim, ze ma chapete, ze nie som sebecka. No len mam pochybnosti, ci zvladnem skolu aj male mimi zaroven, hlavne tie prve mesiace boli narocne, aj ked Tamarka bola zlate babo, v noci pekne spavala a to ma do dnes. Tak uvidime..

Joooj, dovolenka, my sme s muzom vlastne este neboli na poriadnej dovolenke a to sme spolu uz 8 rokov. Kvoli nasim pracam sa to nikdy nedalo, v lete sme mali toho najviac a potom vzdy do toho nieco prislo, kupa bytu, zariadovanie bytu, svadba, tehotenstvo...ale tento rok sme si povedali, ze pojdeme, aspon do Chorvatska, tak snad to vyjde. A jednoznacne si myslim, ze treba ist s detmi, ved to by som z tej dovolenky nemala nic, len na malu by som myslela ☹

Zuzka...drzime palce, aby bolo vsetko ok a hlavne si davaj na seba pozor. A Tamarka je krasne meno, suhlasim 🙂 My ked sme cakali nasu Tamarku, tak sme do konca nevedeli, co ideme mat, nechceli sme to vediet, ale toto meno bolo jasne pre dievcatko, len pre chlapca sme stale menili, dokonca sme to uplne zmenili aj v porodnici, ked sa pytali 😵

My mame tiez posledne noci rusne, mala sa stale prehadzuje, a ja som furt hore. Pred dvoma dnami sa zobudila o stvrtej a do pol siedmej nemohla zaspat, dala som jej nakoniec Nurofen, tak potom zaspala. Ale dnes som nakukla do pusy, tak sa mi zdalo, ze aj druhy ocny sa uz prerezal, tak uz hadam bude lepsie 🙂

No idem este zehlit a pride manzel z prace a donesie pizzu...idealne na moje odhodlanie schudnut 😉

jenis
24. jan 2008

Ahojte, Zuzka drzim palceky nech je vsetko ok. A co sa tyka bruska tak by som ho brala hned. Ale u nas sa to momentalne neda ☹ . Sla by som pracovat aspon na dva roky a potom to moze prist znova. 😀
Na dovolenku jedine s malou. Aj ked starosti a tak ale inak by som si to neuzila.
Dianecka chystam sa aj ja do tesca hlavne na plienky a vlhcene utierky. 😀 U nas najviac sa minajuci tovar. Dufam, ze budu mat.
Idem urobit mliecko Saske. Inak davate este UM? Mne uz svokra par mesiacov hovori, nech davam kravske, ale sa mi to zda este skoro. Viki ty nemusis odpovedat, viem co davas. 😉
Noci su super, zobudi sa raz a aj to jej dam cumlik a je klud. Rano pride ku mne do spalne a este sa mojkame. Som rada, ze si tak skoro zvykla. 😵
Flasku uz pouzivame iba na mliecko, lebo inak pije z pohara. Mozno skusim rano vymenit flasku za pohar a uvidime co na to povie. Ale flasku este nerusime. 😀
No isla som. Drzkajte sa, hlavne tie tehule 😀

jenis
24. jan 2008

Tak pohar sa nekona. Nechcela ani ochutnat. Takze este chvilku flaskujeme. 🙂

viktoria
24. jan 2008

ahojte......tak brusko lepsie povedane u mna brusisko mi nechyba, aj ked vidim niektore tehu zeny tak si na to obdobie spomeniem ale ked ja som mala take velikanske brucho ze som ledva chodila 😝
vikina ma siedmeho zapis do skoly, tak uz sa nevie dockat, dostala teraz na narodeniny tasku aj peračník tak stále to prenasa,len aby jej to vydrzalo do nastupu do skoly 😀
tobias teraz spi tak cakam kedy vstane........
baby na stretko sa tesim ...............

mario
24. jan 2008

Bruško si neprosím ani ja, len na manželovi. Moja sestra má ísť rodiť každú chvíľku a ešte včera kydala koňom hnoj, dnes vraj zloží postieľku, tomu hovorím nezmar!
Dovolenka len s deťmi, lebo ja mám v podstate jedno dospelé, Henko nikdy dieťa ani nebol - bohužiaľ, zato Laura nám to vynahrádza ako sa len dá. Dnes bola v noci zasa hore od pol druhej do piatej a teraz dospáva.
Mlieko by som si dala od vás poradiť, aké sušené mám kúpiť, lebo by som jej rada uvarila nejaký prívarok. Doteraz som nijaké nedávala, lebo stále kojím a tak má asi mlieka dosť, ale pre zmenu stravy chcem skúsiť. Dík.

dianecka
24. jan 2008

Ahojte,

Zuzka verím,že je všetko ako má byť 😉 v poriadku

Čo sa týka mlieka, ešte kojím, ale už iba ráno a od 13 mesiacov dávam plnotučné mlieko (sáčkové je lepšie), takže aj na večer sme začali dávať detskú krupicu trochu hustejšiu.

stankalm
24. jan 2008

Ahojte,
jenis, to je super, ze vie pit z pohara, moja Tamarka este nevie, ale sice je pravda, ze som ju to ani neucila este, ked tak vypije cez slamku. A inak aj my sa chystame do Tesca, plienky a vlhke utierky sa u nas minaju teda poriadne🙂

Mario...ta Tvoja sestra teda je ale zena🙂 Sice ja som sa tiez nesetrila nejak, este v 8. mesiaci som umyvala okna, ale aj tak, ze kydala hnoj konom...naozaj nezmar 😀
A co sa tyka mlieka do privarku alebo omacky, ja malu tiez kojim este rano a vecer ale do jedla asi od roka davam normalne krabicove mlieko..a doteraz nemala ziadnu negativnu reakciu. Ja si myslim, ze to uz mozu kludne. A keby som nahodou prestala kojit, tak asi tiez jej budem davat normalne, nie susene. Ved zje uz vsetko, tak ma dost vitaminov..si myslim, ci nie?

jankamanikova
24. jan 2008

ahojte ...
Som rada, ze a mate dobre. Stale na Vas myslim a tesim sa na stretavku. Ako to s nou vyzera? Uz ste nieco rozoberali alebo este len budeme rozoberat? Ja by som sla aj hned.

Mame za sebou perne noci, ale pekne dni. Lebo vonku je nadherne a tesim sa, ze zima pojde prec (aj ked tak skoro asi nie).

Mlieko do troch umele. Ja este kojim. Skusala som Matuskovi dat umele a aj kasu z poharika a aj Janikove mlieko. Mam pocit, ze vypije vsetko 😉 . Najlepsie na tom je, ze ked vypil 200 ml. mlieka z flase, tak prisiel ku mne a chcel moje. No, co uz, jeho odnaucit bude problem.

vierka3
24. jan 2008

ahojte maminy,

minule som sa konecne dostala k napisaniu prispevku 🙂 (a to sem, alebo na septembrovky 2006 sem-tam zajdem uz viac ako rok a pol) a nejako mi to nepreslo ☹, a to som toho napisala tolko vela ☹ , a teraz mi to uz tak nejde

stale Vas obdivujem, ze si najdete cas sem zajst a prispievat, a hlavne tie z Vas, co to tahate uz tak dlho.

musim sa priznat, ze som sa prave minule, pred tym ako som napisala neuspesne prispevok pri citani Vasich prispevkkov najviac zasmiala.

tak este k tomu o com sa tocilo vtedy.To nove docitam neskor, lebo zase by sa mi nepodarilo nic napisat, ked sa mala zobudi. Ibaze by ste chceli citat prispevky ako : Ah000000.35ojte 😀

TAkze ak mozem pridam aj nase postrehy: prihodu s topankou si viem zivo predstavit, lebo to iste sa stalo v tom case aj nam s cizmickou v obchodnom dome, az na to, ze ja som rada, ze tam nebolo mokro 🙂

Co sa tyka spanku, tak viac nespime ako spime. A to vsetci. Lenka este stale zaspi len pri kojeni, a potom ju musime prenasat z nasej postele do jej postielky v detskej. Ak sa nam pri tom preberie, tak mozme ist na to znova. Ked sa potom zobudi( niekedy a 5x za noc), tak sa postavi, a zacne revat, takze je zase v posteli. Kym je v posteli nespim ja(nacvik do rakvy? 😀 , kopance, rozbyte pery od buchnatov hlavou, zalahnuty krk, nahananie po celej posteli a pod.), a uz nejaky cas ju prenasa manzel, takze ani on sa nevyspi.

Co sa tyka jedla, tiez mame velmi radi kukuricu ( super ju papa aj z uvareneho sulku) a kysle uhorky (skryvame), a co ma uz tiez strasne dlho a strasne rada je mlada cibulka, por a cesnak (vsetko som jej dala ochutnat s tym, ze to hned vypluje 🙂 )

jankamanikova
24. jan 2008

Vitam Vierku a cit sa tu ako doma.

jenis
24. jan 2008

Mario ja davam nutrilon, nestle junior. Vzdy podla toho co je v akcii. Ale davala som aj bebu a sunar, ale tie sa mi az tak nezdali. Takze si vyber co myslis za vhodne.
stankalm to pitie s pohara islo zo zaciatku tazko, voda vsade, ale teraz sa da. Aj ked sem tam v ramci srandy ju vyleje na zem 😠

renca3
25. jan 2008

Vitaj Vierka.
Janka...o stretku este nic. Ja totiz teraz nestiham. 😝 Ale mozte presondovat tie penziony na Liptove.
Dnes ideme k svokrovcom. Povodne mal ist len Peto s Leom, ale uz by sa patrilo, od Vianoc som tam nebola.
Tak pekny den vsetkym.

dianecka
25. jan 2008

Ahojte 🙂
tak ja som dnes už druhý deň nekojila, uvidíme ako to pôjde, zatiaľ sme v pohode

Stretnutia bývajú na Liptove?

viktoria
25. jan 2008

ahojte.....tak dnes som stastna pretoze som spravila perfektne skusky z predmetu čo som si myslela ze nespravim, takze uz len na tyzden v piatok posledná skuska z pediatrie a zase bude chvilu klud.......
tobias spi tak som zvedava dokedy, zajtra ideme na ples uz sa aj tesim...
nie su vzdy stretávky na liptove, to iba teraz mozno tam bude, ale ked vie niekto o nejakom lacnom penzione tak môze napisat, tu sa vzdy da ponuka a potom sa hlasuje........

dianecka
25. jan 2008

viktoria gratulujeeem 🙂

my sme boli vonku užiť si trocha snehu, dovarila som a Dianka už spinká
hmmm, aj my by sme šli na ples, ale nemáme pri kom nechať malú a tak sme pomaly 2roky neboli ani v kine a tak...
prajem Vám výbornú náladu 🙂

jankamanikova
25. jan 2008

Ahojte!
Dnes sme doobeda neboli vonku, lebo sa mi nechcelo ist a aspon som si doma oddychla, lebo chalani sa v pohdoe hrali a ja lezala 🙂 .
Stretko? Tak ok, napiste mne do IP kto ma naozaj zaujem ist a potom pozrieme miesta, kde sa pojde. Ja sa skontaktujem s rencou a dame nieco dokopy.

Pekny den a pekny vikend.

mario
25. jan 2008

Keby ste to stretko urobili tentokrát trochu bližšie nám západniarom 😀 , myslím že aj počasie tu bude na jar lepšíe a teplejšie.
Vdaka za tip, skúsim ten Nutrilon, len musím presondovať, či majú vzorku, nech nekupujem celé balenie.
Dnes som znova absolvovala zubárku, takže aj ja som mala fajn dopoludnie 😅 . Aby som nevyšla z cviku, tak o dva týždne idem znova a dokonca som sa objednala gynekol na preventívku, lebo od pôrodu som nebola, fuj hanba.
Prajem pekný víkend.

sillas
25. jan 2008

caute baby,
u nas je dneska krásne, síce trošku chladno ale pekne, Riško velmi rad chodí na prechádzky...radšej ako kočíkom, lebo vo fusaku sa mu vôbec nepači 😉 celkom sa znormalizoval a nebeha na cestu, iba nahana holuby... 😀
a ked rýchlo odletia tak sa zlakne.. 😅
mario..zuby ani nespomínaj...ja som mala cele sviatky pokazene kvôli tomu, potom som bola dvakrat, vybrala som ešte aj atb, a zase ma boli, mam tam nejaku hrču, tak dufam že to nie je nezbieraný hnis a nebudu mi to rezať, lebo zdiviem...
buduci piatok už do práce, potom2.2 ideme na svadbu, tak to bude víkend na zbláznenie..ešteže sme boli nedávno a šaty máme..ešte na buduci týžden musim kupiť nejaký dar..

mario...na najvyšší čas...ale hadam drahy priebežne kontroluje... 😀

viktoria blahoželam..si šikulka...

renca3
25. jan 2008

viky...stihas sa aj ucit aj plesat. To je fajn. 1. semester mas za sebou. Uz to bude len lepsie. 😉

Vratili sme sa od svokrovcov. Je to otrepana tema, ale napisem co ma stve. Len co prideme, svokra povytahuje a ponuka Leovi kadejake sladkosti a potom sa cuduje, ze neobeduje. A Peto este doda, ze nie je zvyknuty na varene.
Este svagor prisiel s tym, aby isiel Leo s nimi v lete na tyzdnovu dovolenku na Slovensku. Aby mal synovec spolocnost. Cela Petova rodina na mna cudne pozrela, ked som povedala rezolutne, ze nie. V lete bude mat 4,5 roka. Som nenormalna? Mne sa to zda skoro, aby isiel so svagrovcami, u ktorych doteraz mozno 2x prenocoval.
Ved vlani som mala nervy, ked isiel s Petom na tyzden na "pansku jazdu".

zoya1
25. jan 2008

pozdravujeme septembrovky aj septembrovčatá. čo máte no vého. 2 dni som bola mimo. Naša Zoja pije Sunar - to k tomu UM. Spíme celkom ok, až na to že teraz soplíme jak za ligu. A ani za pána nechce nos fúkať a tak jej ho musím odsávať vysávačom 😝 .

zoya1
25. jan 2008

Inak žienky poraďte mi, lebo som zúfala. Môj 5 ročný syn prišiel včera z materskej školy s tým, že on vie čo je to sexovanie. Vraj mu spolužiačka (6 ročná) povedala, že to robia len veľký ľudia a popísala mu celý postup s tým, že to ukončila slovami: a potom muž vopchá pipíka žene do piňušky. No hrôza. Neviem čo mu na to mám povedať, stále sa vypytuje či je to pravda. Zatiaľ som to zahrala do autu - ale no neviem. Myslím že nie je normálne aby sa o niečom takom bavili deti v MŠ.

renca3
25. jan 2008

nuz zoya...ked to uz vie, asi by som mu to nejako dovysvetlovala. A hlavne, ze to robia ludia, lebo sa velmi lubia a chcu byt co najblizsie k sebe. No neviem, neviem. Pise sa to dobre, ale este by som nechcela byt v tvojej kozi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre